Sta mislite o ateizmu?

Nag sam kad se skinem:
Kad nebi bila toliko zaslepljenja propagandom, mozda bi i sama videla. U
Pozdrav!

izvini, ja sam ateista, a ti ako ovako pricas su na istom nivou kao oni sto kazu 'bog ce na kraju presuditi'
dakle ako tvrdis da je neka religija bolesna kazi zasto ttako mislis (u tvom postu nisam primetio neke od tih razloga)....
 
Nag sam kad se skinem:
Ja licno sam ateista, nemam nista protiv nijedne od vera tj religija, samo smatram da je za to sto su ljudi vecinom vernici kriva propaganda i prihvatanje obicaja svojih roditelja! Mada bih pre bio pagan nego hriscanin. Vecina Srba se proziva za Pravoslavce, a mene prozivaju satanistom samo zato sto ne verujem u boga. A ta ista vecina nikada nije drzala Bibliju u ruci, a u crkvu idu svake prestupne godine. To je ono sto mi smeta kod takozvanih Pravoslavaca koje ja poznajem! Pre bih bio pagan iz razloga zato sto je hriscanstvo u neku ruku bolesna religija (ne zelim nikoga da uvredim, samo gledam objektivno). Recite mi da li je normalnije iskopati sebi oci, ili pogledati drugu devojku/decka? Ili je normalnije biti gladan, ili uzivati u hrani? Znam da je cilj uzdizanje duha, ali je meni bolje uzdizanje duha, kroz muziku ili neki drugi vid umetnosti. Nista licno, ponavljam da ne zelim nikoga da uvredim, samo gledam stvari objektivno. Ako bih me pitali koje vere nebih bio to je svakako Islam. Opet nista licno, smatram da je Islam jedina vera bolesnija od Hriscanstva. Pa cak ni sekte (bili one antihriscanske ili samo jeres) nisu bolesnije od Islama.
 
Ima mnogo toga iz religije sto ne mogu da prihvatim kao dogmu jer se protivi zdravom razumu. A znamo da ko god ne veruje u dogmu je jeretik. A jeretici idu u pakao. Ako postoji. Ima na primer prica iz Biblije o Isusu Navinu kako je molio Boga da zaustavi Sunce na nebu tacno u podne i Bog ga je poslusao te je zaustavio Sunce na nebu citav jedan dan. Slozicete se sa mnom da u ovakvu pricu niko zdravog razuma ne bi mogao da poveruje. A to znaci da skoro svi ljudi krse dogmu odnosno da su jeretici ako su vernici. To opet znaci da ce skoro svi ljudi ici u pakao ako pakao postoji… ali da ne odskacem mnogo od teme jer je tema o ateizmu. Ja sam pre bio ateista i verovao sam da kad covek umre nastupa sveopste nistavilo. U medjuvremenu sam promenio misljenje i ne mislim da covek kada umre nastupa nistavilo, bar ne potpuno. Promenio sam verovanje jer sam
cuo uverljive price ljudi koji su bili u klinickoj smrti i koji su imali “out of body experience”. To me je navelo da verujem da covek zaista ima dusu. Drugo objasnjenje (ateisticko) je da umiruci mozak proizvodi nesto slicno halucinacijama te da je to samrtni “trip”. Ali kako onda objasniti da ljudi zaista vide ili osecaju stvari izvan svoga tela u tim trenucima? Postoje i ljudi koji imaju prirodni dar da izadju iz svoga tela (ili su ga razvili nekim tehnikama) i o tome posvedoce kroz razne naucne eksperimente. ( Na pr. Na nekom fizicki nedostupnom mestu se postavi papir sa nacrtanim predmetom i pokusna osoba vidi koji je to predmet tako sto ce “izaci iz svog tela”.)
 
