Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ukoliko su simptomi pms/a izrzeni, traju danima ,jako ometaju normalno funkcionisanje onda se pacijent javi ginekologu,uradi se pregled i vidi se koliko je takvo stanje za nesto tipa pomocnog lekovitog sredstva a koliko za ozbiljnu terapiju, u svakom slucaju nista se ne radi na svoju ruku.
 
dr:
Pacijenti nisu dijagnoze,imaju svoje godine, opste stanje organizma, neku prethodnu istoriju bolesti, radjeno je nesto od dijagnostike...

Ukoliko je ovo bilo meni namjenjeno, 49 godiste, dobrog opsteg zdravstvenog stanja, klimaks prosao bez nekih vecih zdravstvenih problema. Jedini simptom je bilo vaginalno krvarenje u zadnjih mjesec dana. Od dijagnostike histopatoloski nalaz carcinoma planocellulare invasivum cervicis i danasnji pregled u bolnici ( da ne imenujem dr. i klinike) Ca pvu gradus 3 a.
 
Nisam dovoljno kompetentna da dajem savete na temu ginekoloske onkologije.
Ne zelim da otezavam situaciju drzanjem predavanja ali zarad dobrobiti svih onih koji posecuju i citaju ovaj forum mogu samo reci da neko nije isao na redovne preglede, ovaj problem nije nastao preko noci.
Isto tako,posto verujem da ocekujes da kazem da ima mesta operaciji, za informacije o tome tvoja rodjaka mora da konsultuje svog ginekologa.
Nazalost lecenje nije uvek operativno i u nekim stadijumima je terapija izbora zracenje.
http://www.poliklinika-harni.hr/teme/onkteme/04_tnm.asp
http://www.poliklinika-harni.hr/teme/onkteme/04_th.asp
 
moja drigarica je izgleda trudna, radila je test koji je pozitivan, ali jos nije otisla kod ginekologa jer ima za par dana zakazan termin. imala je prekljuce zakazen termin kod zubara samo menjanje plombe bez anestezije i nije ostisla jer se boji jer je vec jednom izubila bebu. mene zanima da li je trebala da ode, ja mislim da da, jer se ne koristi anestezija i to nista ne boli.
 
pre par dana sam se upustila u oralni sex sa deckom koga znam ali nisam sa njim u vezi (u vezi sam vec tri godine sa drugim deckom i dosada nismo menjali partnere). kakva je sansa da sam dobila neku od spb i koji bi test i gde trebalo da uradi moj partner i posle kolio vremena?
 
moja drigarica je izgleda trudna, radila je test koji je pozitivan, ali jos nije otisla kod ginekologa jer ima za par dana zakazan termin. imala je prekljuce zakazen termin kod zubara samo menjanje plombe bez anestezije i nije ostisla jer se boji jer je vec jednom izubila bebu. mene zanima da li je trebala da ode, ja mislim da da, jer se ne koristi anestezija i to nista ne boli.

Ne vidim zasto ne bi isla kod zubara.
 
pre par dana sam se upustila u oralni sex sa deckom koga znam ali nisam sa njim u vezi (u vezi sam vec tri godine sa drugim deckom i dosada nismo menjali partnere). kakva je sansa da sam dobila neku od spb i koji bi test i gde trebalo da uradi moj partner i posle kolio vremena?

Sta bi bilo kad bi bilo...
Koliko imas godina?
 
Ko je kome pruzio oral, da li je bilo jos nekog oblika seksa osim tog orala...?
Mnogo pitanja koja su vise za intimu ordinacije nego za forum.
Prvi post na ovoj temi, svaka infekcija ima razlicitu inkubaciju te je tesko dati odgovor sta bi i da li bi i kada bi trebalo ocekivati neke simptome.
 
imam jedno pitanjce. trebala sam da dobijem 24. feb, uradila sam test za trudnocu kad sam shvatila da mi tri dana kasni i test se pokzao pozitivan, da li je moguce da sam otkrila trudnocu tako rano? inace planirala sam trudnocu. i osecam da me boli stomak ko kad treba da dobijem, da li je to normalno ako sam trudna, jer me to brine? imam zakazano kod ginekologa tek za nedeljnu dana pa ne mogu da docekam. inace jos uvek nisam dobila kasni mi 7 dana;)
 
imam jedno pitanjce. trebala sam da dobijem 24. feb, uradila sam test za trudnocu kad sam shvatila da mi tri dana kasni i test se pokzao pozitivan, da li je moguce da sam otkrila trudnocu tako rano? inace planirala sam trudnocu. i osecam da me boli stomak ko kad treba da dobijem, da li je to normalno ako sam trudna, jer me to brine? imam zakazano kod ginekologa tek za nedeljnu dana pa ne mogu da docekam. inace jos uvek nisam dobila kasni mi 7 dana;)


