slava pilotu

moram nesto da pitam...

sta je to posebno uradio pilot Milenko Pavlovic...?

nemojte pogresno da me razumete, ali on je bio vojnik...pogibija za zemlju mu je, na kraju krajeva, duznost...
sto se ne moze reci za stotine civila koji su poginuli...
 
Neka mu je vecna slava!!!
(konacno su se setili da postave spomenik)
Jedino mi je zao sto spomenik nece biti postavljen u nekom gradu ali neka.
Dragi Nexus,slazem se uglavnom sa svim Tvojim postovima(najvise podrzavam postove o civilnom sluzenju i o vojsci uopste) ali nije bas lepo da u ovoj temi ne odamo cast coveku koji je dao zivot(bez obzira na profesiju) za nasu zemlju protiv onih gadova.
Sto se tice civila i vojske mogu samo reci:
Sve je to ginuo nas narod .
Sto se mene tice ,najbolje bi bilo da niko nije poginuo i da se to prokleto bombardovanje nije ni desilo.
NEKA IM JE SVIMA VECNA SLAVA!!!
 
ja cu da ti kazem sta je uradio!
Znao je da mu je letilica kanta, znao je da mu radar ne radi, znao je da i njegovom paru radatr ne radi i iyasao je da se bije.Ajde ti sada izadji na cistac nekome na nisan.Niko nije placen da gine.On je bio placen da se bori za sta je dao zakletvu nekada davno i ako treba da da svoj zivot.Covek je, uprkos svim strahovima koji su ga obuzimali, i znajuci da ce mu porodica ostati bez podrske drzave i znajuci da ce neko reci da je lud, odrzao oficirsku rec!to je cast, pojam koji mnogi ovde ne poznaju, a ako su mozda i imali u genima, kao pripadnici ovog naroda, roditelji su mu isisali, mazeci ga.Eto sta je uradio.
 
ja rekoh nemojte pogresno da me razumete, a vi tako...

ne umanjujem ja njegovu zaslugu...slava mu...

ali da li je on jedini pilot ili vojnik koji je poginuo...? zar nisu i ostali zasluzili spomenik...?
 
Piloti su uvek elita drustva, jer su posebni.Potrebno je biti savrsen u psihofizickom smislu da se plasiras u taj krug, a takvih je uvek 0,2% populacije.Da ne pricam koliko se ulaze u njihovu obuku i ostalo.U Turskoj, npr, svaki pilot i danas ima svog posilnog, narocite privilegije u drustvu i dr.U svim ostalim zemljama, piloti su posebno cenjeni.Samo je nasa drzava pala toliko nisko da pojedini eksponenti interesa stranih drzava, koji su nazovi legalnim putem dosli na vlast, smisljeno i organizovano unistavaju svaki potencijalni pokazatelj suvereniteta i sigurnosti ovog naroda, nebi li se nekako uvukli u pozadinu VELIKOM BRATU.
Nisam ja inadzija itvrdoglavi balkanac.Slazem se sa svim integracionim svetskim procesima, putu u evropu i slicnim modernim tokovima politike.Samo se pitam, kako to da smo uvek mi platili najvecu cenu, pa placali i tudje cehove, nosili na nasim grbacama okolne tzv nacije, zarad nekog bratstva i jedinstva, koje smo samo mi tvrdoglavo terali.
Ja licno tebe ne osudjujem zbog tvog pitanja i komentara.Samo sam umoran od cinjenice da klinci sa jednim pisanjem u dobu punoletstva, smatraju da su posisali svo znanje sveta, gledajuci zivot iz fotelje za tv ili iz komentara grupe drugara uz pivo ispred zadruge.
 
mshone:
ja cu da ti kazem sta je uradio!
Znao je da mu je letilica kanta, znao je da mu radar ne radi, znao je da i njegovom paru radatr ne radi i iyasao je da se bije.Ajde ti sada izadji na cistac nekome na nisan.Niko nije placen da gine.On je bio placen da se bori za sta je dao zakletvu nekada davno i ako treba da da svoj zivot.Covek je, uprkos svim strahovima koji su ga obuzimali, i znajuci da ce mu porodica ostati bez podrske drzave i znajuci da ce neko reci da je lud, odrzao oficirsku rec!to je cast, pojam koji mnogi ovde ne poznaju, a ako su mozda i imali u genima, kao pripadnici ovog naroda, roditelji su mu isisali, mazeci ga.Eto sta je uradio.

