25. 05. 1995 ili 25. 05. 2004/5. Ubijanje Mladosti Tuzle

Abdurrahman

Primećen član
Banovan
Poruka
953
S imenom Allaha, Sveopceg, Dobrocinitelja, Milostivog

Pogledah u sahat na ruci i ugledah datum 25. Pogledah u cosak lijevi na monitoru, ugledaj maj 25. Sjetih se mladosti Tuzle koja je na ovaj dan ubijena tacno prije 9 godina, u godini hiljadu devet-sto devedeset i pet-'95.

Sjetimo se najmladjeg ubijenog djecaka, Sandre Kalesica, koji je imao samo 3 godine. Srpski agresor je za Ozrena ispalio granatu, namjestajuci je po spijunazi isti agresora iz Tuzle. Pala je na Korzo, " kino mladost " i ubila 71 lice a ranila 147. Ovaj datum ce se pamtiti u historiji, dokle god Bosnjaci postoje na ovoj planeti.

A za dalje, saslusajmo jednu pricu kratku Bosnjakinje i jednu pricu Srpskinje, koje su izgubile svoje najmilije u agresiji na BiH.

Ova srpskinja, jadna majka, ni slutila nije gdje joj ide sin. Mislila je da ide da sluziti vojsku, a njihova komanda ih je stavila da ginu za niciju zemlju.



Sluąamo ispovijest Smilje Mitrović iz Bijeljine, čiji je sin jedinac nestao potkraj rata u Bosni:

"Imala sam jednog jeditog sina koji je nestao u ratu. Iąao je u vojsku, redovnu da odsluľi. Mogu vam tvrditi da je moj sin bio u povlačenju sa zapadnog dijela Krajine, jer je to trebalo da pripadne boąnjačkoj strani i hrvatskoj. Bila sam kod njega u posjeti kao kod vojnika 24. avgusta 1995. godine i tamo su samo čekali na dogovor izmedju vlasti da krenu za povlačenje, jer su oni njima oduzeli oruľje a oni su ostali kao, eto, privremeno, da tu sačekaju, dok se vlasti dogovore.

Vjerujte, meni je prvi put da se sastanem sa vakim mladim ljudima u ovoj organizaciji, sem ona djeca koja dodju da traľe svoje roditelje. Vjerujte da mi je puno srce kad s vama razgovaram tako mladim, jer u vama vidim moga sina."


Sada posluąajte potresnu ispovijest Kade Hotić iz Srebrenice, kojoj su snage Vojske tzv. "republike srpske", u genocidu koji se desio u tom gradu nad Boąnjacima, jula 1995, ubile gotovo cijelu porodicu:

”Kad je moj sin se odvojio od mene, kad je krenuo prema ąumi, bila je taka guľva i takav meteľ, jer su padale granate medju ljude. Ja se nisam pozdravila s mojim sinom. Kad je otiąao, udaljio se od mene jedno deset metara moľda, pa je bio visok... Ja sam pogledala za njim i kaľem: ‘Samire!’ On se okrenu, rekoh: ‘Sretno, sine!’ I nikad ga viąe nisam vidjela. Ali, mislila sam: ‘Samo su ih zarobili’. Godine prolaze, potpisao se Dejtonski sporazum, stao rat, naąih nema.


Direktorica seminara, Janja Beč Nojman poručila je: "Ono ąto se desilo u ratovima na prostoru bivąe Jugoslavije ne smije da se zaboravi, jer ako se zaboravi, onda moľe i da se ponovi. Ovo je kultura u kojoj se ćuti o patnji, u kojoj se laľe o tome, u kojoj se ne plače... I mi koji nemamo mrtve i nestale, moramo da saosećamo sa tim ljudima, da pomislimo: ‘A kako bi nama bilo da nam se to desilo’."

Osjetimo tugu u svome srcu, a zatim se vratimo dosadasnjem zivotu i rahatluku, u kojem cemo zaboraviti majke uplakane.
_________________


Ovu sam temu otvorio na: ( nije vazno ) - a uskoro ce godina dana kako sam je otvorio, pa zelim da je i ovdje aktiviram jer uskoro ce 10-ta godisnjica biti ubijanja mladosti Tuzle.
 
spomenik.jpg


Ovdje se ne zivi samo
da bi se zivjelo.
Ovdje se ne zivi samo
da bi se umrlo.
Ovdje se i umire
da bi se zivjelo.


Mehmedalija Mak Dizdar
______________________________________________________

Mladost Tuzle, ubijena od cetnickih fasista, 25.maja 1995.

