Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
dr:
Nisam bas razumela gde si se porodila.
Indukcija nije dovela do carskog reza, pretpostavicu da se nisi otvorila ili je vec nesto krenulo po zlu pa je uradjen carski rez, ali sama indukcija nema veze sa tim.
Drugo, niko ne moze da ti garantuje da se sa sledecom trudnocom opet nece desiti carski rez ma koliko vremena, godina pravila pauzu do sledece trudnoce.
I zene koje se poradjaju carskim rezom imaju vise dece.
Oh...nisam se porodila u Srbiji, ne zivim tamo vise...
Nisam ni mislila da mi neko garantuje da nece biti carski rez, posto svaki porodjaj ima sanse da se tako zavrsi, ali neki porodjaji su planirani carski... izmedju ostalog i zbog toga sto je prethodni bio carski... bar sam tako cula. Posto nisam sigurna u to sto sam cula zato i postavljam pitanje ovde.

Nisam rekla da je indukcija kriva, nego je indukcija uradjena u pogresno vreme. Bez ikakvog razloga su mi skratili trudnocu na 38 nedelja... kada su mi dali oksitocin, kao sto sam vec napisala... onda je poceo da se gubi puls moje bebe, pa su to prekinuli i odmah mi uradili carski rez. Bila sam otvorena malo jer su mi prethodnog dana stavili prostaglandin tabletu, pa i gel uvece... a pre toga nisam bila otvorena, ni u najavi.


a nista za moje prvo pitanje?

zasto zene koje se poradjaju carskim rezom imaju vise dece?
 
Draga dr,
treba mi jedan savet. Nadam se da se secate moje price o spontanom u Holandiji.
Proslo je evo 5.5 meseci od tada, posle 3 meseca doktor nam je rekao da je OK da planiram novu trudnoci sto smo i poceli.
Menstruacije posle spontanog su mi bile "cudne", ili sam dobijala tacno na 28 ili tacno na 32 dana, i to na smenu, jedan mesec 28, sledeci 32 i tako sve do sada. Danas mi je 35 dan ciklusa a mislila sam da ovaj mesec "treba da dobijem 28 dan" i strasno sam nestrpljiva da saznam da li sam u drugom stanju ponovo.
E sad, ovde imaju samo kucni testovi koji se mogu koristiti od dana kad se ocekuje menstruacija, ne ranije. Proslu trudnocu sam se testirala kad mi je kasnilo 3 dana, ali linija je bila toliko svetla da se skoro nije ni videla, pa sam morala da ponovim test za 6 dana da bi se pojavila jasna i vidljiva linija.
Sada sam doduse kupila neki skuplji test ( ako to pravi ikakvu razliku ), i ne znam kada bi bilo najbolje da ga uradim, nestrpljiva sam naravno da sto pre saznam a ne bih da dobijem lazno negativan rezultat jer je pre rano.
Naravno, laboratorije i test iz krvi ovde ne postoji samo inicijativno tako da mi je kucni test jedina opcija.
Hvala na razumevanju i ako je mozda glupo pitanje.
 
Hvala na brzom odgovoru.
I planirala sam da radim sa prvom jutarnjom mokracom, i ako pise u uputstvu da nije potrebno.
Sada sam kupila ClearBlue test, ovde tvrde da je najbolji od onoga sto ima u prodaji.
 
Да ли неко може да ми каже колико шансе има да дете буде здраву или живо ако се жена породи у 29 недељи трудноће .Кума ми је у болноци и нема болове али помало губи плодову воду.Лекари су рекли да не знају колико ће моћи да издржи.Иначе знам да јој је бебе око 1300 грама .Мој брат се родио у 31 недељи али је он био много крупнији око 1900 грама.Молим вас ако ко има неку позитивну причу да је напише да јој могу испричати да је утешим она је очајна.
 
Imam jedno pitanje- naime,decko i ja imali smo seksualni odnos,a nekih sat vremena kasnije peting pri kome je on rukom dodirnuo svoj penis,a zatim moju vaginu. Nisam sigurna da na njegovim prstima nije bilo preejakulata ili ejakulata od prethodnog puta.Sve to dogodilo se 25. dana ciklusa.Ima li razloga za brigu?Da li treba da upotrebim hitnu kontracepciju?Da li je to bezbedno s obzirom da sam pre mesec i po koristila postinor? Hvala unapred!
 
dr:
Sacekaj do jutra, a inace svi testovi kod nas su mahom strane proizvodnje, Romed je holandski koliko se secam.

