Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
dr:
Ukoliko nije bilo otvorenih povreda mala, jeli to neko za koga znas da ima hiv?
Da li si imala vaginalni odnos pre tog oralnog?

Nije,on mi je rekao da je uvek imao zasticene odnose...samo sam se malo istripovala jer znam da je on radio nesto zube(protetiku valjda),pa sam pomoslila da nije imao mozda neku ranu i zato sam se istripovala...imal sam prvo taj oralni,pa onda vaginAlni ali se ne secam tacno da li sam posle vaginalnog ponovila oralni.Izvinite na gnjavazi...
 
na dojci mi se pojavljuju crne tackice i posle odredjenog vremena nestanu. Inace sklona sam koznim oboljenjima, alergijama, infekcijama i sl, a promene na dojci mi se pojavljuju jos od malena, sa nekih 14-15 god, i posle nekog vremena nestanu i sve izgleda normalno. Mozete li mi reci o cemu se radi i ima li mesta panici
 
ovo deluje strashno.

Izgleda ali nije. Ja sam imala srece pa mi ta traka nije bila vezana za bebu vec od jednog kraja placente do drugog.Ali posto je bila razapeta kao zica,moralo je na carski da ne bi isekla bebu pri porodjaju. Inace,kako su mi u Frontu objasnili,nastaje u prvom tromesecju ako ste imali jaku prehladu,nedavnu kiretazu ili je bila u pitanju blizanacka trudnoca pa se jedan embrion nije razvio. :-(
 
Sta raditi?Moj problem je sledeci.
Na sistematskom pregledu mi je otkrivena eritroplakija(blaga).Inace sam bez ikakvih tegoba.posle toga uradjen PAPA(rezultat I-II),kolposkopija-mozaik,te biopsija(PH-cervicitis chr).
Endocervikalni bris:mycoplasma hominis negativna.ureaplasma urealyticum negativna
DIF test za detekciju Chlamydiae trachomatis negativan(-) Napomena mikrobiologa:uz prisustvo mase polimorfonukleara.
Kultura-vagina STAPHYLOCOCCUS SPP(KOAG.NEG.) ENTEROCOCCUS SPP.CANDIDA SPP. Direktan mikroskopski preparat:retki polimorfonukleari,retki laktobacili.
Cervikalni bris BAKRETOLOSKA KULTURA JE OSTALA BEZ PORASTA.Direktan mikroskopski preparat:odsustvo laktobacila,prisutni retki polimorfonukleari

Moj ginekolog me salje svom prijatelju na hirursku intervenciju.Da li to svarno neophodno,ili bi mozda moglo sa nekom drugom terapijom,pracenjem...

Molim Vase misljenje.
 
Pre 2 god. sam operisala endometriozu.29.02 sam bila na kontroli i brisevi i Papa test su mi ok,ali dr mi je rekla da imam neku cistu na levom jajniku i da dodjem posle menstr. da vidi da li je to bila vodena cista ili endometr.Pregledala me je UZ onim za koji se pije voda.Medjutim,meni je menstr. kasnila 13 dana,sto mi se nikad ranije nije desavalo cak i kad sam imala endometr. na oba jajnika,a onda sam konacno dobila 18.03.Moj problem je sto mi menstr. jos uvek traje i to dosta obilno,a ovog meseca uopste nisam imala bolove.Zabrinuta sam zbog toga jer mi se to ranije nije desavalo.Sta vi mislite,da li je moguce da mi se to desava zbog te ciste ili je mozda neki hormonski poremecaj i da li je to zabrinjavajuce sto mi toliko traje.Inace mi menstr. traju po 7 dana a mogu i reci da su obilne narocito prvih 4-5 dana.Imam 30 god.
 
Sta raditi?Moj problem je sledeci.
Na sistematskom pregledu mi je otkrivena eritroplakija(blaga).Inace sam bez ikakvih tegoba.posle toga uradjen PAPA(rezultat I-II),kolposkopija-mozaik,te biopsija(PH-cervicitis chr).
Endocervikalni bris:mycoplasma hominis negativna.ureaplasma urealyticum negativna
DIF test za detekciju Chlamydiae trachomatis negativan(-) Napomena mikrobiologa:uz prisustvo mase polimorfonukleara.
Kultura-vagina STAPHYLOCOCCUS SPP(KOAG.NEG.) ENTEROCOCCUS SPP.CANDIDA SPP. Direktan mikroskopski preparat:retki polimorfonukleari,retki laktobacili.
Cervikalni bris BAKRETOLOSKA KULTURA JE OSTALA BEZ PORASTA.Direktan mikroskopski preparat:odsustvo laktobacila,prisutni retki polimorfonukleari

Moj ginekolog me salje svom prijatelju na hirursku intervenciju.Da li to svarno neophodno,ili bi mozda moglo sa nekom drugom terapijom,pracenjem...

