Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne bih da budem dosadna, ali šta se tačno od te biopsije očekuje. Ja sam shvatila da su promene benigne, ali da se određuje kolika je verovatnoća da će nekada preći u maligne i na osnovu toga ili radi konizacija ili samo dalje prati.
 
Pozdrav svima,imam jedno pitanje,naime,uradio sam spermogram i spermokulturu,spermogram je malo losiji,
vol 2,1 mil
15 miliona po ml
50% proglresivnih
20% slabo pokretnih
30% nepokretnih
Morfologija
90% normalnog oblika
10% patoloskih oblika

i u spermo kulturi je nadjena streptococcus pneumoniae bakterija.

Pitanje je da li zbog ove bakterije spermogram moze da bude los?

P.s ici cu kod urologa uskoro,ovo pitam da ublazim sujetu u medju vremenu

Hvala
 
Evo mene opet..Malo sam prelistavala stranice,ima ih puno..Ali nesto me zanima..Da li ceste infekcije mogu biti do organizma(3x koriscenje vaginaleta za god dana) ili je ipak to do doktorka i da treba ucu dublje u problem,zasto se vraca i sl?i da li se po brisu moze zakljuciti da li je muskarcu potrebna terapija ili ne?Jedna doktorka mi je rekla da ne treba previse cesto raditi bris jer ce se uvek nesto naci..Nisam nasla ni sta znaci taj biogram kad se radi bris,jel bolje ako nije radjen ili ne?Valjda nisam zalutala sa pitanjima..
 
Kada se uradi bris, radi se i antibiogram kojim se utvrdjuju antibiotici na koje bakterija pokazuje osetljivost.
Treba uzimati lek koji ce delovati,zar ne?Tu informaciju na koji antibiotik je osetljiva bakterija daje antibiogram.
Prema izolovanom uzrocniku infekcije se vidi da li je to bakterija koja je saprofitna, nalazi se na nasem telu normalno ili je prenosiva, u zavisnosti od vrste infekcije se utvrdjuje da li treba leciti oba partnera ili ne.
 
markoni_kv:
ok,hvala na brzom odgovoru,buni me samo otkud ta bakterija tu,jer koliko sam procitao ta bakterija nastanjuje sluzokozu disajnih puteva i uglavnom izaziva zapaljenje pluca,srednjeg uha,meningtis... otkud ona u spermi?
Putevi ulaska bakterija u nase telo su razliciti.
 
Nisam radila briseve za utvrdjivanje ureaplazme,mikoplazme i hlamidije,ali sve ostale briseve i preglede sam obavila(po preporuci ginekologa).Rezultati su veoma dobri.

Muz je uradio spermogram i spermokulturu.Njegovi rezultati su takodje dobri.

Interesuje me da li postoji mogucnost da imam ureaplazmu,mikoplazmi ili hlamidiju iako su ostali rezultati uredu(citala sam da mogu da postoje a da ne izazivaju nikakve tegobe)?

Da li bi se njihovo postojanje odrazilo na kvalitet sperme ili na nesto drugo?

Pet godina smo zajedno,pa mislim se da bi nas valjda dosad nesto svrbelo i bolelo...mislim to je dug period u kome bi i najpodmuklija bolest ipak pokazala neke znake?

Doktor me nije poslao na ovakva ispitivanja.
Nije mi tesko da uradim i takva ispitivanja,ali ako ne moram...

Unapred hvala
 
muphy:
Interesuje me da li postoji mogucnost da imam ureaplazmu,mikoplazmi ili hlamidiju iako su ostali rezultati uredu(citala sam da mogu da postoje a da ne izazivaju nikakve tegobe)?
Postoji mogucnost, ova 3 mikroorganizma se otkrivaju posebnim tehnikama.
Ne kazem da imate ali ne bi bili ni prvi ni poslednji koji nemaju nikakve tegobe.
 
Kolposkopski pregled:

Oko orefitiuma uzana REE otvorenog tipa, jod pretezno pozitivan.
Vagina i vulva bo.

Usmeno mi je rekla da imam jedan papilon ali da ga ne treba dirati.Zanima me jeli to isto sto i kondilom...i zar to ne treba obavezno skidati?

Rezultati papa i VS cu dobiti u petak.

hvala
 
Ne, to je reepitelizacija,najjednostavnije receno,u materici se nalazi jedan tip epitela, na grlicu drugi tip, desava se da epitel izmaterice izadje i prekrije grlic, kada dolazi do povlacenja te promene to se oznacava kao REE.
Medjutim sam nalaz se tumaci i uz nalaz papanikolau testa i nalaz vaginalnog sekreta.
 
U kom smislu kakav je stav, mislis da li ih preporucuju ili ih ne preporucuju? Ni jedno ni drugo. To ti je kao sa onim preparatima za intimnu negu tipa tecnih sapuna sa odredjenim pH vrednostima itd. U principu nisu stetni, a da li su korisniji od obicne vode i sapuna - svako neka odluci sam za sebe. Obicna voda i sapun sasvim su adekvatno higijensko sredstvo za higijenu spoljnih genitalija.
 
Па да, то сам мислила, хвала. Хтела сам да питам да ли препоручујете, али то ми је звучало као да питам да ли рекламирате.

Значи, уздржани. :)
 
Ja vam se javljam ponovo,ponovo u drugom stanju... :-).
6 nedelja trudnoce,a od spontanog pobacaja i kiretaze proslo je 3 meseca,samo jedan ciklus.Doduse,u GAK-u su mi rekli da posle prvog ciklusa mogu planirati trudnocu.HPP je bio u redu,
PAPA u redu,VS u redu,kolposkopija ok...
Sada prvi UZ sa 5 nedelja i 2 dana,vidljiv gestacijski mesak ,u materici,8.8mm,u kome se nazire embrionalni odjek.Znam da se vise nije ni moglo ocekivati.
E sad,imam neke bolove u desnom kuku,ne neprestano,vise pri promeni polozaja tela,savijanju,od prilike negde na sredini gluteusa,malo gore.Ima li to neke veze sa trudnocom?Mozda sa zavaljenom matericom?Ja se samo plasim da mi se ne ponovi to sto mi se vec desilo.
Puno pozdrava.
 
MarkoL:
U 9. sam mesecu trudnoce i imam strahovite bolove u nozi(zadnja loza)a povezeni su sa kicmom.Pila sam i Novangetol i beviplex i nista ne pomaze.Molim Vas da mi pomognete kako da umanjim ovaj uzasan bol
Unapred zahvalna
Da li je to kontinualan bol ili jaki grčevi? Ja sam u obe trudnoće imala jake grčeve usled manjka Mg iako sam redovno uzimala Mg po 1 šumeću tabletu dnevno, jednostavno su moje potrebe za Mg za vreme trudnoće i dojenja veće od proseka.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top