Virusi & Antivirusi sta vi mislite ?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

elena_1999

Početnik
Poruka
36
Kazu, postoje zli ljudi koji prave viruse, al postoje i companije koje prave antivirus software.Sad ja u sve to sumnjam meni izgleda da je to zajednicki biznis,mislim da ti isti
proizvodjaci Antivirusa prave i viruse.Licno sam isprobala "Micro Trend "Free scan your PC.Poslali su mi blizu 300 objekata i oko 30 virusa.
Sad sumnjam i u Microsofta.
Odgovorite mi koliko sam u pravu !
 
U svijetu interenta uvijek spavaj sa jednim okom otovrenim...
Po nekom mom sitnom iskustvu nema sta u koga da se sumnja.. Samo je pitanje sta zelis i kako da se postavis..

Dakle, virusi i antivirusi... Sve je to isto s*anje.. dakle, odaberi za sebe nacin odbrane i smiri zivce..

Razmisljanja tipa da li je ovaj ili onaj to ili ono je suvisno i opterecuje se covjek time tako da po meni nema potrebe tim razbijati glavu.. Ipak se vodim iskustvima mnogo pametnijim od sebe i pokusavam da ih pratim da bi mi bilo lakse i da se ne bih zamarao onim za sta nemam potrebe...
 
Licno misljenje:
sve je pocelo tako sto se nekim talentovanim klincima svidela mogucnost da budu pakosni i da naprave kod koji ce drugome napraviti stetu na kompu.U pogresnom su smeru usmerili svoje znanje jer nisu imali gde da ga unovce.Tada jos nije bilo interneta pa je sirenje tih kodova bilo jako tesko.Od pojave interneta i mogucnosti preuzimanja fajlova sa neta uvideli su da mogu zaraziti milione racunara i pocela je utrka ko zna vise :x Onda su se javile AV kompanije :) To su isto pametni i nadareni ljudi koji su to svoje znanje usmerili u casnije i komercijalnije vode.
Da li AV kompanije prave viruse? Mislim da je odgovor da.Ali ne sve.
Zanimljivo je da se danas tvorci virusa vise okrecu na pisanje zlonamernih kodova za symbian telefone ali to ne znaci da ce izgubiti interesovanje za windows OS.
 
И мени је то пало на памет одавно и готово да сам сигуран да и они избаце по неки вирус када се ситуација мало утиша (ако се то уопште некад дешава)...
 
hamradio:
Mirise mi na ono: sta je bilo pre - kokoska, ili jaje?....
................


Koristila sam Antivirus McAfee 6.0 Dogodilo se da sam dobila Virus >Downlader ME.[trojan] Nista nije moglo da ga ukloni, ni Norton,Avg,Panda. Obratila sam
se e-mailom kod McAfee, oni su mi preporucili novu verziju 7.0 kupila sam to i pronasao je 23 trojanca.
a ne i onaj [Win.32 Downloader ME ] Sad se pitam od kud sad ti virusi kad sam prije toga McAfe 7.0
Cistila comp.Sa Norton av.Avg.av.Panda gold.av/
Oni nisu nasli nista ? a McAfee 7.0 nasao 23 troj.
Moj zakljucak je dok sam Downloadovala McAfee 7.0
oni su u njemu poslali te viruse da bi se opravdali
i dokazali musteriji da oni imaju dobar Antivirus.
 
Pa ne verujem da ces sa AV software-om da dobijes u paketu i viruse jer bi to objavila neka druga AV kompanija i tako srusila ugled te prve!
Ja pre mislim da ti virusi nisu ni postojali nego da ih je av "kao" nasao da bi ti pomislila kako je to dobar software :idea:
 
