Zivotne Filozofije

Moja zivotna filozofija:budi dosledan svom stavu,neka te on prati i krci put u zivotu,trudi se da ostvaris svoj cilj ali ne po svaku cenu,postuj druge i radi na tome da ti sutra kaze hvala jucerasnjem danu jer sam danas srecan.
 
zainteresovana:
123456789:
zainteresovana:
Život je kao partija karata u kojoj se svaki igrač trudi da što bolje odigra s kartama koje su mu podeljene.
svaka cast tom filozofu na ovoj izreci gde god da je sad.

zainteresovana:
Onaj koji odbije da igra s kartama koje mu sleduju već traži neke za koje smatra da ih zaslužuje, osuđen je da propadne u životu.

e ovde se malo zaebao , sto bi trazio kad mogu da izvucme iz rukava.

pozzz
Jesi li ti siguran da ćeš uvek imati rukave za skrivanje? I na +40C? :lol:
Bolje je uvek računati samo na ono što možeš sam da postigneš sa onime što imaš, a ne na neku puku sreću. :wink: Ili prevarantsku sposobnost? :P

ako racunam samo ono sto ja mogu sam da postignem sa onim sto imam onda nemam nista.
 
Pa, sto se neke moje filozofije tice, mislim da je sve u ritmu. slicno kao sto u prirodi srecemo ciklicne promene i ritmicku impulsaciju i nasi zivoti su pod stalnim uticajem razlicitih ritmova u koje upadamo i u kojima ostajemo cak i kad delovanje onog sto ih je uzrokovalo prodje.

Zivot je kao jedna kosarkaska utakmica, pored rada i vezbanja jako je vazno da covek lovi pravi, tj odgovarajuci ritam zivljenja u bilo cemu sto radi. Vestina je dostizati ga, tj pronalaziti i prepoznavati prave trenutke putem kojih se ritam moze uhvatiti, oni su cas tu cas nisu, nesto kao a-ha dozivljaji...
Sve se to da svesti na onu misao kosarkaskog trenera fil dzeksona -
If you meet the Buddha in the lane, feed him the ball.
 
Prah si bio,u prah ćeš se pretvoriti, ali će ti u međuvremenu koja čašica pića dobro doći.
Da me ne optuže za plagijat, ovo sam pročitao u nekom stripu(Dilan Dog), a predstavlja mudrost jidiš(valda nešto jevrejsko).
U svakom slučaju, dobro mi zvuči. Nije prezahtevna filozofija života...
 
123456789:
Sizif:
dragonfromdarkness:
Sizif:
?:
koliko price koja ne sluzi nicemu
I na kraju tvoj komentar koji još više ne služi ničemu. A bogami i moj. :lol:
Ateista, he he ... :twisted: :twisted: :twisted:
Ma ja sam bre stvarno ateista... dabogda večno goreo u hrišćanskoj ideji pakla ako te lažem! :lol:

vera je najlaksi nacin zamljacivanja bezpametnog narod i vljadanja citavim svetom , tako da se ja slazem sa tobom Sizife.

na osnovu kog iskustva to tvrdis? sta konkretno zameras crkvi?
 
random_cloud_form:
Pa, sto se neke moje filozofije tice, mislim da je sve u ritmu. slicno kao sto u prirodi srecemo ciklicne promene i ritmicku impulsaciju i nasi zivoti su pod stalnim uticajem razlicitih ritmova u koje upadamo i u kojima ostajemo cak i kad delovanje onog sto ih je uzrokovalo prodje.

Zivot je kao jedna kosarkaska utakmica, pored rada i vezbanja jako je vazno da covek lovi pravi, tj odgovarajuci ritam zivljenja u bilo cemu sto radi. Vestina je dostizati ga, tj pronalaziti i prepoznavati prave trenutke putem kojih se ritam moze uhvatiti, oni su cas tu cas nisu, nesto kao a-ha dozivljaji...
Sve se to da svesti na onu misao kosarkaskog trenera fil dzeksona -
If you meet the Buddha in the lane, feed him the ball.

kako to tvoj zivot izgleda. ovo je potpuno neodredjeno sta si napisao. meni je bas nejasno. sta je to uopste ritam zivljenja? kojom brzinom jedes, ili koliki je raspon izmedju budjenja i dorucka?
 
