Atentat zbog Kosova?

Glas Sauronov

Primećen član
Poruka
674
БИВШИ ПОТПРЕДСЕДНИК ВЛАДЕ МИОДРАГ ИСАКОВ

Извод из Исаковљеве књиге “ПараДОС” у којем се говори како је премијер покушавао да косовско питање стави на дневни ред међународне политике

Немам никакве сумње да су га они (оптужени за атентат) убили. Али, као ни држава, ни они не могу да постоје и функционишу мимо света. А како се у овој земљи никад ништа није догађало изоловано, искључиво из унутрашњих разлога, склон сам да верујем да је за тако крупну одлуку био неопходан некакав миг споља.
Не знам одакле и од кога је стигао, али мислим да знам зашто. Опет због Косова.
Наиме, у децембру 2002. Ђинђић се вратио са пута по Немачкој и, очигледно, са неким пријатељским упозорењима да Косово, у тишини, полако клизи у независност. То нам је саопштио на Колегијуму и изнео своје уерење да треба хитно нешто да предузмемо и подигнемо велику галаму око тога да бисмо тај процес зауставили.
Позивајући нас на потпуну конспирацију, изнео је свој план, који је имао конципиран у тезама на једном папирићу, који нам је поделио и тражио мишљење. Било је очигледно да није, као обично, већ донео одлуку и да му треба подршка, али отворено је рекао оно до чега је већ дошао, остављајући утисак да су у току неке друге консултације.
Када је изговорио реченицу: “Мислим да нема друге него да идемо на поделу Косова”, сви смо престали да читамо текст који нам је дао, а у коме је предвидео редослед потеза. Зато је одмах и обаснио: “Али не смемо то одмах да кажемо, јер ће они напољу полудети.” Дакле, план је био у томе да их натерамо да и сами дођу до тог закључка, да нема друге. Како? У Резолуцији 1244 предвиђен је постепени повратак контингента наше војске и полиције и то прво треба да тражимо, грлато и одлучно. То не могу да нам оспере, али ни да прихвате. На томе треба да инсистирамо и вршимо притиак, да тражимо тачан датум повратка и тако их натерамо да признају да то није могуће. А онда да их питамо: па добро, шта је могуће урадити, а да не изгубимо цело Косово? Тако, инсистирањем на томе, стварамо простор за друге захтеве. За децентрализацију, и неку врсту феерализације Косова и Метохије. И за право Србије на регуларне односе са српским ентитетом. И то ће одбити, јер ни то не могу да ураде. Е, онда ми треба да кажемо: ако Косово иде у правцу независности, а ви нисте у могућности то да спречите, а ни нама да омогућите да се умешамо, онда ми тражимо територијалну поделу.
То ће бити прст у око многима, али ми морамо то да урадимо, јер време ради против нас. У том контексту је помињао и наше изборе, до којих то морамо решити, да Косово не би постало аргумент наших противника. Обавестио нас је да је он већ дао такав један интервју у Немачкој, мислим да је Шпигл био у питању. Наравно, није помињао поделу, али је ствар заоштрио до краја. Нисам сигуран да већ са тог састанка вест није процурила, али, и без обзира на то страним обавештајцима свакако није био велики проблем да до ње дођу.
Уверен сам да и та његова одлука, да неким моћним круговима помрси рачуне, а другим отворено покаже да нешто нису у стању или не знају да ураде, има везе са његовим убиством, само два месеца касније. Исто тако сам сигуран да је био свестан опасности, али да је веровао и да има нелку подршку споља, и да ће, у међувремену, обезбедити још већу. И ту се, вероватно, мало преценио и прерачунао, али зато га, заиста, нико не може окривити. Као ни за бројне манипулације његовим убиством и његовим именом после атентата.
 
Cinjenica je da je Djindjic imao mnogo neprijatelja... ali, kao sto kaze Milos Vasic: "placati ture pica posle Djindjiceve smrti nije krivicno delo, nego sramota"
mnogi su izvukli koristi iz toga...

DSSovci i "patriJote" veruju da su to ucinile "strane obavestajne sluzbe" (verovatno jer su i sami imali koristi od atentata), a demokrate da je "politicka mafija, UDBA..."
posto se to nikada nece saznati dokle god je Legija "gospodin", ne vredi o tome raspravljati...

i, da...ne znam da li neko i dalje misli kao Lexa, da to sto je ubijen samo njemu kalja cast...
 
