Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
zdravo!
zanima me par stvari. koliko je "pametno" da se izrazito mali kondilomi uklanjaju strujom? da li je bolje to uraditi laserom? citala sam da je laser bolji jer se njime ne ostecuje okolno zdravo tkivo, a i manje je bolno. takodje sam citala i da je velika verovatnoca da se kondilomi vrate ako im se ne ukloni i koren, sto je slucaj kod uklanjanja strujom... zanima me vas savet....
i jos nesto. prilicno sam zbunjena, pa bih vas zamolila da mi bolje objasnite i sledecu stvar: imam jednog partnera koji nema nikakvih promena na svom polnom organu (znam da to ne mora da znaci da nema virus....kako da se uveri da ga nema???). ginekolog mi je rekao da i nakon uklanjanja mojih kondiloma MORAMO da koristimo zastitu da se ja ne bih ponovo zarazila. e sad, sta kad budemo zeleli bebu? da li to znaci da cu morati da se ponovo zarazim da bih zatrudnela......ne razumem........

:?
unapred hvala
 
WithdrawnWater:
Zavisi od broja, lokacije, rasprostranjenosti, imuniteta itd - sve su metode koje navodis uspesne, ako se rade pod anestezijom ni jedna nije bolna, ali koliko ce terapija biti uspesna to zavisi od mnogo faktora (kondilomi cesto recidiviraju), od imunog sistema organizma, zastite pri seksualnim odnosima itd. Licno ja bih se odlucila za radiotalase, ali to je samo stvar licnih afiniteta a ne kvaliteta intervencije: kvalitet zavisi ne od metode vec od ginekologa koji intervenciju radi.
Ovo je deo odgovora, sto se tice partnera, njegov imuni sistem se dobro bori sa infekcijom i zato nema manifestacije,zastita je neophodna da bi se oba imuna sistema izborila sa virusom. Znaci potrebno je vreme.
 
Vec pet nedelja radim veoma intenzivan trening za noge. Sastoji se uglavnom od raznih oblika skakanja. I posle njega sam gola voda, ja koja se ni na ovim vrucinama skoro uopste ne znojim. O tome da me noge rasturaju da ne pricam:-) Medjutim, nocas sam dobila menstruaciju koja ce trajati 5 dana.
Taj program je isplaniran tako da se vezbe sledece nedelje rade utorkom, sredom i cetvrtkom. Pa me zanima da li je ok da ja u utorak, kad mi bude treci dan menstruacije odradim te vezbe? Cula sam da je cak i preporucljivo raditi lagane vezbice za vreme menstruacije ali ne znam sta sa intenzivnim... Kad sam za vreme prosle menstruacije radila to je bio sam pocetak i trajalo je 15 minuta, a sad vec traje 40. Plasim se da ne dobijem odliv ili vec nesto drugo. Sta vi mislte jel moze da mi se desi nesto i ako moze, sta? Hvala
 
Sta bi bilo kad bi bilo.
Ne znam, ni kakvi su ti inace ciklusi niti da li si se ranije izlagala naporima takve vrste niti sta se moze desiti.
Ali s obzirom na onu modricu ili podliv sta je vec ne bi trebala da se opterecujes mnogo.
Forum ne moze da zameni ordinaciju , to u vezi sa tvojom drugom temom.
 
Posto pijem pilule ciklusi su redovni, uvek dobijem u noci izmedju subote i nedelje, nikad nisam imala nikakvih problema sa tim, sem sto me oduvek boli stomak al za to popijem Rapten K pa je opet sve OK. Od kad pijem pilule traje 5 dana a prva 3 mi dosta ide.
Nisam mislila da bajate dal ce mi se nesto desiti samo me zanima da li je moguce... Posto ne bih rizikovala ako jeste.
A za drugo pitanje mislila sam da znate sta bi moglo biti s obzirom da sam objasnila detaljno... To sada prolazi, ako do utorka skroz prodje jel u redu da nastavim da vezbam?
 
