ALTEC 621 ili 621uk

Hemi

Početnik
Poruka
8
Hocu da uzmem 2.1 sistem i na sajtu pc centra sam nasao altec 621 i 621uk. Slike zvucika su iste, a 621uk je jaci od 621 za 43W (ukupno 143W RMS) a jeftiniji je. Ako neko ima neka iskustva sa ovim modelima (ili sa drugim priblizno iste cene-100E) neka odgovori jer imam fore do subote da se opredelim.
 
Uh,slusao sam te zvucnike(621)vise puta i mogu ti reci da je osecaj fantastican.
Preko Audigy2 i ovih zvucnika slusati DVD koncert Metallice je ogromno zadovoljstvo.Fade to black......ahh.
Altec kaze da ovi zvucnici imaju 100w RMS-a.Bogami,mislim da su ih zestoko potcenili,ja sam ih procenio bar na 160w pre nego sto mi je ortak rekao koje su snage.
Odvrnuti ih do daske i ostati u toj prostoriji duze od minut je po meni nemoguce.
Da meni ne treba okruzujuci zvuk a da hocu kvalitetne zvucnike oni bi mi definitivno bili u najuzem izboru.
Ako si im naveo tacnu cenu onda bi mi verovatno bili prvi na listi.Kada sam ih ja merkao bili su mnooogo skuplji.
Za tu "uk" verziju nisam cuo,ali najbolje ti je da se prosetas do radnje koja ih prodaje i cujes i jedan i drugi set zvucnika pa neka tvoje usi i oci izaberu.
Sve u svemu ako su od Alteca tu greske nema.
Pozdrav
 
Za uk verziju i ja prvi put cujem, na zvanicnom sajtu Alteca imas samo verziju od 100W.
Sto se tice kompjuterskih zvucnika mogu ti reci da je 621 odlican izbor.
Naravno ne isplati se slusati ih bez neke zvucne kartice jer ce bas samo da brunda.
Ja ih imam u kombinaciji sa SB live!-om i mogu ti reci da sam prezadovoljan.
U manjim prostorijama (a i u osrednjim) nije preporucljivo odvrtati ih do maximuma.

Sa njima sam bio na nekoliko zurki u prostorijama od oko 100m^2 i uspeli su da pokriju odlicno.
Zvuk je cist i pocinje da mutira tek kad zaista preteras sa softverskim podesavanjima.
Visokotonci su odlicni, mozda malo i prenaglaseni, bas je takodje odlican e jedino srednji tonovi nisu bas najbolji (sto je problem kod vecine Altecovih zvucnika).

Uglavnom svaka preporuka.
 
E hvala ljudi stvarno ste mi pomogli,nego neki ortaci kazu da je Logitech z-3 (40W) mozda i bolji od alteca (u sta sumnjam) pa bih voleo da znam sta vi mislite. Takodje koju zvucnu mi preporucujete a da nije mnogo skupa? Ne bih vas davio, nego zivim u Sapcu a ovde ti se izbor svodi na NEO, CREATIVE i KINYO (<=45 evrica), pa ti gledaj..
 

Back
Top