Glas Sauronov:
БИВШИ ПОТПРЕДСЕДНИК ВЛАДЕ МИОДРАГ ИСАКОВ

Извод из Исаковљеве књиге “ПараДОС” у којем се говори како је премијер покушавао да косовско питање стави на дневни ред међународне политике

Немам никакве сумње да су га они (оптужени за атентат) убили. Али, као ни држава, ни они не могу да постоје и функционишу мимо света. А како се у овој земљи никад ништа није догађало изоловано, искључиво из унутрашњих разлога, склон сам да верујем да је за тако крупну одлуку био неопходан некакав миг споља.
Не знам одакле и од кога је стигао, али мислим да знам зашто. Опет због Косова.
Наиме, у децембру 2002. Ђинђић се вратио са пута по Немачкој и, очигледно, са неким пријатељским упозорењима да Косово, у тишини, полако клизи у независност. То нам је саопштио на Колегијуму и изнео своје уерење да треба хитно нешто да предузмемо и подигнемо велику галаму око тога да бисмо тај процес зауставили.
Позивајући нас на потпуну конспирацију, изнео је свој план, који је имао конципиран у тезама на једном папирићу, који нам је поделио и тражио мишљење. Било је очигледно да није, као обично, већ донео одлуку и да му треба подршка, али отворено је рекао оно до чега је већ дошао, остављајући утисак да су у току неке друге консултације.
Када је изговорио реченицу: “Мислим да нема друге него да идемо на поделу Косова”, сви смо престали да читамо текст који нам је дао, а у коме је предвидео редослед потеза. Зато је одмах и обаснио: “Али не смемо то одмах да кажемо, јер ће они напољу полудети.” Дакле, план је био у томе да их натерамо да и сами дођу до тог закључка, да нема друге. Како? У Резолуцији 1244 предвиђен је постепени повратак контингента наше војске и полиције и то прво треба да тражимо, грлато и одлучно. То не могу да нам оспере, али ни да прихвате. На томе треба да инсистирамо и вршимо притиак, да тражимо тачан датум повратка и тако их натерамо да признају да то није могуће. А онда да их питамо: па добро, шта је могуће урадити, а да не изгубимо цело Косово? Тако, инсистирањем на томе, стварамо простор за друге захтеве. За децентрализацију, и неку врсту феерализације Косова и Метохије. И за право Србије на регуларне односе са српским ентитетом. И то ће одбити, јер ни то не могу да ураде. Е, онда ми треба да кажемо: ако Косово иде у правцу независности, а ви нисте у могућности то да спречите, а ни нама да омогућите да се умешамо, онда ми тражимо територијалну поделу.
То ће бити прст у око многима, али ми морамо то да урадимо, јер време ради против нас. У том контексту је помињао и наше изборе, до којих то морамо решити, да Косово не би постало аргумент наших противника. Обавестио нас је да је он већ дао такав један интервју у Немачкој, мислим да је Шпигл био у питању. Наравно, није помињао поделу, али је ствар заоштрио до краја. Нисам сигуран да већ са тог састанка вест није процурила, али, и без обзира на то страним обавештајцима свакако није био велики проблем да до ње дођу.
Уверен сам да и та његова одлука, да неким моћним круговима помрси рачуне, а другим отворено покаже да нешто нису у стању или не знају да ураде, има везе са његовим убиством, само два месеца касније. Исто тако сам сигуран да је био свестан опасности, али да је веровао и да има нелку подршку споља, и да ће, у међувремену, обезбедити још већу. И ту се, вероватно, мало преценио и прерачунао, али зато га, заиста, нико не може окривити. Као ни за бројне манипулације његовим убиством и његовим именом после атентата.

Прича да је ЂинЂић убијен због Хага је ИДИОТИЗАМ.
Убила га је немачка БНД, јер је Ђинђић престао да сарађује са Немцима. Окренуо се другом потенцијалном савезнику, то је била САД. А покушао је да сарађује са Америма, јер није добијао од стране Немаца зелено светло за захтеве које је имао по питању Косова и Метохије.

