Flash MX amara...

opušteno

Zainteresovan član
Poruka
164
Flash MX me je totalno smorio.Uvezao sam sliku iz photoshopa,i kad kliknem break apart ne mogu da odvojim slova od pozadine.Mislim,mogu da odvojim ako uzmem lasso alatku pa idem milimetar po milimetar.Jer moze to nekako da se odvoji bez muke?Da se ne mucim.Unapred hvala.
 
Ajde malo pojasni stanje. Break apart služi kada hoćeš da razdvojiš tekst (ispisan u flashu) na slovo po slovo, ili ako ga primeniš dva puta, da tekst pretvoriš u grafiku.
Kako si mislio da razdvajaš slova od pozadine? To neće ići tako...
 
Nece to tako jednostavno. Break Apart ti, kad ga uradish na uvezenom grafickom elemntu (slici u pixelima), dozvoljava selektovanje pixela pojedinacno (dotle se sve tretiralo kao celina) i samo tome i sluzi. Slova ako mislish da izdvajas morace rucno.
Btw. kolko sam te shvatio ti si nesto napravio u Photoshopu pa to oces da bacis kao sliku u Flash? Pa ako si to nesto obradjivao docrtavao i sl u Photoshopu onda rad imas u PSD formatu i layerima. Predpostavljam da si slova ti dopisao... tako da samo posebno exportuj layere u Flash. Znaci jedan layer slika bez slova drugi samo slova i VOILA radish u Flashu kako oces sa slovima.
 
Nisam ja nista crtao,skenirao sam sliku.I jer mogu sad tu istu sliku da rasporedim u layere?Pokusao sam ja samo da selektujem slovo u photoshopu,pa da ga sa copy-paste prebacim u flash,ali on opet oko slova prebaci i pozadinu.I kada uzmem lasso alatku nikad ne mogu savrseno da odvojim slovo.Cak sam i trazio font slican tim slovima,ali nema ga.Ako jos neko nesto zna,molim vas javite mi.
 
Slova najbolje možeš selektovati pomoću color range opcije, pod uslovom da su jednobojna. Posle lako odstraniš šta ti ne treba sa drugim alatima sa (de)selektovanje. Kada si uspeo da selektuješ slova, idi na copy, napravi novu stranicu sa transparentnom podlogom, i pastuj tekst. Zatim sačuvaj taj tekst u photoshopu u neki format koji podržava Flash. Najbolje izaberi PNG, pošto podržava transparentne slike. I na kraju tu PNG sliku, koja sadrži samo tekst, uvezeš u flash.

I definitivno nemaš šta da radiš sa opcijom break apart, pošto vidim da si skroz promašio njenu primenu.
 
Cekaj,polako,polako...Prvo,sta je transparentna podloga?Nisam ja bas iskusan sa tim stvarima.Drugo,kad izaberem color range,kaze mi "no pixels were selected",iako sam izabrao celu sliku.Jer mozes ti meni detaljno objasnjenje da posaljes na mail?Tek ucim flash,ja sam mislio da to ima neke veze sa opcijom break apart.Moj mail je sopran87@yahoo.com ,
pa ako oces posalji mi objasnjenje,korak po korak...
 
opušteno:
Cekaj,polako,polako...Prvo,sta je transparentna podloga?Nisam ja bas iskusan sa tim stvarima.Drugo,kad izaberem color range,kaze mi "no pixels were selected",iako sam izabrao celu sliku.Jer mozes ti meni detaljno objasnjenje da posaljes na mail?Tek ucim flash,ja sam mislio da to ima neke veze sa opcijom break apart.Moj mail je sopran87@yahoo.com ,
pa ako oces posalji mi objasnjenje,korak po korak...
Pa i nemam vremena da ti baš detaljno objašnjavam. Samo ću reći da color range služi da izabereš određenu boju sa slike, a potom program sve što je u toj boji pretvori u selekciju. Mislio sam da ako su slova jednobojna, biće vrlo lako precizno ih selektovati na taj način.
 

Back
Top