Prosjaci i sitni prevaranti

Milojko Vasic

Ističe se
Poruka
2.527
... i tako se meni juče u ulici "Kralja Milana" obrati ženska osoba srednjih godina, sasvim pristojne spoljašnosti:

- Jel' smem da vas pitam nešto ?
- Naravno, kažem ja, očekujući pitanje o nekoj ulici, javnom prevozu ili šta slično.
- Odžeparili su me na autobuskoj stanici, kaže ona, i trbaju mi pare da se vratim kući, pa ako bi ste mogli da mi date bar 100 din.

Wow ! Možda bih se i primio da mi ovo nije n-ti put da mi se obrate "odžepareni" kojima "trebaju pare da se vrate kući".

A u zadnje vreme su se ponovo pojavili prevaranti/prevarantkinje koji idu na vrata. Sada najčešće nose neke plastificirane identifikacione kartice sa slikom. Da bi delovali ozbiljno. Iz udruženja za pomoć: "nezbrinitoj deci", ili "deci sa Kosova" ili "deca ometena u razvoju". Ali uvek neka deca. A sakupljaju isključivo pare. Ništa igračke, odeća. Jok. Samo pare.

Srećete li takve ? Ili neke slične ?
 
hm.da.
naj jaci su oni sto smrde na brlju,a nose neki recept i kao mole za kintu za participaciju,koja je npr 20 dinara,a oni traze 100 :shock:
bas kao i ta gospodza prevoz 20 kinti a ona ide,valjda za mladenovac...kad joj treba 100?
a,tek oni po semaforima sto lupaju na staklo?
nikome ni kinte ne dam!
samo zato sto oni ne prose stvarno,vec po zadatku...
 
Jeste, pun ih je BG! Dogodilo mi se chak da mi ista osoba pridje dva puta za dva dana (na putu od posla do stana). Uzas!
-------------
Uh, zaboravila sam jos nesto. Pre nekoliko dana, ispred obliznje samoposluge, zaustavila me je osoba bolje obucena od mene. Naravno, u prodavnicu "trknem chaskom" obuchena u farmerke i duks "za po kutji" (po sistemu "vazno da je chisto i nije pocepano").
 
ali možda se nekom to stvarno desi :roll:
meni su jednom ukrali novčanik vredan puuunoooo para
a u njemu je bilo samo sto dinara
:twisted:
i tako ja dok sam plakala za tim divno obrađenim firmiranim parčetom kože setim se da imam 10-ak din za tel poziv... i takoooo... bio je to početak jako dugog dana :cry:
 
ima jedan, srećem ga dva puta nedeljno, vrzma se po centru i po Voždovcu i svuda ga ima, žicka..
Imao je dugu kosu, matorac, sad ima kratku, ali i dalej je ućebana...:roll:
Traži 10-20 dinara, smarač, često i nosi pivo u ruci, i najčešže je u vijetnamci.
Ali mene su smarali najstrašnijim pričama - npr. ispred apoteke Sv Sava - kao, nešto su mnogo bolesni...onda sretnem kasnij etog dana tu ženu sa kesom sa dva boksa cigareta..
ALI NAJSTRAŠNIJE - na stanici u jednom malom vojvođanskom gradu - umrla mu mama, pa skuplja za kovčeg :! Da je sahrani ko čovek :lol: :lol:
Ja inače ne podržavam prosjačenje i nikad ne dajem kintu...
Osim, eto, juče, mada i to mrzim, cigani u busu i "armunika", ali pošto sam bila dovoljno daleko da mi ne smeta, a i bila je neka mala devojčica ta koja nosi kapu, eto...dala sam joj neku kintu. Samo zato što sam pomislila kako njoj nije ni pružena šansa da se školuje, a izgledalo je da joj nije baš drago da to radi, a bila je i bela (relativno, bela ali zaprljana), i onda sam se setila trgovine ljudima i svega i...eto.
Najviše mrzim one koje ubace kao bebe u ključalu vodu, a onda ovi sednu u Makedonsku ili Dečansku /uski trototari, taman da se dvoje mimiođu a da se ne očešu/, i
rasprostru svoje osušene krake
i gangreneozne noge, da se spotakneš
i bogorade...aaaaa, grrrrrr....!!!
Odvratno. :?
 