1. Dedovic Razija
2. Brguljak Alma - 20
3. Hasanovic Senada - 26
4. Ramic Fahrudin - 26
5. Marinovic Pera - 34
6. Mustacevic Savan - 29
7. Sarajlic Edhem - 20
8. Beganovic Adnan - 15
9. Bakalovic Asmir
10. Dusic Suzana - 14
11. Cerimovic Almasa - 20
12. Dapa Amir
13. Duzel Amir
14. Kurtalic Vesna
15. Memic Edisa - 19
16. Cajic Sanja - 18
17. Rekic Nedim - 28
18. Vukovic Mustafa - 23
19. Hujdurovic Adnan
20. Ahmetasevic Edina - 21
21. Mehinovic Amira
22. Kantor Franc - 24
23. Slijepcevic Asim - 20
24. Kalesic Sandro - 3
25. Hodzic Edin - 31
26. Boric Indira - 36
27. Mehanovic Sulejman
28. Kurbasic Damir
29. Tadic Ilinka
30. Nuhanovic Selma - 23
31. Mehmedovic Edin - 20
32. Sisic Nihad - 20
33. Cekic Amir - 21
34. Okanovic Indira - 15
35. Bosnjakovic Ilvana
36. Alispahic Admir - 24
37. Rosic Jasenko
38. Bojkic Damir - 28
39. Mujic Samir - 29
40. Rahmani Rajif - 23
41. Jahic Almir - 18
42. Bucuk Lejla - 17
43. Mujabasic Azur - 22
44. Vantic Azur - 24
45. Abuismail Suzana - 25
46.Hasicic Semsa - 20
47. Salamovic Senahid - 26
48. Markovic Nenad - 19
49. Hakic Hamdija - 48
50. Stjepanovic Petar - 25
51. Alagic Elvis - 18
52. Atikovic Lejla
53. Sisc Armin - 20
54. Ponjavic Rusmir
55. Hidanovic Alem - 20
56. Dedic Zada - 21
57. Kurbegovic Vanja
58. Stojcic Jelena
59. Hrustanovic Hasa - 25
60. Hadzic Ago - 20
61. Causevic Selma
62. Mujanovic Nesit - 21
63. Milic Adrijana - 17
64. Cirak Samir - 19
65. Fatusic Muri
66. Murselovic Elvir
67. Saimovic Adnan - 28
68- Sarajlic Jasminka - 23
69. N.N.
70. N.N.
71. N.N.
72. N.N.
i vise od stotinu i 47 ranjenih...
 
Slovenska


Nosen dahom sna
doleteo je crni golub na moj dlan.
Zasto, ko da zna,
al' to sam jutro docekao umoran.

K'o da sam i ja leteo s njim,
krilima teskim, olovnim,
i video svet sakriven iza zlatnih oblaka.

Ako umrem mlad,
posadi mi na grobu samo ruzmarin.
Ne dozvoli tad da
naprave od toga tuzni treci cin.
Nek mi ne drze govore,
nek drugom pletu lovore,
ako umrem mlad,
zaustavljen u koraku i snu.

O zagrli me sad,
jako, najbolje sto znas
i nemoj crnoj ptici da me das.

O ne, ne brini,
proci ce za tren,
ja sam samo malo lud i zaljubljen.

U mojim venama
davni sever samuje
i ja ponekad ne znam sta mu je,
sto luduje,
od srece tugu tka
moja prosta dusa slovenska.

Uplasi me sjaj milion sveca kad se nebom popali.
Gde je tome kraj?
Za kog su tako dubok zdenac kopali?
Zasto se sve to desava,
dal' covek ista resava
il' smo samo tu zbog ravnoteze medju zvezdama?

O zagrli me sad,
jako, najbolje sto znas
i nemoj crnoj ptici da me das.

O ne, ne brini,
proci ce za tren,
ja sam samo malo lud i zaljubljen.

U mojim venama
davni sever samuje
i ja ponekad ne znam sta mu je,
sto luduje,
od srece tugu tka
moja prosta dusa slovenska.

Moja prosta dusa slovenska...

Komentar od jedne djevojke:

Brguljak Alma - 20

Samo za Elmu... Rahmet mojoj dragoj Elmi. Dakle, nije Alma nego Elma. Rahmet njenoj dobroj dusi.
 
Zamislimo sebe na mjestu ove majke, prije nego sto procitamo i u toku citanja pokusajmo biti na njenom mjestu:

JEDNA BOSANSKA MAJKA


Dok svice hladna zora
jedna pogrbljena starica
lica prepunih bora
tumara stazama pustih ulica.

Tuzne su oci njene,
suza joj obraz kvasi,
od umora i hladnoce stenje,
iz grudi se otimaju uzdasi.

Iz dana u dan starica ova
izgubljenog sina trazi,
sto ne vrati se iz rova
sto poginuo je na strazi.

Ne vjeruje ona u te price,
sve joj to lici na bajku,
drugi stalno odmahuju glavom
gledajuci ovu nesretnu majku.

Suzama ga doziva svake noci
ujutro mokar jastuk grli,
jos uvijek se nada da ce doci,
u snu vidi kako joj u zagrljaj hrli.

I tako svakog jutra
kad citav svijet mirno sniva
ova zalosna majka
trazi svoga sina.
 
Па ништа, ти сад искористи рок фестивал који ће се одржати у мају месецу па распали по четницима, само немој да буде исто као и са Маркалама кад су сви могући стручњаци доказали да су муслимани побили муслимане а све зарад јефтине пропаганде.
Већ кад причамо о томе, куд се не сети оне колоне гуштера и то ненаоружаних коју сте, првих дана рата, пресрели након гранатирања?
Да се нису можда сами клали и киднаповали тако да се многима ни дан данас не зна гроб?

Свашта може да се чује од вас који сте се својевремено продали за кило лоја и по'киле граха.
 
