Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
privatno sam cula da kiretaza kosta oko 150eura,da cak nema neka otpusna lista odmah ides kuci.jel se pije nesto posle ?kontrola?moje drugarice cak nisu ni isle nego posle najnormalnije kod svog ginekologa
 
Ides kuci i posle abortusa u bolnickim uslovima, prekid trudnoce ne zahteva bolnicko lezanje.
Sto se tice terapije, da , uzima se antibiotik i uterotonik,radi zaustavljanja krvarenja.
 
Opet ja...

Posle gnjavaže sa brisevima, terapijom (imala sam E.coli u cervikalnom brisu), spaljivanjem ranice i tako i dalje imam pojačan sekret samo što deluje bezopasnije. :)

Iznenadila sam se kad sam otišla na kontrolni pregled i saznala da je vaginalni sekret II grupa i da samo imam povećan broj laktobacila.

Sa jedne strane to je sjajno, sa druge i dalje imam problem sa sekretom, ne znam da li da uzmem još koju vagitoriju sa kantarionom (koristila sam ih posle spaljivanja ranice i imam osećaj da su mi baš prijale) ili da samo nastavim da se perem :) (koristim Cliven-ov sapun za intimnu negu pošto ne mogu baš da se perem samo vodom ali ne preterujem) i sačekam da se samo izreguliše.
 
drugaricca je u visegradskoj radila i dobila samo baktrim....mada je bilo ok,na papiru je samo pisalo paijentkinja ta i ta se dobro oseca da pije baktrim i to je to


i jos jedno poslednje pitanjee,kako se racuna u kojoj si nedelji,da li se vidi na ultrazvuku ili?prema datumz ciklusa,dal se moze znati kada se desilo oplodjenje otpirlike
 
neupucena:
Opet ja...

Posle gnjavaže sa brisevima, terapijom (imala sam E.coli u cervikalnom brisu), spaljivanjem ranice i tako i dalje imam pojačan sekret samo što deluje bezopasnije. :)

Iznenadila sam se kad sam otišla na kontrolni pregled i saznala da je vaginalni sekret II grupa i da samo imam povećan broj laktobacila.

Sa jedne strane to je sjajno, sa druge i dalje imam problem sa sekretom, ne znam da li da uzmem još koju vagitoriju sa kantarionom (koristila sam ih posle spaljivanja ranice i imam osećaj da su mi baš prijale) ili da samo nastavim da se perem :) (koristim Cliven-ov sapun za intimnu negu pošto ne mogu baš da se perem samo vodom ali ne preterujem) i sačekam da se samo izreguliše.
Odlicno!
Mozes i te na bazi kantariona, ili povidon jod vaginalete, jako su blage.
 
lara c.:
drugaricca je u visegradskoj radila i dobila samo baktrim....mada je bilo ok,na papiru je samo pisalo paijentkinja ta i ta se dobro oseca da pije baktrim i to je to


i jos jedno poslednje pitanjee,kako se racuna u kojoj si nedelji,da li se vidi na ultrazvuku ili?prema datumz ciklusa,dal se moze znati kada se desilo oplodjenje otpirlike
Dobro,jesi li ti trudna ili se cisto interesujes?
Da, ako znas kad si imala odnos, prema datumu poslednje menstruacije i ultrazvucnom pregledu moze kod jednog broja zena utvrditi tacan dan oplodjenja.
 
ja pijem logest, poslednju dražeju treba da popijem 14.08., međutim, 15. idem na more. zanima me kako bih mogla da pomerim ciklus? da pijem od sledeće kutije za to vreme dok sam na moru pa da sačekam da dobijem tek kad se vratim, mada bojim se da bih onda na moru bila sve vreme otečena? ili mogu da ovu kutiju skratim - umesto 21 dražeju popijem 14 - odnosno da mi poslednja bude 07.? da li ove opcije imaju neke štetne posledice i koja mi je bolja opcija?
 
