Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ma nisam ni ja sigurna , mogućnost za trudnoću postoji jer pokusavamo već 2 godine, a ako jeste trudnoća da li je ovo što mi se dešava opasno i da li bi trebala ići ginekologu dok ovo traje ili poslije kada me prođe
 
Dobar dan.Da danas mi je krenulo obilno i to bas jako, dakle od trudnoce opet nista.Mozete li mi vi pomoci nekim savjetom?Jako bi zeljela ostati u drugom stanju, ali evo vec dvije godine pokusavamo ja i suprug i nikako nam ne polazi za rukom.Ja sam napravila sve pretrage i sve je ginekoloski u redu,jedino jos nisam vadila hormone 3 i 21 dan ciklusa.Ginekolog mi je rekao da bi to moglo imati veze i sa genetikom jer je moja majka tesko zanjela i prvi i drugi put, sestra je pokusavala 4 godine i tek sada ostala u drugom stanju.Inace imama 21 godinu i brinem se da necu ni roditi.
 
jeste njegovi nalazi su u redu i spermogram i bris,a ja sam radila ginekoloski pregled, papa-test,ultrazvuk,testirala sam jajnike..............ne znam vam sve tacno reci kad nemam kartone kod sebe
 
imam jedno pitanje jer vec danima ne znam sta mi je. menstruaciju treba da dobijem oko 22 ovog meseca ali vec tri-cetiri dana imam sekret tamno braon boje ( ponekad moram i ulozak da stavim ). to mi se do sada nije desavalo.sta mi se desava?
 
Isti odgovor kao i par postova gore.
Najava ciklusa (pogledaj vreme napolju), eventualna trudnoca( ako postoji mogucnost za to)...
Ne bi bilo cudno ni da je sam ciklus samo saleko slabiji.
 
ima jedno pitanje sinoc mi je prestala menstruacija ali danas ima tu i tamo malo traga jos vidljivog, smijem li ici na kupanje stim da se ne kiselim u vodi vec samo da se pokvasim i suncam?
 
Rodila sam tj. porodili su me (posto je bio carski rez) pre 4 meseca. Par puta mi se desilo u poslednja dva meseca da imam bol koji lici na menstrualni bol, ali menstruaciji ni traga. Materica mi se odavno vratila u normalnu dimenziju, posto dojim dete... a i na kontroli posle carskog mi je doktor rekao da je sve na svom mestu... tako da ne bi trebalo da su kontrakcije materice povodom "skupljanja". Da li taj bol nesto znaci? Da li cu dobiti mozda uskoro svoju prvu menstruaciju posle trudnoce?

Imam i drugo pitanje, posto ne znam da li cu se sledeci put poradjati u Srbiji (jer imam lose iskustvo sa paranoicnim doktorima ovdasnjim)... da li i kada prirodno poradjate zene koje su imale prethodni carski rez... a carski rez nije bio zbog nekog mog problema ili bebinog, nego su me indukovali i stvar je krenula nizbrdo nakon sto su mi dali oksitocin. Razumela sam da je to cest slucaj za hitni carski rez... sledeci put sigurno necu dozvoliti da me indukuju... ni pod tackom razno. Dakle... hocu da se prirodno porodim jer zelim vise od dvoje dece...

da li je to OK sa doktorima u Srbiji...

Ovde su mi rekli (doktor koji je vodio moju trudnocu i uradio carski rez) da cu imati prirodni porodjaj ako sacekam sa novom trudnocom godinu dana... tj. da onda imam sansu za carski kao i svaka druga zena. Medjutim.. nesto su im jako cesti ti carski rezovi... i ja nekako ne mogu da im oprostim sto su mi to uradili, zdravoj i pravoj... i tako...

ok, nisam imala nikakve infekcije, nikakve bakterije, viruse, probleme... sve je bilo super, a da... imam 31 godinu.

valjda nisam preskocila nikakvu bitnu informaciju :?:
 
ra-ta-tat:
Rodila sam tj. porodili su me (posto je bio carski rez) pre 4 meseca. Par puta mi se desilo u poslednja dva meseca da imam bol koji lici na menstrualni bol, ali menstruaciji ni traga. Materica mi se odavno vratila u normalnu dimenziju, posto dojim dete... a i na kontroli posle carskog mi je doktor rekao da je sve na svom mestu... tako da ne bi trebalo da su kontrakcije materice povodom "skupljanja". Da li taj bol nesto znaci? Da li cu dobiti mozda uskoro svoju prvu menstruaciju posle trudnoce?

Imam i drugo pitanje, posto ne znam da li cu se sledeci put poradjati u Srbiji (jer imam lose iskustvo sa paranoicnim doktorima ovdasnjim)... da li i kada prirodno poradjate zene koje su imale prethodni carski rez... a carski rez nije bio zbog nekog mog problema ili bebinog, nego su me indukovali i stvar je krenula nizbrdo nakon sto su mi dali oksitocin. Razumela sam da je to cest slucaj za hitni carski rez... sledeci put sigurno necu dozvoliti da me indukuju... ni pod tackom razno. Dakle... hocu da se prirodno porodim jer zelim vise od dvoje dece...

da li je to OK sa doktorima u Srbiji...

Ovde su mi rekli (doktor koji je vodio moju trudnocu i uradio carski rez) da cu imati prirodni porodjaj ako sacekam sa novom trudnocom godinu dana... tj. da onda imam sansu za carski kao i svaka druga zena. Medjutim.. nesto su im jako cesti ti carski rezovi... i ja nekako ne mogu da im oprostim sto su mi to uradili, zdravoj i pravoj... i tako...

ok, nisam imala nikakve infekcije, nikakve bakterije, viruse, probleme... sve je bilo super, a da... imam 31 godinu.

valjda nisam preskocila nikakvu bitnu informaciju :?:
Nisam bas razumela gde si se porodila.
Indukcija nije dovela do carskog reza, pretpostavicu da se nisi otvorila ili je vec nesto krenulo po zlu pa je uradjen carski rez, ali sama indukcija nema veze sa tim.
Drugo, niko ne moze da ti garantuje da se sa sledecom trudnocom opet nece desiti carski rez ma koliko vremena, godina pravila pauzu do sledece trudnoce.
I zene koje se poradjaju carskim rezom imaju vise dece.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top