PAC-PAC:
Па ништа, ти сад искористи рок фестивал који ће се одржати у мају месецу па распали по четницима, само немој да буде исто као и са Маркалама кад су сви могући стручњаци доказали да су муслимани побили муслимане а све зарад јефтине пропаганде.
Већ кад причамо о томе, куд се не сети оне колоне гуштера и то ненаоружаних коју сте, првих дана рата, пресрели након гранатирања?
Да се нису можда сами клали и киднаповали тако да се многима ни дан данас не зна гроб?

Свашта може да се чује од вас који сте се својевремено продали за кило лоја и по'киле граха.

Koliko ti smeca napisa ovdje ?

Poznato mi je da vlasi vole lagati ( ne trpam sve u jedan kos ), ali sam se ipak nadao da si procitao barem nesto od onoga sto sam ovdje pisao o Markalama.

Svi moguci strucnjaci dokazali da su Bosnjaci Bosnjake granatirali ?


Pa jesi li ti lud ? Ili si pak brezobrazan ?

Zar svi svjetski vjestaci nisu dobro proucili i dosli svi do jednog ( osim ruskog - cetnickog )zakljucka a to je da je granata dosla sa polozaja vojske Karadzica ? Pa cak i Francuska je to potvrdila - Francuska za koju znamo kakav je odnos imala spram R BiH i kako je mrzila Bosnjake.

Eh, kako se navalja gluposti.

To ti je ono: 10 puta ponovljena laz postaje istina, dok kod mnogih Srba, vlaha jednom ponovljena laz ili dva do tri puta - postaje istina. :shock:

Sramota ljudske misli, mjesto da ti bude zao zrtava ti sad optuzujes zrtve da su sami sebe ubijali!

Kao i ona tijela Bratuncana koja su plovila rijekom Drinom a medije iz Srbije prikazuju da su to bos. Srbi - kako su ih Bosnjaci poklali.

21.gif


Ako imalo znas engleski pogledaj ispod sta pise. Ovakve slike su sa informacijama otisle u svijet i nikad nisu izmjenjene niti je to bilo moguce.

Naravno, radi se o "lazi" i po ko zna koji put se mora dokazati da je cijeli svijet jedna obicna budala i da su u krivu, a da je jedina Srbija upravu.
 
Abdurrahman:
PAC-PAC:
Па ништа, ти сад искористи рок фестивал који ће се одржати у мају месецу па распали по четницима, само немој да буде исто као и са Маркалама кад су сви могући стручњаци доказали да су муслимани побили муслимане а све зарад јефтине пропаганде.
Већ кад причамо о томе, куд се не сети оне колоне гуштера и то ненаоружаних коју сте, првих дана рата, пресрели након гранатирања?
Да се нису можда сами клали и киднаповали тако да се многима ни дан данас не зна гроб?

Свашта може да се чује од вас који сте се својевремено продали за кило лоја и по'киле граха.

Koliko ti smeca napisa ovdje ?

Poznato mi je da vlasi vole lagati ( ne trpam sve u jedan kos ), ali sam se ipak nadao da si procitao barem nesto od onoga sto sam ovdje pisao o Markalama.

Svi moguci strucnjaci dokazali da su Bosnjaci Bosnjake granatirali ?


Pa jesi li ti lud ? Ili si pak brezobrazan ?

Zar svi svjetski vjestaci nisu dobro proucili i dosli svi do jednog ( osim ruskog - cetnickog )zakljucka a to je da je granata dosla sa polozaja vojske Karadzica ? Pa cak i Francuska je to potvrdila - Francuska za koju znamo kakav je odnos imala spram R BiH i kako je mrzila Bosnjake.

Eh, kako se navalja gluposti.

To ti je ono: 10 puta ponovljena laz postaje istina, dok kod mnogih Srba, vlaha jednom ponovljena laz ili dva do tri puta - postaje istina. :shock:

Sramota ljudske misli, mjesto da ti bude zao zrtava ti sad optuzujes zrtve da su sami sebe ubijali!

Kao i ona tijela Bratuncana koja su plovila rijekom Drinom a medije iz Srbije prikazuju da su to bos. Srbi - kako su ih Bosnjaci poklali.

21.gif


Ako imalo znas engleski pogledaj ispod sta pise. Ovakve slike su sa informacijama otisle u svijet i nikad nisu izmjenjene niti je to bilo moguce.

Naravno, radi se o "lazi" i po ko zna koji put se mora dokazati da je cijeli svijet jedna obicna budala i da su u krivu, a da je jedina Srbija upravu.

Meni je svakako zao zrtava,ma sa cije da su strane.Naravno da je najobicnija budalastina tvrditi da su Bosnjaci sami sebe granatirali.Tog rata nije smelo biti,a za njega su pred istorijom krivi velikosrpski i velikohrvatski nacionalisti!Sa druge strane,ja ne razumem zasto sve Srbe nazivas cetnicima,ja sam Srbin,a mrzim cetnike.
 