odmah da te razuverim (@elena_1999) :
AV kompanije namaju preca posla nego da pisu viruse 8) ... Jer ti zaista mislis da ce neki pametnjakovic da zaposli pisca virusa u AV kompaniju? Danas? Nema sanse... Kaspersky Labs sigurno nije glup (mislim osoblje KL-a) da pise viruse kad ih iovako ima na pretek :wink: ... E sad to je vec nesto drugo sto ti se desilo sa McAfee-jem... Batali ti taj McAfee 7.0 i stavi McAfee 9.0 pa onda sudi o AV-u i o tome kako on salje viruse u instalaciji (ovo je moguce ako skidate AV sa nekih sknj sajtova (desilo mi se jednom...2 trojana u instalaciji))... I sigurno nisu blesavi ovi iz F-Risk-a (F Prot prave) da sad bacaju jos virusa na net (baza im non-stop raste.. trenutno je nekih 162.000 definicija (mozda i vise ne znam)) ... Malo si neosnovano optuzila kompanije .... Kada budes imalaa dokaze onda mozes da nam to tvrdis a za sad molio bih te da zadrzis misljenje za sebe ok? 8)

m.p. Ako zelis neki ultra dobar AV ne preostaje ti puno izbora (tacnije ima ih 3 ):
-Kaspersky
-F-Secure
-AVK
izaberi i ostani zasticena maximalno....
 
krak:
odmah da te razuverim (@elena_1999) :
AV kompanije namaju preca posla nego da pisu viruse 8) ... Jer ti zaista mislis da ce neki pametnjakovic da zaposli pisca virusa u AV kompaniju? Danas? Nema sanse... Kaspersky Labs sigurno nije glup (mislim osoblje KL-a) da pise viruse kad ih iovako ima na pretek :wink: ... E sad to je vec nesto drugo sto ti se desilo sa McAfee-jem... Batali ti taj McAfee 7.0 i stavi McAfee 9.0 pa onda sudi o AV-u i o tome kako on salje viruse u instalaciji (ovo je moguce ako skidate AV sa nekih sknj sajtova (desilo mi se jednom...2 trojana u instalaciji))... I sigurno nisu blesavi ovi iz F-Risk-a (F Prot prave) da sad bacaju jos virusa na net (baza im non-stop raste.. trenutno je nekih 162.000 definicija (mozda i vise ne znam)) ... Malo si neosnovano optuzila kompanije .... Kada budes imalaa dokaze onda mozes da nam to tvrdis a za sad molio bih te da zadrzis misljenje za sebe ok? 8)

m.p. Ako zelis neki ultra dobar AV ne preostaje ti puno izbora (tacnije ima ih 3 ):
-Kaspersky
-F-Secure
-AVK
izaberi i ostani zasticena maximalno....
...
@ Ja mislim da si 90% u pravu, jer oni su vjerovatno
izmislili te viruse da se pokazu kao dobar AV.
A ovo sve pisem jer sam veoma ljuta na Viruse i Antiviruse.
 
elena_1999:
krak:
odmah da te razuverim (@elena_1999) :
AV kompanije namaju preca posla nego da pisu viruse 8) ... Jer ti zaista mislis da ce neki pametnjakovic da zaposli pisca virusa u AV kompaniju? Danas? Nema sanse... Kaspersky Labs sigurno nije glup (mislim osoblje KL-a) da pise viruse kad ih iovako ima na pretek :wink: ... E sad to je vec nesto drugo sto ti se desilo sa McAfee-jem... Batali ti taj McAfee 7.0 i stavi McAfee 9.0 pa onda sudi o AV-u i o tome kako on salje viruse u instalaciji (ovo je moguce ako skidate AV sa nekih sknj sajtova (desilo mi se jednom...2 trojana u instalaciji))... I sigurno nisu blesavi ovi iz F-Risk-a (F Prot prave) da sad bacaju jos virusa na net (baza im non-stop raste.. trenutno je nekih 162.000 definicija (mozda i vise ne znam)) ... Malo si neosnovano optuzila kompanije .... Kada budes imalaa dokaze onda mozes da nam to tvrdis a za sad molio bih te da zadrzis misljenje za sebe ok? 8)