Sve je moguce. Jedino pouzdan test na trudnocu je test iz krvi., Uradi beta hacg i znaces. Prvih 10 postova mora da odobri moderator, molim VAs da ne ponavljate svoj post hiljadu puta - bice odobren u roku od 12 sati prema tome strpite se malo. Hvala.
 
Evo ja da javim da sam bila na UZ juce,dr mi je rekla da imam cistu na levom jajniku ali posto u toku sledece nedelje trebam da dobijem m. rekla mi je da opet dodjem na UZ posle toga da bi proverila da li je to vodena cista.Inace,brinem da nije opet u pitanju endometrioza koju sam operisala pre nepune 2 godine.Brisevi i Papa test su mi ok.Interesuje me da li, u slucaju da je opet endom. moram opet ici na operaciju ili postoji drugi nacin lecenja,npr. lekovima?Imala sam endometr. na oba jajnika.:roll:
 
imam jos jeno pitanje za moju drugaricu.ona ima 21 godinu i predpostavlja da je trudna ,trebala je da dobije 24. feb i posle tri dana kad je shvatila da joj kasni uradila je test koji je bio pozitivan. inace je planirala trudnocu. da li je moguce da je tako rano utvrdila trudnocu? i boli je stomak ko kad treba da dobije da li je to normalno ako je trudna, jer je to brine? inace sad joj kasni 7 dana. a ima zakazano kod ginekologa tek za par dana pa ne moze da doceka. hvala vam unapred
 
Evo ja da javim da sam bila na UZ juce,dr mi je rekla da imam cistu na levom jajniku ali posto u toku sledece nedelje trebam da dobijem m. rekla mi je da opet dodjem na UZ posle toga da bi proverila da li je to vodena cista.Inace,brinem da nije opet u pitanju endometrioza koju sam operisala pre nepune 2 godine.Brisevi i Papa test su mi ok.Interesuje me da li, u slucaju da je opet endom. moram opet ici na operaciju ili postoji drugi nacin lecenja,npr. lekovima?Imala sam endometr. na oba jajnika.:roll:
Postoje i lekovi kojima se leci endometrioza.
 
Mica ns i tina ns...jeli to ista osoba u pitanju?
da, moguce je utvrditi trudnocu rano, no treba sacekati i pregled kod ginekologa i ultrazvuk.
bHCG iz krvi je najpouzdaniji test trudnoce.
 
Pa u sustini nema veze ni sa cim sem sa mojim zdravljem... vadila sam krv jer se vec duzi period borim sa candidom...

Ok, ja bih jako volela da kad postavljate pitanja, postavljate smislena pitanja jer ja ne gledam u pasulj zasto nesto pitate.
Takodje ne znam kada si imala mononukeozu da bi to imalo uticaja na krvnu sliku.
U svakom slucaju trenutni nalazi nemaju nikakve veze sa kandidom.
 
mica je moja drugarica nije mogla da vam posalje poruku ne zna zasto. ok hvala vam puno na odgovoru, samo me jos zanima da li je normalno sto je boli stomak ko kad treba da dobije? to ja njoj sve lepo prenesem. sad sam videla da je uspela da poselje poruku,par puta je slala i onda joj se obrise.
 
Sto se tice endometrioze,ja sam posle operacije pila Danazol,a znam da se pije i Zoladex i jos neki lekovi za zaustavljanje ciklusa.Da li mislite na te lekove?Da li je istina da su oni izuzetno stetni za organizam,vise nego drugi lekovi?Kada sam pila Danazol,citala sam o nezeljenim efektima-ima ih jako puno i uticu na jako puno drugih organa.Ja sam se jedino bila ugojila i malo mi je opadala kosa,tako da sam dobro prosla,ali se nadam da mi nisu ostale trajne posledice na drugim organima.Sta mislite, da li je to stetnije ili ici ponovo na operaciju?To sve pitam u slucaju da opet imam endometr.,ali najlepse se nadam da je to samo vodena cista.:lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top