King 7:
Treba zaliti sve nevine zrtve a posebno decu bez razlike. Medjutim, mislim da se ti lukavo koristis tim zrtvama (sto jeste brezobrazno) da ovde palis. Evo, vec dobijas izrode na svojoj strani. Nisi se setio dece u Beslanu kojoj su sveti Allahovi borci pucali u ledja zato sto su bezala. I to je brezobrazno.
A po cemu sam ja izrod ako saopstavam cinjenicu!Nemoj mi reci da nije postojao plan srpskog i hrvatskog rukovodstva o podeli Bosne i Hercegovine,a po cenu rata.Sada,mozda se ti sa time slazes da cepnes deo jedne drzave,ali ja svakako se protivim stvaranju "velike Srbije".Sto se rata tice,zlocine su cinile sve zaracene strane i izlisno je sada prebacivati loptu na jednu stranu,kako bi se umanjio znacaj na drugoj,to je manipulisanje sa zrtvama.Svaka strana se mora suociti sa svojim sopstvenim "herojima"koji su ta zverstva pocinili!
 
A po cemu sam ja izrod ako saopstavam cinjenicu!Nemoj mi reci da nije postojao plan srpskog i hrvatskog rukovodstva o podeli Bosne i Hercegovine,a po cenu rata.Sada,mozda se ti sa time slazes da cepnes deo jedne drzave,ali ja svakako se protivim stvaranju "velike Srbije".Sto se rata tice,zlocine su cinile sve zaracene strane i izlisno je sada prebacivati loptu na jednu stranu,kako bi se umanjio znacaj na drugoj,to je manipulisanje sa zrtvama.Svaka strana se mora suociti sa svojim sopstvenim "herojima"koji su ta zverstva pocinili![/quote]

Pa eto,ja svo vrijeme cekam da se Abdurahman "suoci"sa svojim sopstvenim "herojima "koji su mucki napali kolonu vojnika JNA, s ledja,koja se povlacila iz Tuzle,15.05.1992.Kad je vec spomenuo Tuzlu,mislim...ne mora ici daleko...Mada njegov odgovor vec znam,neka me postedi gluposti...A ti sto se protivis stvaranju "velike Srbije"imas pravo,ali i ja imam da se protivim stvaranju islamske BiH...sto doticni zdusno zagovara...Mada,nije mi cudo za njega uopste,cudo mi je za moderatore...mislim da je forum mjesto za rasprave i diskusije ...a ne za beskonacno duge propagandne monologe,citate iz "kvazi istinitih"djela,tipa "malog kalendara"i sl. i pricanje "sam sa sobom,"sto Abdurahman vec duze vrijeme cini neometano...A ne moze me niko ubijediti da je on ovde iz prijateljskih pobuda...sto pokazuju svi njegovi postovi...Svako ima svoje zrtve...svakome je svoga zao,ali u najmanju ruku je licemjerno doci ovdje na srpski forum(mada nisam sigurna u ovo)i govoriti o muslimanskim zrtvama,a istovremeno precutkujuci i umanjujuci tolike srpske zrtve...
Ajde,neka mi Abdurahman,kad je toliki "demokrata",kaze, sto nije otvorio temu o 15.05.1992.i napadu na kolonu JNA? To je bilo hronoloski ranije,pa treba valjda krenuti redom...A ne,nece,zato sto ce on taj dan uskoro da slavi kao "dan oslobodjenja"...pitajte ga od koga i od cega?A to mahanje pojmom "Velika Srbija"je smijesno,jer Srbija nikad nije bila manja,a srpski narod nikad ugrozeniji...Ali ni to nije dovoljno,izgleda...Muka mi je vise od ovakvih i slicnih tema,koje jasno dokazuju onu poslovicu "pustio bih ja njih,ali oni nece mene..." :evil:
 
zox:
King 7:
Treba zaliti sve nevine zrtve a posebno decu bez razlike. Medjutim, mislim da se ti lukavo koristis tim zrtvama (sto jeste brezobrazno) da ovde palis. Evo, vec dobijas izrode na svojoj strani. Nisi se setio dece u Beslanu kojoj su sveti Allahovi borci pucali u ledja zato sto su bezala. I to je brezobrazno.
A po cemu sam ja izrod ako saopstavam cinjenicu!Nemoj mi reci da nije postojao plan srpskog i hrvatskog rukovodstva o podeli Bosne i Hercegovine,a po cenu rata.Sada,mozda se ti sa time slazes da cepnes deo jedne drzave,ali ja svakako se protivim stvaranju "velike Srbije".Sto se rata tice,zlocine su cinile sve zaracene strane i izlisno je sada prebacivati loptu na jednu stranu,kako bi se umanjio znacaj na drugoj,to je manipulisanje sa zrtvama.Svaka strana se mora suociti sa svojim sopstvenim "herojima"koji su ta zverstva pocinili!
Zato sto mu se levicarski podvlacis misleci da je to humano.Seti se prvo svojih zrtava. Da nije bilo cetnika sad bi ti se glava smesila Abdurahmanu sa koca.
Setimo se kako je bilo to sa vojnicima. Pregovori su pali da se kasarna izvuce I garancije su date. Cak je alija bio u kolima na celu kolone koliko se secam. U jednom momentu, alija I pratnja su nastavili a sa prozora okolnih je pocela vatra na nenaoruzane vojnike. U Ovcar Banji kod Cacka postoji pecina u kojoj su Turci ugusili dimom kompletan zbeg zena I dece koji su pobegli od njihovog besa iz grada. Njihove kosti su tamo dan - danas.
Sto se tice podele Bosne ona je bila razumno resenje izmedju legitimnih nacija. Posto nema vise Turske imperije nema ni razloga da postoji nekakva nova dzamahirija samo zato sto je tu treca veroispovest. Hrvati imaju Hrvate Islamske vere, Srbi imaju Srbe Islamske vere. Nigde u svetu nije proglasena drzava gradjana koji su presli u drugu veru.
 
