Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nalaz biopsije: cervicitis chronica cum condylomata plana et HSIL focalis epithelio glanduralis.
Da li je konizacija obavezna? Šta znači ovo Focalis epithelio glanduralis? Ostalo mi je manje-više jasno-hronična upala izazvana hpv virusom visokog rizika. Molim vas, ispravite me ako grešim jer sam strašno uplašena.
Da li ću, čak i ako mi budu radili konizaciju, moći da zatrudnim?
Hvala
 
Nigde ne pise da je hronicni cervicitis izazvan hpv infekcijom visokog rizika.
Razumem da su u strahu velike oci ali nemojmo preterivati.
Nisi navela koliko imas godina, ali imam utisak da bi za tebe prvi post na ovoj temi bio pravo mesto za informaciju.
Konizacija ne utice na zacece.
 
Izvinjavam se ako sam nešto i pogrešno napisala. Imam 32 godine, jedan porođaj carskim, nijedan abortus niti spontani. Šta onda znači ovaj HSIL? Šta je ješ od nalaza potrebno za rađenje konizacije, zbog anestezije?
 
zensko:
da te ne lazem,bez anestezije boli,i to podosta,ali i to se prezivi.Znaci nije strasno,i ne bi trebalo da traje dugo.Bolelo ili ne,u svakom slucaju zavrsi to,ne odlazi!

Anja, ne boje se nije nista strasno...
Ja sam to sredila laserski pre dve godine. Kostalo je 15E privatno kod jednoj naseg poznatog ginekologa.
Uglavnom...Traje oko 5 min. Osetis samo kao neki pritisak u donjem stomaku, kao da ces da dobijes, Dr mi je rekao da kazem kad na pravi pauze kad taj pritisak postane jaci. Mislim da je anestezija u vidu nekog spreja, uglavnom budna si, sve najnormalnije.
Posle intervencije ide neko vreme jak braonkasti sekret, moras uloske. Na prvoj kontroli, ai na ostalim posle rekao mi je da mi je grlic kao nov.
Tako da bez bige i nadji dobrog ginekologa da ti do sredi. Ako ti nije daleko Bg mogu ti ostaviti podatke mog gin. na pp
 
Angi7:
Anja, ne boje se nije nista strasno...
Ja sam to sredila laserski pre dve godine. Kostalo je 15E privatno kod jednoj naseg poznatog ginekologa.
Uglavnom...Traje oko 5 min. Osetis samo kao neki pritisak u donjem stomaku, kao da ces da dobijes, Dr mi je rekao da kazem kad na pravi pauze kad taj pritisak postane jaci. Mislim da je anestezija u vidu nekog spreja, uglavnom budna si, sve najnormalnije.
Posle intervencije ide neko vreme jak braonkasti sekret, moras uloske. Na prvoj kontroli, ai na ostalim posle rekao mi je da mi je grlic kao nov.
Tako da bez bige i nadji dobrog ginekologa da ti do sredi. Ako ti nije daleko Bg mogu ti ostaviti podatke mog gin. na pp

Fali mi nula, dakle kostalo je 150E ;)
 
Nioba:
Izvinjavam se ako sam nešto i pogrešno napisala. Imam 32 godine, jedan porođaj carskim, nijedan abortus niti spontani. Šta onda znači ovaj HSIL? Šta je ješ od nalaza potrebno za rađenje konizacije, zbog anestezije?
Nismo se razumele ,to visokog rizika se ne odnosi na hpv ,odnosno na kodilome, nego na izmenjene celije epitela (HSIL)...ne navodis da si radila hpv tipizaciju pa da znas koji je tip kondiloma.Verujem da si strasno uplasena ali probaj da se smiris.
To je intervencija koja se radi rutinski.
Elem, ne znam kojom metodom ce ti biti radjena konizacija,i sta si se dogovorila sa svojim ginekologom o tipu anestezije, da li ce to biti radjeno ambulantno... ako si mislila na nalaze tipa ,krv, mokraca i sl, moraces da pitas svog ginekologa.
http://www.poliklinika-harni.hr/teme/onkteme/04_koniz.asp
 
Nisam radila tipizaciju... Šta onda znači to hsil? O načinu rađenja konizacije se još nismo dogovorile jer bih ja to laserom, a živim u malom mestu, a ovde toga nema pa moram da se raspitam gde i kako to rade i koliko košta... Izvinjava vam se laik, koji, silom prilika, mora da razmišlja o svemu tome.
 
To znaci skvamozne intraepitalne lezije visokog gradusa.
Sad ti je jasnije jos vise :) Nemoj da se ljutis, ja pokusavam da pojednostavim a ti bas insistiras na punom prevodu.
 
Potpuno te razumem, zelis da znas sta ti je, zasto moras da radis konizaciju....
Laiku je tesko prevesti patohistoloski nalaz, pacijentima to izgleda kao latinski, daj prevedi mi pa cu znati sta mi je a nije tako, suvise je strucuno da bih mogla da ti to objasnim.
Dakle, tvoje celije na grlicu materice su izmenjenje ,mora se ukliniti deo grlice, kako se to cini -ostavila sam ti link za sva detaljnija objasnjenja, sliku,metode...
 
dr:
Prvi post na ovoj temi.
Molim Vas!

