windows protection eror

sakazvaka

Početnik
Poruka
46
Vec par puta u zadnja dva meseca mi se desava da ne mogu da podignem sistem(windows ME) jer dobijam poruku "windows protection eror please restart.
Safe mode radi normalno. Jedino resenje je bilo da ghostujem particiju.
Ne znam u cemu je problem da li je sistemska greska ili neki virus.
Molim za pomoc!!!
 
Pazi ovako. Imas za to sirok dijapazam uzroka:
1. konflikt drivera
2. ostecen Registry
3. win.com ili command.com inficiran virusom
4. ako se protected-mode driver 2 puta ucita
5. netacan CMOS
6. vrisuno BIOS
7. hardverski kvar (ploca, procesor...)
8. ...umalo zaboravih: vrisnuo RAM

Odnesi u servis. Po meni najbolje resenje...
Ili kreni redom pa nadji gde je kvaka...
 
Vec par puta u zadnja dva meseca mi se desava da ne mogu da podignem sistem(windows ME) jer dobijam poruku "windows protection eror please restart.

Eeeeh.... dobri stari ME!! ( hmmmm star mozda, ali dobar!?...)
Probaj ti lepo sa start up disketom restart,odaberi opciju 1. cini mi se, enter,kad dobijesh nesto kao A:/> kucaj scanreg /restore, pa enter.Odaberi datum kada je ti je komp jos uvek lepo radio pa onda potvrdi narestore i to ti je to.Pozz...... 8)
 
u svakom slucaju ma kakav imao hardware ako radi ME radice ti i win2000...i ako si navikao-la da radis na winME nece ti biti tesko da se prilagodis i 2000 jel su skoro iste... najverovatnije da si negde pokupio-la virus koji pokusava da ti upadne u neki systemski zasticen fajl i da se podize zajedno sa windowsom...Probaj da iz safemode instaliras neki od antivirusnih programa ili System mehanik ili ad aware..precisti system i obavezno dok sam koristio win koristio sam i ZA zone alarm dobar je...installrirajte pa vidite..ne koci system
 

Back
Top