Zastita copyright-a

Naravno da ima ali ne znam kako, u (piiii) lepu materinu.
Uuuuuh koliko me to nervira, jer sam i ja trazio to na ovom forumu i niko mi nije dao potreban odgovor.
Medjutim ja i dalje nisam odutao i dalje trazim, uspeo sam da zastitim gotove sve na sajtu samo ne mogu slike i swf fajlove.
Ako budem nasao adekvatno resenja poslacu ti na pp :wink:
 
Ma, nije poJenta u tome da li neko moze da ih "skine" i koriste u licne svrhe (wallpaper, igranje u PS-u itd). Ja konkretno ne zelim da se moje fotke pojavljuju na drugim sajtovim bez mog odobrenja.
Naravno, "vodeni zig" nije lose resenje ali ipak lepse je bez njega.
 
Pa ako je samo to u pitanju onda stavi upozorenje na toj stranici gde su ti slike da ce svako neovlasceno objavljivanje tih slika snositi krivicnu odgovornost.
Pa kad ih nadjes na necijem tudjem sajtu ti ih tuzi pa da vidis da li ce posle opet stavljati :wink:
 
Slike "umotane" flash, se nemogu skinuti,sem completnog faila. A i kad se skine nemože da se obrađuje..

Zato se u flash-u ukomponuje link ka Vašem sajtu i stvar rešena.

A i,zašto bi štitili Vaš materijal?
Ako želite pokazivati slike ili sadržaj, samo određenoj grupi ljudi,zaštitite stranice sa passwordom.
 
Donstalens:
A i,zašto bi štitili Vaš materijal?
Ako želite pokazivati slike ili sadržaj, samo određenoj grupi ljudi,zaštitite stranice sa passwordom.

Ja npr. zelim da zastitim svoj materijal jer upravo jedan (uslovno receno) konkurentski sajt koristi moje fotografije i to mi se bas ne dopada. Inace, neka ih svako "skida" za svoje privatne potrebe, to nije problem tj. to je sasvim u redu.
 
ako su te fotke tvoje autorsko delo onda samo treba da napomenes na toj strani gde su fotke da ce svako neovlasceno objavljivanje tih slika na nekom drugom sajtu biti...

Ako i onda vidis da je neko skinuo, bas tu tvoju sliku, tuzi ga i za god. dana ces naplatiti :wink:
 
U principu ne smes, obicno su to autorske slike, ali veruj mi da te nece niko tuziti zbog toga :wink:
Osim ako ne nameravas da preprodajes te slike , onda cu te ja tuziti , cisto da bi dobio pare za clanarinu :lol:
 
Evo, upravo mi se prekjuce desilo ono o cemu smo pricali tj. pisali. Jedan nas tirazni dnevni list mi je ukrao nekoliko fotografija sa sajta, obrisao ime sajta i autora fotografija i to bez frke odstampao.
Da li ima sanse da ih dobijem na sudu?
 

Back
Top