Romper stomper

diretore

Veoma poznat
Poruka
12.998
Kako vam se dopada ovaj australijski film koji ima slicnosti i sa Paklenom pomarandzom. Jedna od prvih uloga Rasel Krou-a.
Zanimljivo da je to i bila prva i poslednja glavna uloga Daniel Pollock-a(Davey) koji je poslije izvrsio samoubistvo.
 
skinhead antologija 8) 8) 8)
e,a rasel je bio
10.gif
u tom filmu...i jedino u tom filmu :!:
 
Romper-stomper je po meni, jedan od 100 najboljih filmova. Tretira na izuzetan način delinkvenciju i agresivnost kod mladih, veliki gnev i mržnja može da se okonča jedino sa tragičnim posledicama, medjutim ono dvoje mladih koji su sposobni za ljubav - imaju šansu... Preporučujem ga svima koji ga još nisu videli!
 
diretore:
Kako vam se dopada ovaj australijski film koji ima slicnosti i sa Paklenom pomarandzom. Jedna od prvih uloga Rasel Krou-a.
Zanimljivo da je to i bila prva i poslednja glavna uloga Daniel Pollock-a(Davey) koji je poslije izvrsio samoubistvo.
Meni se jako dopao, sa tako malim budžetom nije moglo bolje..
 
Kad_LupimLupim:
Na mene nije ostavio neki poseban utisak. Mnogo mi je jaci American History X ili kako ga nashi prekrstishe Fatalni Kurs X.

dakle slazem se sa Vision...
ova dva filma ne treba povezivati,
a drugo nastala su u dva razlicita vremena
Romper stomper(1992),
a American history X(1998)

sa stanovistva kinematografije:
Romper stomper je jedan od rijetkih filmova koji je imao uspjeh sa malim budzetom (snimljen na Super 16mm filmu u poredjenju sa 35mm za ostale filmove)
 
Cim sam procitala vase poruke imala sam osecaj da sam gledala barem deo tog filma.I jesam,jednom na Pinku,kraj,i secam se nekih scena na nekkoj steni kad je neko ubijem (valjda ga je ubio Crowe). Izgledao mi je zanimljiv,pokusacu da ga nadjem na Dvix
 

Back
Top