Zivotne Filozofije

zainteresovana:
Tvoja dužnost je postojanje. Ne da budeš neko, niti da budeš niko, jer se za to kače pohlepa i ambicija. Nemoj biti ni ovaj ili onaj, jer tako postaješ uslovljen - treba samo da postojiš, i to je sve.
Život je kao partija karata u kojoj se svaki igrač trudi da što bolje odigra s kartama koje su mu podeljene. Onaj koji odbije da igra s kartama koje mu sleduju već traži neke za koje smatra da ih zaslužuje, osuđen je da propadne u životu. Nas niko nije pitao želimo li da igramo. Tu nema izbora, svi u tome učestvuju. Na nama je da odlučimo kako.
sto ja ne volim Antoni De Mela....
uh....
ali mislim da ga treba potpisati kada ga citiras
 
zainteresovana:
Život je kao partija karata u kojoj se svaki igrač trudi da što bolje odigra s kartama koje su mu podeljene.
svaka cast tom filozofu na ovoj izreci gde god da je sad.

zainteresovana:
Onaj koji odbije da igra s kartama koje mu sleduju već traži neke za koje smatra da ih zaslužuje, osuđen je da propadne u životu.

e ovde se malo zaebao , sto bi trazio kad mogu da izvucme iz rukava.

pozzz
 
Hmmm...

Način života
Čovek se rađa nežan i slab,
u času svoje smrti, on je tvrd i krut.
Zeleno bilje je nežno i ispunjeno sokom.
Kad umire, uvelo je i suvo.
Stoga, krutost i nesavitljivost
sledbenici su smrti.
Blagost i plodnost su sledbenici života.
Zato vojska koja nije fleksibilna
Drvo koje se ne savija, lako se slama.
Tvrdo i jako će pasti.
Meko i slabo biće pobednik.

Sun Tsu
 
kakav kuršlus! Priznajem da ova poznata beseda može nekome, u čitanju letimice, da zazvuči čak i dubokoumno...a ustvari je samo hrpa jalovo nanizanih iskaza.
Svaka čast Sun Tzu Wu-u. Ne sporim da je bio (i ne zanima me) dobar vojni strateg, ali mu je dar za filosofsko promišljanje izvesno veoma slab.
Sve ovo što je rekao o načinu života, sem poslednje dve izjave, donekle i stoji. Metaforično, naravno, ali ipak odveć proizvoljno i nejasno rečeno. Da ne analiziram nepotrebno..."Čovek se rađa nežan i slab"...u redu, ma šta pod tim nežan i slab mislili..."u času svoje smrti, on je tvrd i krut"...hajd' i to. I onda, preko "Drvo koje se ne savija, lako se slama", da zaključimo "Tvrdo i jako će pasti. Meko i slabo biće pobednik."!? Aman!
Prvo, čak i da se složimo da će ustrajati ono fleksibilno, gipko...drvo, čovek, misao - svejedno...zašto da jakom odričemo savitljivost, zašto da ga poistovećujemo sa krutim!?
Ovo nema elementarne životne logike...jednostavno nema bilo kakvog smisla, niti veze sa bilo kojom životnom filosofijom.
 
Moja životna filozofija:

Naš najvažniji cilj u životu treba da nam bude uzdizanje naše duše. Drugim rečima, napredak naših duhovnih i moralnih moći: da svakim danom sve više prosvećujemo svoj duh i svakim danom se osećamo sve više slobodnim i boljim.
ajde da ne budem nekulturna pa da ne potpišem čoveka: ovo su reči jedine osobe koju ja priznajem za autoritet - Sokrata

Ima još nešto interesantno o tome da nešto malo poput treptaja leptirovih krila na jednoj, može izazvati nešto veliko poput uragana na drugoj strani sveta. Toga se ja uvek setim kad zapadnem u egzistencijalnu krizu i pitam se zbog čega ja dođavola postojim. :wink:
 
Kelis:
zainteresovana:
Tvoja dužnost je postojanje. Ne da budeš neko, niti da budeš niko, jer se za to kače pohlepa i ambicija. Nemoj biti ni ovaj ili onaj, jer tako postaješ uslovljen - treba samo da postojiš, i to je sve.
Život je kao partija karata u kojoj se svaki igrač trudi da što bolje odigra s kartama koje su mu podeljene. Onaj koji odbije da igra s kartama koje mu sleduju već traži neke za koje smatra da ih zaslužuje, osuđen je da propadne u životu. Nas niko nije pitao želimo li da igramo. Tu nema izbora, svi u tome učestvuju. Na nama je da odlučimo kako.
sto ja ne volim Antoni De Mela....
uh....
ali mislim da ga treba potpisati kada ga citiras
O ukusima ne treba, tj. ne vredi raspravljati. :wink:
A nisam smatrala da je neophodno da ga potpišem, jer je čovek lepo formulisao moju životnu filozofiju. I verujem, ne samo moju. Za mene to nije samo citat. :D
 
123456789:
zainteresovana:
Život je kao partija karata u kojoj se svaki igrač trudi da što bolje odigra s kartama koje su mu podeljene.
svaka cast tom filozofu na ovoj izreci gde god da je sad.

zainteresovana:
Onaj koji odbije da igra s kartama koje mu sleduju već traži neke za koje smatra da ih zaslužuje, osuđen je da propadne u životu.

e ovde se malo zaebao , sto bi trazio kad mogu da izvucme iz rukava.

pozzz
Jesi li ti siguran da ćeš uvek imati rukave za skrivanje? I na +40C? :lol:
Bolje je uvek računati samo na ono što možeš sam da postigneš sa onime što imaš, a ne na neku puku sreću. :wink: Ili prevarantsku sposobnost? :P
 
Moja zivotna filosofija :
1.Ne boj se i ne brini se
2.Cuti,trpi,prastaj i voli
3.Prolivaj krv,znoj i suze

Strah koci napredovanje.Brige guse duhovni zivot.
Prolivanje krvi znaci trud i napor do bola.
 

Back
Top