LG Super Racing Weekend; WTCC,FIA GT,FIA NGT i ostalo :D

RaiKkonen 911

Aktivan član
Poruka
1.195
Kanim se vec neko vreme da otvorim ovu temu, ali evo tek pred drugi vikend.
Sta mislite o ovim sampionatima, da li pratite?
Ja godinama ne propustam ove trke(gle cuda :lol: )...
Inace, prva trka je bila u Monci, u WTCC dominacija BMW-a i pobeda u prvoj, ali i pobeda iskusnog Thompsona , sampiona britanskog touring sampionata u Alfi u drugoj trci.

U FIA GT pobeda Ferrarija 550 M. iako je vec jasno da nece moci ni izdaleka da se nosi sa Maseratijem a nisa Korvetom.Ipak jedini jak Ferari je takticki savrsenom voznjom i uz mnogo srece stigao do pobede, dok se Korveta zapalila 5 krugova pre kraja a Maseratiji su spalili gume(?!?!?!).

U FIA NGT nista novo, apsolutna dominacija Porsea nad Ferarijem i ostalima, debelo zaostalima :lol: :lol: :P
 
Nazalost gledao sam samo highlight GT/NGT trke pa ne mogu sigurno da potvrdim, mozes da proveris na sajtu, ali evo nekih automobila iz prosle sezone:
Saleen S7
Lister Storm V12
Ferrari 550,575
Dodge Viper
Maserati MC12
Lamborghini Murcielago

Ono sto sam primetio da Salina skoro nema(mozda i potpuno) a da ce Maserati dominirati.
Veterani-Vajper i Lister, nisam ih primetio, videcemo.
 
Videcete kad/ako u evropu uleti novi Mustang u GT sampionatu ( do 5 litara )! U Americi je vec napravio pokolj protiv Porschea, M3 GTR -a i Nissana Z 350! Uspeo je da pobedi i na prvoj trci na kojoj se pojavio! Inace, automobili koji se voze tamo i ovde su identicni ( Porsche i M3 ) tako da bi sa Viperom mogao da napravi dominaciju "american muscle - a " :lol:
Inace nekad davno, 89 i 90 se Mustang vozio i u DTM-u! Nije bio nesto uspesan ali sad bi mogao....

mustang_daytona3.jpg

mustang_daytona2.jpg
 
Opet GLUPOSTI u svetu motorsporta, posle odlicnog starta BMW-a i dominacije na prva dva vikenda odluceno je da se svim vozilima sa prednjom vucom-medju njima i BMWov pali konkurent,Alfa Romeo, dozvoli 20kg tezine manje nego sto je od sada propisano. :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:


Inace, vodeci BMW vozaci nosice dodatni balast od 50kg zato sto su dominirali u Manji Kuru i zato sto je Jorg Miler pobedio i u Monci(standardno pravilo) :? 70 kilograma vise?! :roll: :roll: :roll:
 

Back
Top