Sve to sam vec milion puta procitala. Radila sam pa-pa test, kolposkopiju, bris, stolicu i mokracu nosila na analize i nista.... Nosim pamucni ves, tusiram se dva puta dnevno, pijem jogurt, ma sve od navedenog se trudim da postujem.... Ona se opet pojavljuje, promenila sam i ginekologa, i opet ista dijagnoza i lekovi uz vaginalete..... Ovo me stvarno brine, jer ne znam moze li da ostavi kakve posledice, a uskoro planiram porodicu.

Izvinjavam se ako davim ali ukoliko neki doktor na ovom forumu moze da mi pomogne bila bih zahvalna...
 
dr:
Da li kandida izolovana brisom (ne grupom VI) nego brisom u mikrobioloskoj laboratoriji?
Da li je radjen antimikogram?
Sta je korisceno od lekova?


Jednom mi je ustanovljena III grupa, jednom VI, znam samo da su mi uzimali bris, i dokt. mi je na papiru napisala da se radi analiza na UB i AB; CB i AB; chlamidia; Mycoplasma i Sarlaha(ovo zadnje mozda nisam dobro napisala). Ja sam joj rekla da mi obavi sve moguce analize. Uz pa-pa pise nesto Cerviks bo i Dg: SMG
Radila sam mikrobioloski pregled stolice na parazite i gljivice, i bakteriolosku analizu mokrace, i to je uredno.

Od lekova sam(smo) koristila/li:
27.08.2005.-flukonazol(oboje) i ginodaktanol
08.04.2006.-flukonazol i macmiror(samo ja-jer smo tada uvek imali zasticene odnose)
20.11.2006.-diflucan i canesten(opet samo ja-tad sam promenila ginekologa)
17.01.2007.-diflucan i canesten(isto)
27.07.2007.-kansen i ?
17.08.2007.-daktanol(krem)(oboje) i ginodaktanol
21.09.2007.-fluconal(oboje) i ginodaktanol

Ne znam za antimikogram
 
Uf!
Sta reci...jos jedno pitanje, da li su sve terapije bile jednokratne ili si ih ponavljala, mislim da li si uzimala tu jednu tabletu i vaginalete, ili si na 7 dana uzimala ponovo tabletu?
Ako si me razumela sta sam te pitala.
Ti si zapravo uzimala isti lek ,samo se razlikuje fabrika koja ga pravi.
Antimikogram je isto sto i antibiogram samo se trazi osetljivost gljivica na antimikotike.
 
dr:
Uf!
Sta reci...jos jedno pitanje, da li su sve terapije bile jednokratne ili si ih ponavljala, mislim da li si uzimala tu jednu tabletu i vaginalete, ili si na 7 dana uzimala ponovo tabletu?
Ako si me razumela sta sam te pitala.
Ti si zapravo uzimala isti lek ,samo se razlikuje fabrika koja ga pravi.
Antimikogram je isto sto i antibiogram samo se trazi osetljivost gljivica na antimikotike.


Nekad samo jednu tabletu i jednu vaginaletu, a nekad jednu tabletu i 7 vaginaleta(kao sada)

Sto uf? Jel nesto strasno?
 
Ne, to uf se odnosilo na to da se vec dugo mucis sa tim.
Kao sto smo vise puta ponavljali, terapije ne dajemo i ne komentarisemo na forumu.
Jedino mogu da ti dam savet da pri sledecem brisu trazis da ti se uradi antimikogram, kako bi se videlo da li mikotici koje ti dobijas uopste deluju na kandidu, i da razgovaras sa svojim ginekogom o terapiji koja ce da traje malo duze posto ocigledno da kod tebe je taj problem prisutam duze vreme.
 
Citat:
Original postavio Gvendy
Molim vas, mene interesuje da li vestacka oplodnja moze da se radi bez prethodno uradjene laparaskopije i koje se sve pretrage traze od oba partnera? Mislim na hlamidiju, mikoplazmu, sidu,rubeolu itd


Gvendy moze da se radi vantelesna tj.laparoskopija ti je obavezna ako ti hsg nije u redu i ako imas priraslice koje se vide na snimku.Inace i ja sam kandidat za vantelesnu (ja sam u programu o trosku drzave) radila sam hsg 2 puta bio mi je nalaz uredan i radili su mi histeroskopiju i tu mi je nalaz uredan tako da neznam sta si ti sve do sada radila od nalaza ali ako ti je hsg uredan mislim da nemas potrebu za laparoskopijom.
 
Da li neko zna neku drzavnu ustanovu u Beogradu koja radi folikulometriju?
Nisam uopste upoznata sa tim da li pomenuta usluga spada u red redovnih usluga ili je to nesto sto mogu samo specijalizovane ginekoloske ustanove.

Unapred hvala!!!
 
zogo22:
Citat:
Original postavio Gvendy
Molim vas, mene interesuje da li vestacka oplodnja moze da se radi bez prethodno uradjene laparaskopije i koje se sve pretrage traze od oba partnera? Mislim na hlamidiju, mikoplazmu, sidu,rubeolu itd


Gvendy moze da se radi vantelesna tj.laparoskopija ti je obavezna ako ti hsg nije u redu i ako imas priraslice koje se vide na snimku.Inace i ja sam kandidat za vantelesnu (ja sam u programu o trosku drzave) radila sam hsg 2 puta bio mi je nalaz uredan i radili su mi histeroskopiju i tu mi je nalaz uredan tako da neznam sta si ti sve do sada radila od nalaza ali ako ti je hsg uredan mislim da nemas potrebu za laparoskopijom.


HSG nalaz mi je uredan, nemam policisticne jajnike, niti bolne menstruacije, kako kazu jajnici i materica su mi " skolski primer '
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top