Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako urolog kaze da je prisustvo E. coli normalno u muskoj spermi, da li postoji mogucnost da on tu E. coli prenese meni seksualnim putem (meni samoj ovo pitanje zvuci glupo, ali hajde da ga postavim posto mi vise nista nije jasno) i da to ni na mene nema nikakvog stetnog uticaja?! MOLIM nekog strucnog da mi objasni od kada je E. coli normalni stanovnik muskog polnog organa (da se tako laicki izrazim) i koliko je uopste za zanemarivanje?! Urolog je samo konstatovao da ona ne utice na kvalitet spermograma (koji je u poslednje 3 godine kod mog muza varirao od azoospermije do normospermije, ali se uglavnom vrti oko astenospermije), a terapiju (iako je uradjen bio. i antibiogram) nije ni pomenuo (?!) Totalno sam zbunjena i molim da mi neko da neko razumno objasnjenje. Hvala!
 
E.coli je normalni stanovnik naseg digestivnog i urogenitalnog trakta, tzv saprofitna bakterija. No pri padu imuniteta moze da probuja i dovede do upale, najcesce kod zena jer su anus i uretra blizu.
Moze se naci i u spermi muskarca i u maloj kolicni kao sto Vam je lekar i rekao ne mora uticati na kvalitet sperme.
Ako ste i dalje nesigurni oko potrebe z alecenjem konsultiujte jos nekog urologa, potrazite drugo misljenje.
 
Vadila sam hormone FSH, LH i Estradiol.
Rezultati sledeći:

FSH 4,61
LH 2,21
ESTRADIOL 31,8
I pored se nalaze referentne vrednosti. posto kod ginekolog idem tek sledeće nedelje jel možes da mi kazeš nesto o nalazu?
 
Evo par pitanja:
Da li je pregled obavezan, ili se pilule mogu jednostavno kupiti u apoteci(i cena, otprilike)?
Ako je obavezan (pretpostavljam da jeste) koliko pregled kosta?
Da li sme da se pije alkohol dok se uzimaju pilule?
Ja apsolutno pojma nemam o tome, vec duze vreme me te stvari zanimaju...

Hvala unapred za sve korisne informacije...

Ginekoloski pregled je obavezan.Nikada nemoj da kupujes vaginalete sama ili po savetu drugarica,a alkohol zaboravi za vreme uzimanja bilo kakvih lekova.
 
@Dr ili WithdrawnWater

Vec godinu i po dana u nazad se mucim sa kandidom, pa trihomonasom, sada je konacno vec duze vreme sve u redu, ali mi se desava da mi pukne sluzokoza oko vaginalnog otvora.. Koristila sam i pantenol i kantartarion ulje u kombinaciji, ali se smiri samo na odredjeno vreme. Prvi put mi se dogodio taj problem nakon izlecenja vaginalnog herpesa, to je bilo jos u julu 2006., nakon toga se nikad nije u potpunosti oporavila sluzokoza.
Jel imate ideju sta da kontrolisem, sta moze biti uzrok, moja doktorka kaze da vise ne zna sta da trazi.. Napominjem, nisam imala odnose poslednjih 4 meseca i da je po brisevima sve ok.
Hvala unapred!
 
hej, potrudila sam se sve da procitam sto ste postavili kao lepljivu, i hvala Vam na tome, mislim da Ste uradili sjajan posao. Nazalost, nisam uspela da vidim ono sto mene zanima, moguce je da sam nesto i propustila, te se , stoga, izvinjavam ako Vam pravim dupli posao, ali moram da pitam.....sta je to leukoreja???
imam 23 godine, i skoro sam imala upalu desnog jajnika, sad je to sve ok, i doktorka mi je pregledala sekret, zbog mogucnosti da dobijem gljivice, od silnih antibiotika, al mi je u nalazu bilo-leukoreja i ona kaze da je to normalno!
dala mi je fitovag vaginalete, bilo mi je mnogo smesno sto je u sastavu cak i sargarepica :p
na jednom drugom site-u sam nasla da je to bakterijskog porekla, al' mi je ona rekla da to nije 3 grupa, vec da mi je sekret normalan
please objasnite mi sta to znaci:rolleyes:


hvala unapred
 
muz mi je bolestan, njegova dr kaze neki polu virusni, polu bakterijsi bronhitis, ja sam u 8. nedelji trudnoce...cuvam se koliko mogu, sklanjam se malo od njega, cesto vetrim i kljukam se vitaminima. Izgleda da imam blagu kijavicu i to je to, ali ipak sam jako uplasena. Koliko je opasno ovo za mene i bebe? Moja dr. dolazi sl. nedelje sa odmora...zato help pls::)))
 
kako se zovu testovi za plodnost ?
koji su najbolji testovi koje mogu privatno da uradim da prekontrolisem moju plodnost?

