Kako izmeniti podsvest?

Ge mol? Moguce.


re6Ub.gif
 
od svakog ko je i ko bi nešto napisao
verovatno svako ima različit doživljaj te relaciej podsvest-svest
pitanje šta i ti podrazumevaš pod podsvešću i šta misliš da se tu zapeklo što želiš da promeniš
po nekoj mojoj laičkoj perceciji a i po radnom iskustvo da uzmem stvari ovako
podsvest mu dođe memorija a svest procesor
u prvoj se talože naša iskustva i modeli kako reagujemo u raznim situacijama i to pamćenje guši trenutnu realnost koju percipira svet
to je ona borba demona, jedni veču nemoj neće ti to koristiti drugi uradi biće ti lakše jer ti je to već poznato makar i loše bilo
i sad dok ne upoznaš ta tvoja dva bića suštinski problem nećeš rešiti možeš samo da se zamajavaš
kada saznaš zašto stavrno nešto radiš ili želiš onda ti tto prestaje da bude opterećenje jer svi mi želimo odgovor na pitanje zašto
uglavnom kompenzujemo stavri i pounjavamo rupe
a treba biti i pošten prema sebi: ako si nedovoljno jak ili željan da nešto promeniš onda bar prihvati stanje kakvo jeste
najgluplje je živeti u frustraciji i tuzi oko nepopravljivih stavri
 
Kazu psiholozi da je podsvest jako tvrdoglava, pa me zanima koji je najefikasniji nacin za izmenu nekih nezeljenih aspekata podsvesti (npr. odvikavanje od neke lose navike...). Da li se podsvest najbolje menja auto-sugestijom ili vizualizacijom, ili pak neko drugom metodom?

Moja je žešće tvrdoglava. MiSim, ta podsvest. Nešto se učaurilo, neće pa neće, odatleN. :) Možda ad svaki dan ponavljam nešto sebi, kao što mislim ovo drugo, možda promenim podsvesti kod, pa krenem da mislim o nečemu drugome, pa mi lakne. :) Ali, poznavajući sebe, ići će mi malo "jače", avaj teEEEeže. Što je najgore od svega, neke stvari i želim da zauvek pavkaju u mojoj podsvesti, to je onaj žešći deo moje tvrdoglavosti. :) Tako da ne znam ko je "loodji", ja ili moja podvest, ili obe. :) :) Šalu an stranu, za odvikavanje od nekih loših navika, ti je dobra hipnoterapija, možda regresija, šta znam. To kažu psiholozi, da je tvrdoglava? Nisu onda videli mene. :) Mislim da je moguce izmenjati je, jakom voljom trudom, autosugestijom, naprosto biti rešen da neke stvari izmeniš. E, ja to ne mogu, jer u sebi još uvek neke stvari ne mogu da "presečem", pa me to koči. Ali, kada odlučim, verujem da ću uspeti da je izmenim. Sada nekako kao da svesno ne želim da je menjam, ne želim to prirodno, a na silu ne mogu. Autosegestija je čudo, jer zapravo telo uvek sluša šta mu um diktira. ♥
 
Ne treba zaboraviti da se u psihoanalizi otklanjanje simptoma bez spoznavanja uzroka (koji je najcesce nesvestan) smatra stetnim, jer ako nije otkriven uzrok simptoma, onda potisnuti simptom moze da se ponovo vrati ili da se zameni nekim drugim simptomom. Isto vazi i za potisnute navike.
 
Covjek moze biti nesvjestan nekih svojih osobina koje su lose,- nesvjestan toga da ih ima, a mozda i nekih koje su dobre (to vjerovatno samo u specijalnim slucajevima). U podsvijesti (nesvjesnom) se nalaze i osobine koje bi bilo dobro da ih neko ima, ali ih taj neko nema.
Da bi promijenio lose osobine kojih nisi svjestan potrebno je prvo da ih osvijestis (tehnikom tzv. slobodnih asocijacija, tumacenjem sna, spontano ili nekako drukcije),- da postanes svjestan njih, a vjerovatno treba i da uz to sto si osvijestio neku losu osobinu koju zelis da promijenis steknes i neku od onih osobina koje bi bilo dobro da imas a nemas ih i koje su u nesvjesnom.
 
Kazu psiholozi da je podsvest jako tvrdoglava, pa me zanima koji je najefikasniji nacin za izmenu nekih nezeljenih aspekata podsvesti (npr. odvikavanje od neke lose navike...). Da li se podsvest najbolje menja auto-sugestijom ili vizualizacijom, ili pak neko drugom metodom?

pronadji nesto sto ce ti svaki dan iznova davati podstrek da to ucinis ili promislis ponovo, naravno to nesto mora biti primenljivo na duuze staze.
 
Kazu psiholozi da je podsvest jako tvrdoglava, pa me zanima koji je najefikasniji nacin za izmenu nekih nezeljenih aspekata podsvesti (npr. odvikavanje od neke lose navike...). Da li se podsvest najbolje menja auto-sugestijom ili vizualizacijom, ili pak neko drugom metodom?

leba ti jel ti zaista verujes u to sto pises?

mis nije ovo prica dal je neko mazno koferce i dal nam se priblizava smak sveta vec sasvim konkretna stvar i jasna ko dan sta se moze a sta ne....
 
kako mozes da izmenis deo sebe koji ne mozes da kontrolises?

podsvest moze da se kontrolise pod uslovom da kontrloises sebe. nasa podsvest je dresirana da sluzi u pokornosti i zato je to paradoksno i ono sto nas najvise plasi a to je svesno se obratiti svojoj podsvesti, covek se plasi da bude oslobodjen. ne osporavam psiho terapije ali sam ubedjen da postoje jos neke mogucnosti kojima mozemo da se obratimo podsvesti(svesno) putem odredjenih master hormona i kreiramo je onako kako mi to hocemo, ja znam da imamo neke pakete koje oponasaju glavne hormone ali ne i tacan sadrzaj tih hormona, ciji putevi vode ka svesnom obracanju podsvesti i to ne mislim na hipnozu ili spavanje, ali o cemu ja to i kome..
 

Back
Top