123456789:
ako racunam samo ono sto ja mogu sam da postignem sa onim sto imam onda nemam nista.
Imaš sopstveni um i telo koje njegova osmišljavanja može da realizuje.
Imaš ukućane? Rodbinu? Komšije? Prijatelje? Šefa? Podređene? Planetu? Svi su u interakciji sa tobom.
Malo li je?
123456789:
vera je najlaksi nacin zamljacivanja bezpametnog narod i vljadanja citavim svetom , tako da se ja slazem sa tobom Sizife.
Nisi u pravu. Dogmatizam, ili slepo sleđenje neke ideje 'ubija duh'. Svejedno da li je ideja religiozna, naučna, filozofska, ili...
Sizif je dogmata ateizma, jer ne zna šta je to tačno (vidi temu na Politici), već samo slepo negira postojanje religije. Bar se tako predstavlja kroz diskusije.
Iz toga sledi da si u aksiomi. :P ...I duhovnoj dubiozi? :wink:
 
?:
123456789:
Sizif:
dragonfromdarkness:
Sizif:
?:
koliko price koja ne sluzi nicemu
I na kraju tvoj komentar koji još više ne služi ničemu. A bogami i moj. :lol:
Ateista, he he ... :twisted: :twisted: :twisted:
Ma ja sam bre stvarno ateista... dabogda večno goreo u hrišćanskoj ideji pakla ako te lažem! :lol:

vera je najlaksi nacin zamljacivanja bezpametnog narod i vljadanja citavim svetom , tako da se ja slazem sa tobom Sizife.

na osnovu kog iskustva to tvrdis? sta konkretno zameras crkvi?

ne crkvi(iako 90% popova su iskvareni, a nasa kretenska pravoslavna crkva nas zatupljuje do zla boga ) , nego jednostavno neverujem u to , jednog dana ce biti vise svetaca nego obicnih ljudi .
po mom misljenju vera je biznis sa kojim moze najvise para da se pokupio od prostog naroda .
jedni kazu da postoji "cika" Buda koji vlada citavim svetom , drugi kazu da postoji "boga" koji gleda gore sa neba i vlada citavim svetom , drugi kazu da postoje 1000 bogova (bog vatre , bog vode , bog mora....) i oni tako vladaju citavim svetom , jedni kazu da postoje samo ljudi na zemlji (i mozda poneki vanzemaljac :D ) i da oni vladaju citavim svetom.
to mi je nekako narealnije verovanje , ali neverujem ni u to , verujem u neku svoju veru koju ja stvaram koja nosi od svacega pomalo i tako pokusavam sebe da pravim neogranicenom licnoscu .
 
kocicm:
ovo sam zaboravio...





Ako mozes ostati miran kad na tvom putu
Svi izgube glavu i prstom pokazuju na tebe,
Ako sacuvas poverenje kad svi ostali sumnjaju,
Ali ako im ne zameris sto nemaju poverenja;
Ako ti cekanje ne predstavlja mnogo muke;
Ako ne lazes kada cujes lazi,
Ili ako ne mrzis kada tebe mrze;
Ako se ne pravis suvise dobar, niti govoris suvise mudro;
Ako snivas ali ti snovi nisu sve;
Ako mislis, ali ti misli ostaju uvek ciste;
Ako znas da primas pobedu i poraz,
Da primis jednako i jedno i drugo;
Ako mozes podneti da tvoju istinu
Varalice iskrivljuju da bi lakse prevarili budale,
Ako vidis kako u komadice razbijaju tvoj cilj
I ako se sagnes da podignes i pokupis ostatke.

Ako mozes sakupiti sva tvoja dobra
I stviti ih na kocku, sve odjednom,
Ako si spreman da ponovo krenes, kao na pocetku,
Ne prosaptavsi ni reci, izgubivsi sve uz osmeh;
Ako prisilis svoje srce, svoje zivce, svoje misice
Da sluze tvojim ciljevima i kad su malaksali
I ako ustrajes kada sve zaostane
Izuzev volje koja naredjuje: "Drzi se dobro!"
Ako se usred gomile ne ponosis,
I ne smatras se herojem, ako se druzis s kraljevima;
Ako te ni prijatelj ni neprijatelj ne mogu pokvariti;
Ako svaki covek za tebe nesto znaci, ali ni jedan suvise;
Ako umes dobro ispuniti svaku minutu svog zivota,
I svakog trenutka ides pravim putem;
Tvoja ce biti zemlja i sve njeno blago,
Jer,
BICES COVEK, SINE MOJ!