Udjes u apoteku, trazis test na trudnocu, i dobices ga.
beta Hcg iz krvi je ipak najpouzdaniji, mozes ga uraditi u bilo kojoj privatnoj laboratoriji
 
hlamidija,mikoplazma, ureaplazma, cervikalni i vaginalni brisevi, FSH,ESTRADIOL I LH trećeg dana ciklusa, folikulometrija u najmanje tri ciklusa,ako je sve ovo ok a ne dolazi do trudnoće onda sledi hsg, laparoskopija, histeroskopija, naravno pre svega spermogram sa spermokulturom.
 
Ako urolog kaze da je prisustvo E. coli normalno u muskoj spermi, da li postoji mogucnost da on tu E. coli prenese meni seksualnim putem (meni samoj ovo pitanje zvuci glupo, ali hajde da ga postavim posto mi vise nista nije jasno) i da to ni na mene nema nikakvog stetnog uticaja?! MOLIM nekog strucnog da mi objasni od kada je E. coli normalni stanovnik muskog polnog organa (da se tako laicki izrazim) i koliko je uopste za zanemarivanje?! Urolog je samo konstatovao da ona ne utice na kvalitet spermograma (koji je u poslednje 3 godine kod mog muza varirao od azoospermije do normospermije, ali se uglavnom vrti oko astenospermije), a terapiju (iako je uradjen bio. i antibiogram) nije ni pomenuo (?!) Totalno sam zbunjena i molim da mi neko da neko razumno objasnjenje. Hvala!

a kako ste uspeli da sa astenoospermije popravite rezultat do normospermije???? To se odprilike nikada nije desilo da se nekom toliko poboljša spermogram! Da li je spermogram radjen u više puta kada je otkrivena azoospermija???
Znaš kako, koliko je meni poznato bakterije koje su normalni stanovnici našeg bilo kojeg dela tela imaju limit dokle su u normalnom broju i ne trebaju da se leče ali ima i limit odakle se vodi kao patologija pa samim tim i mora da se leči. Moj muž ima streptokoku, toliko dosadnu bakteriju koju godinama ne uspevamo da izlečimo a popio je tonu antibiotika. Mi se spremamo za vantelesnu oplodnju ali na žalost sve dok se ne rešimo te dosade ne možemo ući u program. Znači da je ona ipak neki malo veći problem i prepreka. Ne znam da li je kod tvog muža u svakom spermogramu pronadjena ili samo u poslednjem, moguće je da ako je samo u poslednjem da je kontaminacija sa kože (ruke) pa urolog zato nije reagovao. Inače moj muž ima astenospermiju od prvog spermograma pre par godina do dana današnjeg tako da ne znam da li ipak bakterija deluje na spermiće, nikad nije bio bez nje da bih znala da li je ona uzrok smanjene pokretljivosti. Meni su vadjeni brisevi i streptokoka nikada nije izolovana (nadam se da nisam sad urekla nešto,hahahaha, samo mi još to treba). Pozdrav
 
a kako ste uspeli da sa astenoospermije popravite rezultat do normospermije???? To se odprilike nikada nije desilo da se nekom toliko poboljša spermogram! Da li je spermogram radjen u više puta kada je otkrivena azoospermija???
Znaš kako, koliko je meni poznato bakterije koje su normalni stanovnici našeg bilo kojeg dela tela imaju limit dokle su u normalnom broju i ne trebaju da se leče ali ima i limit odakle se vodi kao patologija pa samim tim i mora da se leči. Moj muž ima streptokoku, toliko dosadnu bakteriju koju godinama ne uspevamo da izlečimo a popio je tonu antibiotika. Mi se spremamo za vantelesnu oplodnju ali na žalost sve dok se ne rešimo te dosade ne možemo ući u program. Znači da je ona ipak neki malo veći problem i prepreka. Ne znam da li je kod tvog muža u svakom spermogramu pronadjena ili samo u poslednjem, moguće je da ako je samo u poslednjem da je kontaminacija sa kože (ruke) pa urolog zato nije reagovao. Inače moj muž ima astenospermiju od prvog spermograma pre par godina do dana današnjeg tako da ne znam da li ipak bakterija deluje na spermiće, nikad nije bio bez nje da bih znala da li je ona uzrok smanjene pokretljivosti. Meni su vadjeni brisevi i streptokoka nikada nije izolovana (nadam se da nisam sad urekla nešto,hahahaha, samo mi još to treba). Pozdrav

