Lazna nagradna igra

Nag sam kad se skinem

Zainteresovan član
Poruka
135
Pre godinu dana sam dobio pismo od neke (valjda fantomske) firme iz BGa. Zaboravio sam kako se zove, ali u svakom slucaju adresa im je Metalska br. 5! Ta firma se bavi prodajom knjiga pouzecem. U pismu su se obracali meni i imali su moje podatke (ime i prezime, ime roditelja, adresa, datum rodjenja, JMBG,...) i navodno sam osvojio glavnu nagradu (Mercedes i 500.000 dinara), a sve sto je trebalo da uradim jeste da porucim neku knjigu iz njihove ponude koja kosta oko 2.000 dinara. Ja nisam narucio kljigu, ali moj drug je dobio isto pismo i on je narucio! Ali naravno nista nije dobio od onih 500.000 dinara i mercedesa. Dobio je samo knjigu (ili pre bi rekao knjizicu) od 20-ak strana! Opet posle par meseci sam dobio isto pismo od iste firme i opet nisam odgovorio (razlog ne moram da navodim). Pre nedelju dana sam dobio slicno pismo od neke firme iz NSa, koja takodje prodaje knjige! I opet je trebalo da narucim neku kjnigu i dobio bih Astru i milion dinara!
Ineresuje me da li ste vi imali slicna iskustava i kome mogu da se zalim za ova pisma? A takodje me interesuje odakle njima moji podaci (adresa i ime ok, ali JMBG), jer sam siguran da nikad nikom nisam ostavljao podatke kad sam nesto kupovao (osim automobila)?
 
daklem...
to je moderna varijanta i u evropi.
samo sto ti oni posalju i plasticnu kopiju kljuca tvog auta :P
ali...nisi ti dobro procitao to sto si dobio.....
SIGURNO negde pise da AKO KUPIS imas sansu da dobijes...kada budu izvlacene nagrade,ALI samo za ione koji su kupili knjigu :wink:
moras pazljivo da citas.
bas kao i obican recept.
jeste,sve je to prevara...ali eto,ti nisi zagrizao udicu... :arrow:
 
tacno,oni nemaju pravo da varaju narod na takav nacin tako da na nekom mestu u tom pismu stojim sicusnim slovima gde ti treba lupa da procitas sicusan tekst,tkve ponude dobijam skoro svaki dan gde pise da sam osvojio* putovanje u Floridu. :)
 
Ljudi, kad cete vec shvatiti da nista ne pada s neba i da ne treba verovati svim tim tzv. nagradnim igrama, gde se dobija sve i svasta!?
Najgore je sto uvek ima ovaca za shishanje, koje veruju u sve to, pa takvi prevaranti i opstaju!!!
 
Nag sam kad se skinem:
Pre godinu dana sam dobio pismo od neke (valjda fantomske) firme iz BGa. Zaboravio sam kako se zove, ali u svakom slucaju adresa im je Metalska br. 5! Ta firma se bavi prodajom knjiga pouzecem. U pismu su se obracali meni i imali su moje podatke (ime i prezime, ime roditelja, adresa, datum rodjenja, JMBG,...) i navodno sam osvojio glavnu nagradu (Mercedes i 500.000 dinara), a sve sto je trebalo da uradim jeste da porucim neku knjigu iz njihove ponude koja kosta oko 2.000 dinara. Ja nisam narucio kljigu, ali moj drug je dobio isto pismo i on je narucio! Ali naravno nista nije dobio od onih 500.000 dinara i mercedesa. Dobio je samo knjigu (ili pre bi rekao knjizicu) od 20-ak strana! Opet posle par meseci sam dobio isto pismo od iste firme i opet nisam odgovorio (razlog ne moram da navodim). Pre nedelju dana sam dobio slicno pismo od neke firme iz NSa, koja takodje prodaje knjige! I opet je trebalo da narucim neku kjnigu i dobio bih Astru i milion dinara!
Ineresuje me da li ste vi imali slicna iskustava i kome mogu da se zalim za ova pisma? A takodje me interesuje odakle njima moji podaci (adresa i ime ok, ali JMBG), jer sam siguran da nikad nikom nisam ostavljao podatke kad sam nesto kupovao (osim automobila)?