Molim Vase misljenje.
Da li govoris o uklanjanju mozaika?
 
Pre 2 god. sam operisala endometriozu.29.02 sam bila na kontroli i brisevi i Papa test su mi ok,ali dr mi je rekla da imam neku cistu na levom jajniku i da dodjem posle menstr. da vidi da li je to bila vodena cista ili endometr.Pregledala me je UZ onim za koji se pije voda.Medjutim,meni je menstr. kasnila 13 dana,sto mi se nikad ranije nije desavalo cak i kad sam imala endometr. na oba jajnika,a onda sam konacno dobila 18.03.Moj problem je sto mi menstr. jos uvek traje i to dosta obilno,a ovog meseca uopste nisam imala bolove.Zabrinuta sam zbog toga jer mi se to ranije nije desavalo.Sta vi mislite,da li je moguce da mi se to desava zbog te ciste ili je mozda neki hormonski poremecaj i da li je to zabrinjavajuce sto mi toliko traje.Inace mi menstr. traju po 7 dana a mogu i reci da su obilne narocito prvih 4-5 dana.Imam 30 god.

Za sve u zivotu postoji prvi put pa tako i za obilnije cikluse i kasnjenja istih.
Da ne bi spekulisali sta bi bilo kad bi bilo, uzroci mogu biti brojni, kada prodje ciklus javi se svom ginekologu na pregled.
 
Pozdrav svim dr, imam ja jedno pitanje...Na ultrazvuku su mi ustanovili policisticne jajnike, i radili su mi papa test, rezultat je II. Odmah su mi dali jeanin pilule kao resenje. Meni te pilule ne odgovaraju, imam mucnine, ugojila sam se, osecam i blagi bol u grudima...Koliko znam, trebalo je da mi urade jos neke testove pre davanja pilula, valjda da utvrde koje mi odgovaraju...Sad nisam pod nikakvom terapijom, ali nemam ni bolove, sve je ok, sem sto dobijam na 40 dana...Da li ima svrhe da opet idem kod istog ili da promenim ginekologa ili nema potrebe da idem?
I da li policisticni jajnici mogu da uticu na neplodnost?
Hvala unapred!!!
 
Ne da mogu, nego uticu.
Javi se svom ginekologu i reci mu isto sto i nama ovde ,to sto nekome ne odgovara terapija iz prve nije razlog da se menja ordinirajuci lekar.
Terapija se uvek moze promeniti.
 
dr:
Za sve u zivotu postoji prvi put pa tako i za obilnije cikluse i kasnjenja istih.
Da ne bi spekulisali sta bi bilo kad bi bilo, uzroci mogu biti brojni, kada prodje ciklus javi se svom ginekologu na pregled.

Jos samo jedno pitanje,da li je sada vec zabrinjavajuce sto mi je vec 9-10 dan menstr. dosta jaka,da li trebam da cekam da sama stane ili mozda nesto da preduzmem za zaustavljanje.Moja sestra,ranijih godina kada je imala odlive,uzimala je ergotil kapi.Inace, ja se sasvim normalno osecam i funkcionisem svakodnevno.Hvala
 
trudna sam dva meseca, bila sam kod ginekologa dva puta,, rekao je da je da je sve u redu. dan posle pregleda pojavio mi se braon iscedak,to se juce desilo,za sad ga vise nemam. to me plasi , da li je to normalno ili ne, jer sam imala jedan pobacaj pre 6 meseci?
 
tina_ns, i ja sam imala slicno iskustvo! Prvi pobacaj a i drugi pu sam prokrvarila, otisla sam odmah kod lekara i on mi je dao neke inekcije koje sam primala 7 dana ako se dobro secam. I odrzalo se! Prestalo je krvarenje.
Znam i primer moje drugarice kojoj se isto pojavio braon iscedak, otisla kod lekara i on joj je rekao da ne treba nista, po sistemu ako se samo zadrzi, zadrzalo se(medjutim, ona nije imala spontane kao ja).
Hocu da ti kazem da verovatno nije nista posebno ako je nestao taj braon iscedak, ali naravno bolje se javi lekaru!
 