Kao prvo Bog je rec a rec je simbol.
Simbol ljubavi i dobrote. To mogu da prihvatim ali kao moralnu normu a ne kao religiju. Trzenje naucnog dokaza da Bog postoji je vec udaljavanje od istog jer u njega treba verovati a ne proveravati.
Svi se radjamo razliciti i zivimo drugacije u zavisnosti od mnogo faktora. Postavljamo sebi milione pravila koja posle uzivamo da krsimo a ponekad i ispostujemo. Nazivi su samo formalnosti da bi se lakse sporazumeli.
Mislim, dakle postojim je nase jedino saznanje i dalje od toga tesko da cemo dogurati.
Znaci ja sam ateista, verujem u misao i osecanja!

p.s. Mozda smo mi mozgovi u teglama...
 
Ono sa secenjem ruke i kopanjem ociju koje je onaj momak naveo kao primer "bolestine" hriscanstva je klasican primer nepoznavanja sustine hriscanstva.
Te reci sigurno neznace da stvarno seces ruku ili sebi iskopas oko jer je greh i u zlim pomislima.Dakle ako odseces sebi ruku,a nastavis da cinis zlo u mislima isto ti se hvata pa si onda dzaba seko ruku.One reci znace da jednostavo necinis to sto se kaze i koristeci takve fraze o secenju ruke Gospod je samo hteo da naglasi tezinu greha.
A slusajuci ostale,koji veruju "ovo ili ono",pitam se da li oni sami znaju u sta veruju.Koliko mi se cini,oni sami sebi izmisljaju "sta jeste i sta nije".Takva vera je krajnje beskorisna.Ono sto covek treba da radi jeste da trazi pravu istinu onakva kakva jeste pa ce mu Bog prema svome obecanju "trazi i naci ces" dati da tu istinu nadje.I treba znati da nemoze Biblija tako lako u svemu da se razume kao kad uhvatis i procitas novine i sve ti je jasno.Treba ziveti hriscanski da bi Bog otvorio u coveku da shvati sta tu pise.Dakako,moze da se cita i literatura teologa,ali to nije dosta.I to sto nesto zvuci nelogicno i van zdravog razuma neznaci da to nije tako samo zato sto mi to nerazumemo.Sto rece Hristos:
"kad nerazumes zemaljske stvari kako ces razumeti nebeske?"
 
The weak and misfits shall perish: first tenet of our love of man. And we should even help them to do so. What is more harmful than any vice? Active sympathy for all the misfits and the weak - Christianity...

F. Nice: Antihrist
 
ja sam ateisa,ali verujem - u sebe,u svoju sposobnost i inteligeciju da sama promenim i kreiram svoj zivot,u pravdu i ravnotezu i jos ponesto,ali ne verujem u boga (bilo kog),ne verujem u raj i mirim se sa cinjenicom da posle smrti sledi nistavilo (po mom skromnom ubedjenju :lol: ,mozda gresim...) i mislim da veliki broj ljudi "veruje u boga" zbog straha od smrti...takva sam i ja bila,dok nisam shvatila da tu ne mogu nista da uradim :lol: :roll: :lol:
ali,avaj,uzalud ja ovo ponavljam kada vecina vernika ne prihvataja...hmmm,one koji se ne slazu sa njima :shock: :lol:
 
Banshee:
ja sam ateisa,ali verujem - u sebe,u svoju sposobnost i inteligeciju da sama promenim i kreiram svoj zivot,u pravdu i ravnotezu i jos ponesto,ali ne verujem u boga (bilo kog),ne verujem u raj i mirim se sa cinjenicom da posle smrti sledi nistavilo (po mom skromnom ubedjenju :lol: ,mozda gresim...) i mislim da veliki broj ljudi "veruje u boga" zbog straha od smrti...takva sam i ja bila,dok nisam shvatila da tu ne mogu nista da uradim :lol: :roll: :lol:
ali,avaj,uzalud ja ovo ponavljam kada vecina vernika ne prihvataja...hmmm,one koji se ne slazu sa njima :shock: :lol:

e ja se slazem skroz, osim onoga da posle smrti dolazi nistavilo...dobro to je mozda malo iracionalno sa moje strane, ali jednostavno mi je tesko da prihvatim da si ti kao neki kompjuter koji kad prsne prso je...pogotovo sto sam imao nekih iskustava kao stu su astralna projekcija (sekta)...tako da u svakom slucaju se trudim da u ovomom zivotu naucim sto vise, jer ako stvarno nesto postoji 'tamo' to znanjne je jedino sto ces poneti sa sobom...
 
