Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala,u toku popodneva se izgubila ta crvenkasta boja,nadam se da nije nista strasno.Jos jedno pitanje:da li dr moze nesto da utvrdi samo ginek.pregledom bez UZ i ako ne moze zasto se to uopste radi,mene je dr samo tako pregledala a UZ mi je zakazala za par dana.Da li je mogla da utvrdi prisustvo ili ne nekih cisti ili neceg drugog eventualno?:lol: Mozda je glupo pitanje ,ali koja je svrha tog pregleda ako ne moze nista da mi kaze dok ne uradiUZ.Doduse,rekla mi je da je sve"prohodno"
:roll:
 
Molim vas tumacenje spermograma.
Starost: 25 godina
količina ejakulata:4.8ml
pH vrednost:8.2
likvefakcija u toku 30min: da
spermatozoidi: 44 miliona/ml; 211.2 miliona ceo ejakulat
Diferenciranje u eozinofilskom testu:
1/2 sata p.e. 0.78 živih 0.22 mrtvih
2 sata p.e. 0.68 živih 0.32 mrtvih
4 sata p.e. 0.44 živih 0.56 mrtvih

Normalnih: 0.94
patoloških:0.06
nezrelih: 0.00

Diferencijalni spermogram
nepravilnost glave : 0.04
nepravilnost srednjeg dela : 0.020
nepravilnost repa : 0.00

Ostalih ćelija:leukociti,1-2 eritrocita
sluz: da;
grupe slepljenih spermatozoida : da

Inicijalna glukoza : 17.9mmol/l( ref.vr. 5.55-33.3 mmol/l)

U nativnom preparatu 1/2 sata posle ejakulacije:
nepokretnih 0.60
progresivnih 0.00
pokretnih 0.00
nepravilno progresivnih 0.20
nepravilno pokretnih 0.10
slabo pokretnih 0.10
u mestu pokretnih 0.00
u mestu slabo pokretnih 0.00

HVALA!
 
Vec par godina pijem Legravan pilule i za sada je sve ok. Zanima me da li su pilule imale dejstvo i da li postoji rizik od nezeljene trudnoce ako sam u vreme pauze od sedam dana kada se pilule ne piju, pila 2 dana antibiotik i 5 dana nakon toga (prvi dan pocetka uzimanja nove kutije pilula) imala odnos bez zastite
 
Pozdrav svima...

Danas sam isla kod ginekologa po rezultate PAPA testa, medjutim sestra nas je obavestila da je doktorka nepredvidjeno odsutna i da je nece biti dve nedelje.:-) Ona mi nije mogla mnogo reci o rezultatima, pa bih vas molila da mi kazete da li je sve u redu, ako mi u nalazima pise da sam II grupa?
Predpostavljam da je sve ok, ali volela bih da budem sigurna, jer ne mogu cekati dve nedelje dok se doktorka ne vrati...

Hvala!
 
Vec par godina pijem Legravan pilule i za sada je sve ok. Zanima me da li su pilule imale dejstvo i da li postoji rizik od nezeljene trudnoce ako sam u vreme pauze od sedam dana kada se pilule ne piju, pila 2 dana antibiotik i 5 dana nakon toga (prvi dan pocetka uzimanja nove kutije pilula) imala odnos bez zastite

Da,stvarno, za koju indikaciju se uzimaju antobiotici 2 dana?!
Antibiotik su uzimala u vreme kada nisi pila pilule, zasto bi to imalo uticaja?
 
Molim vas tumacenje spermograma.
Starost: 25 godina
količina ejakulata:4.8ml
pH vrednost:8.2
likvefakcija u toku 30min: da
spermatozoidi: 44 miliona/ml; 211.2 miliona ceo ejakulat
Diferenciranje u eozinofilskom testu:
1/2 sata p.e. 0.78 živih 0.22 mrtvih
2 sata p.e. 0.68 živih 0.32 mrtvih
4 sata p.e. 0.44 živih 0.56 mrtvih

Normalnih: 0.94
patoloških:0.06
nezrelih: 0.00

Diferencijalni spermogram
nepravilnost glave : 0.04
nepravilnost srednjeg dela : 0.020
nepravilnost repa : 0.00

Ostalih ćelija:leukociti,1-2 eritrocita
sluz: da;
grupe slepljenih spermatozoida : da

Inicijalna glukoza : 17.9mmol/l( ref.vr. 5.55-33.3 mmol/l)

U nativnom preparatu 1/2 sata posle ejakulacije:
nepokretnih 0.60
progresivnih 0.00
pokretnih 0.00
nepravilno progresivnih 0.20
nepravilno pokretnih 0.10
slabo pokretnih 0.10
u mestu pokretnih 0.00
u mestu slabo pokretnih 0.00

HVALA!
 
dr:
Maybe baby je glupost par ekselans, uradi bHCG iz krvi, test se moze uraditi u svakoj privatnoj laboratoriji.

Jel to test plodnosti? Prosle nedelje sam isla da trazim uput za vadjenje krvi kod doktora i pitala ga da li moze da mi ispise i za plodnost... on kaze nema pojma kako se to radi...planiramo uskoro da "radimo" na bebi... da li je potrebno obaviti taj test? Ili neke druge?
 
Zasto sam antibiotike pila samo 2 dana? Pa posle mi je bilo bolje mnogo bolje pa sam smatrala da je bolje da prestanem da ih pijem bas iz razloga sto sam cula da umanjuju dejstvo pilula. Znaci, u mom slucaju smatrate da ne postoji opasnost od nezeljene trudnoce????
 
