Pogresno kopiranje u Nero-u

  • Začetnik teme Vragolasta Amfibija
  • Datum pokretanja
Pa ovako,idem normalno na Copy CD i lepo mi se ucita i lepo pocne da se narezuje i na kraju kaze da kopiranje nije uspelo.Kad posle pustim taj CD na stubu ne mogu da setam po pesmama koju ja hocu da pustim nego samo od pocetka mogu da slusam.Znaci,na displeju mi stoji prva pesma kao prva (1) a sve ostale cita kao drugu(2),kao da su sve spojene.
MIslila sam da mi je usao neki virus ili crv pa mi pobrljaveo komp pa sam ga reinstalirala kompletno,mada,instalirala sam taj isti Nero.I sada opet isto.E sad, ja nemam pojma da li je nesto u podesavanjima u samom programu.A kada narezujem pesme sa CD-ROMa u audio formatu mogu da se slusaju na stubu najnormalnije.Eto tako.
 
aha, ti si reinstalirala operativni sistem.Bio sam u dilemi da li si reinstalirala windows ili nero.

Pa ako si reinstalirala OS onda si pobila i sve viruse koji su ti bili na kompu( ne znam kakva je situacija ako imas neki virus na D: particiji :roll:)
ali u svakom slucaju izgleda da tebi ta instalaciona datoteka Nero-a nije u redu.Ili pak programa u kome slusas muziku.
Sacekaj ipak da ti odgovori neko ko se razume bolje od mene u ovo :idea:
 
Ovako ,ako koristis opciju copy entire disc ,onda ti program uzima resurse sadrugog CD-a (citaca) ,ukoliko zelis da snimis Audio CD sa svog kompjutera ,a da ti ga cita obocni CD player ,moras da pjesme imas na kompu u obicnom WAVE formatu i kad zelis da ih narezes koristi opciju u NERO-i create Audio CD .
Ako nesto nije jasno ,reci .
 
Da i jos nesto ,ukoliko koristis prvu opciju ,tj zelis da kopiras sa jednog CD-a sadrzaj na drugi CD ,radi sledece .
U prvi citac ubaci CD sa kojeg hoces da kopiras podatke ,a u pisac ubaci prazan CD na koji hoces da snimis podatke .Pokreni nero uzmi opciju copy entire CD ,i kada ti se pojavi options meni ,aktiviraj kao "Source drive" rom u kojem se nalazi CD sa podatcima ,a kao "Destination drive" stavi pisac u kom je prazan CD ,stavi brzinu itd. i klikni next/finnish (sad neznam tacno sta je u pitanju ,ni koju verziju NERO-a koristis) .
I sve bi trebalo biti u redu ,i nemoras vise reinstalirati windows ,nisu virusi tako cesti i opasni ,kao sto pretpostavljas .
 
Sucur:
Da i jos nesto ,ukoliko koristis prvu opciju ,tj zelis da kopiras sa jednog CD-a sadrzaj na drugi CD ,radi sledece .
U prvi citac ubaci CD sa kojeg hoces da kopiras podatke ,a u pisac ubaci prazan CD na koji hoces da snimis podatke .Pokreni nero uzmi opciju copy entire CD ,i kada ti se pojavi options meni ,aktiviraj kao "Source drive" rom u kojem se nalazi CD sa podatcima ,a kao "Destination drive" stavi pisac u kom je prazan CD ,stavi brzinu itd. i klikni next/finnish (sad neznam tacno sta je u pitanju ,ni koju verziju NERO-a koristis) .
I sve bi trebalo biti u redu ,i nemoras vise reinstalirati windows ,nisu virusi tako cesti i opasni ,kao sto pretpostavljas .
Imam SONY CD-RW CRX23OE.Znaci kad hocu da kopiram ubacim disk,kliknem Copy CD i on pocne da ucitava.Kad ucita izbzci CD_ROM i trazi da ubacim prazni CD.Ja to uradim i on sa pocne narezivanje.Znaci nema nista ja tu da trazim i da klikcem.Nego,ja mislim da nesto nije u podesavanju.Sta je to copy-at -once/96 jer kod mene nije to stavljeno nego samo copy-at-once.Inace kad iz MP3 formata narezujem sa CD-ROMa u audio radi ook.
E i sad ja smaram mozda sa ovom temom ali bas me nervira to.Inace komp sam renstalirala ne zbog toga nego zbog druge stvari pa sam mislila da ce i ovo da se sredi.Ali nije.MIslim ,kome god kazem za ovaj problem,niko nema pojma.MOzda ipak treba da uzmem neki drugi Nero.
 