Banshee:
ja sam ateisa,ali verujem - u sebe,u svoju sposobnost i inteligeciju da sama promenim i kreiram svoj zivot,u pravdu i ravnotezu i jos ponesto,ali ne verujem u boga (bilo kog),ne verujem u raj i mirim se sa cinjenicom da posle smrti sledi nistavilo (po mom skromnom ubedjenju :lol: ,mozda gresim...) i mislim da veliki broj ljudi "veruje u boga" zbog straha od smrti...takva sam i ja bila,dok nisam shvatila da tu ne mogu nista da uradim :lol: :roll: :lol:
ali,avaj,uzalud ja ovo ponavljam kada vecina vernika ne prihvataja...hmmm,one koji se ne slazu sa njima :shock: :lol:

Znash zasto ne verujem da nepostoji nistavilo?dobar program nikad ne nestaje
 
joGooOOD:
Banshee:
ja sam ateisa,ali verujem - u sebe,u svoju sposobnost i inteligeciju da sama promenim i kreiram svoj zivot,u pravdu i ravnotezu i jos ponesto,ali ne verujem u boga (bilo kog),ne verujem u raj i mirim se sa cinjenicom da posle smrti sledi nistavilo (po mom skromnom ubedjenju :lol: ,mozda gresim...) i mislim da veliki broj ljudi "veruje u boga" zbog straha od smrti...takva sam i ja bila,dok nisam shvatila da tu ne mogu nista da uradim :lol: :roll: :lol:
ali,avaj,uzalud ja ovo ponavljam kada vecina vernika ne prihvataja...hmmm,one koji se ne slazu sa njima :shock: :lol:

Znash zasto ne verujem da nepostoji nistavilo?dobar program nikad ne nestaje

ne razumem na sta mislis? :shock:
 
Ateizam nije nista strasno i bogohulno.To je samo stav prema religiji.Uostalom i religije je stvorio covek ma sta pricali svestenici,veliki vernici ili ko vec.Religija na neki nacin sputava coveka da zivi kako on hoce.Ateisti nisu antihristi vec ljudi koji ne zele da sebe sputavaju verovajacu u nesto sto im ne odgovara.
 
roberta:
Samo me zanima,od vas što vjerujete u te kosmičke sile;dali su i one nastale od nečeg majmunskog ili odakle već sva ta sila i kosmos????

ne bih rekla da ih stvorio bog ako to pokusavas da kazes,isto kao sto nije stvorio ni ljude vec su se razvijali evolucijom godinama(ako sa na to odnosi onaj deo sa majmunom :lol: ) ....to sto ne mogu da objasnim i razumem nastajanje sveta,kosmosa itd. ne znaci da moram da ih pripisem bogu :roll: mislim da u univerzumu jednostavno postoji jedan sklad,ravnoteza fizickih sila i hemijskih procesa toliko velikih i mocnih da mi ne mozemo da ih shvatimo i objasnimo koje su dovele do stvaranja npr. nase planete,a koje ce je jednog dana isto tako unistiti....neka vrsta energije koja se nalazi u svemu,koja se krece,pulsira,okruzuje nas i koja nas cini...nekome je to bog koga ljudi zovu raznim imenima,a meni je to priroda,sustina ciji smo mi delovi....i posle smrti,kada fizicki i duhovno nestajemo (sto bih ja rekla nistavilo) opet smo deo toga(ali ga nismo svesni)...eto tako ja vidim sve to,ali tema je previse komplikovana za diskutovanje na forumu,a ja previse umorna da bih se dalje zamarala filozofijom i metafizikom. :lol: :D
 