Abdurrahman:
PAC-PAC:
Па ништа, ти сад искористи рок фестивал који ће се одржати у мају месецу па распали по четницима, само немој да буде исто као и са Маркалама кад су сви могући стручњаци доказали да су муслимани побили муслимане а све зарад јефтине пропаганде.
Већ кад причамо о томе, куд се не сети оне колоне гуштера и то ненаоружаних коју сте, првих дана рата, пресрели након гранатирања?
Да се нису можда сами клали и киднаповали тако да се многима ни дан данас не зна гроб?

Свашта може да се чује од вас који сте се својевремено продали за кило лоја и по'киле граха.



Koliko ti smeca napisa ovdje ?

Poznato mi je da vlasi vole lagati ( ne trpam sve u jedan kos ), ali sam se ipak nadao da si procitao barem nesto od onoga sto sam ovdje pisao o Markalama.

Svi moguci strucnjaci dokazali da su Bosnjaci Bosnjake granatirali ?


Pa jesi li ti lud ? Ili si pak brezobrazan ?

Zar svi svjetski vjestaci nisu dobro proucili i dosli svi do jednog ( osim ruskog - cetnickog )zakljucka a to je da je granata dosla sa polozaja vojske Karadzica ? Pa cak i Francuska je to potvrdila - Francuska za koju znamo kakav je odnos imala spram R BiH i kako je mrzila Bosnjake.

Eh, kako se navalja gluposti.

To ti je ono: 10 puta ponovljena laz postaje istina, dok kod mnogih Srba, vlaha jednom ponovljena laz ili dva do tri puta - postaje istina. :shock:

Sramota ljudske misli, mjesto da ti bude zao zrtava ti sad optuzujes zrtve da su sami sebe ubijali!

Kao i ona tijela Bratuncana koja su plovila rijekom Drinom a medije iz Srbije prikazuju da su to bos. Srbi - kako su ih Bosnjaci poklali.

21.gif


Ako imalo znas engleski pogledaj ispod sta pise. Ovakve slike su sa informacijama otisle u svijet i nikad nisu izmjenjene niti je to bilo moguce.

Naravno, radi se o "lazi" i po ko zna koji put se mora dokazati da je cijeli svijet jedna obicna budala i da su u krivu, a da je jedina Srbija upravu.
slushaj bre stoko

10 godina sam ziveo pod sankcijama zbog ebenog sluchaja Markale za koje je josh general majkl rose dokazao da su tvoji majmuni granatirali, i zbog chega je bio smenjen.

ne branim srpske zlochine, ali tebe zbog licemerja je trebala neka kama da stigne.

:twisted: :twisted: :twisted:
 
zox:
Meni je svakako zao zrtava,ma sa cije da su strane.Naravno da je najobicnija budalastina tvrditi da su Bosnjaci sami sebe granatirali.Tog rata nije smelo biti,a za njega su pred istorijom krivi velikosrpski i velikohrvatski nacionalisti!Sa druge strane,ja ne razumem zasto sve Srbe nazivas cetnicima,ja sam Srbin,a mrzim cetnike.

Ћао zox-ice, како си, шта радиш... :D :D :D
прими пуно топлих поздрава од - ЧЕТНИКА !


Христос Воскресе - срећу донесе !
 
zox:
Abdurrahman:
PAC-PAC:
Па ништа, ти сад искористи рок фестивал који ће се одржати у мају месецу па распали по четницима, само немој да буде исто као и са Маркалама кад су сви могући стручњаци доказали да су муслимани побили муслимане а све зарад јефтине пропаганде.
Већ кад причамо о томе, куд се не сети оне колоне гуштера и то ненаоружаних коју сте, првих дана рата, пресрели након гранатирања?
Да се нису можда сами клали и киднаповали тако да се многима ни дан данас не зна гроб?

Свашта може да се чује од вас који сте се својевремено продали за кило лоја и по'киле граха.

Koliko ti smeca napisa ovdje ?

Poznato mi je da vlasi vole lagati ( ne trpam sve u jedan kos ), ali sam se ipak nadao da si procitao barem nesto od onoga sto sam ovdje pisao o Markalama.

Svi moguci strucnjaci dokazali da su Bosnjaci Bosnjake granatirali ?


Pa jesi li ti lud ? Ili si pak brezobrazan ?

Zar svi svjetski vjestaci nisu dobro proucili i dosli svi do jednog ( osim ruskog - cetnickog )zakljucka a to je da je granata dosla sa polozaja vojske Karadzica ? Pa cak i Francuska je to potvrdila - Francuska za koju znamo kakav je odnos imala spram R BiH i kako je mrzila Bosnjake.

Eh, kako se navalja gluposti.

To ti je ono: 10 puta ponovljena laz postaje istina, dok kod mnogih Srba, vlaha jednom ponovljena laz ili dva do tri puta - postaje istina. :shock:

Sramota ljudske misli, mjesto da ti bude zao zrtava ti sad optuzujes zrtve da su sami sebe ubijali!

