Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ocigledno je da ne citate pazljivo. U pitanju je totalno ISTA STVAR!!!!! C I S T A !!!!
A sto se drugog dela vaseg odgovora tice, zaista ste mi puno pomogli. Sve ste mi razjasnili i sada mi je mnogo jasnije. Hvala jos jedanput i ubuduce Vam se vise necu obracati za misljenje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vidim da cemo na ovom forumu morati da zalepimo jos jednu temu sa naslovom "lepo ponasanje"
Cemu takva reakcija?! To sto ne zelim da se spustam na farmakodinamiku leka ...evo napisacu i to.
Prvi lek je estradiol valerat + norgesterel
IND simptomi usled deficita polnih hormona, amenoreja, nepravilnosti u menstrualnom ciklusu,hipoplazija genitalnih organa,sterilitet ,prevencija osteoporoze; drugi lek je etinilestradiol + levonorgestrel i daje se kao kontraceptiv.
Dakle, kao sto vidis indikacije su razlicite, sastav je razlicit i lekovi se ne mogu direktno porediti.

Tvoja doktorka pokusava preko lekova koji nemaju isti mehanizam da prevenira tvoj problem ,da ga speci, umanji ,sta vec. To ona zna, jer te poznaje kao pacijenta, niko ovde ne zna tvoju licnu anamnezu iako ti verovatno mislis da se iz tvoje 3 recenice moze mnogo toga otkriti.
I zato ja stalno ponavljam da forum nije zamena za ordinaciju, da to sto neko napise sta koriosti od terapije drugom lekaru nista ne znaci jer se lekovi koriste u razlicitim indikacijama, da pacijenti nisu nalazi laboratorije i histopatologije ...ali dzabe ja pisem kad to ocigledno niko ne cita.
Ubuduce suzdrzi se ovakvih reakcija.
 
Sorry sto sam napisala naziv leka,nece se ponoviti ali me zanimalo da li je neko cuo za taj lek ili koristio? Mozda ce glupo zvucati ali uvukao se crv sumnje u mene,iako idem kod ovog lekara vec 10 godina i stvarno imamo dobru komunikaciju medjutim procitala sam sve strane na forumu i odlucila da potrazim jos necije misljenje o mom slucaju(ovde i naravno da odem kod jos jednog ginekologa i endokrinologa).Izvinjavam se ako sam dosadna
 
dr:
Vidim da cemo na ovom forumu morati da zalepimo jos jednu temu sa naslovom "lepo ponasanje"
Cemu takva reakcija?! To sto ne zelim da se spustam na farmakodinamiku leka ...evo napisacu i to.
Prvi lek je estradiol valerat + norgesterel
IND simptomi usled deficita polnih hormona, amenoreja, nepravilnosti u menstrualnom ciklusu,hipoplazija genitalnih organa,sterilitet ,prevencija osteoporoze; drugi lek je etinilestradiol + levonorgestrel i daje se kao kontraceptiv.
Dakle, kao sto vidis indikacije su razlicite, sastav je razlicit i lekovi se ne mogu direktno porediti.

Tvoja doktorka pokusava preko lekova koji nemaju isti mehanizam da prevenira tvoj problem ,da ga speci, umanji ,sta vec. To ona zna, jer te poznaje kao pacijenta, niko ovde ne zna tvoju licnu anamnezu iako ti verovatno mislis da se iz tvoje 3 recenice moze mnogo toga otkriti.
I zato ja stalno ponavljam da forum nije zamena za ordinaciju, da to sto neko napise sta koriosti od terapije drugom lekaru nista ne znaci jer se lekovi koriste u razlicitim indikacijama, da pacijenti nisu nalazi laboratorije i histopatologije ...ali dzabe ja pisem kad to ocigledno niko ne cita.
Ubuduce suzdrzi se ovakvih reakcija.

