Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisam ljubitelj nasih bazena iz istog razloga kao i ginekolog tvoje drugarice, no ne moze se svima zabraniti ta aktivnost.
Stavi tampon kad ides na bazen, koliko toliko da sprecis moguc ulazak infekcije.
 
Stari dif cist i topao?! Ej, to prvi put cujem - drago mi je ako su do te mere unapredili sluzbu! JA na tvom mestu ne bih, ni po koju cenu isla na bazen. Ali izbor je naravno samo tvoj. Ipak, obzirom da spremas trudnocu za 31-32. godinu, mislim da uz povecanje rizika za trudnocu koju nose godine same po sebi, ne moras jos da dodajes i one potpuno bespotrebne kao sto je bazen. Pozdrav
 
Postovani,
imam 33 godine i vec godinu dana pokusavam da ostanem u drugom stanju. Rezultati supruga su ok. Ja sam trebala da radim snimanje prohodnosti jajovoda ali su mi VB rezultati bili losi E coli i kandida. Da li je moguce da su to razlozi moje neplodnosti ili je potrebno da uradim i snimanje jajovoda kada izlecim infekciju.
Hvala unapred
 
Pozdrav svima, Srecna Nova i Bozic!!!

Imam pitanje vezano za konizaciju (ako sam pravilno napisala). Na ovom postu sam se informisala o postupku i tome sta to podrazumeva (otprilike nesto kao keretaza grlica, prostim jezikom), ali me interesuje sledece:
Da li se radi pod totalnom anestezijom (Narodni front), koliko obicno traje i koliko se ostaje u bolnici ukoliko je sve u redu? Moguce komplikacije?
 
Postovani,
imam 33 godine i vec godinu dana pokusavam da ostanem u drugom stanju. Rezultati supruga su ok. Ja sam trebala da radim snimanje prohodnosti jajovoda ali su mi VB rezultati bili losi E coli i kandida. Da li je moguce da su to razlozi moje neplodnosti ili je potrebno da uradim i snimanje jajovoda kada izlecim infekciju.
Hvala unapred
Moguce je, i da ,potrebno je uraditi ispitivanje prohodnosti jajnika.
Pretpostavljam da ne znas koliko dugo imas infekciju?
 
Pozdrav svima, Srecna Nova i Bozic!!!

Imam pitanje vezano za konizaciju (ako sam pravilno napisala). Na ovom postu sam se informisala o postupku i tome sta to podrazumeva (otprilike nesto kao keretaza grlica, prostim jezikom), ali me interesuje sledece:
Da li se radi pod totalnom anestezijom (Narodni front), koliko obicno traje i koliko se ostaje u bolnici ukoliko je sve u redu? Moguce komplikacije?
Postoji vise tipova konizacije, u svakom slucaju radi se i pod lokalnom i u kratkotrajnoj opstoj anesteziji, to se dogovaras sa svojim lekarom.Traje oko 20tak minuta i posle 2 do 2,5 sata ides kuci.
Na googlu mozes naci puno informacija i klipova na ovu temu.
 
Danas sam bila kod ginekologa u 36 sam nedelji ali plod odgovara kao da je 38 nedelja BPD je 92 AC 331,FL 74 a u nalazu jos pise kao napomena makrosomio fetus moze li neka od vas da mi kaze sta to znaci? Znam da je to vezano za preteranu bebinu velicinu,bas sam se zabrinula jer lekari kao i uvek nece nista da objasne Inace na poslednjem ctg koji sam radila su mi rekli da beba ima ubrzan rad srca da li to moze biti opasno? Hvala svima unapred,svaka informacija bi mi znacila..
 
imam mali problemcic, pre nego sto se zaputim u abulantu veceras, hetla bih vas da pitam, da barem malo unapred znam sta mi se desava, posto sam u stranoj drzavi gde ne znam jezik i onako nista ne bih razumela pa bih opet vas pitala. jutros sam primetila malo krvi na gacicama i sve je vise i vise, kolicina je ko da sam dobila ali onako sveza, crvena nije ko menstruacija tamne boje. pre dva dana pocela sam da koristim ginodaktanol na svoju inicijativu posto vec znam da imam gljivice, jer ih cesto imam, nemoj te me grditi. da li je moguce da sam od tih vaginaleta prokrvarila? nije mi prvi put da ih koristim i preko preporuke doktora u srbiji.zadnju menstruaciju sam imala 21 decera znaci prerano je za to jer dobijam otprilike na svakih 35 dana. hvala unapred
 
vazi hvala, rekoh da nisam nesto zeznula sa tim vaginaletama, bitno mi je da znam da nije nesto strasno, desavalo mi se i pre da mi ide tako krv ali manje sto bih povezala sa ovulacijom, ali samo 3 puta u zivotu mi se to desilo, ali je ovo malo vise pa sam se zabrinula. u svakom slucaju valjda cu skontati kada odem o cemu se radi. hvala puno
 
Pozdrav svima, Srecna Nova i Bozic!!!