Koliko sam shvatio imas samo CD-RW ,ako je to slucaj ,radi po mom prvom objasnjenju ,tj kopiraj pjesme na racunar u WAVE formatu (imas na netu programa za konverziju) nemoj samo kliknuti na ikone pjesama i cisto copy/paste na komp ,jer tada samo prenosis sortcut (precicu) ,nego pomocu nekog programa konvertuj u WAVE ,zatim pokreni narezivanje opcijom u Neri "CREATE AUDIO CD" ,ubaci pjesme na listu fajlova koje treba narezati i gotova prica .
 
Sucur:
Koliko sam shvatio imas samo CD-RW ,ako je to slucaj ,radi po mom prvom objasnjenju ,tj kopiraj pjesme na racunar u WAVE formatu (imas na netu programa za konverziju) nemoj samo kliknuti na ikone pjesama i cisto copy/paste na komp ,jer tada samo prenosis sortcut (precicu) ,nego pomocu nekog programa konvertuj u WAVE ,zatim pokreni narezivanje opcijom u Neri "CREATE AUDIO CD" ,ubaci pjesme na listu fajlova koje treba narezati i gotova prica .

1. Zašto u .wav formatu kad se Nero(čak i verzija 5.x) lepo snalazi i sa mp3 formatom?
2. Zašto uopšte da komplikuje konverzijom u kompjuterski format (wav ili mp3) kad može da iskopira Audio CD (ako sam dobro shvatio to pokušava da izvede) ...

Vragolasta Amfibija:
Imam SONY CD-RW CRX23OE.Znaci kad hocu da kopiram ubacim disk,kliknem Copy CD i on pocne da ucitava.Kad ucita izbzci CD_ROM i trazi da ubacim prazni CD.Ja to uradim i on sa pocne narezivanje.Znaci nema nista ja tu da trazim i da klikcem.Nego,ja mislim da nesto nije u podesavanju.Sta je to copy-at -once/96 jer kod mene nije to stavljeno nego samo copy-at-once.Inace kad iz MP3 formata narezujem sa CD-ROMa u audio radi ook.
E i sad ja smaram mozda sa ovom temom ali bas me nervira to.Inace komp sam renstalirala ne zbog toga nego zbog druge stvari pa sam mislila da ce i ovo da se sredi.Ali nije.MIslim ,kome god kazem za ovaj problem,niko nema pojma.MOzda ipak treba da uzmem neki drugi Nero.

Nisam baš siguran da razumem gde ti to Nero ucita izvorni CD?

Ako koristiš opciju 'Copy Entire disc' a imaš samo jedan uređaj onda za 'Destination drive' izaberi 'Image recorder' snimi sliku CD-a na hard disk, a zatim iz opcije 'Disc image or saved projects' nareži sliku na prazan CD ...

Ako Nero nastavi da pravi probleme za kopiranje celog diska probaj program Alcohol 120% ...
 
Sucur:
Koliko sam shvatio imas samo CD-RW ,ako je to slucaj ,radi po mom prvom objasnjenju ,tj kopiraj pjesme na racunar u WAVE formatu (imas na netu programa za konverziju) nemoj samo kliknuti na ikone pjesama i cisto copy/paste na komp ,jer tada samo prenosis sortcut (precicu) ,nego pomocu nekog programa konvertuj u WAVE ,zatim pokreni narezivanje opcijom u Neri "CREATE AUDIO CD" ,ubaci pjesme na listu fajlova koje treba narezati i gotova prica .
Eh,ma moze tako ali je duze,ko ce to da radi.Uzgred,ja to radim uspomoc Media Player,rip-ujem,ne koristim Audio Graeber ni CDex.
Iskreno,skroz ste me zbunili jer u mom Neru a to je 6. nema nigde tih opcija koje vi navodite.
Ali hvala vam puno u svakom slucaju ! :P :P :P :P
 
Каспер:
1. Zašto u .wav formatu kad se Nero(čak i verzija 5.x) lepo snalazi i sa mp3 formatom?
Da snalazi se NERO ,ali se nesnalazi obicni CD player ,zar nevidis da cura zeli da slusa muziku na obicnom cd playeru ,a ne na kompu .