"DRAGA" dr.,
tacno je da treba zalepiti jos jednu temu ali sa malo izmenjenim naslovom "lepo ponasanje dr.". Pratim forum duze vreme i ovo sto ste ovako reagovali nije prvi put. Problem nije u mom ponasanju i mojoj reakciji vec u vasem odgovoru.
Ja na forumu ne pokusavam da nadjem zamenu ordinaciji i lekaru, jer u istim i kod istih sam redovni posetilac vec duzi niz godina. Vi meni ne mozete biti zamena za lekara ni u jednom slucaju.A ISKRENO NE BIH SEBI NI DOZVOLILA DA TO BUDETE. Ovde sam da razresim neke svoje nedoumice i razjasnim stvari koje mi nisu najjasnije. Najmanje sto ocekujem je vasa neljubaznost i odgovor "DA NE ULAZIM U PROBLEMATIKU". Ne znam da li zaista verujete da je neko dokon i besposlen i tek radi reda Vama kucka poruke i postavlja "glupa" pitanja, ili zaista ima problem na koji nezna odgovor.
Ako zaista delate kao sto se ovde ponasate moj jedini komentar na sve ovo je NO COMMENT!!!!!
 
Izvinjavam se, stvarno mislim da pacijenti ne moraju i ne trebaju da znaju farmakodinamiku i farmakokinetiku lekova.
U najmanju ruku ste jako bezobrazni, traziliste razjasnjenje nedoumica,dobili ste ga, uzimate 2 razlicita leka, zasto ,kako i zbog cega treba da pitate onoga ko Vam je terapiju ordinirao.
Ako to ne mozete da shvatite onda ja stvarno nemam sta vise da Vam kazem.
 
Molim Vas za savet, naime otkriven mi je mozaik na grlicu materice i preporucena mi je biopsija, mene samo interesuje da li je moguce da ginekolog pogresi i da li vredi potraziti drugo misljenje? Da ne bude zabune ne osporavam strucnost vec sam samo uplasena.
Hvala unapred
 
Molim Vas za savet, naime otkriven mi je mozaik na grlicu materice i preporucena mi je biopsija, mene samo interesuje da li je moguce da ginekolog pogresi i da li vredi potraziti drugo misljenje? Da ne bude zabune ne osporavam strucnost vec sam samo uplasena.
Hvala unapred
Potrazi drugo misljenje. Meni su tri ginekologa , prilikom kolposkopije , dala tri razlicita nalaza...od kojih su prvi i treci bili barem priblizno slicni. Obavezno potrazi jos jedan savet.
 
jedno pitanje
sta bi se dogodilo da se ispiras ,sa 1% hidrogenom,.... a posle stavis vaginalete koje su ti prepisane_
to bi bilo kao sto da bi nanela kremu ili bilo sta ,na cistu koyu,,ocistis je lasionom,,,
Samo pitam, nisam to uradila jos,,,
ali cisto teoriski
kakvi bi bili efekti toga_
 
Imam i ja jedno pitanje.
Imala sam menstruaciju 24.1. a sex sa kondomom sam imala 2.2. ( kondom nije pukao).
Menstruacija mi uvek kasni po nekoliko dana, ali nista strasno mnogo. Uglavno je dobijam na nekih 32 dana. Oko 24.2. nisam dobila no imala sam neki nazovimo sekret ali tamnoje boje ( kao da je braon boje ) i to je trajalo dva dana. danas sam osetila iste bolove koje uvek osecam kad treba da dobijem, ali nisam dobila menstraciju vec ponovo taj bezvezni sekret.
Sta mi je to? Da li treba da budem uplasena, posto jesam?

hvala.

pozdrav
 
jedno pitanje
sta bi se dogodilo da se ispiras ,sa 1% hidrogenom,.... a posle stavis vaginalete koje su ti prepisane_
to bi bilo kao sto da bi nanela kremu ili bilo sta ,na cistu koyu,,ocistis je lasionom,,,
Samo pitam, nisam to uradila jos,,,
ali cisto teoriski
kakvi bi bili efekti toga_

Boze. a zasto bi to uradila?:shock: Ko ti je to objasnio da je isto? I haval bogu sto nisi "jos" to uradila pa i nemoj. Efekti bi bili unistavanje sluzokoze (a naravno i normalne vaginalne flore).
 