Kao i ona tijela Bratuncana koja su plovila rijekom Drinom a medije iz Srbije prikazuju da su to bos. Srbi - kako su ih Bosnjaci poklali.

21.gif


Ako imalo znas engleski pogledaj ispod sta pise. Ovakve slike su sa informacijama otisle u svijet i nikad nisu izmjenjene niti je to bilo moguce.

Naravno, radi se o "lazi" i po ko zna koji put se mora dokazati da je cijeli svijet jedna obicna budala i da su u krivu, a da je jedina Srbija upravu.

Meni je svakako zao zrtava,ma sa cije da su strane.Naravno da je najobicnija budalastina tvrditi da su Bosnjaci sami sebe granatirali.Tog rata nije smelo biti,a za njega su pred istorijom krivi velikosrpski i velikohrvatski nacionalisti!Sa druge strane,ja ne razumem zasto sve Srbe nazivas cetnicima,ja sam Srbin,a mrzim cetnike.

Bas tako...

Ne, ne nazivam sve Srbe cetnicima mada vecina podrzavaju te teroriste, ali sam ( ako si primjetio ) stavio u zagradi nesto gdje sam napisao " ne stavljam sve u jedan kos" i slicno nesto jos. Znaci, ne nazivam cetnicima sve Srbe, jer znam nekoliko osoba koji su Srbi/Srpkinje i koji su na svom mjestu.
 
King 7:
Treba zaliti sve nevine zrtve a posebno decu bez razlike. Medjutim, mislim da se ti lukavo koristis tim zrtvama (sto jeste brezobrazno) da ovde palis. Evo, vec dobijas izrode na svojoj strani. Nisi se setio dece u Beslanu kojoj su sveti Allahovi borci pucali u ledja zato sto su bezala. I to je brezobrazno.

I ti mislis doista da je podrzajem takve akcije kao sto su one u Beslanu ?

Pa niko se bas ne sjeca tamo nesto na kraj svijeta sto se desilo, vec svako se bori za svoje - da se ne zaboravi pa i ja za svoj narod, zar ne ?

A valjda si shvatio do sad ko stoji iza onih gnucnog djela u Beslanu. Cak su mnogi ruski politicari i ostali okrivili direktno Moskvu ( tj. vladu Putinovu za ovo jer su oni i pripremili ovako nesto radi svojih neki ciljeva i osim toga, onaj narod sto je izginuo u pozoristu u Moskvi i ova neduzna djeca - niko drugih ih nije ubijao do ruski specijalci sa razno raznim marifetlucima, pocev od puscanja plina, do najobicnijeg oruzja.
 
zox:
King 7:
Treba zaliti sve nevine zrtve a posebno decu bez razlike. Medjutim, mislim da se ti lukavo koristis tim zrtvama (sto jeste brezobrazno) da ovde palis. Evo, vec dobijas izrode na svojoj strani. Nisi se setio dece u Beslanu kojoj su sveti Allahovi borci pucali u ledja zato sto su bezala. I to je brezobrazno.
A po cemu sam ja izrod ako saopstavam cinjenicu!Nemoj mi reci da nije postojao plan srpskog i hrvatskog rukovodstva o podeli Bosne i Hercegovine,a po cenu rata.Sada,mozda se ti sa time slazes da cepnes deo jedne drzave,ali ja svakako se protivim stvaranju "velike Srbije".Sto se rata tice,zlocine su cinile sve zaracene strane i izlisno je sada prebacivati loptu na jednu stranu,kako bi se umanjio znacaj na drugoj,to je manipulisanje sa zrtvama.Svaka strana se mora suociti sa svojim sopstvenim "herojima"koji su ta zverstva pocinili!

Veoma mi je drago da ima i ovakvih ljudi koji razmisljaju.

Masa´Allah.
 
Limunada kaze:

Pa eto,ja svo vrijeme cekam da se Abdurahman "suoci"sa svojim sopstvenim "herojima "koji su mucki napali kolonu vojnika JNA, s ledja,koja se povlacila iz Tuzle,15.05.1992.Kad je vec spomenuo Tuzlu,mislim...ne mora ici daleko...Mada njegov odgovor vec znam,neka me postedi gluposti...

Samo radi informacije da ti kazem da sam ja rodjen u Tuzli i dobro znam sta se je tog dana desilo za kojeg ti kazes da je mucki napadnuta kolona tzv. J"N"A.

Naime, jedna kolona na Brcanskoj Malti u Tuzli je krenula gdje treba - prema Majevici - Bijeljini, dok je drugi dio kolone posao skroz suprotno - mjesto na lijevo oni su produzili pravo sa juzne strane Tuzle kako bi poceli okupaciju a tamo nije bilo izlaza da se ide gdje su oni krenuli - tj. da okupiraju Tuzlu, da pocne okupaciju a tako su isto uradili cetnici u Bijeljini, Zvorniku, Bratuncu, Visegradu, Brckom, Foci, Prijedoru, itd. i zbog takvog iskustva Bosnjaci ovoga puta su sami se organizovali i cekali da vide sta ce uciniti - ako prodju smirom i nikoga ne budu dirali, da ce biti sve uredu, a ako nesto pokusaju onda ce Bosnjaci dati otpor. No, desilo se ono najgore za srpske vojnike - krenuli su tamo gdje im nije mjesto i ne samo to, da li limunada znas ko je prvi ispalio metak u Tuzli sto se tice te kolone ? Prvi koji je ispalio metak jeste bio srpski vojnik - iz kamiona. Onda je slozilo sa okolni zgrada pucnjava i desilo se sto se desilo.

