Manicno-depresivna psihoza i radna obaveza

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Merkur

Početnik
Poruka
16
Kod osobe je dijagnistifikovana manicno-depresivna psihoza i borderline poremecaj. Osoba je nasuprot svim dijagnozama veliki borac.
Da li imate ideju kako da osoba nadje posao koji bi joj odgovarao.
Pitanje nije lako, ali ja- najbolji prijatelj te osobe - ne predajem se lako i hocu da joj pomognem!
Hvala na predlozima i sugestijama, vasim iskustvima...
 
To je mnogo tesko...prvo zato sto je psihoza...i znamo da se ne leci...znaci...bolest for life...genetski po svemu sudeci dobijena...
Drugo...kada nekome kazes da ti je drug border line...on ce od njega pobeci.... zasto?
Zato sto border line personalitysx ne idu ni u vojsku...Sama rec border ...granicna... znaci da je predisponarana da kad tad explodira...
Mislim da ljudi sa psihozom lako dobijaju invalidsku penziju...
E sada moras nam reci koliko je tvoj drug star i sta ima od skole... jer ako nema nista...postoji na Kanarevom brdu skola "Petar Lekovic"...koja obucava ljude sa problemom i osposobljava ih za posao...
Ajde izlozi ceo probelm pa da vidimo imam li nekoga ko tu moze pomoci...
Moja prijateljica je oligofrenolog i specijalizovana je za rad sa takvim ljudima...
 
Kelis:
To je mnogo tesko...prvo zato sto je psihoza...i znamo da se ne leci...znaci...bolest for life...genetski po svemu sudeci dobijena...
Drugo...kada nekome kazes da ti je drug border line...on ce od njega pobeci.... zasto?
Zato sto border line personalitysx ne idu ni u vojsku...Sama rec border ...granicna... znaci da je predisponarana da kad tad explodira...
Mislim da ljudi sa psihozom lako dobijaju invalidsku penziju...
E sada moras nam reci koliko je tvoj drug star i sta ima od skole... jer ako nema nista...postoji na Kanarevom brdu skola "Petar Lekovic"...koja obucava ljude sa problemom i osposobljava ih za posao...
Ajde izlozi ceo probelm pa da vidimo imam li nekoga ko tu moze pomoci...
Moja prijateljica je oligofrenolog i specijalizovana je za rad sa takvim ljudima...

st aje borderline? neki test na netu kaze da su oni nesto tuzni i skloni samoubistvu? ali ne agresivni?
 
skola "Petar Lekovic" je srednja skola za decu ometenu u razvoju a ne za ljude koje pate od psihoza.
razlika je velika...
borderlajn personaliti je koliko ja znam poremecaj licnosti koji jos uvek nije psihoza ali sa tendencijom ka njoj.
nase drustvo je totalno neodgovorno po pitanju mentalnih oboljenja, u smislu da su takvi ljudi na margini drustva.
ali i u svetu je jako tesko dobiti posao sa takvom dijagnozom. stvar je u tome sto u USA, npr. za takve ljude uvek ima bilo kakvog posla a kod nas - ne.
 
Jako dugo radim na psihijatriji u Nemackoj i mogu ti reci da me Border-line poremecaj ne zabrinjava mnogo koliko dijagnoza manijako-depresiva . I sama ti rec govori da je to vrsta psihoze koja ima dvostruki karakter tj. dve faze . Manicna faza koja je burna i depresivna faza koja ima sasvim suprotni karakter.To se u medicini naziva ciklotomija . Lecenje je jako dugo i komplikovano.Buni me samo jedna stvar . Naime interesuje me da li je jedan te isti psihijatar postavio obe dijagnoze - Border line i manijako-depresiva.Nije karakteristicno da obe ove dijagnoze budu donesene od strane jednog psihijatra posto su sasvim razlicite i ne pripadaju istoj grupi bolesti . Border line poremecaj se cesce javlja kod zena i leci se samo uz psihoterapiju koja moze biti analiticka ili sistematska . Manijako depresiva se leci iskljucivo lekovima .Kod nas na klinici imamo jako dobro iskustvo sa davanjem litiuma (to je elektrolit koga poseduje svaki covek ).Medjutim to se mora raditi sa redovnim laboratorijskim kontrolama posto moze doci i do velikih poremecaja kod predoziranja.
 
Kod osobe je dijagnistifikovana manicno-depresivna psihoza i borderline poremecaj. Osoba je nasuprot svim dijagnozama veliki borac.
Da li imate ideju kako da osoba nadje posao koji bi joj odgovarao.
Pitanje nije lako, ali ja- najbolji prijatelj te osobe - ne predajem se lako i hocu da joj pomognem!
Hvala na predlozima i sugestijama, vasim iskustvima...

Na forumu mozes da dobijes polovicne odgovore,nadji pomoc kod onih koji se time bave i koji iz dana u dan izucavaju te bolesti koje nisu ni malo naivne,predlazem ti da prijateljicu odvedes u Institut za psihijatriju Pasterova 2,ima predobrih lekara koji bi joj na najbolji moguci nacin pomogli da sa psihozom nauci da zivi,jer to je bolest za ceo zivot.Inace sam medicinska sestra u Dr. Lazi Lazarevicu tako da ti dajem pravi savet.Naravno ona tokom celog svog zivota mora da posecuje svog psihijatra i konzumira lekove koji ce je odrzavati u normali.Srdacni pozdravi,puno srece.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top