Hardstyle/Raw/Hardcore

Србодер

Zainteresovan član
Poruka
497
Evo malo od mene, za ovu vrstu muzike sam saznao nesto pre skoro 2 god. Tada sam i poceo da je slusam, presao sam sa metal muzike jer sam trazio nesto jace. Ova muzika je specificna zbog vrste kicka i basa ukljucujuci i melodiju.
Inace evo koga sve slusam:
Headhunterz, zatox, ran-d, gunz for hire, brennan heart, coone, psyko punkz, the pitcher tartaros, d-block and s-te-fun, donkey rollers, the prophet, angerfist, mad dog, evil activities. I ima jos dosta..

Slabo ko je cuo za ovu muziku kod nas i ako je veoma popularna sto se tice holandije, poljske, nemacke, italije...

Neko vase misljenje, ili tako nesto?

Evo malo hardcore-a:
 
Poslednja izmena:
Sto se tice hardcore-a,definitivno je brza i raw muzika glasnija od metala,pjesme traju pola minute,do minut,neke ispod pola minute,pravac se razvio pocetkom osamdesetih,odnosno 1978 sa black flag-om,sve ostalo su izvedenice iz zanra bez zanra..zapravo zanra koji je oformljen da ojaca pank muziku,primesa panka,neodvojiva od pank roka.Old school ranih osamdesetih po meni dodje jedini relevantni muzicki hardcore autenticni zvuk,bendovi kao sto su circle jerks,germs,dead kennedys,exploited,dri,mdc,agnostic front,minor threat,negative fx,negative approach,deep wound,ss decontrol,i razni razni drugi..ovaj noviji hardcore u koje spadaju i gore pomenuti bendovi i hardstyle je zapravo povratak nekoj srzi koja naginje metalu,i to nije vise ta hardcore forma..recimo postoji zanimljivi podzanrovi tipa power-violence,crust,ali i u neku ruku sve sto danas ljudi prave prihvataju kompromise,tako su odrastali,slusalo se sve i svasta i kad uporedis pravce,u sustini nema razlike,neko ko to nikad nije ni cuo,sa strane ne bi mogao da prepozna razlike u tome dok mu ne objasnis..a to se upravo odnosi na evropu vise nego na ameriku.
 

Back
Top