Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cao svima. Imam pitanje vezano za carski rez. Bila sam u bolnici zbog operacije mioma i sa mnom su u sobi na intenzivnoj bile i zene posle carskog. Nisu smele da piju ni kap vode jedno vreme (da li 24h ili 48h, nisam sigurna) i jos neko vreme da jedu. Razumem zasto ne sme da se jede, dok prorade creva, ali zbog cega ne sme da se pije voda? Pitam, jer cu imati carski rez za koji mesec, pa me zanima. I jos nesto - da li se dobijaju lekovi protiv bolova posle reza i ako da, kako stoji stvar s dojenjem i kad se pocinje s tim? Ja ovde gde zivim ne mogu da dobijem bas najpotpunije informacije, otud toliko pitanja.

Hvala za odgovor o lekovima, ali prvi deo pitanja mi i dalje nije jasan... Zbog cega necu smeti da pijem vodu?
 
I jos nesto, bicu u Beogradu u junu na 3 nedelje i tada cu biti u 28. do 31.nedelji trudnoce. Da li postoji mogucnost da nadjem neki kurs ili babicu u nekoj ustanovi koji bi mi pomogli da se informisem o svemu sto treba da znam o porodjaju i dojenju? Babica koja radi u mom gradu ne govori engleski, a moje poznavanje njenog jezika nije bas na zavidnom nivou, tako da se nasi susreti svode samo na to da poslusamo srce bebe i da mi izmeri pritisak i tezinu:(
 
I jos nesto, bicu u Beogradu u junu na 3 nedelje i tada cu biti u 28. do 31.nedelji trudnoce. Da li postoji mogucnost da nadjem neki kurs ili babicu u nekoj ustanovi koji bi mi pomogli da se informisem o svemu sto treba da znam o porodjaju i dojenju? Babica koja radi u mom gradu ne govori engleski, a moje poznavanje njenog jezika nije bas na zavidnom nivou, tako da se nasi susreti svode samo na to da poslusamo srce bebe i da mi izmeri pritisak i tezinu:(

Svaki dom zdravlja ima savetovaliste za trudnice i tu pripremu za porodjaj, najbolje je da kad dodjes odes do doma zdravlja pa se sve lepo raspitas.
Nemas ovdasnje zdravstveno osiguranje ,pretpostavljam da postoji neka varijanta da se ta priprema plati.
Sto se tice vode, isti princip kao i sa hranom.
 
Svaka privatna laboratorija radi bHCG test iz krvi, nakon toga,najbolje je sacekati 2 nedelje od izostanka ciklusa i tada uraditi ultrazvuk kako bi se i na taj nacin potvrdila trudnoca.
 
1. Kako hormoni mogu da uticu na izostanak ili kasnjenje menstruacije?
2.Trebala sam da dobijem 05.03. i imala sve simptome,medjutim nista jos uvek.13.marta sam bila na redovnom ginekoloskom pregledu i doktorka je rekla ako ne dobijem za 10 dana da dodjem da odemo "eventualno" na ultrazvuk da vidimo o cemu se radi.
3.Koliko je da kazem normalno da kasni menstruacija?Meni se desavalo 3-4 puta da kasni po 10-ak dana.
4.Kada najranije moze da se utvrdi trudnoca i kakav rezultat treba da bude?
 
dr:
Svaki dom zdravlja ima savetovaliste za trudnice i tu pripremu za porodjaj, najbolje je da kad dodjes odes do doma zdravlja pa se sve lepo raspitas.
Nemas ovdasnje zdravstveno osiguranje ,pretpostavljam da postoji neka varijanta da se ta priprema plati.
Sto se tice vode, isti princip kao i sa hranom.

Imam zdravstveno osiguranje u Srbiji, otici cu do Doma Zdravlja pa cu da se raspitam. Hvala puno.
Ako je za vodu isti princip kao i sa hranom... zasto onda posle operacije mioma (gde se isto sece stomak i materica samo se druge stvari vade:)) moze da se pije voda odmah? Sta je drugacije???
 