Imam 26 godina i pre sest mesici sam imala neku malu izraslinu na ulazu vagine pa je to ledjeno jednom kao terapija i proslo je.Sada se pojavilo opet i opet sam otisla kod lekara.Ovi lekari definitivno imaju problem sa objasnjenjima a i sa znanjem.Prosli put su mi rekli da imam papilom e sada imam kondilom i jedina terapija je ledjenje cetiri puta pa onda kontrola.i eto rekoh da vidim sta po tom pitanju ima internet da mi kaze i naidjoh na ovaj forum.Koliko sam mogla da procitam ovo je nezileciva bolest.I sada sam se vec uplasila i to jako.Hocu li ja celog zivota imati kondilom koji ce se iznova i iznova vracati i da li cu ja to svakom buducem partneru preneti?Trenutno imam decka i ta veza traje vec deset meseci,treba li i on da se leci?I koliko je to opasno?Molim vas recite mi jer sam tako uplasena da li postoji bilo koji nacin da uklonim to i da se vishe nikad ne pojavljuje?Unapred hvala i izvinite na ovako dugom tekstu. :confused:
 
blpd_girl:
ja pijem logest, poslednju dražeju treba da popijem 14.08., međutim, 15. idem na more. zanima me kako bih mogla da pomerim ciklus? da pijem od sledeće kutije za to vreme dok sam na moru pa da sačekam da dobijem tek kad se vratim, mada bojim se da bih onda na moru bila sve vreme otečena? ili mogu da ovu kutiju skratim - umesto 21 dražeju popijem 14 - odnosno da mi poslednja bude 07.? da li ove opcije imaju neke štetne posledice i koja mi je bolja opcija?
Ja bih najsrecnija bila kad bi ti pre tog odlaska na more otisla kod ginekologa.
Mozes da nastavis sa pilulama,dok god pijes pilule ciklus ce izostati.Koliko ostajes na moru?
 
u međuvremenu sam se čula sa mojim ginekologom, rekla mi je da u principu mogu i da produžim i da skratim - samo što će mi u tom drugom slučaju prestati zaštita, ali da nekih drugih posledica ne moram da se bojim - da popijim 14 umesto 21 dražeju i da čim počne krvarenje počnem sa sledećom kutijom kao redovnom. ostajem 12 dana
 
Postovani, pokusacu biti kratka, a ipak precizna da bi me razumeli. Imam 40 godina, vec vise od 2 meseca se lecim od depresije. Malo je bolje, ali i dalje imam depresivnih faza. Pijem Flunirin i povremeno Rivotril-zbog preznojavanja i trnjenja (ustvari kao da imam trnje po rukama). Nisam imala menstruaciju od 1.5., ustvari u medjuvremenu sam dobila 3 inekcije da bih imala menstruaciju i imala sam je.
Nedavno sam popila 2 tablete Postinor, sutradan sam se prvi put posle nekoliko meseci osecala normalno, cak veselo. Da li je moguce da zbog nedostatka nekog ginekoloskog hormona imam depresiju i da se ustvari lecim na pogresan nacin? Mama mi je usla u menopauzu u 40 godini zivota.
Sve cu ja ovo pitati svog ginekologa, ali je ceo mesec na godisnjem i svakako me interesuje i drugo misljenje.
Unapred hvala
 
Pozdrav svima,

evo da ne otvaram novu temu, ovde cu da zamolim doktora za pomoc...
Konkretno pitanje je, da li trudnica u 7 - mom mjesecu trudnoce smije piti lijek Streptoksazol zbog problema proliva?
Evo vec 4 dana imam veliki problem sa gore navedenom bolescu, ginekolog je preporucio lijek i cajnu dijetu...Sta Vi mislite o tome??

Unaprijed hvala!
 
Ako moze genericki naziv leka(ono u zagradi ispod fabrickog naziva leka),posto ne znam sta je po sastavu lek, cajna dijeta naravno, i ako imate neki probiotik, on nikako ne moze da skodi.
 
ko proizvodi lek, ne mogu da ga nadjem u registru...doduse toliko sam umorna da ne znam gde udaram, mozda ga ne vidim.
I kakvi su simptomi bili, koliko cesti prolivi...
 
Lek mi je propisao ginekolog...Proizvodi ga Pliva...
Simptomi su bili sl:
Ponedjeljak i Utorak oko 3 puta sam imala proliv da bi u Srijedu imala jedno 15 puta, prilicno vodenasti explozivni uz krcanje crijeva a i bol u stomaku...
Danas sam imala manje proliva nego juce mozda nekih 5-6 puta stim sto je intenzitet ucestaliji predvece..
Izvini ako te gnjavim, zao mi je sto si umorna...
Koji bi mi probiotik preporucila?

Hvala ti jos jednom....
 
Odakle se ti javljas, taj lek nije registrovan u Srbiji tako da ne znam ni sta je u pitanju ni da li sme ili ne sme da se primenjuje kod trudnica.
Pogledaj sta pise u uputstvu, pretpostavljam ako je ginekolog propisao lek da sme da se koristi.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top