m.p. Ako zelis neki ultra dobar AV ne preostaje ti puno izbora (tacnije ima ih 3 ):
-Kaspersky
-F-Secure
-AVK
izaberi i ostani zasticena maximalno....
...
@ Ja mislim da si 90% u pravu, jer oni su vjerovatno
izmislili te viruse da se pokazu kao dobar AV.
A ovo sve pisem jer sam veoma ljuta na Viruse i Antiviruse.
I jos da dodam nisam mislila na
Kaspersky__Nod.32__AVG__@Rec je bila o McAfee AV.
a Antivirus Software Companije ne bi ni postojale
Da nejma pisaca virusa.Pokusajte skinuti neki besplatni Antivirus [Osim AVG ] I uvjerit ces se
Sta ces dobiti kao prilog.
 
GZ:
Razmisljanja tipa da li je ovaj ili onaj to ili ono je suvisno i opterecuje se covjek time tako da po meni nema potrebe tim razbijati glavu.. Ipak se vodim iskustvima mnogo pametnijim od sebe i pokusavam da ih pratim da bi mi bilo lakse i da se ne bih zamarao onim za sta nemam potrebe...

Tek sad vidim da si apsolutno u pravu,sve ovo je cisto mlacenje prazne slame :evil:
 
e trudim se da ne smaram ali sad cu morati:
Elena_1999
Da ti pojasnim ja sta ti upravo radis:
McAfee je ogromna kompanija ( tacnije network associates ) i ne mozes ti da kazes da oni sad prave viruse.... JER IMAS DOKAZE???? Ako nemas gotovo... Inace ti pohvataj neke veze po AV kompanijama i pitaj ih da li oni prave viruse... Pa da vidis kakav ce pogled da ti upite :roll: ... Ali ajde da gledamo stvari iz druge perspektive:
Oni (zamisljamo sad) prave viruse... I sta sad ti ces da primis u update-u info o tom virusu (ili wormu, trojancu sta vec) i dobices ga u bazi za detekciju... I sta sad ? Pa nista UZIVAJ (ako naidje na taj virus ubice ga i gotovo )...
Inace samo da ti kazem nesto: Nisi mislila na KAV,AVG,NOD32 a na McAfee jesi!!??? Ovo sto si rekla je nebuloza zato sto je na svetu poznatiji McAfee od KAVA ili AVG-a... Imaju dobru detekciju i dobru reklamu sta vise reci ? (ok neki misle da je KAV najpoznatiji ali to je samo u Srbiji... KAV je najbolji na svetu ali kod nas je to svakodnevnica (svaki 3 korisnik ima KAV mizda i cesce) tako da je nekima pomucen razum kada je pitanje o AV-ovima... )...
I samo da te pitam: Sta ti znaci to skini neki free AV pa proveri!?? Pa ja odavno koristim Free AV i koliko je bilo zaraza? 0 .0000% ... AVG,avast, AntiVir su free a ipak su odlicni ... Tako da tvoja izjava nema smisla (bez uvrede ali tako je)
@Agent Orange
ajde objasni im sta je to trebalo da znaci
 
Sreca da nemam ovlastenja ovde jer da ih imam vec bi bilo lock.. Zasto..

Opet se ovo pretvara u rat AV programa, besmisleno vise i dosadno do kirajnje granice..

Svi komentari su suvisni.. To da li neke AV kompanije prave ili ne prave viruse mozemo da nagadjamo do besvijesti i opet na kraju da ne znamo pouzdan odgovor...

S toga me merzi vise da citam situacije i odgovore ovaj je ili onaj bolji, ovi rade ovo a ono ono.. Pa zar nije vise dosta..

Jedini i ispravan komentar sa cim ce se sloziti vecina ljudi koji posjecuju ovo mjesto jeste da svako ima svog favorita medju AV programima i da nije potrebno prepucavanje koji je bolji a to da li te AV kompanije i proizvode viruse ogromna vecina nas nikada nece saznati pa zato koristimo AV programe u svrhe za koje su namijenjeni a ne pricajmo da li oni salju viruse ili ne..

Od mene toliko... Poz.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top