Moj muz je uradio jedanaest spermograma u poslednje tri godine. Prvi nalaz bio je azoospermija, ali verovatno je bila greska, posto se takav rezultat (hvala Bogu) vise nikada nije ponovio. Zato ja i ne verujem mnogo laboratoriji, ali obzirom da je jedina u nasem gradu, sta da se radi... Jedini spermogram koji je uradio na Klinici za urologiju u BG-u pokazao je oligoastenospermiju, i tada mu je lekar rekao da sa tim nalazom cak postoje sanse da prirodnim putem dodje do trudnoce, ali mu je i prepisao hormonsku terapiju (i to bez prethodno uradjenog hormonalnog statusa). SVI spermogrami radjeni posle toga pokazivali su astenospermiju, sem jednog jedinog na kome je nalaz bio normospermija, ali obzirom da je uradjen u pomenutoj laboratoriji gde je prvi nalaz bio azospermija, ne znam sta da mislim... Inace, U SVIM NALAZIMA bile su prisutne bakterije, i to cas Proteus mirabilis, cas Eserihija, i tri razlicita urologa su rekla da to ne utice na kvalitet sperme, ali niko nije rekao da li moze da utice na moje zdravlje ukoliko mi ih prenese niti da li moze da utice na "proces" oplodnje, kao i na sam plod (ako dodje do zaceca), i to je ono sto mene zbunjuje. Jer koliko sam ja uspela da saznam, Eserihija je normalno prisutna samo u debelom crevu, a gde god se drugo nadje, ako se malo duze zadrzi, a ne daj Boze oslabi imunitet, moze da predje i na druge organe (bubrege na primer) i izazove ozbiljne zdravstvene probleme. Neka me neko ispravi ako gresim, ja sam ovo procitala na raznim forumima i sajtovima, i zato mi je zbunjujuce, a i brine me to, sto je MM ima, a lekari na to ne reaguju. Cak je i dr Obradovic ( u ranijem postu pomenut, evo setila sam mu se prezimena), koji pravi eliksir za popravljanje kvaliteta sperme, rekao da bakterije APSOLUTNO moraju da se uklone da bi se postigli povoljni rezultati. Ne znam sta da mislim i kome da verujem.
Inace, MM je dugo pio i razne cajeve, tako da sto se tice broja spermatozoida (koji je DRASTICNO skocio na cak 62 miliona na poslednjem nalazu), mislim da su mu i oni pomogli. Mogli biste i vi da potrazite savet od nekoga u Josifu Pancicu, ako ne pomogne, ne moze ni da naskodi (bar ja tako mislim kada su lekovite biljke u pitanju).
A sada jedno pitanjce: je li u vasem slucaju problem samo astenospermija pa ste upuceni na VTO ili ima i nekih drugih smetnji?
Pozdrav i svako dobro! :)
 
joj zaista ne znam šta bih ti rekla, nama samo na prvom spermogramu nije data terapija za streptokoku, sve posle toga se leči, nažalost neuspešno, ali se leči. Ne znam da eventualno potražiš drugo mišljenje ili jednostavno odi kod doktora i davi ga da ti objasni zašto suprugu ne daje terapiju. Pre toga se naoružaj znanjem o pomenutoj bakteriji, čisto da vidi da nema posla sa neupućenom, ja tako radim, moj doktor ludi od mene hahahahaha, da nas samo vidiš kad krenemo razgovor,čovek se obeznanjuje od mene hahaha!
Kod nas je sem malko lošijih spermića problem bio i kod mene, imala sam jedan prohodan i jedan manje prohodan jajovod (čitaj neprohodan), odradjeno je pet inseminacija, peta je bila i prva stimulisana i uspešna, ali nažalost bila je vanmaterična trudnoća i u to u prohodnom jajovodu, u stvari verovatno ni on nije više bio prohodan čim se tako desilo. Meni je nakon toga odradjena sterilizacija jajovoda i ja nikad više neću moći da ostanem prirodno trudna, samo vantelesno! Sve ovo mi je jako teško palo ali šta ću, život mora da se prihvati onakav kakav je, idem u dalju borbu i to je to. Vantelesnu smo planirali u martu, ovih dana stiže nova spermokultura pa ako nije nestala pretpostavljam da će imati malo agresivniju terapiju da je se što pre otarasimo. Čim spermokultura bude bila sterilna krećemo sa mojom pripremom za postupak. Pozdrav
 