Draga dr. sad sam tek zbunjena :???:
Uradila sam test jutros i negativan je, medjutim kod mene i dalje cak ni nagovestaja da cu dobiti i ako mi je 36 dan ciklusa i jedini put u zivotu kad mi je toliko kasnilo sam bila trudna, inace 32 dana je bio maximum do sada.Da dodam da u Holandiji nema vrucina, tako da ne mogu to da pripisem kasnjenje klimatskim promenama, niti sam pod neki neuobicajenim stresom, niti bilo sta slicno sto mi pada na pamet da moze biti razlog .
Ukoliko ne dobijem uskoro, za koliko je optimalno da ponovim test ( pre nego sto kontaktiram doktora)?
 
sd76:
Draga dr. sad sam tek zbunjena :???:
Uradila sam test jutros i negativan je, medjutim kod mene i dalje cak ni nagovestaja da cu dobiti i ako mi je 36 dan ciklusa i jedini put u zivotu kad mi je toliko kasnilo sam bila trudna, inace 32 dana je bio maximum do sada.Da dodam da u Holandiji nema vrucina, tako da ne mogu to da pripisem kasnjenje klimatskim promenama, niti sam pod neki neuobicajenim stresom, niti bilo sta slicno sto mi pada na pamet da moze biti razlog .
Ukoliko ne dobijem uskoro, za koliko je optimalno da ponovim test ( pre nego sto kontaktiram doktora)?
Sacekaj jos par dana(5).
 
Pre nekih 20ak dana sam osetila svrab u predelu vagine. Posle nekoliko dana sam otisla kod ginegologa i prepisao mi je vaginalete i neku kremu. Terapija bi trebalo da traje 6 dana. Ali mi je rekao da ne smem da primenjujem terapiju dok imam menstruaciju. Menstruacija mi je prosla tek juce, a za 4 dana putujem na more, pa me zanima smem li da stavljam vaginalete na moru, ako ne smem, da li smem bar ova 4 dana da ih stavljam, ili ne valja da pravim prekid. Najveci je problem sto treba da putujem oko 20 sati po vrucini, pa ne znam hoce li se vaginalete istopiti ili pokvariti. Svrab je sve slabiji ali plasim se da odlazem terapiju za posle mora, vracam se tek za 2 nedelje. Moze li nesto da se iskomplikuje, inace svrab je sve slabiji.
Hvala
 
U apoteci su mi dali Nistagen umesto Geonistina rekli su da je to isto, samo jedno nase drugo zagrebacko. (jel to tacno, pretpostavljam da jeste, ali bolje da pitam)A kremu Kansen i na njoj pise da je ne treba koristiti istovremeno sa polienskim antimikoticima (npr nistatin) jer deluje antagonisticki. A u Nistagenu ima nistatina! Sta da radim:?
I jel su mi dali dobru kremu, nista me nije pitala apotekarka kada sam joj dala recept, ali vidim da postoji i vaginalni krem kansen pa ne znam jel sam to trebala da dobijem, posto je ginekolog rekao da se pre stavljanja vaginaleta namazem oko ulaza u vaginu, a mogu i u nju.
hvala
 
Nistagen je ok, a trebala si da dobijes vaginalni krem Kansena,trebalo je na receptu da pise vaginalni krem...
I nece delovati antagonisticki ako ih stavljas na 2 razlicita mesta.(oko ulaza vagine krem, u vaginu vaginaleta)
 
Pre dva meseca otkrivena mi je e-cili. Pila sam ciprocinal tablete 2*500 mg. Radila sam i testove na ureaplazmu, mikoplazmu i chlamidiu i svi su oni negativni. Pre oar dana sam ponovila nalaz cervikalnog brisa i ovog puta na nalazu ne pise e-coli vec ENTEROBACTER KLEBSIELLA 100%.Nisam bas najbolje razumjela svoju dr. o cemu se radi. Sta se zapravo desilo sa e-coli. Znam da je ona normalan stanovnik uretre. Dr. mi je sada propisala gentamicin inekcije i lokalnu terapiju koja se sastoji od ispiranja cajevima hrastova kora i kantarion caj. Ovim cajevima se trebam ispirati naizmenicno dva puta nedeljno prvih sedam dan, a posle do kraja terapije koristiti tretman naizmenicno dva puta nedeljno. I da zaboravila sam svako vece posle ispiranja nakvasiti tampon uljem i tamponirati preko noci. vec sam gore pominjala da ja i muz vec godinu dana pokusavamo dobiti bebu.
Molim vas da mi ovo objasnite, da li je ovo dovoljno dobra terapija i o kakvoj se sad bakteriji radi i koliko ona utice na plodnost?
Unapred zahvalna!
 
MilicicaPilicica:
Imam 26 godina, a antibiotike pijem 3dana. Sinoc mi je to puklo, iscurelo je mnogo gnoja ali i dalje bolucka i trdo je!
E kad bih ja znala sta je tacno u pitanju bilo bi dobro ali ne znam, da li je apsces, da li je upala Bartolinijeve zlezde..
U svakom slucaju 3 dana terapije je malo da se sanira gnojni proces.
Polako sredice se to, no svakako otidji na kontrolu kod lekara za par dana.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top