Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako mokrite?Da li se desava da nekad kinete ,nakasljete se a da Vam se od toga pripiski, onako samo da krene?S obzirom na Vase godine, podatak o prekomernoj telesnoj tezini,porodjajima mozda se kod Vas radi o spadu materice i da zapravo Vama nista ne curi nego Vam nevoljno otice mokraca a da toga niste svesni.
U svakom slucaju,odlazak ginekologu je neophodan.
 
da, desava se i to ali je tada tecnost zuckaste boje i ima miris urina. Ovo drugo je neizazvano nicim posebno, bezbojno je i bez mirisa. Maravno da cu morati da posetim ginekologa, nego sam pomislila da mozda jos neko sa foruma ima slican problem. Jos nesto. Da li se ako je to sto vi kazete problem resava samo hirurski ili...?
 
Doktorka mi je ustanovila, na osnovu uradjenog brisa, da imam bakteriju enterokokus i da ona izaziva upalu grlica materice, pa mi je zato i papa test nesto nejasan. Dala mi je Pentrexil, nedelju dana terapije, a onda 10tak dana vaginalete Betadin. Posle toga treba da prodje jos jedno nedelju dana, pa opet kod nje na bris, Papa test i kolposkopiju. Da li treba da budem zabrinuta? (inace imam 29 godina). I da li ovaj antibiotik i ove vaginalete zaista mogu pomoci? Pitam, zato sto je zaista jako tesko otarasiti se bakterija, to je i moje iskustvo, a i mojih prijateljica. Unapred hvala na odgovoru!
 
da, desava se i to ali je tada tecnost zuckaste boje i ima miris urina. Ovo drugo je neizazvano nicim posebno, bezbojno je i bez mirisa. Maravno da cu morati da posetim ginekologa, nego sam pomislila da mozda jos neko sa foruma ima slican problem. Jos nesto. Da li se ako je to sto vi kazete problem resava samo hirurski ili...?
Naravno da ne, hirurgija se koristi kod tezih slucajeva spada.
 
treba da idem kod ginekologa prvi put, a imam obilan beli sekret. da li je moguce da mi se uradi papa test ako imam sekret i od kog do kog dana ciklusa moze da se radi (ciklus mi traje 27-28 dana)?
hvala unapred.
 
jos jedno pitanje: poslednje dve menstruacije mi se zavrsavaju sa zuckastim i braon sekretom. da li to moze biti povezano sa belim sekretom koji imam sve obilnije u poslednje vreme(mesec dana) ili je neki hormonski poremecaj?imam 21 godinu, imam seksualne odnose i ranije nisam imala nikakve probleme.
 
jos jedno pitanje: poslednje dve menstruacije mi se zavrsavaju sa zuckastim i braon sekretom. da li to moze biti povezano sa belim sekretom koji imam sve obilnije u poslednje vreme(mesec dana) ili je neki hormonski poremecaj?imam 21 godinu, imam seksualne odnose i ranije nisam imala nikakve probleme.

Duso moja napamet nema svrhe pricati lepo idi kog cika gishe da ti uradi bris pa ces znati na cemu si.Mada neko kaze da je to prirodno ciscenje ukoliko nemas promenjen miris da samu sebe osecas.:?
 
Hvala na brzom odgovoru :)
i jos nesto - da li enterokokus moze da napravi neke vece probleme? (npr., ako je duze vreme u organizmu?);
i da li to znaci da i moj partner treba da se leci i na koji nacin?
Tnx!
Enterokokus je crevna bakterija i zbog blizine regije nije neuobicajeno da i tu zaglavis.
Leci se lako, posle nedelju dana antibiotika bi trebalo da bude sve u redu, a ne znam samo kakve veze ima sa uticajem na Papa test. Ja sam imala tu bakteriju u velikom broju i ko zna koliko sam je vukla obzirom da nisam pre toga 8 godina isla kod ginekologa, ali se secam da mi je Papa bila II grupa
 
Enterokokus je crevna bakterija i zbog blizine regije nije neuobicajeno da i tu zaglavis.
Leci se lako, posle nedelju dana antibiotika bi trebalo da bude sve u redu, a ne znam samo kakve veze ima sa uticajem na Papa test. Ja sam imala tu bakteriju u velikom broju i ko zna koliko sam je vukla obzirom da nisam pre toga 8 godina isla kod ginekologa, ali se secam da mi je Papa bila II grupa

Hvala, Gvendy, na odgovoru. Nadam se da ce proci posle nedelju ili dve dana uzimanja antibiotika, ali to se nikad ne zna sa tim bakterijama, to ume da bude nevidjeni smor, znam da zene stalno imaju problema sa tim (ili imaju III grupu -bakterije ili imaju gljivice-najcesce kandidu-VI grupa).
Doktorka mi je rekla da taj enterokokus najcesce pravi (ginekoloske) probleme zenama i dovodi i do zapaljenja grlica materice, te je to verovatno kod mene slucaj i zato mi Papa test nije bio dobar (tim testom se ne odredjuje grupa, nego je to test za rak grlica materice - doktor ti stapicem skine malo celija sa grlica materice i proverava dal su celije zdrave). Zato sam se malo izbedacila, ali kad zavrsim terapiju idem opet na te analize i kolposkopiju da mi izbliza pogleda kako stvari stoje :) Mislim da ce sve biti ok, ali sam se malo unervozila, razumeces, kad mi je rekla da nije dobro ispao test za rak grlica...zato sam odmah i dosla ovde na forum da smaram ove doktorke i druge zene :lol:
 
Treba mi sto vise misljenja. U panici sam!! Menstruacija mi kasni 5 dana, inace je VRLO redovna na 30 dana, a imam sve simptome kao da cu dobiti: bole me jako grudi, imam glavobolje i osecam bolove u dnu stomaka. Jesam bila pod stresom, ali nikako ne mogu da zakljucim da li samo zbog toga kasni. Da li je moguce da su ovo ustvari znaci trudnoce, iako bi to bila trudnoca od 3 nedelje? Stvarno mi je bitno da dobijem odgovor! Imam 23 godine, nikad abortus, nikad radjala, sve ok.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top