Kada ste zadnji put disali punim plucima?

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Dovoljno je da sednem u autobus, vozim se pola sata, ili da prošetam gradom i da dođem u nečiji stan, gde, kada sapunom operem ruke, ostavim u odvodu litar prljave, pocrnele vode, a da usput ništa nisam ni dodirnula :!:
Vazduh je neverovatan :cry:
Da li ste primetili da vam se nos začepi ako samo izađete iz kuće (ako znate šta hoću da kažem).
Kakva su vaša iskustva sa dubokim disanjem? Ponekad prođem pored takvog i tolikog oblaka izduvnih gasova da moram da zadržim dah i pretrčim ga :shock:
To je, valjda, posledica jeftinih automobila, neki toliko dime ili imaju toliko glasan motor da mi stvarno dođe da mu lupim na šoferku i nešto opsujem.
 
danas sam prosla iza nekog autobusa na zelenjaku i tako me je zapuhnuo da sam bukvalno izgubila dah :shock:
i pomislih,koliko cu krace ziveti zbog izduvnih gasova...dzabe mi i sto se bavim sportom,i sto se zdravo hranim kada ce neki prastari autobus sutra da me zatruje negde na ulici :roll:
 
Ne mozete da ocekujete da disemo punim plucima kada nas siromasni narod jos uvek vozi ficu starog 30 godina. Sve je to direktno povezano sa standardom. Ponekad se uvece prosetam niskim ulicama, dodjem kuci, stanem na vagu i tezi sam 2kg, sto je posledica prevelikog udisanja olova i drugih teskih metala koji neprestano izviru iz auspuha onog naseg fice. Salim se, naravno, ali nismo daleko od toga.
 
Di$em punim plu'cima samo kada "varim"!!!! :D :D :D :D

A to je znachi jenom u nedelju dana... 8)

U drugim situacijama ne poku$avam da optere'cujem svoja plu'ca, a ni mozak za$to je oko nas sve nechisto i za$to je autobus smrdljiv, a i kontejner pored kojeg on staje... :?

Generacije i generacije pre nas su zivele i u gorim uslovima i ipak se ljudski rod odrzao.
Uspe'cemo i mi, ali ako vi$e razmi$ljamo na temu $ta uraditi da nam bude bolje, a ne samo da kukamo i kritikujemo sve oko nas.

Zivot je lep, a i chudo!
 
tisa:
E, pazi, besmisleno je da sedimo ovde i da kukamo, ali je još besmislenije kada neko dođe na forum sa predlogom "da nešto uradimo" :roll:
Ako ti se nešto radi ti organizuj neke pokrete, piši peticije, TO JE AKCIJA. Najčešće besmislena, ali je više od onoga što radiš dolazeći ovde. I slobodan si da nas sve pozoveš da te podržimo.
Hoću da kažem - kome ti sudiš, kada ni sam ništa ne radiš? :roll:
 

Back
Top