Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ines1864:
Ne koristim kontraceptivne pilule, a popijem analgin uglavnom, mada nije da baš jako pomogne. Bolje mi bude kad se zamračim, žmurim i ležim. Ako moram da radim nešto, pogotovo fizičke aktivnosti, glavobolja bude sve gora.
U svakom slucaju bi trebala sa svojim ginekologom da porazgovaras na tu temu, da uradis neka od osnovnih ispitivanja i da se mozda dogovorite o eventualno nekoj vrsti terapije koja bi bila adekvatnija.
 
Verovatno je vec pisano o ovome, ali 100 strana je bas mnogo za pretragu :-(
Radi se o odlaganju menstruacije.Na koji nacin se koriste pilule, sta se preporucuje, koji mogu biti nezeljeni efekti?
 
Bila sam juce prvi put kod ginekologa. Pregledala me je samo onom spravicom, a nije radila ultrazvuk jer,kako kaze, nije videla potrebu. Medjutim, moja drugarica kaze da je pregled ultrazvukom obavezan na svakih 6 meseci, i da se ne moze sve proveriti samo obicnim pregledom. Ko je tu sad u pravu?
 
MaliMish:
Bila sam juce prvi put kod ginekologa. Pregledala me je samo onom spravicom, a nije radila ultrazvuk jer,kako kaze, nije videla potrebu. Medjutim, moja drugarica kaze da je pregled ultrazvukom obavezan na svakih 6 meseci, i da se ne moze sve proveriti samo obicnim pregledom. Ko je tu sad u pravu?
Pregled ginekologa je potreban svakih 6 meseci a ne ultrazvuk.
Koliko shvatam to je tvoj prvi odlazak ginekologu,na pocetku si svog seksualnog zivota.Ima vremena kad ce ti raditi ultrazvuk.
Spravica se zove spekulum.
 
misell:
hvala dr, kao sto sam i pretpostavila. Nisam se ni nadala da cu dobiti odgovor tipa ma uzmi to ti je super. Svesna sam da to sve nosi odredjene rizike, ali me je zanimalo na koji nacin se koriste, kakve su komplikacije moguce (da, znam, svaki organizam je prica za sebe).. I onda da ne pitam sta mislis o ovome http://www.21dan.com/tema/tempiranje_menstruacije.jsp
Dobro je sto internet pruza razne vrste informacija,edukacija nam je potrebna.
Ono cemu se ja protivim je uzimanje lekova na svoju ruku bez konsultacije sa lekarom.
 
Zdravo svima. Imam jedno pitanje, i pre nego ga postavim moram da kazem da sam malo i sama istrazivala i pretrazivala ponudjene sajtove, i samo sam se jos vise zbunila. Pre par dana sam bila na pregledu, zbog pojacanog sekreta i svraba, radjen mi je papa test( II grupa), VS III grupa, DG:Colpitis, Th:Triagil 500mg(i za mene i za partnera) plus Orvagil vag. 10kom. Koliko sam ja shvatila kolpitis se moze dovesti u vezu i sa Kandidom, a kako mi nisu prepisani antimikotici, znaci li to da imam Trihomonas vaginalis? Sto me opet zbunjuje jer nemam petu vec trecu grupu vaginalnog sekreta? Moja doktorka je na odmoru, a ja sam se bas zabrinula, pa vas molim za objasnjenje.
 
Zdravo,
Ja sam u 36+4 tj trudnoci i imam iscjedakkoji ima zutkastu boju i ne mirise.zelim pitati dali smijem koristiti vaginalete od kantariona,ili se oni ne koriste u trudnoce.Koristila sam i vag. Nistatin i Canesten.Posteljica mi je nisko pa kad stavim vaginaletu osetim peckanje.
Hvala vam
 
no imagination:
Zdravo svima. Imam jedno pitanje, i pre nego ga postavim moram da kazem da sam malo i sama istrazivala i pretrazivala ponudjene sajtove, i samo sam se jos vise zbunila. Pre par dana sam bila na pregledu, zbog pojacanog sekreta i svraba, radjen mi je papa test( II grupa), VS III grupa, DG:Colpitis, Th:Triagil 500mg(i za mene i za partnera) plus Orvagil vag. 10kom. Koliko sam ja shvatila kolpitis se moze dovesti u vezu i sa Kandidom, a kako mi nisu prepisani antimikotici, znaci li to da imam Trihomonas vaginalis? Sto me opet zbunjuje jer nemam petu vec trecu grupu vaginalnog sekreta? Moja doktorka je na odmoru, a ja sam se bas zabrinula, pa vas molim za objasnjenje.