A ja dobijem popi*ditis kad u sred Atine na semaforu gomila musavih ljudi prosjaci a kolege mi kazu "to su Srbi, ima ih milion prosjace.." :evil:
Svi drze ili neke ceduljice ili jednostavno traze pare. Jednom sam besan izasao iz kola i uhvatio za vrat "Srpknju" i dovukao je do kola da objasni kolegama ko je. Bila je SIPTARKA. Papiric koji je drzala je stvarno bio napisan na "srpskom" jeziku ali toliko iskvareno da je jasno da to nije Srbin pisao...
Nije mi bilo tesko i napravio jos par krugova ulicama i na svakom semaforu uhvatio po jednu prosjakinju, bile RUMUNKE, SIPTARKE, do jedne! A sve su imale neke papirice a pomoc, na SRPSKOM jeziku! :evil:

Kulturno sam se na*ebao majke kolegama da ne blate vise ako ne znaju. Ono sto me boli je tako siroko rasprostranjeno misljenje o nama kao "prljavi, ruzni, zli.."

Drugo je pitanje kako toliki siptari i rumuni udjose tamo i godinama zive a SRBI su kao najbrojnijni prosjaci tamo...
 
Betty:
Ja inače ne podržavam prosjačenje i nikad ne dajem kintu...
Osim, eto, juče, mada i to mrzim, cigani u busu i "armunika", ali pošto sam bila dovoljno daleko da mi ne smeta, a i bila je neka mala devojčica ta koja nosi kapu, eto...dala sam joj neku kintu. Samo zato što sam pomislila kako njoj nije ni pružena šansa da se školuje,

ma nisi ti zlica kao $to pi$e$ ovde.. :wink: Bila je slichna tema pre nekoliko (ili vi$e) meseci o prosjacima. I tada si napisala da im ne daje$ nikada, ali da si par dana pre toga napravila izuzetak.. chak su se i neke suze pominjale..

I ja ponekad ubacim ili spustim kintu, ali nikada onima koji blagosiljaju/kunu..
 
e Milojko....a pazi ovo...prilazi mi crnkinja ko od brega odvaljena i trazi 25c za metro....i ja kazem nemam....a ona pocne da me pic.kara, smo sto me nije ubila....bukvalno sam morala da pobegnem....
yebo 25c....sledeci put cu sama da ponudim.....
 
anakin:
e Milojko....a pazi ovo...prilazi mi crnkinja ko od brega odvaljena i trazi 25c za metro....i ja kazem nemam....a ona pocne da me pic.kara, smo sto me nije ubila....bukvalno sam morala da pobegnem....
yebo 25c....sledeci put cu sama da ponudim.....

:lol:

Mene malo nerviraju alkosi i narkomani. Kad mi oni zickaju kintu dam im adresu u Drajzerovoj gde da se jave za pomoc. Malo ostro, ali ipak daleko humanije nego kinta za fiks ili neku brlju.
 
Седела сам у башти кафића и прилази једна постарија жена, пристојно обучена, али јако тужног и забринутог , измученог лика...извињава се, непријатно јој је... али син од 15 година јој је болестан, у Каменици је, али треба хитно да иде на неку операцију која много кошта, уколико се не обави за месец дана умреће..бла, бла, показује неке лекарске налазе, упуте...
Помислим, ко зна на шта невоља све натера људе...и пређем преко принципа да никад не дајем лову просјацима... Дам јој нешто шта сам имала и она оде...
Баш ми је било жао, изгледала је тако јадно и утучено...

Годину дана касније, у башти истог кафића седим са неким већим друштвом, не баш блиским...кад прилази иста та жена са истом, истацком причом!!! Исприча она, ови за столом се већ хватају за новчанике... А мени пукне филм: ''Госпођо, пре тачно годину дана били сте овде са истом причом, ружно је то што радите и што манипулишете осећањима људи...''
Ови за столом су ме тако прострелили погледом, жена се покупила и отишла...а ја сам остала у њиховим очима ваљда ''сурова и безосећајна''! :roll:
 
Vodite racuna neznate vise gde moze da vas osamare! U klinickom centru covek skinuo kosulju i usao u sobu da primi vakcinu ,hodnik kao cekaonica ,izlazi ovaj kad je primio vakcinu i vice jeste videli lopova .U toj guzvi u hodniku neko mu je ukrao kosulju sa platom koju je pretoga primio. I naravno ni traga od lopova a "jel imate koji dinar za participaciju "je klasika tamo.
 
davno bese,... radila ja u nekom kaficu, i po ceo dan rasterujem raznorazne prosjake iz baste da ne smaraju goste. a bilo ih je stvarno sa svakakvim pricama, vise ih i ne pamtim. al jednu ciganku ne mogu da zaboravim. devojka, sa cigancetom preko ruke. vise beba nego dete. oboje tuzna lica, ona skoro pa u suzama. i nosi u drugoj ruci recept za lek. papiric mastan i izguzvan. prica standardna... dete bolesno, jedva zivo, a ona nema para da kupi lek, bla, bla... kontam ja da je sve to taktika... ali ne mogu da je oteram. i eto ti je sutra u isto vreme. i svaki put kazem sebi: e, danas ti nece proci, al dzaba. da je sama, moze da mi place do prekosutra, al kako vidim ono bebche dodje mi ja da se rasplacem.
 