Pre par dana sam sasvim bez veze pretrazivala internet i forume i sad sam se skroz zabrinula.Stvar je u tome, da ja imam tu cuvenu III grupu sekreta,pregled sam radila pre godinu dana iz ciste kontrole 1 god.,znaci nikakvih smetnji nisam imala niti imam,ali i meni je kao i mnooogim devojkama dr. rekla da je to sve ok i pitala me da li mi smeta da mi da vaginalete,ja rekla ne i ona hvala dovidjenja,vidimo se za god. ponovo.Smetali su mi tecni sapuni-peckalo je,i vec ne znam koliko god. koristim samo dove sapun.I kad sam sad prvi put u zivotu na dijeti primetila sam da sam izgubila onaj miris koji je bio prisutan do duse ne jak,ali bilo ga je.Moje je pitanje da li ipak da odem u dr.Subotica na mikrobiolosku analizu i zasto ginekolozi tu III grupu tako tretiraju kad tu moze da se krije svasta nesto? Da li je moguce da od zdrave hrane se promeni sastav,tj.da uz pomoc hrane predje u normalnu grupu I;II i koja je to hrana ?Ovo drugo pitanje vazi samo u slucaju da je stvarno ta III grupa potpuno prirodna,ne mislim ako neko ima hlamidiju ili neku trugu infekciju da promenom ishrane to sve nestane. Procitala sam da je caj od nane dobar. Hvala na odgovorima.
 
Ne, hrana nema veze sa tim,upotreba raznim sapuna, sintetickog vesa, ulozaka, uskih pantalona ,sve to moze izazvati iritaciju, no III grupa se ne smatra alarmantnom tek kada se uradi kompletna mikrobioloska dijagnostika i iskljuci postojanje infekcije.
Da se razumemo, ginekolog nece svakog ko mu udje u oradinaciju i kome utvrdi III grupu poslati na mikrobiologiju.
No, ako se neko (kao sto je cest slucaj) vraca svakih mesec ,dva sa istim tegobama, i ima nalaz III, VI grupe sigurno da bi trebao da bude upucen na mikrobiologiju.
 
Draga dr., ponovo ja sa mojim problemima :) .
Ispostavilo se da sumnja da sam trudna je ipak bila netacna, na zalost.
Danas sam ponovo bila u bolnici na kontroli ( posle spontanog ), medjutim te kontrole se uglavnom ovde svode na caksanje :? , tako da sam ponovo caskala sa jednim novim, i za promenu malo normalnijim doktorom. Ono sto mene brine, i sto sam i njemu rekla je da su mi ciklusi postali strahovito neredovni u poslednje vreme, i posto sam nestrpljiva da ponovo ostanem u drugom stanju,plasim se da bi to mogao da bude problem zasto mi ne polazi za rukom vec 4 meseca( poslednja 4 meseca je bilo na 32,28,41 i sad opet 27 dana) i doktor je rekao da posto su mi uradili svu gomilu analiza koje su bile Ok, on tvrdi da to moj mozak se bori protiv nove trudnoce posto se jos nisam emotivno oporavila od dogadaja iz prosle.
I to je sve, sredice se samo. Nikakav pregled, nista od folikolumetrije ( oni to ovde ne rade :-? )..
Ja stvarno vise ne znam sta da mislim o tim njihovim sistemima lecenja" prirodno je najbolje" i "sredice se samo"( koji su se u mom slucaju pokazali totalno pogresni do sada) , bar nisam sigurna sta treba da se pusti prirodno, a sta treba da se proveri i prekontrolise.
I verovatno je glupo pitanje, ali ja stvarno ne znam kako da se opustim da bih ostala trudna, sad je skoro pa 2 godine sve ukupno od kako pokusavam da dobijem bebu, ukljucujuci i period moje trudnoce, i sve mi se cini da gubim strpljenje, zelela bih sto pre.
 