Немци су вероватно тим Ђинђићевим поступком били уздрмани, јер су полако губили битног човека преко кога су раније остваривали своје интересе на Балкану.

Није само Исаков причао о учешћу страног фактора у ликвидацији, већ и сам министар полиције Михајловић који је, ако се не сећате, при крају свог мандата у емисији "Није српски ћутати" изјавио да има информације да су стране обавештајне службе биле умешане у догађаје око убиства...
 
Михајловић је мајстор да се прави невешт и није он уопште тако глуп као што изгледа.* По започињању тема и неодговарању на питања која је сам покренуо "прославио" се и Небојша Човић.
Мени је стало да се бар приближимо истини, ако је не можемо целу знати, а мислим да никад нећемо моћи звали неки Легију "господин" или не (јер немојмо заборавити да га не зову тако у Специјалном суду, на који они на које се алудира немају претерани утицај, па ипак тај суд није показао неке спектакуларне резултате).
У том смислу ја настављам са темом:

“Зоранов телефонски позив ме је изненадио – ‘Добрице, извини што ти се дуго нисам јављао. Послови, путовања, разуми ме. Ја бих желео да вечерас разговарамо ако си слободан. ‘Јесам за тебе Зоране увек слободан. Дођи код мене ја сам кући. ‘Не можемо да разговарамо код тебе. Твоја се кућа слуша. Дођи ти код мене”, описује велики писац и главни заговорник територијалне поделе Косова у књизи “Косово”, први разговор од 14. децембра са премијером.
Нешто касније, Ћосић наводи да су “дуго разговарали о мојој концепцији територијалног разграничења са Албанцима на Косову и Метохији, о стратегији и тактици оствгаривања те идеје, сагласни о препрекама на које ће наићи. Ја сам срећан што је Зоран интелигентно, у последњем часу, схватио шта треба да ради”.
У том периоду Ђинђић је дао интервју Шпиглу, од далекосежног значаја, у којем је наговестио да ће независност Косова сигурно проузроковати нестабилност у региону и најавио као противмеру независност Републике Српске, што западни званичници никако нису очекивали од Ђинђића. Састанци са Ђосићем и косовским Србима, учестале поруке дипломатским представницима западних земаља да је Србија добила премало за кооперативност коју је показивала од октобра 2000-те године, па чак и отворени евроскептицизам (шта ће нам ЕУ за десет година, говорио је члановима владе) заиста упућују на то да је Ђинђић доживео озбиљну политичку трансформацију крајем 2002 године, коју изгледа нису схватили неки његови следбеници.
Из тога би било брзоплето извлачити закључке о западним моћницима који су жртвовали свог миљеника, али не би било лоше размишљати о Ђинђићу изван стереотипа које успостављају Чеда Јовановић и Беба Поповић и њихови пропагандисти са једне, и његови огорчени противници са друге стране.
БАТИЋ БАЧЕВИЋ, НИН

*Немојмо заборавити да је Михајловић више пута помињао стране службе, још у време ванредног стања, а неко је и прешао границу у ноћи пред атентат...
 
Nexus 6:
ako ima informacije, sto ih ne da u javnost...dosta vise tih gluposti: "ja znam, al' necu da kazem"

Ееее мој ти. Размисли мало. Шта мислиш шта се десило са досијеима политичара после 5. октобра?
Једни друге држе у шаци, тако да ако Михајловић нешто каже што не одговара неком, убрзо ће се сазнати и шта је он радио у задњих 15 година...
 
BodoniuS:
Једни друге држе у шаци, ...

Сећате ли се чувене колизије Човића и Чеде.
Почело је око Жељка Митровића, па се за мање од два дана стигло до тога да су Дућа и Кум хапсили Милошевића (што је на крају испало тачно)...
Поента је у томе како су моментално обојица ућутали. Вероватно су схватили колико много знају један о другоме.
 