Poslednji put sam imala odnos pred novu godinu,odprilike.Posle sam redovno dobijala men. 5.01 i 8.02.Sad sam terbala da dobijem 5.03,ali nista.Bila sam na pregledu UZ 29.02 ali onaj UZ sto se pije voda ali ne zbog sumnje na trudnocu vec na redovnoj kontroli.Brisevi su mi ok , a dr mi je rekla da imam neku cistu na levom jajniku ali da dodjem posle menstr. da proveri da li je vodena.Nista drugo nije videla.Inace operisala sam endometriozu pre 2 god i u strahu sam da to nije opet endometr.Moje pitanje je vezno za kasnjenje menstr.Nikad mi ne kasni,uvek dobijam na 25-26 dana a danas mi je vec 29.dan a nista od menstr.Da li postoji mogucnost trudnoce,a da dr nije ni primetila?Cula sam za dosta slucajeva da su zene imale menstr. u prva dva tri meseca trudnoce i da zato nisu ni znale da su trudne.Sta mislite sta je kod mene uzrok kasnjenja?Mozda je rano da panicim,ali kod mene je ciklus uvek bio tacan kao sat i kada sam imala endometriozu i to na oba jajnika.Pozdrav:roll:
 
Draga dr., evo mene ponovo sa pitanjem.
Sada sam vec dogurala do 28+2 nedelje trudnoce. Od sinoc imam neke cudne bolove sa desne strane i grudnog kosa i sa ledjne strane, oko plecke. Ne mogu da kazem da je bol konstantan, vec se javlja kada pomeram desnu ruku ( iz ramena ), kada savijajuci se pokusam dohvatiti nesto desnom rukom, kada udahnem duboko, kada legnem na desnu stranu ( tada posebno, uopste ne mogu da lezim na desnoj strani )... uglavnom vrlo iritirajuce i neprijatno. Bol je poceo iznenada, ne secam se da sam napravila neki nezgodan pokret. U prvom momentu sam se prilicno uplasila posto nisam mogla lepo da udahnem bez bola, izmerila sam pritisak medjutim sasvim je Ok 124/72. Nikakvih drugih problema nemam. Jedino sto mi pada na pamet da nije mozda beba zauzela neki cudan polozaj da mi pritiska neki zivac ili misic?! Da li je to moguce?
Da li je potrebno, po vasem misljenju, da panicim i idem u hitnu, ili da sacekam ponedeljak pa pokusam da zakazem termin kod kucnog doktora ( pitanje je kada moze da me primi, isti dan ili tek za 2-3 dana) ukoliko ne prestane do tada?
Hvala puno, unapred!
 
Bez panike, ili se beba namestila i pritisla kicmu ili je povecana tezina uticala na polozaj kicme, ili te je prosto udarila promena ili si nesto istegla - svakako opis tegoba ne ukazuje na problem sa plodom, tako da - bez panike. A u ponedeljak se javi svom lekaru za savet i eventualni pregled.
 
Hvala WW. Sto se kilaze tice, do sada imam +11kg,ako je to neko merilo da li moze ad utice na kicmu ili ne. Malo je lakse jutros, ali i dalje bol stvara neprijatnosti. Sutra zovem kucnog doktora.
 
Eh ovako da li mi mozete pomoci?
Jedno jednostavno pitanje... nije se nikada prije desavalo .... nakon seksa djevojka dodje kuci i primjeti par kapljica krvi na gacicama...Nije se nikada prije desavalo.... s tim da vodimo ljubav vec 6 mjeseci i ja sam joj prvi! Vec u posjednji mjesec zadnjih 3 puta se to pojavilo! Sta je jel opasno! Brinem se!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top