Каспер:
2. Zašto uopšte da komplikuje konverzijom u kompjuterski format (wav ili mp3) kad može da iskopira Audio CD (ako sam dobro shvatio to pokušava da izvede) ...
Pa kako druckije snimas Audio CD na komp nego u nekom od gore navedenih formata ili recimi WMA ,ako ih skidas preko Media Playera .
 
Red_Zmaja:
Pogledaj da li je cekirano ono No Pause Betwen tracks ili tako nesto.....ne razumem ali nero se u zadnje vreme i kod mene nesto tripuje....
Ej super si se to setio jer sam do malopre blejala po programu trazeci sta je problem i nasla sam to ali ne u opcijama za Copy CD nego za Audio CD.A onda sam resila da zrtvujem jedan CD i probam onaj duzi put.Cak sam kopirala i preko Nero Expres koji je kao prostiji.I isto je i u jednom i u drugom slucaju.Cak sam pokusala i na drugom stubu reko da nije do toga.NIje.
Mozda ce ipak onaj program Alkohol 120% najbolje da posluzi,samo dok prsnem...aj pa...bar caskamo...hehe
 
Vragolasta Amfibija:
Eh,ma moze tako ali je duze,ko ce to da radi.Uzgred,ja to radim uspomoc Media Player,rip-ujem,ne koristim Audio Graeber ni CDex.
Iskreno,skroz ste me zbunili jer u mom Neru a to je 6. nema nigde tih opcija koje vi navodite.
Ali hvala vam puno u svakom slucaju ! :P :P :P :P

Kako to misliš duže?
Kreiranje slike CD i njeno rezanje na drugi CD traje kraće od prebacivanja u kompjuterski format pa ponovnog vraćanja u Audio format prilikom rezanja, pri tome dobiješ CD čiji je sadržaj identičan originalnom CD-u. :wink:

Ne verujem da je upitanju 'no pause betwin tracks' (prva pesma ti je odvojena od ostalih) :?:


Sucur:
Каспер:
1. Zašto u .wav formatu kad se Nero(čak i verzija 5.x) lepo snalazi i sa mp3 formatom?
Da snalazi se NERO ,ali se nesnalazi obicni CD player ,zar nevidis da cura zeli da slusa muziku na obicnom cd playeru ,a ne na kompu .

Каспер:
2. Zašto uopšte da komplikuje konverzijom u kompjuterski format (wav ili mp3) kad može da iskopira Audio CD (ako sam dobro shvatio to pokušava da izvede) ...
Pa kako druckije snimas Audio CD na komp nego u nekom od gore navedenih formata ili recimi WMA ,ako ih skidas preko Media Playera .

Slušaš li ti sebe dok pričaš? :roll:



1. Pod 'Nero(čak i verzija 5.x) lepo snalazi i sa mp3 formatom' podrazumevam da Nero može da direktno konvertuje mp3 format u Audio prilikom rezanja kao i wav (samo što mp3 zauzima 10-tak puta manji prostor na hard disku od wav).
2. Audio Cd prebacujem u mp3 format programom Cdex ( http://cdexos.sourceforge.net/ ) koji se, po meni pokazao najoptimalnijim, u odnosu na nekoliko drugih programa koje sam koristio.
 
Zasto ti je bitna velicina kada posle narezivanja ,te pjesme za par sekundi mozes da obrises sa harda ,a rekao sam u WAVE zato sto mnogo brze konvertuje u njega nego u mp3 ,pa ako ti je bitno vrijeme razmisli .
Da,i nemoj da se pravis pametan sa tim "slusas li ti sebe dok pricas"
 
IMATE STO GODINA A GOVORITE GLUPOSTI!!!
Amfibiji svaka cast ali vi ste...
Ona je postavila odlicno pitanje, a vi je tu smarate ( Pitala je za NERO BURNING ROOM, a vi joj dajete komande za NERO EXPRESS)

Ja ne razumem da li ti hoces da kopiras sa jednog CD-a na Drugi CD, ili hoces iz kompjutera da prerezes muziku na prazan CD (CD-R)???

Odgovori na ovo i dobices resenje!!!
 

Back
Top