Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
...papa test druga grupa? uputite me na stranicu o tome ili mi recite nesto vishe...
...na kolposkopiji je konstatovan neki tip kondiloma koji je povrsinski , nema vidljive znakove , i kaze doktorka nije opasan...
 
n00ne:
Radi pojachanog sekreta bele boje obratila sam se ginekologu i dijagnosticirana mi je candida ali u vrlo malom broju t.j. jako slaba infekcija (na pochetku). Dobila sam vaginalete Polygynax. 6 dana po 1 uveche. Uredno sam zavrshila terapiju sinoc, pa me zanima dali je potrebna kontrola sada ili ne? Dali je potrebna terapija i partnera? Dali josh uvek moramo da koristimo kondom?
Kontrola ne bi bila losa, no ne znam kako si se dogovorila sa svojim ginekologom.
Terapija partnera nije potrebna.
O infekcijama ,prva strana ove teme, da se ne ponavljam.
 
Pozdrav
Molim vas da mi odgovorite na par nedoumica.
imam neredovne menstruacije, 24 godine i mikrocisticne jajnike. nikad ne znam kad imam ovulaciju, da li je imam uopste...zadnji mesec sam imala ciklus u trajanju od 39 dana,a pre toga 25 do 31 dan redovno 4 meseca (davno mi je utvrdjen povisen prolaktin,a inace imam i mnoge sporedne simptome i popratne pojave policisticnih jajnika.)
imala sam nedavno nezasticen odnos 18.ili 19..dana ciklusa, koji je trajao mozda par sekundi (bukvalno), nije doslo ni do kakvih izliva tecnosti. ni posle.
Sanse za trudnocu??

drugo,manje bitno, pitanje je: mogucnost bolnih grudi tokom ovulacije? koliko dugo taj bol moze da traje? vise od dan?
 
MalaLala:
Pozdrav
Molim vas da mi odgovorite na par nedoumica.
imam neredovne menstruacije, 24 godine i mikrocisticne jajnike. nikad ne znam kad imam ovulaciju, da li je imam uopste...zadnji mesec sam imala ciklus u trajanju od 39 dana,a pre toga 25 do 31 dan redovno 4 meseca (davno mi je utvrdjen povisen prolaktin,a inace imam i mnoge sporedne simptome i popratne pojave policisticnih jajnika.)
imala sam nedavno nezasticen odnos 18.ili 19..dana ciklusa, koji je trajao mozda par sekundi (bukvalno), nije doslo ni do kakvih izliva tecnosti. ni posle.
Sanse za trudnocu??

drugo,manje bitno, pitanje je: mogucnost bolnih grudi tokom ovulacije? koliko dugo taj bol moze da traje? vise od dan?
Sto se tice bola, vrlo je individualno.
A sto se tice sanse za trudnocu...mozda cu zvucati malo neozbiljno ali da imam neki dar za pogadjanje verovatno bih igrala loto.
Kako mogu da odgovorim na takvo pitanje?!
 
Nakon sto mi je izolovana uraplazma, partner i ja smo u isto vreme zapoceli istu terapiju, a zatim smo se, 10 dana od kraja terapije, na istom mestu ponovo testirali, da bih ja bila ok, a njemu je ponovo izolovana.

Interesuje me kako je to moguce? Koja je najefikasnija terapija za ureaplazmu i u kom trajanju?
 
srednje ime panika:
Nakon sto mi je izolovana uraplazma, partner i ja smo u isto vreme zapoceli istu terapiju, a zatim smo se, 10 dana od kraja terapije, na istom mestu ponovo testirali, da bih ja bila ok, a njemu je ponovo izolovana.

Interesuje me kako je to moguce? Koja je najefikasnija terapija za ureaplazmu i u kom trajanju?
Moguce je jer nekada se ne uspe resiti problem samo jednom kurom terapije.
Terapija za lecenje ureaplazme traje tacno 13 dana a lekove ne komentarisemo na forumu.
 
Nisam citala sve poruke i ne znam da li je neko postavio slicno ili isto pitanje ali molim Vas da mi odgovorite.Kada bi terbala da odem na pregled dojke, kakve promene treba da primetim?Javlja mi se s vremena na vreme nesto na levoj bradavici sto podseca na neku vrstu mitisera tacnije grizica kao na licu, i kada to pokusam da iscedim izadje isti sadrzaj kao i na licu!Sta da radim?Da li je to mozda neki produkt mlecnih zlezdi pod uticajem hormona, prilikom ovulacije i slicno?Ovako ne nalazim nista neobicno pri samostalnom pregledu, inace imam 23 godine!
 
U brisu mi je pronadjen umeren broj bakterije enterococcus sp. Dobila sam da pijem Ciprocinal 500mg 2x1 - 5 dana. Zanimam me koliko je to ozbiljno, koliko se dugo leči, da li ima nekih posledica i da li treba i partner da se leči.
 
Plam:
U brisu mi je pronadjen umeren broj bakterije enterococcus sp. Dobila sam da pijem Ciprocinal 500mg 2x1 - 5 dana. Zanimam me koliko je to ozbiljno, koliko se dugo leči, da li ima nekih posledica i da li treba i partner da se leči.
Leci se, sad koliko dugo to je individualno, zavisi kako ce antibiotik delovati na bakteriju.
Da, treba i partner da se leci.
Naravno nije na odmet da pre toga uradi uretralni bris.
 
okata:
Videla sam sliku, sada znam gde su! Nije tu, bas je na samoj bradavici, na donjoj strani.
E onda ne znam, vise puta smo ponavljali ...promene na kozi ,bilo kom delu tela se moraju videti.
Ovo je forum narode, ne zaboravite to.
Javi se svom lekaru, kad pogleda promenu znace sta je u pitanju.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top