Imam pitanje vezano za konizaciju (ako sam pravilno napisala). Na ovom postu sam se informisala o postupku i tome sta to podrazumeva (otprilike nesto kao keretaza grlica, prostim jezikom), ali me interesuje sledece:
Da li se radi pod totalnom anestezijom (Narodni front), koliko obicno traje i koliko se ostaje u bolnici ukoliko je sve u redu? Moguce komplikacije?

vidim da je dr dala odgovor....i ja bih trebala na konizaciju,ali klasicnu tj.klasican operativan zahvat,koji se uvjek radi pod opstom anestezijom,a moze i spinalnom.Znam po rjecima nekih zena da se poslije klasicnog zahvata u bolnici mora odlezati nekih 7 dana zbog eventualnog krvarenja.Moj ginekolog zenama ne preporucuje konizaciju laserom.Bas me to cudi i ne znam otkud mu to.Kao prvo komfornija je,ides kuci odmah itd....ali on je izricit...i to za svaku zenu.

Koja si to bila grupa papa testa..i kakve imas promjene,pa moras na konizaciju??
 
vidim da je dr dala odgovor....i ja bih trebala na konizaciju,ali klasicnu tj.klasican operativan zahvat,koji se uvjek radi pod opstom anestezijom,a moze i spinalnom.Znam po rjecima nekih zena da se poslije klasicnog zahvata u bolnici mora odlezati nekih 7 dana zbog eventualnog krvarenja.Moj ginekolog zenama ne preporucuje konizaciju laserom.Bas me to cudi i ne znam otkud mu to.Kao prvo komfornija je,ides kuci odmah itd....ali on je izricit...i to za svaku zenu.

Koja si to bila grupa papa testa..i kakve imas promjene,pa moras na konizaciju??

Nisam ja vec moja sestra, tako da ti ne mogu mnogo reci, znam samo da ima kondilome (valjda siljaste) i da je doktorka rekla da je pravi mozaik. Ne znam kakav ce to zahvat biti, kao sto je dr rekla, postoji vise vrsta, pretpostavljam da ce biti klasican. Dva puta je radila spaljivanje grlica, medjutim to se uvek vracalo, radila je biopsiju, pa sada joj je preporucena konizacija. Trebalo bi u februaru. A zasto 7 dana, ako dr kaze da se istog dana ide kuci? Meni je najinteresantnije to da joj je papa II grupa, a ima kondilome.
 
ako se KONIZACIJA radi KLASICNO dakle,skalpelom...tada se ostaje 7 dana.Ako se radi laserom ili nekom drugom metodom,onda se isti dan ide kuci..upravo onako kako je napisala dr.
A ovo sa kondilomima,mozaikom mi nije najjasnije.Ima li i jedno i drugo...valjda tako,jer to nije isto.Voljela bih da se dr ukljuci u ovu pricu i da nam razjasni ovu situaciju.I zasto neko radi konizaciju ako je papa test uredan tj.II grupa.Mozaik sam po sebi jeste sumnjiv kolposkopski nalaz,ali ako je papa uredan...tada je sve uredu.To su mi potvrdila dva ginekologa i dva ljekara.Moguce da je biopsija pokazala nesto drugo,pa je potrebna konizacija.Ne znam.....dr pojavi se!!!!!
 