Prva strana ove teme detaljno crvenim slovima objasnjava sve o grupama i sekretu. Znam da je mozda komplikovano prelistati 100 strana, ali prvu stranu bi bilo logicno da svi procitate pre nego sto postavite pitanje.
 
Da li posle upotrebe Postinora dva meseca zaredom (znam da nije preporucljivo,ali silom prilika) moze doci do neke vrste hormonskog disbalansa koji bi izazvao neuobicajene simptome npr.tamnjenej bradavica,malo uvecanje ili slicne promene na grudima?Test na trudnocu je negativan,trebalo bi da je ta mogucnost iskljucena,a i sumnjam da bi to bili jedini simptomi...
 
Pozdrav,
Uradih kontrolni pregled posle antibiotika za ureaplazmu i pise
bris serviksa+ gljivice
zasejane podloge su sterilne
kultura na gljivice negativna
mikroskop/mnogo epitela
Idem kod ginekologa u utorak ali sam jako radoznala, znaci nema ureaplazme i gljivica ,,,a sta je sad to sa epitelima? hvala
 
Prva strana ove teme detaljno crvenim slovima objasnjava sve o grupama i sekretu. Znam da je mozda komplikovano prelistati 100 strana, ali prvu stranu bi bilo logicno da svi procitate pre nego sto postavite pitanje.

Kao sto rekoh, procitala, zbunila se, i nisam nasla odgovor na ono sto me zanima pa sam zato i postavila pitanje. Ako vec nisi zelela da mi odgovoris na pitanje, nisi morala ni da me podsecas da uradim nesto sto vec jesam, a sto me je i navelo da potrazim objasnjenje od vas. I kad smo kod komplikovanja, zar ti nije bilo lakse da mi odgovoris sa da ili ne, umesto sto popujes.
 
zoi_ns:
Pozdrav,
Uradih kontrolni pregled posle antibiotika za ureaplazmu i pise
bris serviksa+ gljivice
zasejane podloge su sterilne
kultura na gljivice negativna
mikroskop/mnogo epitela
Idem kod ginekologa u utorak ali sam jako radoznala, znaci nema ureaplazme i gljivica ,,,a sta je sad to sa epitelima? hvala
To znaci da je pod mikroskopom bilo puno celija epitela, svaka povrsina naseg tela ima epitel, nista posebno.
 
Pozdrav svima i molba za vase misljenje. Imam 26 god. nisam radjala i imam redovne cikluse. Ono sto se meni desava u poslednjih par meseci jeste bol u levoj dojci i to dan, dva posle menstruacije i to traj dva do tri dana. Bol se javlja najcesce u predelu izmedju pazuha i dojke (taj prednji deo, misic koji ide od ramena do dojeke) i posle se preseli bas u dojku i to samo levu. Na pregledu sam bila pre 1god. kada mi je infektolog napipa cvoric na desnoj dojci i ona me upuri na onkologiju u Kamenicu gde me pregleda jedan hirurg koji je rekao da sam mrsava i da to nije nista.
Sada me ovo malo brine, da li ovaj period (dan, dva posle menstruacije) moze biti povezan sa ovim bolom. Da jos kazem d mi je ciklus na 24-25 dana.
 
Moze biti hormonski, ali ne bi bilo lose da odes na kontrolu ako su ti vec nasli neki fibroadenom. Da te odma utesim - rak dojke ne daje takve simptome (pretpostavljam da ti je kao i svima najveci strah bas to). Dakle, najverovatnje nema razloga za brigu, ali redovni kontrolni pregledi treba da budu deo svakodnevne zdravstvene kulture.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top