Volela bih kada bi neko mogao da mi da odgovor na moju dilemu.Posle tusiranja albothilom , proslog petka, vec danima imam sekret zute boje vodnjikav to me prilcno pece. Za nedelju dana krecem sa vaginaletama po 1 nedeljno albotila. Pitam se da li sam osetljiva na neku supstancu ili je ta pojava narmalna? Inace , nisam rekla, papa mi je ok,vagimnalni bris III grupa ,test na hlamidiju negativan. Dijagnoza je ektopija na grlicu materice i beluicast vag. sekret.
Unapred hvala
 
Jos samo jedno pitanje,da li je sada vec zabrinjavajuce sto mi je vec 9-10 dan menstr. dosta jaka,da li trebam da cekam da sama stane ili mozda nesto da preduzmem za zaustavljanje.Moja sestra,ranijih godina kada je imala odlive,uzimala je ergotil kapi.Inace, ja se sasvim normalno osecam i funkcionisem svakodnevno.Hvala

Javi se ginekologu, nista na svoju ruku.
 
Volela bih kada bi neko mogao da mi da odgovor na moju dilemu.Posle tusiranja albothilom , proslog petka, vec danima imam sekret zute boje vodnjikav to me prilcno pece. Za nedelju dana krecem sa vaginaletama po 1 nedeljno albotila. Pitam se da li sam osetljiva na neku supstancu ili je ta pojava narmalna? Inace , nisam rekla, papa mi je ok,vagimnalni bris III grupa ,test na hlamidiju negativan. Dijagnoza je ektopija na grlicu materice i beluicast vag. sekret.
Unapred hvala

Nezeljeni efekat leka.
 
Davala sam krv,radi analize hormona,u pitanju su oskudne menstr.ovo su rezultati
estradiol(e2) 44.13 (folikularna faza ref.vr. 12-166pg\ml)
testosteron 0.492 (ref.vr. 0.06-0.82)
progesteron 1.17 (folikularna faza 0.2-1.5)
prolactin 286.0 (ref.vr. 102-496)
lh 9.57 (ref.vr.folikularna faza 2.4-12.6mlu\ml)
fsh 6.54 (ref.vr. folikularna faza 3.5-12.5)
odgovorite mi sto pre ,pozdrav!!!
 