Imam jedno mozda pomalo glupo pitanje ali mene jako zabrinjava.Proslog meseca menstruacija mi je dosla posle dve nedelje kasnjenja,ovog meseca posle 19 dana.medjutim ono sto mene brine je to sto malo krvarim.proslog meseca je krvarenje bilo normalno,kao i uvek.ovog meseca izuzetno malo.sto je nekom drugom mozda normalno,ali za mene je uobicajeno da imam obilnu menstruaciju.moje pitanje je sta moze da bude uzrok tolikom kasnjenju i slabom krvarenju?
Planiram da idem kod ginekologa cim mi prodje menstruacija ali bih volela da se obavestim o opcijama pre nego sto saznam pravi uzrok.
Hvala unapred!
 
ako se KONIZACIJA radi KLASICNO dakle,skalpelom...tada se ostaje 7 dana.Ako se radi laserom ili nekom drugom metodom,onda se isti dan ide kuci..upravo onako kako je napisala dr.
A ovo sa kondilomima,mozaikom mi nije najjasnije.Ima li i jedno i drugo...valjda tako,jer to nije isto.Voljela bih da se dr ukljuci u ovu pricu i da nam razjasni ovu situaciju.I zasto neko radi konizaciju ako je papa test uredan tj.II grupa.Mozaik sam po sebi jeste sumnjiv kolposkopski nalaz,ali ako je papa uredan...tada je sve uredu.To su mi potvrdila dva ginekologa i dva ljekara.Moguce da je biopsija pokazala nesto drugo,pa je potrebna konizacija.Ne znam.....dr pojavi se!!!!!

Biopsija je pokazala kondilome a ginekolog je rekla da ih na kolposkopiji ima mnogo i da izgledaju kao mozaik. Znam da se radi o dve razlicite stvari, mislim da nema mozaik, vec da kondilomi tako izgledaju, a papa je uredan.
 
Imam jedno mozda pomalo glupo pitanje ali mene jako zabrinjava.Proslog meseca menstruacija mi je dosla posle dve nedelje kasnjenja,ovog meseca posle 19 dana.medjutim ono sto mene brine je to sto malo krvarim.proslog meseca je krvarenje bilo normalno,kao i uvek.ovog meseca izuzetno malo.sto je nekom drugom mozda normalno,ali za mene je uobicajeno da imam obilnu menstruaciju.moje pitanje je sta moze da bude uzrok tolikom kasnjenju i slabom krvarenju?
Planiram da idem kod ginekologa cim mi prodje menstruacija ali bih volela da se obavestim o opcijama pre nego sto saznam pravi uzrok.
Hvala unapred!

A mozda je ovulacija a ne menstruacija, na koliko imas cikluse i najvaznije koliko imas godina?
Aman vise sa tim godinama, zasto niko ne pise koliko ima godina?!!!!
 
Biopsija je pokazala kondilome a ginekolog je rekla da ih na kolposkopiji ima mnogo i da izgledaju kao mozaik. Znam da se radi o dve razlicite stvari, mislim da nema mozaik, vec da kondilomi tako izgledaju, a papa je uredan.

Da mnogo ne davim,pa da vas jos vise zbunim...
Kondilomi na grlicu,potvrdjeni biopsijom, mozaik kolposkopska slika ...skidaj to, da budes miran a ne da strepis da li ce iz toga nesto da nastane sto ne treba.
 
Imam 21god.Menstruacije su mi do sad bile manje vise redovne(zakasnjenje dva tri dana) sto ce reci da ciklus imam na 31dan uglavnom.ne verujem da je ovulacija jer sam imala bolove(kao i uvek kad dobijem) i krvarim vec pet dana.ne brine me toliko sto mi je kasnilo proslog meseca i ovog,vise me brine sto mi je krvarenje proslog meseca bilo krajnje normalno dok ovog meseca(odnosno ovih pet dana) krvi ima ali manje nego inace.Do pre godinu dana sam pila kontraceptive i tada mi je sve bilo u redu.napravila sam pauzu tri meseca, a onda i prestala da ih pijem.sigurna sam da ce mi opet prepisati neku vrstu kontraceptiva kada odem kod ginekologa ali me nervira ta ideja sto su mi do sad uvek ofrlje(da se tako izrazim) davali da pijem tablete a nikad do sad nisam radila taj neki hormonalni status.onda naravno pocnem da pijem pilule i pocinje pojacana maljavost,gojenje,i nadutost zarad toga da mi menstruacije budu redovne i da nemam jake bolove.iskreno lakse mi je da trpim bolove, i da cekam kada cu dobiti nego da podnosim sve ostale nus-pojave koje tablete u mom slucaju nose sa sobom.kako bih mogla da dodjem do toga da uradim analizu hormona(dakle,gde se to radi,kada,kako,i za koliko para) i da mi prepisu tablete koje mi odgovaraju?dajte mi neki savet,jer kao i uvek verujem u vas,jer ste mi mnogo puta do sad pomogli...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top