cao! znima me da li je potrebno da se koristi dodatna zastita ako pijem logest, s obzirom da sam prosli put propustila 12-tu tabletu a sada sam pocela sa novom kutijom. pa me zanima da li trebam da cekam neko vreme ili ne...
hvala!
 
sd76:
Draga dr., ponovo ja sa mojim problemima :) .
Ispostavilo se da sumnja da sam trudna je ipak bila netacna, na zalost.
Danas sam ponovo bila u bolnici na kontroli ( posle spontanog ), medjutim te kontrole se uglavnom ovde svode na caksanje :? , tako da sam ponovo caskala sa jednim novim, i za promenu malo normalnijim doktorom. Ono sto mene brine, i sto sam i njemu rekla je da su mi ciklusi postali strahovito neredovni u poslednje vreme, i posto sam nestrpljiva da ponovo ostanem u drugom stanju,plasim se da bi to mogao da bude problem zasto mi ne polazi za rukom vec 4 meseca( poslednja 4 meseca je bilo na 32,28,41 i sad opet 27 dana) i doktor je rekao da posto su mi uradili svu gomilu analiza koje su bile Ok, on tvrdi da to moj mozak se bori protiv nove trudnoce posto se jos nisam emotivno oporavila od dogadaja iz prosle.
I to je sve, sredice se samo. Nikakav pregled, nista od folikolumetrije ( oni to ovde ne rade :-? )..
Ja stvarno vise ne znam sta da mislim o tim njihovim sistemima lecenja" prirodno je najbolje" i "sredice se samo"( koji su se u mom slucaju pokazali totalno pogresni do sada) , bar nisam sigurna sta treba da se pusti prirodno, a sta treba da se proveri i prekontrolise.
I verovatno je glupo pitanje, ali ja stvarno ne znam kako da se opustim da bih ostala trudna, sad je skoro pa 2 godine sve ukupno od kako pokusavam da dobijem bebu, ukljucujuci i period moje trudnoce, i sve mi se cini da gubim strpljenje, zelela bih sto pre.
Volela bih da mogu da ti pomognem ali ne znam kako.
Sigurno da organizmu treba vremena da se i psihicki i fizicki oporavi od pobacaja.
To sto se ciklus javi neki dan ranije ili kasnije nije toliki razlog za paniku, prosto neke zene ceo zivot imaju cikluse koji setaju koji dan tamo amo i imaju normalne ovulacije i ostaju trudne.
jedino ti mogu reci da pokusas da se opusti.
 
Hvala dr.
I ova pomoc mnogo znaci. Znam da kad zivim ovde nemam mnogo izbora sto se tice doktora, ali tesko je povratiti izgubljeno poverenje i osecam se mnogo mirnije kada i ovde dobijem misljenje o onome sto mi kazu holandjani.
Moji ciklusi ni ranije nisu bili tacni u dan, ali nije bilo tolikih oscilacija, uvek su dolazili od 28 do 30 dana, a sada se sve promenilo, ukljucujuci i neke pozitivne promene da ciklusi vise nisu bolni, da je PMS minimalan i sl, ali zato nikada nisam sigurna kada cu da dobijem.
Znam da sam samo ja nestrpljiva, ali umesto da sada vec imam bebu, osecam se da tapkam u mestu bez nekih rezultata i to me cini samo jos nestrpljivijom. Volela bih da mogu da se opustim ali ne znam kako.
 
Vec dva meseca imam upalu jajnika,ginekolog mi je prepisivao 2x amoxicilin,posle toga cefaleksin,dok pijem tablete bol prestane ali po prestanku posle dva dana opet pocne da boli.Ne znam sta da radim,bojim se da mi ta upala ne ostavi neke teze posledice pa vas zato molim da mi kazete sta da radim.Da li da idem kod nekog drugog ginekologa, ili da nastavim sa antibioticima koje mi on prepisuje,da li bi mozda inekcije pomogle...POMAGAJTE
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top