Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
cao svima...zamolila bij doktora ako moze da mi objasni proces insiminacije...inace pokusavamo da ostanem u drugom stanju i izvrsili smo sve preglede i doktor je rekao da je sve ok,nema nikakvih bolesti ili drugih problema i ostavili su nam jos 6 meseci da probavamo (takva je procedura u hollandii) i posle 6 meseci ako ne zatrudnim ici cu na insiminaciju.Inace doktor mi je objasnio to malo strucno tako da ga bas dobro nisam razumela...bila bih zahvalana ako mi neko pojednostavi
 
Postavila bih pitanje u ime drugarice.Zbog policisticnih jajnika sest meseci (od avgusta) je pila pilule i u januaru je prestala.Tada je i imala zadnju menstruaciju.Pre nedelju dana je trebala da dobije ali nista,odnose je imala sa kondomom.Mama joj je ostala bez posla tako da nema overenu knjizicu.Zanima je hoce li dobiti uopste,da li je to kasnjnje normalno,recite mi nesto?Unapred hvala.
 
Molila bih objašnjenje
Kolposkopski nalaz- Epitelegzocerviksa skvamozan,oko OUE ektopija na 12 sati mozaik,jod
negat. Dg mozaik PVU; PA II,VS II,ASCUS.Površne skvame.Koliko je nalaz ozbiljan i jel trebam da idem na biopsiju?Hvala
 
http://www.poliklinika-harni.hr/teme/onkteme/10faq.asp#13
Jedino sto mogu je googlati umesto vas kada postavite ovako pitanje,bez ijednog relevantnog podatka o vama (ovo se odnosi na sve vas koji postavljate pitanja na ovom forumu).
Nije isto ako imate 25,35 ili 55 godina kada je tumacenje rezultata u pitanju te vas sve molim da ubuduce ili napisete sve sto inace vas lekar zna o vama ili da uopste ne postavljate pitanja.
Hvala.
 
Imam 27 godina,i verujte mi,svuda gledam i idem po raznim forumima ne bi li se što više informisala,u svakom slučaju hvala bar za sajt.Na poslednjoj kontroli mi je ustanovljen mozaik,u stvari to što sam napisala.E sad doktorka je rekla,da nije ništa ozbiljno, i da nije nužno hitna biopsija.Ali ja ipak mislim da ću da odem na biopsiju.eto to, a htela sam samo mišljenje,u smislu da li je takva dijagnoza opasna,šta, kako?
 
Do sada sam imala redovne menst. cikluse, inace imam 33 god, udata i zelela sam bebu pa sam uzela meby beby test zbog odredjivanja plodnih dana, uspela sam da odretim plodne dane i sada mi menstruacija kasni 7 dana, imam vrtoglavice, cesto mokrim, imam grceve u donjem delu stomaka kao da cu da dobijem, posle svega uzmem test za trudnocu za odredjivanje cHBG medjutim on je negativan, molim vas sta da radim...da li je test siguran jer nisam scekala da test i urin budu na sobnoj temperaturi barem 1 sat , plasi me da nije nesto drugo u pitanju unapred zahvalna
 
Ispitivanje hormonskog statusa je vrlo ozbiljna stvar.
Radi se uz dogovor sa lekarom, ginekologa koji vodi pacijentkinju.
Nije za svakog pacijenta taj spisak isti niti ima potrebe za svim analizama, niti se te analize rade u prvoj laboratoriji na koju se naidje na svoju ruku.
 
huh,hvala hvala...al evo danas me prestao,ne boli me vishe^^
jupi!!!(:
zar mogu da imam pesak sa 17 godina??!




e da,josh jedno pitanje.....huh,zaista me neke stvari interesuju.tj.vetj znam odgovore,ali bi da potvrdim.
Nisam imala seksualne odnose,ali se palshim predsemene technosti.tokom petinga dogodi se,naravno,da dechko nasloni kopulatorni organ (: bash gde treba...i shta ako ima predsemene pechnosti?kolike su shanse?
ili,tokom petinga u kapi ako svrshi u vodu?
znam da sapunica ubija spermatozoide i sve to,ali ipak bolje pitati nego isprobavati^^
hvajaaaaa...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top