Imam jedno pianje?!
U decembru mesecu mi je uradjena punkcija ciste na desnom jajniku velicine 65mmx55mm. Na redovnoj kontroli u januaru je sve bilo ok, ciste nije bilo i trebala sam da krenem sa Mycroginonom u cilju pripreme za vto. Medjutim posto mi je kasnio cikus otisla sam na kontrolu i dr je ponovo konstatovala da na istom jajniku ponovo ima ciste 28mmx28mm. Dala mi je da pijem Mycroginon u nadi da ce cista prsnuti.
Kada sam prvi put imala cistu pila sam Cycloproginovu mesec dana i cista nije nestala. Sada pijem vec pomenuti Mycroginon.
Posto sam bacila kutiju Cycloproginove ne mogu da uporedim sastav tableta. Interesuje me ako neko zna da mi kaze da li je Mycroginon jaci od Cycloproginove.
Unapred hvala.
 
Jel to test plodnosti? Prosle nedelje sam isla da trazim uput za vadjenje krvi kod doktora i pitala ga da li moze da mi ispise i za plodnost... on kaze nema pojma kako se to radi...planiramo uskoro da "radimo" na bebi... da li je potrebno obaviti taj test? Ili neke druge?

Ne znam ni ja o kakvom testu plodnosti govoris.
bHCG iz krvi se koristi za rano utvrdjivanje trudnoce.
 
Imam jedno pianje?!
U decembru mesecu mi je uradjena punkcija ciste na desnom jajniku velicine 65mmx55mm. Na redovnoj kontroli u januaru je sve bilo ok, ciste nije bilo i trebala sam da krenem sa Mycroginonom u cilju pripreme za vto. Medjutim posto mi je kasnio cikus otisla sam na kontrolu i dr je ponovo konstatovala da na istom jajniku ponovo ima ciste 28mmx28mm. Dala mi je da pijem Mycroginon u nadi da ce cista prsnuti.
Kada sam prvi put imala cistu pila sam Cycloproginovu mesec dana i cista nije nestala. Sada pijem vec pomenuti Mycroginon.
Posto sam bacila kutiju Cycloproginove ne mogu da uporedim sastav tableta. Interesuje me ako neko zna da mi kaze da li je Mycroginon jaci od Cycloproginove.
Unapred hvala.

Za ta dva leka jedina slicnost je sto ih pravi jedna te ista farmaceutska kuca, niti imaju isti sastav,niti se koriste za iste stvari,apsolutno ih je nemoguce porediti na bilo koji nacin.
 
Zasto sam antibiotike pila samo 2 dana? Pa posle mi je bilo bolje mnogo bolje pa sam smatrala da je bolje da prestanem da ih pijem bas iz razloga sto sam cula da umanjuju dejstvo pilula. Znaci, u mom slucaju smatrate da ne postoji opasnost od nezeljene trudnoce????

Tako se samo trujes i stvaras rezistenciju bakterija.
Antibiotik se pije ili kako treba ili se ne pije uopste, a po svemu sudeci vidim da si ga uzela na svoju ruku.
 
Molim vas tumacenje spermograma.
Starost: 25 godina
količina ejakulata:4.8ml
pH vrednost:8.2
likvefakcija u toku 30min: da
spermatozoidi: 44 miliona/ml; 211.2 miliona ceo ejakulat
Diferenciranje u eozinofilskom testu:
1/2 sata p.e. 0.78 živih 0.22 mrtvih
2 sata p.e. 0.68 živih 0.32 mrtvih
4 sata p.e. 0.44 živih 0.56 mrtvih

Normalnih: 0.94
patoloških:0.06
nezrelih: 0.00

Diferencijalni spermogram
nepravilnost glave : 0.04
nepravilnost srednjeg dela : 0.020
nepravilnost repa : 0.00

Ostalih ćelija:leukociti,1-2 eritrocita
sluz: da;
grupe slepljenih spermatozoida : da

Inicijalna glukoza : 17.9mmol/l( ref.vr. 5.55-33.3 mmol/l)

U nativnom preparatu 1/2 sata posle ejakulacije:
nepokretnih 0.60
progresivnih 0.00
pokretnih 0.00
nepravilno progresivnih 0.20
nepravilno pokretnih 0.10
slabo pokretnih 0.10
u mestu pokretnih 0.00
u mestu slabo pokretnih 0.00

HVALA!

Najbolje sacekajte pregled kod svog urologa.
 
MENE ZANIMA KAKO DA ODREDIM PLODNE DANE,POSTO MUZ I JA POKUSAVAMO DOBITI BEBU.
UNAPRED HVALA

Prvo,velika slova se smatraju vikanjem, molim vas nemojte ih koristiti.
Drugo ova tema, prvi post ima sasvim dovoljno linkova koji vode ka zelejnim odgovorima.
I procitajte lepljivu temu o postavljanju pitanja, pise obavezno procitati pre postavljanja pitanja...
Pozdrav!
 
Pozdrav i trebam hitan odgovor u koliko bilo ko zna nesto o ovom sto cu sad napisati. Dg. Ca pvu gradus 3a i Dg. Ca planocellulare invasivum cervicis. Radi se o istoj osobi, dijagnoza od 2 razlicita doktora. Poslata kuci sa terapijom zracenja, bez mogucnosti operacije. Blago sam sludjena, radi mi se o familiji, molim za bilo kakav odgovor. Hvala!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top