Komentare za sajt

Ako ti nije pronasao stranicu upitanju je preopterecenje servera hosta ,to je relativno cest slucaj ,ali s vremena na vrijeme pokusaj moci ce .
Ali ako je pronasao stranicu ,upitanju je ucitavanje flasha (oko 200kb),nisam stavio nikakav preloader ,pa tako da ga on ucitava u pozadini ,tako da je potrebno pricekati 1-2 minuta .
 
Ne, Netscape 7.2 i Netscape 8.0 ne mogu da se snadju sa sajtom... Probao sa IE i ucita normalno. Nije problem u brzini, imam fiksnu brzinu konkecije 256kbs, pa to ucita za 8 sekundi.
Kad se koristi Netscape 7.2 ili 8, pojavi se na sred ekrana slicica sa nekim kao paralelnim kablom na njoj. DOle pise naziv SWF fajla i to je sve. Sa leve strane stoji mali crni pravougaonik i to je to.
Proveri i sam pa vidi. Ponavljam, IE je ucitao stranu normalno.
 
Sucur:
Vidim dosta problema sa ostalim browserima .
Ma akmo je samo problem da ostali browseri ne mogu da vide tvoj flash, proveri kako si napisao deo koda za prikaz flash animacije. Koliko se meni cini, napisao si samo kod kojim se priukazuje flash animacija za IE, ali ako hoces i za druge browsere, moras malo doraditi taj deo koda.

Evo deo koda koji ja koristim i prikazuje se ok u svim browserima:

****
<div id="Topbanner" style="position:absolute; left:0px; top:0px; z-index:2">
<object classid="clsid:d27cdb6e-ae6d-11cf-96b8-444553540000" codebase="http://fpdownload.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=7,0,0,0" width="1024" height="600" id="americaspayroll2" align="middle">
<param name="allowScriptAccess" value="sameDomain" />
<param name="movie" value="Graphics/americaspayroll3.swf" />
<param name="quality" value="high" />
<param name="bgcolor" value="#ffffff" />
<PARAM NAME="wmode" VALUE="transparent">
<embed src="Graphics/americaspayroll3.swf" menu="false" quality="best" salign="t" wmode="transparent" width="1024" height="600" name="temp" allowScriptAccess="sameDomain" type="application/x-shockwave-flash"
pluginspage="http://www.macromedia.com/shockwave/download/index.cgi?P1_Prod_Version=ShockwaveFlash type=application/x-shockwave-flash">
</embed>
</object>
</div>
****

MOzda tu lezi zeka :)
 
codemaker:
Ne, Netscape 7.2 i Netscape 8.0 ne mogu da se snadju sa sajtom... Probao sa IE i ucita normalno. Nije problem u brzini, imam fiksnu brzinu konkecije 256kbs, pa to ucita za 8 sekundi.
Kad se koristi Netscape 7.2 ili 8, pojavi se na sred ekrana slicica sa nekim kao paralelnim kablom na njoj. DOle pise naziv SWF fajla i to je sve. Sa leve strane stoji mali crni pravougaonik i to je to.
Proveri i sam pa vidi. Ponavljam, IE je ucitao stranu normalno.

OK ,reci sta mislis o sajtu ,posto moze pomocu IE-a .
 
pa moze i tako, ali dao ti je codemaker dobar primer kako da ubacis swf u html da moze da se vidi u svakom browseru.

A sajt necu namerno da komentarisem jer ne sluzi ova tema za to :x
 
Da, ovako se moze videti, ali to nije praviu nacin za pristup tvom sajtu. POzivanjem direktno SWF fajla ce uvek dati start tog flash fajla.
Treba da nadjes nacina da ga iz HTML prikazes, jer na primer nijedna opcija menija ne prikazuje nista drugo sem onog paralelnog porta.
Zasto ne probas poziv kako sam ti predlozio gore? Trebalo bi da radi bez problema. Samo podesi parametyre velicine ili potpuno izbaci linije <div> i </div>
Ovako, sto se tice drugih browsera, nista nisi i dalje uradio.
 
U redu ,velicina je oko 200kb po strani ,ali dosao sam na novu ideju ,gdje ce uzimati otprilike istu velicinu ,ali ce ocitati sve stranice odjednom ,jer samo me animacija zavaljuje za 150kb ,pa cu na tome poraditi i moci ce sve stranice sa stanu u jedan flash .
Da ,i hvala na skripti .
 
Trebaju sve stranice da se očitaju odjednom (tako da pri prelasku sa jedne na drugu nema učitavanja), tj, da budu u jednom fajlu. Sve ukupno nebi trebalo da bude vće od nekih 350kb, a sve veće prevazilazi granice dobrog ukusa. Ukoliko ti je sajt ipak veći, probaj da odrediš nešto što će se učitavati po potrebi, kada korisnik to zatraži (recimo slike, eventualno muzika i sl, uglavnom veliki fajlovi).
 
DabaMAN:
Trebaju sve stranice da se očitaju odjednom (tako da pri prelasku sa jedne na drugu nema učitavanja), tj, da budu u jednom fajlu. Sve ukupno nebi trebalo da bude vće od nekih 350kb, a sve veće prevazilazi granice dobrog ukusa. Ukoliko ti je sajt ipak veći, probaj da odrediš nešto što će se učitavati po potrebi, kada korisnik to zatraži (recimo slike, eventualno muzika i sl, uglavnom veliki fajlovi).
.. Pa ne bas "granice dobrog ukusa", vec "granice nasih odlicnih internet konekcija".. :)
 
Znam ,pokusavao sam prvobitno to ,ali je bio velik fajl ,pa sam ga rasparcao na sve stranice ,ali dosao sam na neku novu ideju ,pa cu vjerovatno preko nje prepraviti sajt u jedan flash .
Sada koristim dial up ,pa znas kakva su to ogranicenja ,oko 30 sati mjesecno na netu je ipak malo za takve stvari ,medjutim za nekih pola mjeseca bi trebao na bezicni ,pa ce to mnogo bolje ici .
 
miksin:
DabaMAN:
Sucur, uzmi neku knjigu za Flash. U 90% slučajeva se ne isplati biti samouk.
samouki najvise znaju, neuspeju svi ali kad uspeju prave malu decu
Sta za tebe znaci biti samouk? Bez knjige, uputstva, helpa? Ako mislis da tako mozes bilo sta pametno nauciti, pomocu metode pokusaja i gresaka, sretno ti bilo... Voleo bih da vidim tog ko je bilo sta u svetu kompjutera uradio a da nije koristio knjigu, kurs, pomoc svake vrste... I to GOMILE toga...
 
Help naravno, pogotovo za flash
u helpu ima actionscript dictonery ( recnik, neznam kako se pise) u kome je svaka komanda detaljno objasnjena
sta ce ti vise
ako negde zapne muci se ako treba i nedelju dana dok neresis nesto a ne na forum da postujes svaku sitnicu
a kada to sam resis nikad neces zaboraviti
tako sam ja radio a naravno posle nabavio knjigu (hvala loop) za napredne i vec sam vise od polovine te knjige znao.....
 

Back
Top