Видим неко помену да га је убила немачка обавештајна што се окренуо Амриканцима али ја не мислим тако, напротив, биће да је било обрнуто.
У данима кад се Америка спремала за напад на Ирак ултимативно је тражила да се сви похвално изјасне о истој по принципу "што мања држава то већи хвалоспев" а Ђинђић је урадио управо супротно и то два пута за редом.
Чак сам тад и тврдио да ће Американци да га скину, при томе мислећи да ће да га скину са власти а не са бројног стања.
Наравно да не мислим да би евентулано даљње одбијање да се подржи интервенција и физички угрозило исту већ мислим да је та несугласица била одличан лакмус папир за Американце да виде у ком правцу ће ићи Ђинђићева политика а све је говорило да неће ићи под руку са амричком.
Више им није био од користи, постао је лош пример за државе у региону које би се занеле и повеле његовим примером, имали су резервне играче на клупи (ДСС) а и остале који су се јогунили по питању интервенције је требало подсетити ко је надлежан за ударање пацки.
Кандидата за повлачење ороза је одувек у Србији било на претек тако да то и није био неки проблем.
Остало и сами знате, сви су легли на руду по питању интервенције, ДСС је узео власт а Ђинђићеви политички наследници су Шиптарима и букавлно понудили КиМ на тацни а то никако није била његова политика.
Као дугогдишњи Ђинђићев политички неистомишљеник са жаљењем могу констатовати да је убијен онда када је по први пут почео да спроводи српску политику.
Сам је кумовао свом убистви зато што се свесно окружио шљамом мислећи да ће моћи да их дрибла довека, да се фудбалски изразим-потез вишка.
Потез који углавном праве играчи који су мајстори игре.
Легији никако није смео да опрости живот, ко једном изда тешко се ослобађа те навике, такви људи су увек за једнократну употребу.
Од људи из блиском окружења су крајње сумњиви Душан Михајловић и Чеда Јовановић.

А што се тиче скривања досијеа, само се сетите прве Владе ДОС-а, сви чланови су имали своје презентације за медије и све су биле нашминкане до даске, на пример Човићева биографије је малтене почела негде око бомбардовања, дакле ни говора о ономе што је било пре тога као да смо ми сви пали са Марса а то није могло да прође без Ђинђићевог аминовања.
Као што рекох, потез вишка.
 
Koje je ovo klasicno srpsko politikanstvo.:roll:
Nemam ni jedan argument niti dokaz, ali imam zanimljivu pricu sa teorijom zavere i Srbima kao zrtvama. Ajde kume jos po jednu lozu pa cu da ti ispricam ja sta je tu stvarno bilo, rekao mi Mika stolar...
 
Није овде реч о Србима као жртвама већ о крупној политици која се ломи о леђа малих народа.
Немам ништа против лозе.
 
А како стоји са званичном верзијом :?:

Плашили су се у ЈСО од Хага или су се плашили од планиране операције Сведок?
Баш ми није јасно.

Требало је да у склопу "државног удара" ЈСО крене из Куле, али није кренула. Зашто?! Има ли Миша Васић одговор?!?

Превејане убице су се уфоњале ПОСЛЕ извршеног дела! Па где то има!?!
Пропаганда може бити захвална, али је (траги)комично кад сам поверујеш у њу. А ови се из петних жила труде да докажу како су Ђинђићеве убице биле кукавице. Па и за убиство премијера треба петља. Ако су толике кукавице зашто једноставно не би побегли као што је рецимо Марко Милошевић.

Биће да их је неко довољно моћан заштитио, а то није могла бити ЈСО, ни војна безбедност, ни Коштуница ни Ацо Томић. Од октобра 2000. на овамо само странци имају толику моћ у Србији. И то западни странци.

Ђинђићево обезбеђење се журило на авион у Бањалуку па нису могли да дају исказ против Багзија. Па није он ишао код Буша, па да не може да одложи посету на један дан кад је у питању безбедност!

Нексус чији је мозак испран догматизмом одмах рефлексно помиње Курир и Национал. Није Курир и Национал него је књига потпредседника владе Исакова из које је део пренео НИН. Сада је и он сарадник мафије. Је ли тако Алане Смите?
 
Па сувише лако помињеш Курир и Национал који нико није поменуо... Ја капирам да је тога било доста и да иза њих стоје неки интереси, али не можемо све што није "на линији" одмах проглашавати "курирском пропагандом".
 
Glas Sauronov:
Па сувише лако помињеш Курир и Национал који нико није поменуо... Ја капирам да је тога било доста и да иза њих стоје неки интереси, али не можемо све што није "на линији" одмах проглашавати "курирском пропагандом".

У потпуности се слажем.