Banshee:
joGooOOD:
Banshee:
ja sam ateisa,ali verujem - u sebe,u svoju sposobnost i inteligeciju da sama promenim i kreiram svoj zivot,u pravdu i ravnotezu i jos ponesto,ali ne verujem u boga (bilo kog),ne verujem u raj i mirim se sa cinjenicom da posle smrti sledi nistavilo (po mom skromnom ubedjenju :lol: ,mozda gresim...) i mislim da veliki broj ljudi "veruje u boga" zbog straha od smrti...takva sam i ja bila,dok nisam shvatila da tu ne mogu nista da uradim :lol: :roll: :lol:
ali,avaj,uzalud ja ovo ponavljam kada vecina vernika ne prihvataja...hmmm,one koji se ne slazu sa njima :shock: :lol:

Znash zasto ne verujem da nepostoji nistavilo?dobar program nikad ne nestaje

ne razumem na sta mislis? :shock:

uopste,telo kao programirai racunar i dusa(razum)kao dobar program nikad nece nestati...moze se menjati prilagodjavati(natura je snazazljiva) 8)
 
Banshee:
roberta:
Samo me zanima,od vas što vjerujete u te kosmičke sile;dali su i one nastale od nečeg majmunskog ili odakle već sva ta sila i kosmos????

ne bih rekla da ih stvorio bog ako to pokusavas da kazes,isto kao sto nije stvorio ni ljude vec su se razvijali evolucijom godinama(ako sa na to odnosi onaj deo sa majmunom :lol: ) ....to sto ne mogu da objasnim i razumem nastajanje sveta,kosmosa itd. ne znaci da moram da ih pripisem bogu :roll: mislim da u univerzumu jednostavno postoji jedan sklad,ravnoteza fizickih sila i hemijskih procesa toliko velikih i mocnih da mi ne mozemo da ih shvatimo i objasnimo koje su dovele do stvaranja npr. nase planete,a koje ce je jednog dana isto tako unistiti....neka vrsta energije koja se nalazi u svemu,koja se krece,pulsira,okruzuje nas i koja nas cini...nekome je to bog koga ljudi zovu raznim imenima,a meni je to priroda,sustina ciji smo mi delovi....i posle smrti,kada fizicki i duhovno nestajemo (sto bih ja rekla nistavilo) opet smo deo toga(ali ga nismo svesni)...eto tako ja vidim sve to,ali tema je previse komplikovana za diskutovanje na forumu,a ja previse umorna da bih se dalje zamarala filozofijom i metafizikom. :lol: :D

e slazem se za obasnjenje kosmicke sile...prosto sila koja drzi mikrouniverzum i makrouniverzum...sve funxijonishe po ustanovljenom principu
 
Hey,ljudi,ali postoje naucni dokazi sa smo mi nastali od majmuna. (e,znate li onaj vic: sedi Perica na drvetu i jede banane,nailaze njegovi drugovi i podrugljivo mu kaze:"Perice,majmuni su davno sisli sa drveta",a Perica ce:"Vidim".)
I za veliki bum postoje realne pretpostavke,a da je svet stvoren u 7 dana-pa,nema tu dokaza.
Ali,onda nastaje pitanje,ako je tacna teorija o velikom prasku-ko je stvorio tu prvu cesticu?Mozda je Bog.Ali,ko je stvorio Boga?Ili se stvorio sam?

A,i sto bi neko lupao glavu zbog religija-sta je tacno,sta nije..a i te svete knjige,pa napisali ih obicni ljudi,kako su samo oni mogli da znaju sta Bog misli?A,Hriscanska crkva se mnogo petljala u politiku,najvise je doprinela produzenju robovlasnickog poretka.A,ona Inkvizicija?!!Sramota...
Ali,to su radili Katolici,pa necu Pravoslavce da diram.
"Pre ce kamila proci kroz iglene usi,nego bogatas uci u nebesko carstvo"...da,da,a Vatikan najbogatija drzava na svetu..a,i menjali su misljenje,cim im bogatasi dadnu neki lep zemljisni posed.
Ali,ok,to znaci da ne valja organizacija Crkve i da mnogo likova glumataju popove,a nikako se ne bi tu smeli naci (evo,ja predlazem Robertu za popicu)...
U samoj Hriscanskoj veri mi se ne svidja neravnopravnost muskarca i zene.
 

Back
Top