1. Kako hormoni mogu da uticu na izostanak ili kasnjenje menstruacije?
2.Trebala sam da dobijem 05.03. i imala sve simptome,medjutim nista jos uvek.13.marta sam bila na redovnom ginekoloskom pregledu i doktorka je rekla ako ne dobijem za 10 dana da dodjem da odemo "eventualno" na ultrazvuk da vidimo o cemu se radi.
3.Koliko je da kazem normalno da kasni menstruacija?Meni se desavalo 3-4 puta da kasni po 10-ak dana.
4.Kada najranije moze da se utvrdi trudnoca i kakav rezultat treba da bude?

.
Iskrena da budem nisam sigurna sta je tacno pitanje.
Trudnoca moze da se utvrdi odmah po izostanku ciklusa bHCG testom iz krvi.
Izostanak ciklusa moze biti uzrokovan brojnim stvarima, nisam sigurna da bi ti znacilo objasnjavanje kada se luci estrogen,kada progesteron, uticaj prolaktina...
Ne mora da bude neki mnogo ozbiljan problem da bi izostao ciklus, stres na primer fantasticno pomera ciklus.
 
Imam zdravstveno osiguranje u Srbiji, otici cu do Doma Zdravlja pa cu da se raspitam. Hvala puno.
Ako je za vodu isti princip kao i sa hranom... zasto onda posle operacije mioma (gde se isto sece stomak i materica samo se druge stvari vade:)) moze da se pije voda odmah? Sta je drugacije???

U poslednje vreme takve operacije se rade vaginalnim putem, nema manipulacije crevima,klasicnog otvaranja stomaka...
Tamo gde se otvara stomak nikad se ne pije tecnost posle operacije.
Bilo da imas carski rez ili ti rade aorto-bifemoralni bajpass.
 
Draga dr htedoh nesto da pitam. pre neki dan mi je konstatovana ureaplazma pa pijem dovicin 2 dnevno 10 dana. I posto cu verovatno dobiti gljivice od antibiotika da li bi mogla da koristim makmiror complex tablete ili ne znam mozda nistatin. Trebala sam za dva dana da radim laparoskopiju ali je odlozena zbog ureaplazme. Imam 32 godine.
Jos jedno pitanjce. Znam da je bilo puno pitanja o tome al nekako svi vole kad se njemu licno odgovori :D Na gacicama mi je bila blaga krv, 19 dan ciklusa, da li je to znak da je doslo do ovulacije, predpostavljam da jeste. Hvala najlepse, pozdrav!
 
dr:
.
Iskrena da budem nisam sigurna sta je tacno pitanje.
Trudnoca moze da se utvrdi odmah po izostanku ciklusa bHCG testom iz krvi.
Izostanak ciklusa moze biti uzrokovan brojnim stvarima, nisam sigurna da bi ti znacilo objasnjavanje kada se luci estrogen,kada progesteron, uticaj prolaktina...
Ne mora da bude neki mnogo ozbiljan problem da bi izostao ciklus, stres na primer fantasticno pomera ciklus.

Koliko dana je "normalno" kasnjenje menstruacije(stres,klimatski uslovi...) i ukoliko je stresa bilo pre nekoliko meseci da li moze da bude zakasnela reakcija?
 
zavisi kad daješ krv na analizu. Ako radiš u vreme očekivane menstruacije vrednost je manja, ako daješ deset dana nakon kašnjenja vrednost je veća. Stručnjaci kažu da je sve preko pet trudnoća. Pozdrav i javni nam kolika ti je teta beta!
 
Radila sam bris vag.i cerv. i rezultat je sledeći: Kulturom vag. i cerv. brisa izolovan je Enterococcus (Streptococcus feacalis) u čistoj kulturi. Gljiivce iz roda Candida nisu izolovane. Trich.vag. nije nađen. Mikroskopski nalaz direktnog preparata :ep. ćelije Gram(+) bacili. Rezultati na klamidiju, ureoplazmu i mikoplazmu su negativni.
Šta znači da je Enteroccocus izolovan u cistoj kulturi? Da li je to u velikom broju, 100%? Koliko je ovo zabrinjavajuce, obzirom da je bakterija normalni stanovnik crevne flore? Imali uticaja na zacece?

Hvala. Pozdrav
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top