Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Htela sam da vas pitam posto pijem Jeanine (kontraceptivne pilule) vec sest meseci, da li mogu da pravim pauzu,ili kad se piju te pilule mora pauza da se pravi posle sest meseci,ili ne mora uopste da se pravi pauza?
Hvala
 
TashaaAAa:
Htela sam da vas pitam posto pijem Jeanine (kontraceptivne pilule) vec sest meseci, da li mogu da pravim pauzu,ili kad se piju te pilule mora pauza da se pravi posle sest meseci,ili ne mora uopste da se pravi pauza?
Hvala
Ako su laboratorijski nalazi ok, ne mora se praviti pauza.
 
nivea_soft:
Imala sam problema sa HPV pre 3 god,Papu radim na svakih par meseci i jednom mesecno idem na kontrole i preglede.Papa mi je uredan i ginekolog kaze da je ovako sve ok,sto se tice fizickog pregleda.Da li to znaci da mogu da imam normalan sexualni odnos bez kondoma sa deckom,ako vec pijem Logest?Ako ni sa tim ne mogu biti sigurna da li postoji neki test kako bih bila sigurna da decka ne izlazem opasnosti?
Nisam bas shvatila, da li decka izlazes opasnosti da dobije hpv infekciju?
Otkud znas da on nema hpv, ne znam koliko ste dugo u vezi...
Negde se tvoj organizam borio i verovatno izborio sa hpv infekcijom,pitanje je kad su se kod tebe pojavili kondilomi,koliko ih je bilo,kako si ih uklonila ,da li je radjena tipizacija virusa...?
 
Pitanje za doktorku.
Ovako tece moj problem.U septembu prosle god koristila sam vaginalete Polyginax,prvi seksualni odnos sam imala u oktobru.Sledeci vag.bris sam radila u decembru sve je bilo ok.Imam prvog i jedinog partnera,a infekciju sam opet imala u junu i koristila neopenotran,da bi ponovo primetila promene i uradila pre neki dan bris i imam kandidu,prepisala mi je dok vaginalete gino daktanol.Interesuje me da li trebam da imam razlog za brigu zbog 3 terapije u godini dana.I zbog cega moze doci do toga.Uz sve to zbog pojacane maljavosti pijem diana 35 od decembra.Unapred hvala.I kao dr molim vas za vas opsti utisak o svemu ovome.
 
zabicaa:
Pitanje za doktorku.
Ovako tece moj problem.U septembu prosle god koristila sam vaginalete Polyginax,prvi seksualni odnos sam imala u oktobru.Sledeci vag.bris sam radila u decembru sve je bilo ok.Imam prvog i jedinog partnera,a infekciju sam opet imala u junu i koristila neopenotran,da bi ponovo primetila promene i uradila pre neki dan bris i imam kandidu,prepisala mi je dok vaginalete gino daktanol.Interesuje me da li trebam da imam razlog za brigu zbog 3 terapije u godini dana.I zbog cega moze doci do toga.Uz sve to zbog pojacane maljavosti pijem diana 35 od decembra.Unapred hvala.I kao dr molim vas za vas opsti utisak o svemu ovome.
Duso moja, prvi post na ovoj temi sve govori.
Ja cu postaviti samo jedno pitanje, da li si ti svom partneru prva?
Ako nisi,onda lepo na tanane iscitaj prvi post, moze?
 
dr:
Duso moja, prvi post na ovoj temi sve govori.
Ja cu postaviti samo jedno pitanje, da li si ti svom partneru prva?
Ako nisi,onda lepo na tanane iscitaj prvi post, moze?
Pa nisam mu prva,alu u decembru sam radila bris i sve je bilo ok i onda sam objasnila koje sam vag.koristila.Ja sam mnogo zabrinuta..
 