Фини превод Киплингове "If" ;)
 
kocicm:
ovo sam zaboravio...





Ako mozes ostati miran kad na tvom putu
Svi izgube glavu i prstom pokazuju na tebe,
Ako sacuvas poverenje kad svi ostali sumnjaju,
Ali ako im ne zameris sto nemaju poverenja;
Ako ti cekanje ne predstavlja mnogo muke;
Ako ne lazes kada cujes lazi,
Ili ako ne mrzis kada tebe mrze;
Ako se ne pravis suvise dobar, niti govoris suvise mudro;
Ako snivas ali ti snovi nisu sve;
Ako mislis, ali ti misli ostaju uvek ciste;
Ako znas da primas pobedu i poraz,
Da primis jednako i jedno i drugo;
Ako mozes podneti da tvoju istinu
Varalice iskrivljuju da bi lakse prevarili budale,
Ako vidis kako u komadice razbijaju tvoj cilj
I ako se sagnes da podignes i pokupis ostatke.

Ako mozes sakupiti sva tvoja dobra
I stviti ih na kocku, sve odjednom,
Ako si spreman da ponovo krenes, kao na pocetku,
Ne prosaptavsi ni reci, izgubivsi sve uz osmeh;
Ako prisilis svoje srce, svoje zivce, svoje misice
Da sluze tvojim ciljevima i kad su malaksali
I ako ustrajes kada sve zaostane
Izuzev volje koja naredjuje: "Drzi se dobro!"
Ako se usred gomile ne ponosis,
I ne smatras se herojem, ako se druzis s kraljevima;
Ako te ni prijatelj ni neprijatelj ne mogu pokvariti;
Ako svaki covek za tebe nesto znaci, ali ni jedan suvise;
Ako umes dobro ispuniti svaku minutu svog zivota,
I svakog trenutka ides pravim putem;
Tvoja ce biti zemlja i sve njeno blago,
Jer,
BICES COVEK, SINE MOJ!
Kipling nego ne sme da kaze
 
GODINAMA SAM MUDRACE LAKOMISLENO TRAŽIO PO IZGLEDU, PO DUGIM NOKTIMA I SEDIM BRADAMA, A ONI SU MI, PRERUŠENI U PILJARICE I KOČIJAŠE, JOŠ ODAVNO NEGDE USPUT DOŠAPNULI TRI NAJVEĆE MUDROSTI SVETA:
- SAMO DA SMO ŽIVI I ZDRAVI
- SVE U SVOJE VREME
- JESI ILI NISI.


Ovo nije rekao ni jedan filozof .... odlomak je iz knjige Đ.Balaševića .... ali meni se dopalo.
 
NatasaNatasa:
GODINAMA SAM MUDRACE LAKOMISLENO TRAŽIO PO IZGLEDU, PO DUGIM NOKTIMA I SEDIM BRADAMA, A ONI SU MI, PRERUŠENI U PILJARICE I KOČIJAŠE, JOŠ ODAVNO NEGDE USPUT DOŠAPNULI TRI NAJVEĆE MUDROSTI SVETA:
- SAMO DA SMO ŽIVI I ZDRAVI
- SVE U SVOJE VREME
- JESI ILI NISI.


Ovo nije rekao ni jedan filozof .... odlomak je iz knjige Đ.Balaševića .... ali meni se dopalo.

I meni se dopada.
 
NatasaNatasa:
GODINAMA SAM MUDRACE LAKOMISLENO TRAŽIO PO IZGLEDU, PO DUGIM NOKTIMA I SEDIM BRADAMA, A ONI SU MI, PRERUŠENI U PILJARICE I KOČIJAŠE, JOŠ ODAVNO NEGDE USPUT DOŠAPNULI TRI NAJVEĆE MUDROSTI SVETA:
- SAMO DA SMO ŽIVI I ZDRAVI
- SVE U SVOJE VREME
- JESI ILI NISI.


Ovo nije rekao ni jedan filozof .... odlomak je iz knjige Đ.Balaševića .... ali meni se dopalo.

Svi ljudi sveta su Filozofi , nevodim se ni ja kao filozof ali volim da filzofiram...
p.s. lepo izreceno nema sta !
 

Back
Top