I koga je oborio pijani rezervista sa zemlje koji nije znao sta gadja.
 
Ja sam cuo da je on oboren od strane nase PVO jedinice, u toku vazdusnog duela, mozda je i rekla kazala. U svakom slucaju, ne bih rekao da su 'pijani rezervisti' ispaljivali KUB-ove kako im se cefne. Moguce je da mu je bio u kvaru IFF, pa ga na radaru nisu videli kao 'prijateljskog'. To naravno ne umanjuje njegov heroizam.
 
Nexus 6:
moram nesto da pitam...

sta je to posebno uradio pilot Milenko Pavlovic...?

nemojte pogresno da me razumete, ali on je bio vojnik...pogibija za zemlju mu je, na kraju krajeva, duznost...
sto se ne moze reci za stotine civila koji su poginuli...

Da, bio je vojnik ali razlikuje se od civila u tome sto nije bio prisiljen da brani zemlju, on je sam pristao da se bori, dok su svi civili mobilisani protiv svoje volje.
Iako ne znam tog coveka, verujem da se borio casno i ponosno.
Neka mu je vecna slava!

I drugima koji su izgubili zivot u borbi, neka je vecna slava!
 
majce:
Nexus 6:
moram nesto da pitam...

sta je to posebno uradio pilot Milenko Pavlovic...?

nemojte pogresno da me razumete, ali on je bio vojnik...pogibija za zemlju mu je, na kraju krajeva, duznost...
sto se ne moze reci za stotine civila koji su poginuli...

Da, bio je vojnik ali razlikuje se od civila u tome sto nije bio prisiljen da brani zemlju, on je sam pristao da se bori, dok su svi civili mobilisani protiv svoje volje.
Iako ne znam tog coveka, verujem da se borio casno i ponosno.
Neka mu je vecna slava!

I drugima koji su izgubili zivot u borbi, neka je vecna slava!

Ih Majche, pa nece biti da su bas SVI civili "mobilisani protiv svoje volje", sigurno je bilo i onih koji su smatrali da im je mesto u Vojsci, kad je zemlja napadnuta.
 
Pošto nisam 100% siguran pisem ovo kao informisan u čaršiji.
Podignuti spomenik je u njegovom rodnom mestu Gornje Crniljevo na planini Vlašić.
To je oko 25 km istočno od Koceljeve.
Neka mu je večna slava i hvala
Bog da mu dušu prosti.
 
Pjer_Nis:
Ja sam cuo da je on oboren od strane nase PVO jedinice, u toku vazdusnog duela, mozda je i rekla kazala. U svakom slucaju, ne bih rekao da su 'pijani rezervisti' ispaljivali KUB-ove kako im se cefne. Moguce je da mu je bio u kvaru IFF, pa ga na radaru nisu videli kao 'prijateljskog'. To naravno ne umanjuje njegov heroizam.
Ma cuo sam tu pricu i ja, pa sam debelo razocaran, krenuo u malo jace istrazivanje.prica ne lezi u okvirima istine.
 
Ih Majche, pa nece biti da su bas SVI civili "mobilisani protiv svoje volje", sigurno je bilo i onih koji su smatrali da im je mesto u Vojsci, kad je zemlja napadnuta.
U pravu si,moja greska. Nisam mislila bas bukvalno svi, to sam izostavila, ali mora se priznati da je vecina bila protiv svoje volje.
Izvinjavam se svima
 

Back
Top