Prvi post na ovoj temi,kao sto rekoh.
A ne bi bilo lose polako iscitati celu temu,cisto da se napravi razlika izmedju pregleda vaginalnog sekreta i mikrobioloskog brisa itd. i sl...
 
zabicaa:
Pa nisam mu prva,alu u decembru sam radila bris i sve je bilo ok i onda sam objasnila koje sam vag.koristila.Ja sam mnogo zabrinuta..

Lakše ćemo ti pomoći ako budeš preciznija. "Sve je bilo ok" može da znači mnogo toga.

Jesu li ti odredili grupu sekreta ili si baš radila bris? U prvom postu ove teme je lista svih 6 grupa sekreta i šta koja označava.

Kod brisa se uzorak šalje u laboratoriju a rezultate saznaš tek posle par dana i onda tačno znaš koje su bakterije ili gljivice u pitanju.

Ako si imala II grupu onda jeste ok. Međutim III grupa i kad nema simptoma može da ukaže na neku polno prenosivu infekciju (ovo pišem jer pretpostavljam da pošto koristiš pilule imaš odnose bez kondoma, još ako je tvoj dečko sa ranijim devojkama imao nezaštićene odnose rizik postoji).

Kandida se češće javlja kod devojaka koje koriste pilule, ume da bude dosadna ali se relativno lako leči.
 
nivea_soft:
Imala sam problema sa HPV pre 3 god,Papu radim na svakih par meseci i jednom mesecno idem na kontrole i preglede.Papa mi je uredan i ginekolog kaze da je ovako sve ok,sto se tice fizickog pregleda.Da li to znaci da mogu da imam normalan sexualni odnos bez kondoma sa deckom,ako vec pijem Logest?Ako ni sa tim ne mogu biti sigurna da li postoji neki test kako bih bila sigurna da decka ne izlazem opasnosti?

Koliko ja znam HPV je kao herpes, večno ostaje u organizmu, reaktivira se u zavisnosti od imuniteta i moguće je zaraziti nekog i ako nema vidljivih manifestacija. Ni kondom nije pouzdana zaštita. Danas je mnogo ljudi zaraženo HPV-om, moguće je da tvoj dečko već ima virus a i muškarci generalno mnogo ređe imaju problema sa kondilomima.
 
Postovani,
kao sto sam vec napisala mom suprugu je dijagnosticirana oligospermija 2 grupe. Uradili smo sve neophodne analize, utvrdjeno je da u urinu i spermi ima zivih eritrocita. Posto od lekara nisam dobila adekvatno objasnjenje, zelela bih doktore da cujem vase.
 
Eritrociti mogu biti svezi ili bledi ali sa zivim se nisam sretala.
Ne znam sta znaci "sve neophodne analize", uputila sam Vas na temu koja se bavi vantelesnom oplodnjom, a isto tako nije na odmet procitati i lepljivu temu kako se postavlja pitanje, ili pre postavljanja pitanja obavezno procitati jer ne znam sta ocekujete od mene da Vam kazem na osnovu ove 3 recenice.
 
Poštovani,

Imam dva pitanja za vas.
Otprilike od 10tog dana ciklusa do skoro 20tog imam pojacan sekret, providan i sluzav. Znam da je to normalno za period ovulacije, ali nervira me sto ga ima dosta i sto moram da koristim dnevne uloske, i da ih menjam cesto. Brisevi su mi u redu. Ginekolog kaze da je to normalno i kao, sta ce mi dnevni ulosci?! Pa bila bih kompletno mokra! Kakvo je Vase misljenje o ovome?

Na jednom pregledu ginekolog (inace poznati strucnjak) rekao mi je da mi je grlic oblika, tj. otvoren, kao da sam imala abortus i cudio se da nisam imala abortus. Dalje se nisam raspitivala. Posto planiram dete, interesuje me da li mogu da imam problema zbog toga, tj. da li ce zbog toga morati da se radi serklaz? Mozda paranoisem, ali cisto me interesuje, da se ne bih time opterecivala.
Hvala unapred.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top