ako si ikada igrao neku nagradnu igru gde si ostavljao svoje podatke, onda je to njihov izvor. To je prva stvar. Ja da sam na tvom mestu otisla bih tamo gde im je sediste firme i j....sve po spisku licno pa cik nek probaju drugi put
 
xpajamacax:
daklem...
to je moderna varijanta i u evropi.
samo sto ti oni posalju i plasticnu kopiju kljuca tvog auta :P
ali...nisi ti dobro procitao to sto si dobio.....
SIGURNO negde pise da AKO KUPIS imas sansu da dobijes...kada budu izvlacene nagrade,ALI samo za ione koji su kupili knjigu :wink:
moras pazljivo da citas.
bas kao i obican recept.
jeste,sve je to prevara...ali eto,ti nisi zagrizao udicu... :arrow:

Da dobio sam i neki plasticni kljuc sa nekim brojem. Ispod kjuca se nalaze slike tri automobila, a ispod svakog automobila se nalaze one greb-shifre (kao na dopuni), a broj sa kljuca se poklapa sa shifrom Astre! E, sad mene interesuje da li postoji neka organizacija koja se bavi suzbijanjem ovih stvari?, jer mi je pun ku'ac tih pisama. A sto je najgore neki padaju na te fore!

Da samo ako kupim neku od knjiga u odredjenom vremenskom periodu!
 
Nag sam kad se skinem:
xpajamacax:
daklem...
to je moderna varijanta i u evropi.
samo sto ti oni posalju i plasticnu kopiju kljuca tvog auta :P
ali...nisi ti dobro procitao to sto si dobio.....
SIGURNO negde pise da AKO KUPIS imas sansu da dobijes...kada budu izvlacene nagrade,ALI samo za ione koji su kupili knjigu :wink:
moras pazljivo da citas.
bas kao i obican recept.
jeste,sve je to prevara...ali eto,ti nisi zagrizao udicu... :arrow:

Da dobio sam i neki plasticni kljuc sa nekim brojem. Ispod kjuca se nalaze slike tri automobila, a ispod svakog automobila se nalaze one greb-shifre (kao na dopuni), a broj sa kljuca se poklapa sa shifrom Astre! E, sad mene interesuje da li postoji neka organizacija koja se bavi suzbijanjem ovih stvari?, jer mi je pun ku'ac tih pisama. A sto je najgore neki padaju na te fore!

Da samo ako kupim neku od knjiga u odredjenom vremenskom periodu!
nemozes im nista.to je nagradna igra.dozvoljena zakonom.niko te ne tera nista,samo ti nudi proizvod,koji ako kupis imas mogusnost za nagradu....
 
Ja sam u dnevnoj štampi nedavno videla oglas u kome neka VIVIANA nudi na poklon TALISMAN, koji navodno donosi sreću, onom ko ga poseduje. Popunim ja te upitnike, pošaljem na adresu (neki PF) i nakon dve-tri nedelje stigne mi talisman, ali i predlog da mi za nekih 1500 dinara VIVIANA napravi horoskop. Ja naravno ne uplatim tu lovu i nakon nekih desetak dana stiže mi ponovo pismo od VIVIANE, u kome je ona strašno kao zabrinuta za moju sudbinu, a ovaj put mi za natalni horoskop traži 2000 dinara i još neku lovu za još neke talismane!!! Ja lepo dohvatim i bacim i onaj talisman koji sam besplatno dobila i ovo novo pismo!!! Naravoučenije : ne očekujte ništa za badava!!!
 

Back
Top