APOKALIPSA DANAS

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
uostalom, ne verujem u te apokalipse i ostalo ...
to je u bibliji napisano sa odredjenom funkcijom, verovatno kao nesto sto bi se moglo desiti, a ne kao nesto sto ce se desiti.
ma kakva apokalipsa bre :twisted:
 
snaja88:
Ma,pitanje je samo dal verujes u boga il ne.Nista komplikovano.Mislim da se to zna od malih nogu.

ja sam premlad da verujem, tako da istrazujem, ali znam da bog postoji :wink:
svako ga moze pronaci u sebi, nista lakse.
a to sto ti kazes da se to zna od malih nogu, to nije tvoje misljenje, to je misljenje koje ti je usadjeno u glavu tradicijom i obicajima, misljenje koje nije zasnovano na tvom istrazivanju i ispitivanju. 8)
 
snaja88:
Ma,pitanje je samo dal verujes u boga il ne.Nista komplikovano.Mislim da se to zna od malih nogu.
To je jaaaaako komplikovano.Evo,uzmimo mene za primer:moji nisu neki preterani vernici,ali ono mam mi posti petkom,idemo u crku (retko,ali ono idemo) itd.E,zamislite vi mene,jadnu,zbunjenu u sred svega toga.Ja sam skoro ateista,ali nikad necu postati potpuni,jer sam vaspitana da verujem u Boga i nemam nikakvog razloga da ne verujem (mislim,nikad me nije "izneverio").Znaci,ja verujem u Boga na neki moj nacin. Npr.ne verujem u Bilbliju.Ona mi je bas smesna,pogotovo sad kada je Darvinova teorija evolucije skoro dokazana.Znaci Bog kao neka sila iznad nas-DA,Biblija,kao price za laku noc-NE.Ma,to je sve mnogo komplikovano :D
 
Courtney:
snaja88:
Ma,pitanje je samo dal verujes u boga il ne.Nista komplikovano.Mislim da se to zna od malih nogu.
To je jaaaaako komplikovano.Evo,uzmimo mene za primer:moji nisu neki preterani vernici,ali ono mam mi posti petkom,idemo u crku (retko,ali ono idemo) itd.E,zamislite vi mene,jadnu,zbunjenu u sred svega toga.Ja sam skoro ateista,ali nikad necu postati potpuni,jer sam vaspitana da verujem u Boga i nemam nikakvog razloga da ne verujem (mislim,nikad me nije "izneverio").Znaci,ja verujem u Boga na neki moj nacin. Npr.ne verujem u Bilbliju.Ona mi je bas smesna,pogotovo sad kada je Darvinova teorija evolucije skoro dokazana.Znaci Bog kao neka sila iznad nas-DA,Biblija,kao price za laku noc-NE.Ma,to je sve mnogo komplikovano :D

pazi, u redu je Darvinova teorija, ali biblija daje teolosko - duhovno objasnjenje nastanka coveka :wink:
nije se mislilo bukvalno da je bog prvog dana radio ovo pa ono ...... to sve ima simbolicko znacenje 8)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top