Windows se blokira

dare_987

Zainteresovan član
Poruka
329
Pre nedelju-dve, Windows je poceo da radi sporije nego sto je normalno, ali mi i dalje nije smetalo. Medjutim, pre par dana, Windows je poceo da blokira ukoliko startujem neke (ne sve) aplikacije, poput My Computer, Recycle Bin, Total Commander, IE, i da ne nabrajam vise.
Sta moze da bude u pitanju?
Licno mislim da virusi i spyware nisu u pitanju, posto imam Ad-Aware SE, Spybot S&D, Webroot Spy Sweeper, Spyware Doctor, BitDefender Professional Plus, i redovno ih update-ujem i skeniram. Da nije mozda neki od ovih programa uzrok, s' obzirom da mi se problem pojavio nakon instalacije Spybot S&D? Ne verujem da je konfiguracija u pitanju jer sve igre normalno rade, a problem je pojavio skoro. Malo sam pretrazivao forum i primetio sam da je neko spominjao PROCESS. Trenutno imam 34 procesa. Kako da smanjim? Stvarno mi je cudno, i pocinje da me nervira jer konstantno restartujem komp, na kraju ce da mi crkne hard disk. Stvarno bih voleo da mi pomognete da otklonim problem (a ne da jednostavno formatiram hard).

PS. Ako je bitno, imam Windows XP

Hvala unapred
 
a na koji nacin blokira? Da li se jednostavno ekran "zamrzne" ili ispadne blue screen ili tako nesto? Ja sam takve probleme imao jer mi je CPU koriscenje bilo 100% od kojih je samo jedna aplikacija koristila recimo 80%. Otvori taskmgr i pogledaj koliko posto koji process koristi ako ima neki koji koristi bilo sta iznad 30% bice da on pravi probleme.
Naravno ovo je samo moje misljenje tako da...
 
Resio sam problem!

U pitanju je bio Azesearch toolbar, koji je ranije delimicno obrisan, pa je stvarao probleme u onim programima u kojima se javljao (IE, My computer, Recycle bin, itd. Sa Total Commanderom nije bilo problema). Sve u svemu, Spyware Doctor je resio problem.
 

Back
Top