Bas mi je zao sto je situacija sa tobom takva, ali kao sto kazes, nade mora uvek da ima, treba se samo naoruzati strpljenjem, a ono cime ja sebe tesim jeste cinjenica (bar sam ja tako ubedila sebe) da ce nasa radost biti mnogo veca posto budemo morale, na putu do naseg cilja, da predjemo tolike prepreke :)
Ne znam da li je pametno sto pominjem, lekari ovde prisutni ce me verovatno izgrditi, ali ja jos nisam uradila HSG. Mislila sam: "Hajde prvo da popravimo spermogram, pa ako se nista ne desi, onda cemo sa daljim ispitivanjima kod mene..." Na zadnjem razgovoru sa urologom MMa, ovaj je rekao da sa dosadasnjim rezultatima ja mogu da zatrudnim (iako je samo 10% progresivno pokretnih ?!?!) te da ne treba vise da gubim vreme (obzirom da imam 33 godine) nego da pod hitno radim HSG jer je mozda u meni problem :confused: Inace, nikada nisam imala ozbiljnih problema, imam redovne cikluse, bez bolova (znam da to nista ne mora da znaci, ali...), svi osnovni pregledi (papa, kolposkopski, ultrazvucni, brisevi svi moguci, hormoni, folikulometrija...) sve je to OK, i ja nekako jos ne bih na taj HSG :-( Mada se vec psihicki pripremam, ali dala sam sebi fore do jula (posto bih to da odradim u BGu, a u junu se raspustam, pa onda natenane, opusteno...)Grdite me ako mislite da silno gresim :oops:
 
I da dodam:
Zadnji put kad sam razgovarala sa mojim ginekologom, on je rekao da MM prvo mora da se otarasi bakterija, cak ga je on uputio kod nekog urologa, a kada sam ga pitala sta misli da li bi trebalo da uradim HSG on je rekao: "Hajde se ti opusti malo. Popijte vas dvoje po jedan viski, pa se lepo "odnosite" i bice sve to kako treba.Ima vremena za HSG". To je inace bilo pre par meseci. Ja ne znam koga da slusam :confused:
 
smatram da baš zbog gubljenja vremena i tvojih 33 leta treba da odradiš tu intervenciju, nije ništa strašno to se radi u kratkoj anesteziji i ništa ne boli. Ako je taj nalaz ok, krenite sa nekoliko pokušaja inseminacija i ako ništa ni tad krećite na vantelesnu, ne gubite vreme. Lično iskustvo, i mene su savetovali da konzumiram vince ili neki lekić za smirenje, pa promenu klime pa blalalalalaa i na kraju vidi dokle dodjosmo!!!
 
smatram da baš zbog gubljenja vremena i tvojih 33 leta treba da odradiš tu intervenciju, nije ništa strašno to se radi u kratkoj anesteziji i ništa ne boli. Ako je taj nalaz ok, krenite sa nekoliko pokušaja inseminacija i ako ništa ni tad krećite na vantelesnu, ne gubite vreme. Lično iskustvo, i mene su savetovali da konzumiram vince ili neki lekić za smirenje, pa promenu klime pa blalalalalaa i na kraju vidi dokle dodjosmo!!!

Zamolila bih te da mi na pp posaljes gde si radila hsg i koliko je kostalo, kao i insemenaciju (gde, kako i naravno koliko kosta). Da li je tacno (negde procitah taj podatak) da se insemenacija radi najvise 6 puta?!
 
Da li neko moze da mi kaze? Ginekolog mi je prepisao Orvagil, jer imam bakterijski infekciju. Intersuje me da li kondom stiti u potpunosti od ove infekcije? OVo sam dobila dok sam bila sa bivsim partnerom a sada imam novog, imali smo odnose sa kondomom. Da li je moguce da je i on dobio ovu bakteriju?
 
Draga dr.,
Poslednja menstruacija bila mi je 25.01.2008,trajala je do 2.02.2008.Od 03.02.2008 pa do 11.02.2008 svaki dan sam imala odnose jer "radimo na bebi".Kako sam imala odnose u plodnim danima postoji verovatnoca da je doslo do zaceca.Od srede 13.02.2008 godine pocinje da me boli grlo,sutradan krece i temperatura 37,3,i ja i partner smo bolesni.Do danas imam iskasljavanje i danas sam opet imala temperaturu.
Ono cega se bojim jeste da ako je doslo do zaceca da li ovo moze ostaviti posledice(NARAVNO AKO JE DOSLO DO ZACECA)????
Od lekova sam pila "COLDREX","VITAMIN C",SIRUP ZA ISKASLJAVANJE "ALTIPRIM"(na biljnoj bazi),a danas sam popila i FEBRICET.
Molim Vas za odgovor jer se bojim
HVALA
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top