kako do doma

morash imati shto jachi prosek iz srednje (ako si mislio na studentski dom), shto veci broj bodova sa prijemnog, da zivish daleko inache, da nemash nikoga bliskog u bg (mada to mozesh i da slazesh), za kasnije morash biti redovan student...e da, i valjda treba tvoji da imaju takvu platu da im je problem da ti kupe/iznajme stan (shto u danashnje vreme i nije neki problem)...ne znam shta josh... :roll:
 
Jedno pitanje za one koji su skoro bili brucosi:
Da li neko mozda zna sa kojim prosekom (minimalnim, otprilike) brucos moze dobiti studentski dom u Beogradu, upisan na teret budzeta naravno? I koliko se mesta deli ukupno, posto je raspodela zajednicka?
 
АКо си одличан у средњој онда упадаш у Патрисa Лумумбу ( ако уписијеш у Бг-у ).Ako си био Вуковац упадаш на карабурму ( Боље речено на врх карабурме-13 спрат па на више ,ах да, за мало да заборавим да ти кажем да се лифт често квари :D ).Ako си био врлодобар у средњој шансе за дом су ти мале :cry: .
Извини ако сам те разочарао .
Поздрав
 
Naravno,ako imas debelu vezu-upadas na "4.april".
Ja sam bila tamo....
Ne znam,dom je O.K.,ali ja sam imala ocajne cimerke,pa sam pobegla.Bila sam na 5. spratu,lifta nema :).A ta moja cimerka imala je razdrndan TV koji je non-stop bio turned on.Uzas!
Eto...
Ma,nije bitno koliki je prosek,vazna je VEZA!
E,kakav je Rifat?
 
Znam to, ja sam sad apsolvent a kao brucos sam bio u Patrisu ali tada se bodovao uspeh samo iz 4. god sr. skole. Sada se boduje uspeh iz sve 4 god pa se pitam da li se kriterijum (donja granica sa kojom se "upada") spustila. Inace, pitam za mladju sestru.
 
Planiram da upisem medicinu u Beogradu (ako bude srece i pameti). Tu se javlja obavezni problem stanovanja pa me zanima kakva je situacija sa domovima. Kakvi su kriterijumi za dom i da li postoji neki dom blizu medicinskog.
 
Ситуација са домовима је.............. Не знам шта да ти кажем, ако си био одличан све четири године добићеш Патрис ( трокреветна соба, спратна купатила) , мислим да је то Звездара , дом је са остатком света повезан аутобуском линијом 65 , то ти је једна опција , друга опција ти је да си био вуковац и тада можеш да добијеш Карабурму (13 ти спрат добијаш у најбољем случају , лифт често не ради , лоша спратна купатила , без грејалице зиму не дочекуј итд.)
Све у свему то је то што можеш да добијеш као бруцош , осим ако немаш неку везицу
 
da prijemni nema veze sa tim.....sta znam.....dom je lep sa jedne strane a ocajan sa druge..............u karaburmi ti je najbolje zezanje........kad prodjes karaburmu moci ces sve posle toga.............na sve se covek navikne.............................................
 
Nisu svi u mogucnosti da iznajme fensi stanove u BG-u. Toliko je ljudi u domovima i nisam cula da im je nesto mnogo lose (osim brucosima koji zive u najgorim uslovima); kazu da je zezanje extra. Toliko ja znam.
 
ljudi kakva su vasa iskustva sa domovima?Da li ih preporucujete studentima koji zaista zele da uce i studiraju,jel moguce uciti u domu? :roll: I da koje domove obicno daju prvoj godini?
 
Pa ne bih se bas slozila da su extra svi m:roll:
Moja sestra je u karaburmi i.......reci cu jedno:zajednicka kupatila-katastrofa!Medjutim na sve se covek navikne sad samo koliko je u tvojoj mogucnosti da sebi priustis luksuz i koliki..
Prva godina nikad ne dobija dobre domove.Lola ti je najbolji i neki blokovi u studenjaku ali njih ne dobija prva godina.Ostali su manje vise isti.Soba ko soba,sam kad je sredis i nalickas moze super da bude,to nije nikakav problem.Menza,....ja sam jela u menzi.Nekima je gadno,fuj,meni je o.k.Hrane ima:)I moze da se jede.Nisu jos nigde radili da ti hleb umoce u vodu i zagreju ko meni na jednom zimovanju na Divcibarima,tako da je super.
E sad kupatila :shock: :? Nemam reci.Malo je sablasno i morbidno sve vlazno zidovi odvaljeni cevi vire ko da ce pacovi da iskoce odatle,ali moze da se kupa:)
Ali tamo de se vrsi nuzda meni je stvarno gadno.Smrdi na kucice i jako je prljavo i izgubis inspiraciju kad udjes tamo da bilo sta obavis od nuzde:(
Stvarno tuzno,......
E,toliko toga sto ja znam o domovima.A da se uci moze ako ti sam hoces da ucis.Imas i citaonice.A super je sto u domu uvek imas i drustvo i nekog novog upoznas i nikad ti nije dosadno i nikad nisi sam:)
 
Дом је закон! Живео сам девет година по домовима и још бих, само да сам могао. Лично сматрам да се никако нећеш преварити ако узмеш дом, уз наравно неопходан период адаптације на неку новину у животу. Обично месец до 6 месеци, како ко...
 
Student sam prve godine, da li ako dam uslov mogu dobiti dom, i da li prelazim na budzet, i takodje da li mogu dobiti dom ako dam uslov u oktobru tj. u petom opstepopravnom roku?

Hvala
 
Nemojte da prichate brucoshima nishta loshe o domovima, zato shto ce doci u Beograd i zavuci ce se sa drugovima iz detinjstva sa kojima su ishli i u osnovnu shkolu u neki privatni stan, i nece ni nos pomoliti iz tog stana, osim do fakulteta, i proveshce 5 godina u Beogradu a nishta nece videti i ostace glupi.U domu to ne moze da se desi.Moze i u domu da se desi ako se zavuku u sobu sa drugom iz rodnog kraja pa zaborave da treba da pomole njushku malo tamo ovamo.To je ta varijanta kad se menjaju sobe pa se spajaju da zive u istoj sobi dobre drugarice ili sestre.
 
topmodelsica:
Nemojte da prichate brucoshima nishta loshe o domovima, zato shto ce doci u Beograd i zavuci ce se sa drugovima iz detinjstva sa kojima su ishli i u osnovnu shkolu u neki privatni stan, i nece ni nos pomoliti iz tog stana, osim do fakulteta, i proveshce 5 godina u Beogradu a nishta nece videti i ostace glupi.U domu to ne moze da se desi.Moze i u domu da se desi ako se zavuku u sobu sa drugom iz rodnog kraja pa zaborave da treba da pomole njushku malo tamo ovamo.To je ta varijanta kad se menjaju sobe pa se spajaju da zive u istoj sobi dobre drugarice ili sestre.

Вала, свака ти ко Његошева... То је тај концепт домова са заједничким купатилом: прво јутро снимиш човека на умивању, друго га препознаш, треће му се јавиш,... после недељу дана седите у парку и циркате заједно, необавезно ћаскајући. То дружење са гомилом људи је управо најбоља ствар у дому...
 
Hvala Bogu i Nedjelji svetoj sto sam Beogradjanin pa ne moram da razmisljam o domu. E da je to dom kao u Americi ili u Evropi nego ovaj nas ofucani. Kucu nista ne moze da zameni - najefektivnije i najbolje je uciti kod svoje kuce a ne po nekim domovima kroz kojej je proslo hiljade i hiljade studenata! BGD
 

Back
Top