Koloidna srebrna voda

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Procitala sam clanak o tome, naglasavam da je bio cisto informativnog karaktera,dakle ne kao medicinska preporuka!!Naime,ako je verovati,koloidno srebro je prirodni(?)antibiotik,deluje protiv infekcija (bakterijskih,virusnih,gljivicnih).
Mehanizam delovanja se sastoji u tome da onemogucava delovanje enzima koji su potrebni bakterijama,virusima i gljivicama za njihov metabolizam,a sve to bez ucesca naseg imunog sistema.
Pomaze u preko 650 oboljenja.
 
'Koloidna srebrna voda' je nista osim rastvor koloidnog srebra u vodi koji se koristi preko 70 godina u farmaciji. Predstavlja rastvor jedinjenja koje je kompleks srebra sa proteinima (albimini) i taninima.Taj kompleks je poznat u farmaciji kao Argentum-Acethylo-Albumino-Tannas ili pod komercijalni nazivom TARGEZIN.Od targezina se u apotekama izradjuju kapi za nos (narod ih popularno zove 'smedje kapi'-zbog boje). Slicnim mehanizmom kao sto se otcepi zacepljen nos (da ne ulazim u detalje) verovatno taj rastvor ima antibakterijsko delovanje, ali je ono verovatno jako, jako slabo.Moje misljenje je da je taj 'proizvod cista prevara ukoliko je moja predpostavka tacna da se radi o rastvoru TARGEZINA.
 
Ama vidite da se vladam, puka sam pristojnost, nego stvarno ne znam na sta je covek mislio kad je rekao da koloidno srebro deluje antibakterijski istim mehanizmom kako i nos otpusava (ako sam dobro shvatila?). Bas ste nevaljali - ja sam bas rada da naucim uvek nesto novo!
 
WithdrawnWater:
Bacis malo srebrnog nakita u vodu, i eto ti - sto da placas tolke pare?! :lol: :lol:

Nego pharmacist, kad smo vec kod koloidnog srebra, kako to mislite deluje antibakterijski jednako kao sto otpusava nos?

Koloidni rastvori imaju relativno visok osmotski pritisak i osmozom 'izvlace' vodu i ostalu tecnost iz tkiva koja je uzrok da tkivo sluzokoze 'otekne' sto dovodi do senzacije da je nos zapusen. Na isti nacin, koloidni rastvor srebra ce izvuci tecnost iz bakterijske celije sto dovodi do pucanja membrane bakterijske celije i smrti bakterije.
Ovo objasnjenje je krajnje banalizovano i uprosceno ali se otprilike sve svodi na to.

p.s. Koji je to ONAJ farmaceut koji je prozivan na forumu?
 
pharmacist:
WithdrawnWater:
Bacis malo srebrnog nakita u vodu, i eto ti - sto da placas tolke pare?! :lol: :lol:

Nego pharmacist, kad smo vec kod koloidnog srebra, kako to mislite deluje antibakterijski jednako kao sto otpusava nos?

Koloidni rastvori imaju relativno visok osmotski pritisak i osmozom 'izvlace' vodu i ostalu tecnost iz tkiva koja je uzrok da tkivo sluzokoze 'otekne' sto dovodi do senzacije da je nos zapusen. Na isti nacin, koloidni rastvor srebra ce izvuci tecnost iz bakterijske celije sto dovodi do pucanja membrane bakterijske celije i smrti bakterije.
Ovo objasnjenje je krajnje banalizovano i uprosceno ali se otprilike sve svodi na to.

p.s. Koji je to ONAJ farmaceut koji je prozivan na forumu?

Uuh, cekajte, cekajte, sad ste me malo pogubili: kolk oja znam nos se 'zapusava' kada se dilatiraju krvni sudovi nosne sluznice i dolazi do oslobadjanja slobodne tecnosti odnosno do edema nosne sluzokoze (posledicno i do osecaja zapusenog nosa). Hocete da kazete da koloidno srebro (da ga uslovno tako nazovemo) deluje antiedematozno povlaceci slobodnu tecnost koja dovodi do edema sluznice......gde? Mislim.....sta biva sa tom tecnoscu iz tkiva, je l se izduvava napolje, je l se vraca u krvne sudove...kako ne dolazi do izvlacenja tecnosti iz krvnih sudova istim principom, ili celularne vode?...Nesto meni tu nikako nije jasno....i mislim - da li je koloidno srebro celijski specificno na neki nacin prema bakterijama - mislim, razmisljam ako izvlaci vodu iz bakterijske celije pa se ona smezurava i kolabira ( mislim d anikako ne moze da puca membrana - membrana puca ako se celija prepunjava kolko se secam) dakle kako se 'spasavaju' okolne celije tela, na prvom redu eritrociti (gde su bakterije tu je i krv, zar ne?)......
Kazem nesto mi tu nikako nije jasno u tom mehanizmu, zato me je i zainteresovalo, ali - ja sam neke stvari (te koje govore o reakcijama na celijskom nivou) davno radila, zaboravilo se; rada sam da me neko podseti i objasni. Hvala na pokusaju u svakom slucaju, pozdrav!
 
