zastita

mamavanja:
Da li neko moze da mi kaze sta zna o podvezivanju jajnika, kako se to obavlja i da li utice na hormone?
Da li je mozda za zdravlje bolja spirala?

Hvala

Ne bi trebalo da ima bilo kakvih posledica za zdravlje, samo da li si sigurna da bas to hoces da uradis?! :?: Nema povratka posle...
Ja bih ti ipak savetovla spiralu.
 
meni se cini da to bas i ne moze tek tako,da se ode i kaze ocu podvezicu!
mislim da ni jedan ozbiljan lekar to ne radi bez predhodne provere...
znam da se radi posle 3.carskog reza,naravno,ne mora,ali sto rece dama pre mene...to je ipak konacno!
to nije kao kod muskaraca,odvez,zavez...
 
Mamavanja, nemoj molim te to da radis, nikad se ne zna hoces li imati jos djece...znam da je sada tesko razmisljati o tome, ali,
sta ako se razvedes pa nadjes novog covjeka s' kojim ces (ipak) zeljeti djecu,
sta ako se razbolis pa ti trudnoca mogne pomoci (ne znam dal' su bapske price al' sam cula za zenu koja je imala velikih problema sa mlijecnim zlijezdama, i doktor joj preporucio trudnocu...i nakon trudnoce i poroda vise nije imala problema s' tim),
sta ako se odlucite ti i muz da (ipak) jos imate jedno dijete....
podvezivanje jajnika je tako konacno....
ja smatram da ni jedna zena ne bi trebala to da uradi.
 
mammy:
Mamavanja, nemoj molim te to da radis, nikad se ne zna hoces li imati jos djece...znam da je sada tesko razmisljati o tome, ali,
sta ako se razvedes pa nadjes novog covjeka s' kojim ces (ipak) zeljeti djecu,
sta ako se razbolis pa ti trudnoca mogne pomoci (ne znam dal' su bapske price al' sam cula za zenu koja je imala velikih problema sa mlijecnim zlijezdama, i doktor joj preporucio trudnocu...i nakon trudnoce i poroda vise nije imala problema s' tim),
sta ako se odlucite ti i muz da (ipak) jos imate jedno dijete....
podvezivanje jajnika je tako konacno....
ja smatram da ni jedna zena ne bi trebala to da uradi.
Apsolutno se slazem!Pa valjda postoje i drugi vidovi kontracepcije a da nisu takoooo ekstremni.Meni je to vid nasilja nad zenskim telom :shock:
 
Moja poznanica je uradila podvezivanje jajnika. Naravno da posle te procedure ne mozes prirodno ostati u drugom stanju, ali si i dalje sposobna da zatrudnis, samo uz ono silno maltretiranje-vestacku oplodnju. E sad, ja ti nikad ne bih preporucila da to uradis jer sam se ziva najezila kad mi je ispricala tu strahotu. Ona je imala carski rez, prvi put iako je bilo u pitanju cetvrto dete, pa ju je doktor upitao da li to zeli kad je vec `otvorena`. Da ne duzim, izvadili su joj celokupnu matericu, secnuli po komadic levog i desnog jajovoda, a onda sve vratili na mesto. 10 dana imala je nesnosne bolove,jedva hodala,... dok se materica nije ponovo `srodila` s organizmom.
Ma, jezivo!
 
migud:
Moja poznanica je uradila podvezivanje jajnika. Naravno da posle te procedure ne mozes prirodno ostati u drugom stanju, ali si i dalje sposobna da zatrudnis, samo uz ono silno maltretiranje-vestacku oplodnju. E sad, ja ti nikad ne bih preporucila da to uradis jer sam se ziva najezila kad mi je ispricala tu strahotu. Ona je imala carski rez, prvi put iako je bilo u pitanju cetvrto dete, pa ju je doktor upitao da li to zeli kad je vec `otvorena`. Da ne duzim, izvadili su joj celokupnu matericu, secnuli po komadic levog i desnog jajovoda, a onda sve vratili na mesto. 10 dana imala je nesnosne bolove,jedva hodala,... dok se materica nije ponovo `srodila` s organizmom.
Ma, jezivo!

Da bas je jezivo ali nesto mi ovde nije jasno oko podvezivanja jajnika..zar podvezivanje nije samo stavljanje nekakvih klipsova ili prstenova na jajnike. Koliko znam to se isto zove podvezivanje i vani to zene rade. Rade im pod anastezijom a kad zele zatrudniti opet ima tako to i odstrane i bez ikakvih problema ponovo zatrudne. A ovo sto sve gore procitah..pa to je valjda sterilizacija a ne podvezivanje. Mada nisam strucna za to podrucje ali ja sam tako informisana.
 

Back
Top