Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliko devojka ima godina?
Da li je krvarila prilikom prvog odnosa, himen se skroz pocepa tek na porodjaju, sto prakticno znaci da malo grublji odnos moze dovesti do pojave kapljica krvi.
Ukoliko do sada nije bila kod ginekologa krajnje je vreme da stekne tu naviku, ne mislim da je nesto strasno ali nije na odmet pogledati da li je sve na svom mestu.
 
dr:
Koliko devojka ima godina?
Da li je krvarila prilikom prvog odnosa, himen se skroz pocepa tek na porodjaju, sto prakticno znaci da malo grublji odnos moze dovesti do pojave kapljica krvi.
Ukoliko do sada nije bila kod ginekologa krajnje je vreme da stekne tu naviku, ne mislim da je nesto strasno ali nije na odmet pogledati da li je sve na svom mestu.

Za par mjeseci puni 19 godina! Znaci nesto vise od 18 i pol!
Pa jest malo, par kapi krvi nije bilo nesto mnogo i to je primjetila kad je doslla kuci.... Nju vise ne boli pentracija... i imamo nekada malo grublje, zavisi sta je grubo za nekoga..jer u nas je prilicno samo vodjenje ljubavi uz mnogo njeznosti... ponekada bude malo grublje.. ali izgleda da je to to.... jer se pojavilo samo prvi put i tek sad... zadnjih par puta.... bas kad je ono postane malo "brze" da tako pojasnim! Pozz
 
Poslednja 3 jutra kad ustanem osecam nekakav bol u bradavicama,ustvari to visi lici kao kada bi ste ih ogrebali.Sta moze da bude?Zadnja 3 meseca menstruacije su mi ranile i po 10-ak dana,zadnju sam ocekivala 05.03.,ali nisam dobila.Dok sam je iscekivala bolele su me grudi i bila sam razdrazljiva,znaci imala sam sve simptome PMS-a.Cak me je jedno jutro i boleo stomak kao da najavljuje i posle toga 3-4 dana imala sam slabe bolove.Da li je neko imao slicno iskustvo?
 
zanima me kako se pravilno ispira i cime je najvolje se ispirati(kojim rastvorom ili cajem? zalfija,soda bikarbona..itd..)
znam da je moja baka moju sestru ucila ,,,nesto je kuvala iskuvavala,neke..stvari za irigaciju...
ispiranje,,sada ja sam bila jako mala da bi me interesovalo SVe to,
,,da li postoji nesto u apoteci ,,,sto olaksava ispiranje?
ili mora metodama nasih starih baka

UNAPRED HVALA
 
zanima me kako se pravilno ispira i cime je najvolje se ispirati(kojim rastvorom ili cajem? zalfija,soda bikarbona..itd..)
znam da je moja baka moju sestru ucila ,,,nesto je kuvala iskuvavala,neke..stvari za irigaciju...
ispiranje,,sada ja sam bila jako mala da bi me interesovalo SVe to,
,,da li postoji nesto u apoteci ,,,sto olaksava ispiranje?
ili mora metodama nasih starih baka

UNAPRED HVALA
kamilica
 
treba mi pomotj.
naime.
proshlu nedelju,2.03.smo,moj dechko i ja,pokushali da imamo seksualne odnose.kako mi je to bio prvi put,jako me je bolelo.pokushavali smo,istroshili sve kondome.na kraju me je probio,bez kondoma,ali malo.krvarila sam.nije mogao da udje u mene skroz jer me je bolelo,nisam htela da silimo.
juche,uveche,smo nastavili...ushao je ceo u mene.bez kondoma.ponovo sam iskrvarila malo.ali ne brine me to.brine me shto je bez kondoma.***,nismo ih imali,da sad ne objashnjavam,ali on nije svrshio.uopshte.probio me je,par puta gore-dole i to je to.kaye da mu nije ni predsemena technost ishla.znam da ne moze to da oseti,ali on ga je izvadio chim je primetio da se malo vishe napalio.
i sad ja ne znam.
bila sam do ginekologa,ne radi.sutra ujutru idem.shta mislite,da li treba da popijem tabletu,tj da li tje biti potrebe za time?
jako se plashim...zaista.verovatno tripujem...ali....
poslednju menstruaciju sam imala 22.februara...i traju mi po 3 dana,2...krvarenje,ostatak prolazi.
molim vas,na shto brzem odgovoru.jako mi je teshko.ko zombi sam.
hvalaaaa...
 
25 dana, racunajuci od prvog dana ciklusa( pocetka menstruacije)?
Moram da proverim da znas kako se racuna ciklus.
O sansama i mogucnostima ne bih, ipak to nije matematika.
 
Opet ja,mozda sam dosadna ali uplasena sam.Trebala sam da dobijem menstr. 5.03. ali nista(zadnji put sam dobila 8.02 i inace dobijam na 25-27 dana,uvek redovno).Bila sam na UZ 29.02. i dr mi je rekla da imam neku cistu na levom jajniku ali da dodjem posle ciklusa da proveri da li je obicna,vodena ili nesto drugo.Pre nepune 2 god sam operisala endometriozu na oba jajnika,sad brinem da opet nije to.Ustvari sad sam uplasena sto mi kasni jer nikad nisam imala taj problem pa cak ni kada sam imala endometriozu.Inace svi brisevi su mi ok a i jutros sam uradila test trudnoce i nije to u pitanju.Znam da to nije neko veliko kasnjenje ali bas sam sada time opterecena.Sta Vi mislite,zasto mi se to desava.Ovih dana me ja malo boleo stomak kao da cu da dobijem ,ali zanemarljivo.Imam 30 godina:roll:
 
Opet ja,mozda sam dosadna ali uplasena sam.Trebala sam da dobijem menstr. 5.03. ali nista(zadnji put sam dobila 8.02 i inace dobijam na 25-27 dana,uvek redovno).Bila sam na UZ 29.02. i dr mi je rekla da imam neku cistu na levom jajniku ali da dodjem posle ciklusa da proveri da li je obicna,vodena ili nesto drugo.Pre nepune 2 god sam operisala endometriozu na oba jajnika,sad brinem da opet nije to.Ustvari sad sam uplasena sto mi kasni jer nikad nisam imala taj problem pa cak ni kada sam imala endometriozu.Inace svi brisevi su mi ok a i jutros sam uradila test trudnoce i nije to u pitanju.Znam da to nije neko veliko kasnjenje ali bas sam sada time opterecena.Sta Vi mislite,zasto mi se to desava.Ovih dana me ja malo boleo stomak kao da cu da dobijem ,ali zanemarljivo.Imam 30 godina:roll:

Ako ne dobijes jos par dana javi se svom ginekologu.
 
Svaka hiruska intervencija nosi svoje rizike.
Pa tako i abortus.
Ja bih molila sve ucesnike na ovom forumu, na ovoj temi da ne traze procentualne procene jer ih ne mogu dati.
Hiljade zena rade prekide trudnoce i nista im se ne desi, a onda kod nekoga dodje do komplikacija i nikada vise ne mogu da ostanu trudne, za njih ne vazi to, sanse su male, za njih je to 100%.
To je ista prica kao i kad pitate imala sam odnos bez zastite, kolike su sanse da zatrudnim.

Abortus je ozbiljna intervencija, postoji rizik od razvoja komplikacija sto ne mora biti povezano sa tim koji doktor vam je radio prekid trudnoce, ne savetuje se da mlada zena prekida trudnocu narocito ako je prva.
To je sve sto vam mogu reci, sve ostalo je odluka zene.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top