WithdrawnWater:
pharmacist:
WithdrawnWater:
Bacis malo srebrnog nakita u vodu, i eto ti - sto da placas tolke pare?! :lol: :lol:

Nego pharmacist, kad smo vec kod koloidnog srebra, kako to mislite deluje antibakterijski jednako kao sto otpusava nos?

Koloidni rastvori imaju relativno visok osmotski pritisak i osmozom 'izvlace' vodu i ostalu tecnost iz tkiva koja je uzrok da tkivo sluzokoze 'otekne' sto dovodi do senzacije da je nos zapusen. Na isti nacin, koloidni rastvor srebra ce izvuci tecnost iz bakterijske celije sto dovodi do pucanja membrane bakterijske celije i smrti bakterije.
Ovo objasnjenje je krajnje banalizovano i uprosceno ali se otprilike sve svodi na to.

p.s. Koji je to ONAJ farmaceut koji je prozivan na forumu?

Uuh, cekajte, cekajte, sad ste me malo pogubili: kolk oja znam nos se 'zapusava' kada se dilatiraju krvni sudovi nosne sluznice i dolazi do oslobadjanja slobodne tecnosti odnosno do edema nosne sluzokoze (posledicno i do osecaja zapusenog nosa). Hocete da kazete da koloidno srebro (da ga uslovno tako nazovemo) deluje antiedematozno povlaceci slobodnu tecnost koja dovodi do edema sluznice......gde? Mislim.....sta biva sa tom tecnoscu iz tkiva, je l se izduvava napolje, je l se vraca u krvne sudove...kako ne dolazi do izvlacenja tecnosti iz krvnih sudova istim principom, ili celularne vode?...Nesto meni tu nikako nije jasno....i mislim - da li je koloidno srebro celijski specificno na neki nacin prema bakterijama - mislim, razmisljam ako izvlaci vodu iz bakterijske celije pa se ona smezurava i kolabira ( mislim d anikako ne moze da puca membrana - membrana puca ako se celija prepunjava kolko se secam) dakle kako se 'spasavaju' okolne celije tela, na prvom redu eritrociti (gde su bakterije tu je i krv, zar ne?)......
Kazem nesto mi tu nikako nije jasno u tom mehanizmu, zato me je i zainteresovalo, ali - ja sam neke stvari (te koje govore o reakcijama na celijskom nivou) davno radila, zaboravilo se; rada sam da me neko podseti i objasni. Hvala na pokusaju u svakom slucaju, pozdrav!

Targezin (Targesin, Goedecke Parke Davis) deluje kao neorganski adstrigens i u tom smislu blag antiseptik. Adstrigensi imaju osobinu da vezuju vodu i sprecavaju rast i razmnozavanje bakterija na bar 4 razlicita nacina ciji mehanizmi prevazilaze okvir ovog teksta.
Targesin se koristi i za zaustavljanje manjih krvavljenja i za smanjenje lucenja zeludacnog soka.
Srebero iz targezina d o d a t n o deluje antibakterijski jer blokira sintezu nekih proteina bakterijske celije ali je to delovanje v e o m a s l a b o .
Albumino-tanat iz targezina vezuje vodu zbog velikog broja hidroksilnih (OH-) grupa i tkivo se adstringuje (steze).
Tamo gde nema vode, nema ni razmnozavanja bakterija.
Inace targezin je slabiji oftalmoantiseptik cak i od rastvora Argenti Nitras koji se koristi kao klasicna CREDEOVA PROFILAKSA gonoblenoreje novorodjencadi.

I konacno, bakterijska celija moze da pukne (u stvari, to je lose odabran izraz) tj. da se osteti i kada voda izadje van celije.Celija se smezura ali se membrana osteti.
 
Pussycat:
Pa prosto sam istrazivala malo po internetu i nekoj literaturi, i znam da nije isto. Procitaj opet pitanje i videces da me stvarno zanima ima li iko ISKUSTVA sa tim, da li deluje i sl!
Budi ljubazna pa podeli sa nama podatke do kojih si dosla u tom svom istrazivanju, mozda ce nam tad biti jasno o cemu govoris.
 
dr:
Pussycat:
Pa prosto sam istrazivala malo po internetu i nekoj literaturi, i znam da nije isto. Procitaj opet pitanje i videces da me stvarno zanima ima li iko ISKUSTVA sa tim, da li deluje i sl!
Budi ljubazna pa podeli sa nama podatke do kojih si dosla u tom svom istrazivanju, mozda ce nam tad biti jasno o cemu govoris.

da, i mene bi jako zanimalo, posto imam neka svoja vidjenja homeopatije, ako je to u pitanju.

pozdrav, doktorice :)
 
Ne širite diskusiju, pitanje je bilo ima li neko iskustvo sa koloidnom srebrnom vodom. Ja imam iskustvo sa tim rastvorom i mogu vam reći samo jedno
niti škodi niti pomaže - jedino što dosta košta. Ko
ne veruje neka kupi i isproba sam.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top