Da li znas koliko je sakrivenih bilo Srba u okolnim zgradama i koliko ih je prebaceno u bolnicu sto su bili ranjavani ? Preko dvije stotine i nijednom dlaka sa glave nije falila. To ti je dovoljan dokaz, a sto je zlocin za tebe braniti svoj grad, to je nesto drugo "jeftin govor".

A ti sto se protivis stvaranju "velike Srbije"imas pravo,ali i ja imam da se protivim stvaranju islamske BiH...sto doticni zdusno zagovara...

Islamske BiH u kojoj su svi bili ravnopravni i cak vise nego Bosnjaci ?! Koji apsurd. Ne dolikuje pametnom covjeku da se otima time da bi opravdao zlocine, genocid i agresiju, kad se dobro zna da Bosnjaci pocetkom agresije na R BiH su toliko znali o islamu haman kao i njihove komsije bos. Srbi i bos. Hrvati a ti pricas o nekoj islamskoj BiH.

I gdje sam to se ja zagovarao za Islamsku BiH i protjerivanje ostalih `?? Navedi mi molim te citat, jer cu ovo smatrati kao laz na mene.

Svako ima svoje zrtve...svakome je svoga zao,ali u najmanju ruku je licemjerno doci ovdje na srpski forum(mada nisam sigurna u ovo)i govoriti o muslimanskim zrtvama,a istovremeno precutkujuci i umanjujuci tolike srpske zrtve...

Ako si citala listu ubijenih mogla si vidjeti koliko ima bos. Hrvata i bos. Srba medju ubijenima.

Ne znam da li je musliman ili hriscanin Sandro Kalesic - najmladje ubijeno dijete od samo tri godine. A Sandro - to nije muslimansko ime, sad nisam siguran da li je Srbin.

Ajde,neka mi Abdurahman,kad je toliki "demokrata",kaze, sto nije otvorio temu o 15.05.1992.i napadu na kolonu JNA?

Iz vec pomenuti gore naprijed razloga. Zlocin nije izgubiti vojnu bitku i izgubiti dosta vojnika u tome, vec je zlocin ubijati civile kao sto je postavljena tema.

A ne,nece,zato sto ce on taj dan uskoro da slavi kao "dan oslobodjenja"...pitajte ga od koga i od cega?
A i ti sve znas iz tople sobe tamo odnakle iz Srbije, ha ? Kako sam vec rekao ja sam rodjen u Tuzli i zivim u toj okolini gdje se desilo.

Dan oslobodjenja, da, zar mislis nesto drugo ? Dan oslobodjenja Tuzle od agresije tzv. JNA a ne oslobadjanje/okupiranje od strane Srba. Zato je kod tebe taj dan zalosti, dok kod mene nije. Pitaj te vojnike koji su prezivjeli tu kolonu, zasto su ostavili iza sebe na aeredromu u Dubravama - Tuzla, toliko eksploziva podstavljenog po hangarima i pistama ? Pa da Bosnjaci nisu vecinu uklonili, Zivinicki i Kalesijski kraj a jedan dio i Tuzlanskog kraja bio bio sravnjen sa zemljom od detonacija snaznih koje su bile pripremljene, ionako je bilo ih dosta - sto se nisu uspjele presjeci zice.

Toliko o vojsci koju pominjes.

to mahanje pojmom "Velika Srbija"je smijesno,jer Srbija nikad nije bila manja,a srpski narod nikad ugrozeniji...

Birajuci politicare onakve kakvi i jesu, sami sebe trpate u propast. Sami sebi ste krivi. Svi govore jedno, srpski politicari za foteljama drugo, a najvise narod srpski ispasta zbog toga - medjutim necu ovdje spomenuti zlocine nad drugim narodima koje su Srbi pocinili,- genocide i agresiju.

Muka mi je vise od ovakvih i slicnih tema,koje jasno dokazuju onu poslovicu "pustio bih ja njih,ali oni nece mene..."

Pusticemo i mi one koji su nam okupirali privremeno oko 46 % drzave i porusili i protjerali toliko ljudi.
 