Ne zaboravite da je zarada prosjacenjem velika i da u Evropi cak organizuju svoje kurseve. Posebno me nerviraju kada je praznik i kada napune dvorista crkve agresivno napadajuci vec sa ulaza. Bogoradaju i zapomazu sa golom decom i nisu slika koja bas prija. Oni kojima stvarno nesto treba se ne cuju i ne vide lako.
 
Mhmhm....da :)
Tako rastu mali antihristi.
TO s crkvom plus akanje na eskurziji po manastirima...
Milsim, katolici imaju svoj internet kafe za mladu pastvu, a kod nas :jedna baba sagradila kućerinu u Irigu otvoila sinu firmu (i to prevoznik je kamionima) od kinte "zarađene" ispred grčke crkve o crkvenim praznicima...
Mrmlj. Paz qurtza da ne znaju da "zarade".
E, a bila jedna žena od oficira u Bgd, na Banjici živela, fin svet iako Romi oboje, uvek čisti i tome sl.
On kad ode na posao, žena sedne pred ogledalo, obuče se u 'aljine preostale iz mladosti (čuvala je to kao "uspomenu" na život pre muža). Dakle, obuče, sedne pred ogledalo, i prosi, izgovara sve one fuj stvari...
Čule je komšije, jednom oprala zavese, pa prozor bio go...Kad ispričaše mužu, ovaj u šoku..:shock: Morala je, geni su to. A valjda je i lepa bila sebi u toj aljini iz mladosti...:lol:
 
Eeeeeeee, maznu meni biciklo jedared i ja uzmem svoj štek od 80 evrića, stavim u novčanik, u potrazi za drugim... I tako na fakultetu, u sred VEŽBI (mala učionica) ulazi neka žena, 30-ih godina, naročito ružnjikava u licu (prepoznatljiva) sa veoma dugom, ravnom, crnom kosom, i pita: "Može li se?"
A ja, pametna: "Ma, samo izvol'te, niko ništa ne kontroliše!"
I sedne ona iza mene, za klupu na kojoj mi je stajala torba (sa jedno deset pregrada).
Posle pet minuta izađe... A meni čudno...
I toliko od 80 evra :lol:
A tih što "nemaju za kartu" pun BAS...
I Cignačića sa spikom: "Davaj pare il' ću da te pljunem" :twisted:
 
Milojko Vasic:
... i tako se meni juče u ulici "Kralja Milana" obrati ženska osoba srednjih godina, sasvim pristojne spoljašnosti:

- Jel' smem da vas pitam nešto ?
- Naravno, kažem ja, očekujući pitanje o nekoj ulici, javnom prevozu ili šta slično.
- Odžeparili su me na autobuskoj stanici, kaže ona, i trbaju mi pare da se vratim kući, pa ako bi ste mogli da mi date bar 100 din.

Wow ! Možda bih se i primio da mi ovo nije n-ti put da mi se obrate "odžepareni" kojima "trebaju pare da se vrate kući".

A u zadnje vreme su se ponovo pojavili prevaranti/prevarantkinje koji idu na vrata. Sada najčešće nose neke plastificirane identifikacione kartice sa slikom. Da bi delovali ozbiljno. Iz udruženja za pomoć: "nezbrinitoj deci", ili "deci sa Kosova" ili "deca ometena u razvoju". Ali uvek neka deca. A sakupljaju isključivo pare. Ništa igračke, odeća. Jok. Samo pare.

Srećete li takve ? Ili neke slične ?
U Bgd gde i danas zive moji roditelji blizu je autobuska stanica pa smo cesto u ulazu zgrade nalazili novcanike naravno prazne posle akcije lopovcica po busevima...Mi kao posteni nalazaci po licnoj karti ili povlastici nadjemo vlasnika a on presrecan sto ne mora bar ta dokumenta da vadi zahvalan do groba...Zapamtila sam jednu devojku sto me je kao devojcicu uvredila kad sam joj dala novcanik nadjen u saksiji ispred mojih vrata...ljutito ga je pregledala i mojoj majci prekorno rekla...pa gde su mi pare odavde nije bio prazan! Keva u soku ne moze da veruje pa nastane mala prepirka, jedva se ona umiri, jos ispadosmo lopovi mi...pa sad da li se postenje isplati u nekoj drugoj temi :wink:
 

Back
Top