Занимљиво је то што је "демократама" смешно кад неко каже "терорија завере", али кад неко други каже "злочиначко удружење" онда они то најозбољније прихватају.
Овај термин на крају што сам поменуо везујем за Чеду. Јел тако беше његова формулација "непријатеља демократије и свега цивилизованог"?
 
Nexus 6:
k'o sto rece Milos Vasic, rec je o "kokainskim mozgovima", oni nisu imali realnu predstavu stanja...
sem "iskusnog" Legije, koji je zapalio cim je video o cemu se radi...

Ма Васић је најобичнија пандурчина која зна нешто више од просечног грађанина, али који мисли да је мудо и 3/4.

Да су оно имали "кокаинске мозгове", не би никад догурали докле.

Убедљиво најглупља констатација пандура Васића је правдање муркана који је оверио једном из близине Шиптара у главу. Каже да је се то дешава у брзим акцијама и џумбусу који је настао. Није него! :lol: :lol: :lol:

Па ни аматер не би у "жару борбе" пришао на пола метра и упуцао лика у главу.

Дакле Васић- лажљива стока, Луковић и Спасојевић- НАМЕРНО убијени.

Не бих ме чудило да тог бившег пандура плаћају неки "центри" да пише такве лажи...
 
BodoniuS:
Ма Васић је најобичнија пандурчина која зна нешто више од просечног грађанина, али који мисли да је мудо и 3/4.

Да су оно имали "кокаинске мозгове", не би никад догурали докле.

Убедљиво најглупља констатација пандура Васића је правдање муркана који је оверио једном из близине Шиптара у главу. Каже да је се то дешава у брзим акцијама и џумбусу који је настао. Није него! :lol: :lol: :lol:

Па ни аматер не би у "жару борбе" пришао на пола метра и упуцао лика у главу.

Дакле Васић- лажљива стока, Луковић и Спасојевић- НАМЕРНО убијени.

Не бих ме чудило да тог бившег пандура плаћају неки "центри" да пише такве лажи...

da, svakog neko placa... :roll:

elem...
da je lazljiva stoka, on uopste ne bi ni pomenuo tu "overu"...
ja, recimo, uopste nisam ni cuo za to dok nisam procitao u knizi... dakle, pored svih koji su hteli da ospore tu akciju...ja sam saznao od Vasica...

a sto se "kokainskih mozgova" tice...verujem da si gledao Scarface...kad si na vrhu, samo mozes na dole...
 
Nexus 6:
BodoniuS:
Ма Васић је најобичнија пандурчина која зна нешто више од просечног грађанина, али који мисли да је мудо и 3/4.

Да су оно имали "кокаинске мозгове", не би никад догурали докле.

Убедљиво најглупља констатација пандура Васића је правдање муркана који је оверио једном из близине Шиптара у главу. Каже да је се то дешава у брзим акцијама и џумбусу који је настао. Није него! :lol: :lol: :lol:

Па ни аматер не би у "жару борбе" пришао на пола метра и упуцао лика у главу.

Дакле Васић- лажљива стока, Луковић и Спасојевић- НАМЕРНО убијени.

Не бих ме чудило да тог бившег пандура плаћају неки "центри" да пише такве лажи...

da, svakog neko placa... :roll:

elem...
da je lazljiva stoka, on uopste ne bi ni pomenuo tu "overu"...
ja, recimo, uopste nisam ni cuo za to dok nisam procitao u knizi... dakle, pored svih koji su hteli da ospore tu akciju...ja sam saznao od Vasica...

a sto se "kokainskih mozgova" tice...verujem da si gledao Scarface...kad si na vrhu, samo mozes na dole...

Па није он поменуо оверу да би рекао истину, него да би је оправдао. Зар се не слажеш да је његово образложење доста наивно?

Сигуран сам да је наређено да се убију. Сигуран сам да су срушили кућу у Шилеровој са намером да нешто сакрију.
Најчудније од свега ми је што је Тапи учествовао у изградњи те куће (а и њега су рокнули), а још чудније ми је давидова звезда на плочицама у холу те куће коју сам видео кад су снимали унутрашњост. После тога, тај снимак никад више нисам видео...
Драги моји, у суштини- ми немамо појма. Знамо само делиће...
 

Back
Top