King 7:
zox:
King 7:
Treba zaliti sve nevine zrtve a posebno decu bez razlike. Medjutim, mislim da se ti lukavo koristis tim zrtvama (sto jeste brezobrazno) da ovde palis. Evo, vec dobijas izrode na svojoj strani. Nisi se setio dece u Beslanu kojoj su sveti Allahovi borci pucali u ledja zato sto su bezala. I to je brezobrazno.
A po cemu sam ja izrod ako saopstavam cinjenicu!Nemoj mi reci da nije postojao plan srpskog i hrvatskog rukovodstva o podeli Bosne i Hercegovine,a po cenu rata.Sada,mozda se ti sa time slazes da cepnes deo jedne drzave,ali ja svakako se protivim stvaranju "velike Srbije".Sto se rata tice,zlocine su cinile sve zaracene strane i izlisno je sada prebacivati loptu na jednu stranu,kako bi se umanjio znacaj na drugoj,to je manipulisanje sa zrtvama.Svaka strana se mora suociti sa svojim sopstvenim "herojima"koji su ta zverstva pocinili!
Zato sto mu se levicarski podvlacis misleci da je to humano.Seti se prvo svojih zrtava. Da nije bilo cetnika sad bi ti se glava smesila Abdurahmanu sa koca.
Setimo se kako je bilo to sa vojnicima. Pregovori su pali da se kasarna izvuce I garancije su date. Cak je alija bio u kolima na celu kolone koliko se secam. U jednom momentu, alija I pratnja su nastavili a sa prozora okolnih je pocela vatra na nenaoruzane vojnike. U Ovcar Banji kod Cacka postoji pecina u kojoj su Turci ugusili dimom kompletan zbeg zena I dece koji su pobegli od njihovog besa iz grada. Njihove kosti su tamo dan - danas.
Sto se tice podele Bosne ona je bila razumno resenje izmedju legitimnih nacija. Posto nema vise Turske imperije nema ni razloga da postoji nekakva nova dzamahirija samo zato sto je tu treca veroispovest. Hrvati imaju Hrvate Islamske vere, Srbi imaju Srbe Islamske vere. Nigde u svetu nije proglasena drzava gradjana koji su presli u drugu veru.

Eh zbog takvog razmisljanja i zbog tolikih lazi, nema ni mira medju naam, to treba biti jasno!
 
crow:
Abdurrahman:
PAC-PAC:
Па ништа, ти сад искористи рок фестивал који ће се одржати у мају месецу па распали по четницима, само немој да буде исто као и са Маркалама кад су сви могући стручњаци доказали да су муслимани побили муслимане а све зарад јефтине пропаганде.
Већ кад причамо о томе, куд се не сети оне колоне гуштера и то ненаоружаних коју сте, првих дана рата, пресрели након гранатирања?
Да се нису можда сами клали и киднаповали тако да се многима ни дан данас не зна гроб?

Свашта може да се чује од вас који сте се својевремено продали за кило лоја и по'киле граха.



Koliko ti smeca napisa ovdje ?

Poznato mi je da vlasi vole lagati ( ne trpam sve u jedan kos ), ali sam se ipak nadao da si procitao barem nesto od onoga sto sam ovdje pisao o Markalama.

Svi moguci strucnjaci dokazali da su Bosnjaci Bosnjake granatirali ?


Pa jesi li ti lud ? Ili si pak brezobrazan ?

Zar svi svjetski vjestaci nisu dobro proucili i dosli svi do jednog ( osim ruskog - cetnickog )zakljucka a to je da je granata dosla sa polozaja vojske Karadzica ? Pa cak i Francuska je to potvrdila - Francuska za koju znamo kakav je odnos imala spram R BiH i kako je mrzila Bosnjake.

Eh, kako se navalja gluposti.

To ti je ono: 10 puta ponovljena laz postaje istina, dok kod mnogih Srba, vlaha jednom ponovljena laz ili dva do tri puta - postaje istina. :shock:

Sramota ljudske misli, mjesto da ti bude zao zrtava ti sad optuzujes zrtve da su sami sebe ubijali!

Kao i ona tijela Bratuncana koja su plovila rijekom Drinom a medije iz Srbije prikazuju da su to bos. Srbi - kako su ih Bosnjaci poklali.

21.gif


Ako imalo znas engleski pogledaj ispod sta pise. Ovakve slike su sa informacijama otisle u svijet i nikad nisu izmjenjene niti je to bilo moguce.

Naravno, radi se o "lazi" i po ko zna koji put se mora dokazati da je cijeli svijet jedna obicna budala i da su u krivu, a da je jedina Srbija upravu.
slushaj bre stoko

10 godina sam ziveo pod sankcijama zbog ebenog sluchaja Markale za koje je josh general majkl rose dokazao da su tvoji majmuni granatirali, i zbog chega je bio smenjen.

ne branim srpske zlochine, ali tebe zbog licemerja je trebala neka kama da stigne.

:twisted: :twisted: :twisted:

Zasto ih ne dokazes nepismenjace ?

Gdje su dokazi ?

Cijeli svijet je dobio dokaze ne od Bosnjaka vec od UN-a i ostali, NATO-a, UNPROFORA-a itd. Francuska, Njemaca, Holandjana, itd. Danas se u Hagu to prihvatilo kao jedino autenticno stivo - dokaz ko jen apravio masakr.

Dokle god budes slusao lazi, propagandu laznu i takve gnusne lazi iznosio, opet ponavljam, nema mira medju nama niti ce biti ista bez rata, jer sa takvim razmisljanjem ne zelim do moje kuce bude zlocinac i da zivi.

Budala moze reci samo da su Bosnjaci sami sebe granatiral i pored toga jasne cinjenice su izasle i podaci, da nije mogla A RBiH granatirati svoj narod jer je imala u okolini Sarajeva samo jednu tacku koju je drzala i kad bi sa nje ispalila cuo bi se jak zvuk, dok mjerenja, strucnjaci koji su izvrsili uvidjaj i proucili to, jasno potvrdjuju svi da granata je mogla je doci samo iz tri pravca i nikako vise - a oba ta tri polozaja su drzali cetnici.
 

Back
Top