Cao svima. Ja cu malo opsirnije o svemu ovome da vam pisem da ne biste pomislili da vas lazem. Ja sam takodje jedan od onih baksuza koj se zarazio kondilomima. Dobio sam ih prosle godine ali sam se odmah obratio lekaru dok su bili jos u akutnoj fazi. Prvo sam pukao pare na skidanje kondiloma radio-talasima u privatnoj klinici jer mi je doktor rekao da je to najefikasnije i najbezbolnije a i citao sam vase savete na ovim stranicama pa sam se opredelio za to. Da budem iskren to uopste nije bezbolno, doktor je jedva cekao da mi zavrsi i uzme pare i mislim da je to jako ne profesionalno odradio! Ostali su mi oziljci na penisu i svo ono przenje tecnim azotom i guljenje "tupim kasikama" me je manje bolelo. Isao sam svakog drugog-treceg dana da mi ih skidaju i oni su se stalno iznova i iznova pojavljivali. Doduse nisu bili veliki (velicine bubuljice) ali sam ih imao strasno mnogo. Poceo sam polako da gubim zivce i da se paranoisem jer su mi se neprekidno pojavljivali. Doktor mi je lepo objasnio da taj "Human papiloma" virus, kad se jednom pojavi uvek je u telu prisutan i da je samo pitanje kada ce i da li ce doci do neke manifestacije. Rekao je da kondilomi mogu da se skinu ali isto tako mi je rekao da mogu opet da se pojave posle izvesnog vremena, da sve to zavisi od nacina ishrane, higijene i jacine mog imuniteta i tako dalje i tako dalje...to vec svi i sami znate. Nisam pola godine spavao ni sa jednom devojkom i stvarno sam poceo jako da se bedacxim i da gubim nadu u sve. Jos kad sam saznao da je taj isti virus uzrocnik raznih vrsta kancera poceo sam sve najcrnije da posmatram. Ono sto sam hteo svima vama od srca da preporucim je sledece:
Pre oko dva meseca poceo sam da radim kao distributer za jednu rusku kompaniju sa predstavnistvom u Srbiji. Ona se bavi prodajom bioloski-aktivnih dodataka ishrani (BAD-ovi). U ovo sam se upustio zato sto sam veliki ljubitelj prirode i zato sto cu uvek pre da se opredelim za ovakve stvari nego za "farmaceutsku mafiju". Ovi preparati se prave avangardom tehnologijom kriogenog drobljenja nadam se da ste culi za to, sto posto su prirodni i potpuno izbalansirani. Parola ove kompanije je: "NEKA HRANA BUDE LEK-NEKA LEK BUDE HRANA". Pre nego sto sam poceo da radim procesljao sam po inernetu sve o ovoj kompaniji da bih se uverio da nije jos jedna otimacina para. Zeleo sam da isprobam proizvode na sebi pa ako se dobro pokazu tek onda da ih preporucujem i prodajem ljudima jer ne umem da lazem. Na prezentacijama nikome nisam govorio za svoj problem jer me je bilo jako sramota. Tamo sam se upoznao sa preparatima za detoksikaciju organizma koji navodno unistavaju sve kancerogene materije u organizmu i izbacuju ih uobicajenim putem. Ti preparati za detoksikaciju su proizvedeni od neke biljke "Uncaria Tomentosa", zovu je jos i "macija kandza", raste na Peruu i Rusi kazu da ima najjace prirodno anti-kancerogeno dejstvo na svetu. Posto onako beznadezan nisam imao drugih mogucnosti resio sam da ih isprobam. Prvo bih vas sve zamolio da ne mislite da nesto pokusavam da vam prodam ili da iskoristim internet u neke krive svrhe.
VERUJTE MI, POSLE SAMO DVE NEDELJE KORISCENJA OVIH PREPARATA KONDILOMI SU NESTALI SVI DO JEDNOG CAK I ONI KOJI SU BILI NAJTVRDJI. NI JEDNA JEDINA TACKICA SE VISE NE NAZIRE A OZILJCI SU POCELI NAGLO DA BLEDE. NESTAO JE I ONAJ ODVRATNI NEPRIJATNI MIRIS I KOZA NA PENISU I OKO NJEGA DELUJE I IZGLEDA MNOGO MEKSE, CISTIJE I ZDRAVIJE. SVE TO JE PROPRACENO UZASNIM SVRABOVIMA PO CELOM TELU, ZBOG SVIH OTROVA KOJI IZBIJAJU NA POVRSINU TELA, STO SU INACE I REKLI DA CE MI SE DOGODITI. KOD DOKTORA SAM PRESTAO DA ODLAZIM BEZ NJEGOVE SAGLASNOSTI. DA LI SAM JA TAJ VIRUS U POTPUNOSTI IZBACIO IZ SVOG ORGANIZMA NE ZNAM, ALI NESXTO MI GOVORI DA NECU IMATI PROBLEMA SA KONDILOMIMA DOKLE GOD BUDEM KORISTIO OVE PREPARATE A NE NAMERAVAM DA PRESTAJEM! IZVANREDNI SU VERUJTE MI. JA BIH SADA MOGAO MNOGO O NJIMA DA VAM PRICAM ALI STVARNO NE ZELIM DA MISLITE DA SAM VAM SVE OVO ISPRICAO SAMO DA BIH VAM TO PRODAO JER JA SA TIME RADIM. UOSTALOM KOMPANIJA SE ZOVE "VISION INTERNATIONAL PEOPLE GROUP" A AKO VAS NESTO VISE ZANIMA JA SAM OSTAVIO SVOJ E-MAIL PA MOZETE DA ME KONTAKTIRATE ILI JEDNOSTAVNO POGLEDAJTE I SAMI. MISLIM DA STE SVI OVDE DOVOLJNO PAMETNI DA SHVATITE DA JE DANASNJA "ZVANICNA MEDICINA" JAKO RELATIVAN POJAM I VERUJTE DA OVI PREPARATI RADE POSAO TAMO GDE JE ONA DIGLA RUKE. JA SAM UVEK VEROVAO U PRIRODU I LEKOVITOST BILJAKA, I NE ZELIM NI NASTA DA VAS TERAM SAMO VAM OD SRCA PREPORUCUJEM.
POZDRAV...
_________________
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top