Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cao. Opet ja :)
Zanima me kako se racunaju mjeseci trudnoce.
Ja sam u 10 sedmici. PO mojoj matematici i kalendaru to su puna dva i dvije sedmice treceg - znaci III mjesec. A cujem i druge informacije, pa me zanima strucno misljenje, jer kod ginekologa idem tek 20.II, pa da znam.

Hvala!
 
Dr je na sluzbenom putu. Ne razumem pitanje: u desetoj nedelji po ultrazvuku? Ili po tvom racunanju ciklusa? Ako si u 10oj nedelji to je dva ipo meseca, ne znam sta je nejasno? Meseci nisu bitni, trudnoca se najpreciznije vodi u nedeljama trudnoce, onako kao je to utvrdio UZ.
 
Cao!Zanima me da li mogu da pijem pilule za kontracepciju?Imam 18 god. i zelela bih da spavam sa deckom,pa zelim da se informisem;) Inace,menstruacija mi je neredovna,nikad ne znam kad ce da me strefi,pa se zato jako plasim jer necu znati da li mi kasni kao po obicaju,ili zbog trudnoce...Jel moram ici kod ginekologa na pregled?Od ceca se pregled sastoji?Da li su dovoljno sigurne,i da li postoje kontraefekti?
Hvala puno!!!!:lol:
 
Moras ici kod ginekologa, da, naravno - jedino on moze da ti prepise kontraceptive. Sigurni su prilicno ako ih pijes onako kako je naglaseno, mogu izazivati glavobolju pa se ne preporucuju migrenicarima. U principu danas se prave kontraceptivi sa niskim dozama hhormona tako da su sporedni efekti minimizovani.
 
cao svima....
jel mi moze neko objasniti kako se racuna ciklus menstruacije(pokusavam odrediti dane ovulacije) pa neznam kako se racuna..dali od dana kad prestane menstruacija do pocetka sledece ili...ja sam u januaru dobila 3 a sad u februaru 4...pa koliki ki je ciklus... 25 dana ili 33dana..???
hvala puno
 
Prvo da se zahvalim sto postojite, mnogo ste mi pomogli u resavanju mog problema. Procitala sam sve odgovore vezane za hlamidiju i dosla do nekih zakljucaka. Sasvim slucajno sam se testirala na hlamidiju i rezultat je bio pozitivan kao i mom momku. Posle dve bezuspesne terapije, puno stresa i mnogo potrosenog novca, sama sebi sam iskombinovala terapiju koja je dala rezultat. Primetila sam da doktori prilicno "nagadjaju" sto se lecenja tice i bila sam potpuno razocarana. . Rezultat posle mesec dana od terapije je negativan, nadam se da ce tako biti i na sledecem testiranju. Naravno i momak je koristio istu terapiju. Nadam se da sam bar nekome pomogla svojim komentarom, kao sto su i meni drugi pomogli sa svojim iskustvima. Pozdrav!
 
Sto se tice uzimanja briseva kod muskaraca, sve pohvale idu u laboratoriju Biotest u Novom Sadu ( bar tako kaze moj momak), koji je ranije bio u Higijenskom Zavodu u NS-u i kaze da su pravi kasapini :shock:
 
Nismo poklonici 'kombinovanja terapije' na svoju ruku. Bolje je promeniti lekara nego kombinovati terapiju kada za to niste obuceni. Hlamidija se apsolutno ne leci kombinacijom koju ste napraviliu (cak iako jeste dala rezultate - no i vinsku musicu mozete ubiti zamahom nopvine, a mozete je gadjati i topovskim duletom, zar ne, rezultat ce biti isti, sto nikako ne znaci da je top prvo stredstvo odbrane!). Lekara je najbolje birati po preporuci.
Na forumu je zabranjeno navodjenje terapije pa je u tom smislu i Vas post revidiran.
 
Godine zivota. I - verovatno nikako, eventualno mozda koriscenjem kontraceptiva.

Hvala na odgovoru (ukoliko je ovo odgovor na moje pitanje vezano za neredovne menstruacije). Htela bih jos da znam zasto se moje poruke ne pojavljuju na forumu, jer sam prava neznalica sto se tice neta i stidim se:) I recite mi molim Vas kakav je stav ginekologa u vezi tzv."brazilke", jel ja licno se mnogo cistije i lepse osecam kada se depiliram ali se bojim da cu naici na negativne kritike od strane doktora.
Hvala!
 
Ne posedujemo stav po pitanju pubicne depilacije - ko voli nek izvoli (samo se nemojte posle zaliti na urasle dlake, iritaciju koze, furunkule i druge eventualne dermatoloske probleme te regije).

Sto se poruka tice, poruke na pocetku koriscenja foruma mora prvo da odobri moderator pa se tek onda pojave, a ja nisam bas po ceo dan ovde i tako....Imajte strpljenja, a i dr je na putu. Trudim se da radim sto brze. POzdrav
 
ej mrmak,svaka koza drugacije reaguje. ja se nikada nisam depilirala. ceo zivot se brijem i to svaki put novim brijacem,ali sam ipak zaradila hidradenitis sto je mnogo gore od urasle dlake....ako nemas problema sa depilacijom samo nastavi jer je svakako vice higijenski.
 
Citajuci temu na forumu vezanu za procenat verovatnoce da se ostane u drugom stanju od tecnosti koju muskarac ispusti pre ejakulacije i da se zatrudni za vreme neplodnih dana, javila mi se zelja da ostavim jedan komentar. Naime, poznajem devojku koja je ostala u drugom stanju dva dana po zavrsetku menstruacije, upravo od te famozne tecnosti.Rezultat svega toga je preslatka osmomesecna devojcica. Uvek imajte na umu da mozda upravo vi spadate u tih 0.00001%
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top