a925 kao modem...

  • Začetnik teme pomagajte drugovi
  • Datum pokretanja
P

pomagajte drugovi

Gost
pozdrav,nov sam na ovom forumu i moguce je da vec postoji ova tema jer je jedan tip pricao da je ovde saznao,elem,zanima me da li i kako mogu da podesim da mi motorola a925 sluzi kao modem na kompu(win xp),i da mogu preko umts veze koja je jos uvek kao free, koristim internet koji je prilicno brzi od obicnog modemskog...
otprilke kako sam cuo trebalo bi da u kompu napravim neku konekciju,tj da komp pozna mobilni kao novi modem(uh)
ako neko zna neka napise ili bar kaze gde je taj post na ovom forumu
uzdravlje
 
hmmmm , to mozes sve da uradis , znaci povezes telefon sa kompom preko USB kabla ali tako d Router prepozna i onda lepo napravis konekciju sto uopste nije tesko i onda bi trebalo da sljaka ali da je free to neverujem , ako stvarno jeste onda vredi zezanja ali da ce biti brzine kao moj sadasnji net 512kb/s i to neverujem :lol:
 
Anonymous:
Al si mu objasnio, mislim da si post napisao samo da bi se hvalisao

a kako hoces da mu objasnim ko retardi :
ubaci cd ili nadji soft . pokreni ga pritisni next , izaberi gde zelsi da ga instaliras......
idi u control panl network conections izaberi polje za kreiranje nove konekcije pa izaberi ono pa ovo.

Ti si ocigledno teski retaridnjo ako nisi shavtio sta sam napiso.
 
123456789:
Anonymous:
Al si mu objasnio, mislim da si post napisao samo da bi se hvalisao

a kako hoces da mu objasnim ko retardi :
ubaci cd ili nadji soft . pokreni ga pritisni next , izaberi gde zelsi da ga instaliras......
idi u control panl network conections izaberi polje za kreiranje nove konekcije pa izaberi ono pa ovo.

Ti si ocigledno teski retaridnjo ako nisi shavtio sta sam napiso.
Ja mislim da ti uopšte ne znaš šta si napisao, a pri tome si i vrlo nevaspitan i nadobudan.
Čovek je lepo pitao, a ti ako nećeš ili ne umeš da pomogneš, nemoj se ni trpati.
 
ok , glupjeg morna na forumu nisam video ali ajde :

ako si dobijo cd sa softverom ili imas od nekud softver za a925 ili za a1000 ,
kad pokrenes instalaciju , pita te na kom jeziku hoces da instaliras , to je tvoja volja ja cu izabrati engleski . Onda ides na agree da (tj. potvrdjujes licencu softvera) . sad imas cetri opcije
1. Pc softver
2.customise
3.samplre files
4.support

izaberi "pc softver" i instaliraj obe ponudjene stvar , izabers gde ces da instaliras i onda finish.

onda ces morati da restartujesw komp , e kad ga restartujes uzmes usb kabal i ubacis u port koji se nalazi na poledjini kompjutera posto ovi prednji znaju da zezaju i drugu stranu u telefon ili stalak za telefon (to je tvoj izbor) . Onda u donjem desnom uglu kod sata ili system baru imas dve strelice okrenute suprotno . Kliknes na njih desnim kilkom i ides na properties i oznacis sve konekcije preko kabla . Onda udjes na tlefonu u desktop suite i kliknes na conect , kad se uspesno konektujes radis sledece : posto si instalirao obe stvari sa cd ili softvera
ZA SATELISTSKI INTERNET

ides u Simplify Manager da bi napravio konekciju. ides na next , ako je vec instaliran telefon na pravom portu onda ides na next ako nije ides na isntall new gsm/umts device i onda namestas parametre po tvom racunu u odredjenoj firmi , kad si to sve uspesno kreiro onda pokusaj da se konektujes.

ZA DIAL-UP

ides na MY NETWORK PLACES koji je na desktopu pa na propreties pa kreiras novu konekciju , concet to internet pa next , setup my conncetion manually pa next , i tu izaber usb port na kom je telefon , ISP name je ime za koje zelis da se zove konekcija , onda phone number je broj na koji se konektujes , posle kucas username i password i cekiras ono sto ti je potrebno , onda cekiras add to desktop i FINSIH , onda ides na konekciju i pokusas da se konektujes.

By me Posveceno retardinju , nemogu da tvrdim 100% da radi ali bi trebalo , za satelitski net radi 100% a za dial up ???

P.S za ovo sam izgubio pola sata koji su bili namenjeni ucenjem za prijemni ispit. :x
 
Povezi telefon sa kompom preko USB-a. Prepoznace ga kao novi modem. Instaliraj drajvere koje si dobio uz telefon (na CD-u driver XP).

1.Na telefonu udji u control panel>internet accounts
2.napravi novu koneciju new>unesi ime u account name MTS
3.zatim idi na advanced i oznaci opciju user name required
4.user name: mts, a password: 064 i adress: gprsinternet
5.ostalo ne menjaj
6.na racunaru iz udji u control panel>modems i izaberi modem (u ovom slucaju to je Motorola A925)
7.idi na advanced i u extra setings ukucaj sledece (velikim slovima): +CGDCONT=2,"IP","GPRSINTERNET" i klikni OK
8.dok si u control panelu idi na Network connections>create new
9.konekciju pravis manualno (setup manualy) next, oznaci polje Using Dial up modem pa next, izaberi modem (motorola) pa next, i u polju ISP name ukucaj MTS
10.dial up broj je *99***2#
11. user name je: mts, a password: 064

Posto si napravio konekciju imas pristup internetu ali ne velikom brzinom (max 115,2 KB/s)
Molim te odgovori mi ako si uspeo ili ako imas nekih problema.
 
margor25:
Povezi telefon sa kompom preko USB-a. Prepoznace ga kao novi modem. Instaliraj drajvere koje si dobio uz telefon (na CD-u driver XP).

1.Na telefonu udji u control panel>internet accounts
2.napravi novu koneciju new>unesi ime u account name MTS
3.zatim idi na advanced i oznaci opciju user name required
4.user name: mts, a password: 064 i adress: gprsinternet
5.ostalo ne menjaj
6.na racunaru iz udji u control panel>modems i izaberi modem (u ovom slucaju to je Motorola A925)
7.idi na advanced i u extra setings ukucaj sledece (velikim slovima): +CGDCONT=2,"IP","GPRSINTERNET" i klikni OK
8.dok si u control panelu idi na Network connections>create new
9.konekciju pravis manualno (setup manualy) next, oznaci polje Using Dial up modem pa next, izaberi modem (motorola) pa next, i u polju ISP name ukucaj MTS
10.dial up broj je *99***2#
11. user name je: mts, a password: 064

Posto si napravio konekciju imas pristup internetu ali ne velikom brzinom (max 115,2 KB/s)
Molim te odgovori mi ako si uspeo ili ako imas nekih problema.

i ako ovo radi 100% nije Free.
 

Back
Top