Gangrena zuba

ajsendfajr

Početnik
Poruka
17
Ovako,donja sestica mi je bila pokvarena neko vreme,isla sam kod stomatologa,zakazali su mi popravku,ali u medjuvremenu se zub slomio,jela sam kokice i deo je otpao...kada sam otisla kod zubara sve je ocisceno,zub se sada sastoji od korena i krune okolo,supalj je do pulpe,valjda se to tako zove...i to mi stoji otvoreno vec dve nedelje,stomatolog mi je rekao da idem ove nedelje da izvadim,da mi ne bi lecio kanal :confused:
Da li mislite da je moguce popraviti zub koji je tako supalj,nema gornji sloj,bas je duboko zaslo sve to...? Povremeno me zaboli taj zivac unutra...
 
I ja sam imao taj problem, ispod plombe mi se pojavila gangrena.
Medjutim, doktor je to sanirao, jeste da je to dugotrajan proces, traje mjesecima.
Prvi put je vrlo bolno, jer iglicama vadi živce..

Zavisi kakav je doktor, jer mnogi nece da se zamaraju s tim, lakse im je izvaditi.
I u slucaju da ti pokusa to popraviti, nije sigurno da ce ga izlijeciti.

U svakom slucaju, i ako se izlijeci, taj zub će kad tad morati van, samo je pitanje vremena.
 
Ovako,donja sestica mi je bila pokvarena neko vreme,isla sam kod stomatologa,zakazali su mi popravku,ali u medjuvremenu se zub slomio,jela sam kokice i deo je otpao...kada sam otisla kod zubara sve je ocisceno,zub se sada sastoji od korena i krune okolo,supalj je do pulpe,valjda se to tako zove...i to mi stoji otvoreno vec dve nedelje,stomatolog mi je rekao da idem ove nedelje da izvadim,da mi ne bi lecio kanal :confused:
Da li mislite da je moguce popraviti zub koji je tako supalj,nema gornji sloj,bas je duboko zaslo sve to...? Povremeno me zaboli taj zivac unutra...

Ne znam kakva je situacija kad je gangrena u pitanju,ali meni je donja desna sestica bila nacisto upropascena i pod upalom.Stomatolog mi je dao mandibularnu anesteziju,izvadio zivac i stavio lek.I izlecio,hermeticki zatvorio zub i udario kocic jer je falilo dosta od zuba,i na kraju plomba.Tako da sve je moguce.Ja nisam za vadjenje(hahaha),a to je i stav zubara kod koga idem.Treba pokusati prvo lecenje,pa ako ne moze,zadnja solucija treba da bude vadjenje,osim ako nije bas bas katastrofalno stanje.
 
Moilm ne sirite strah, VADJENJE zivca NE boli!
Jedino mozete da osetite bok prilikom stavljenja leka za umtrljivanje zivca jer lek se mora staviti u blizini istog... meni su ovo radili bez anestezije i zabolelo me ali to je trajalo 2 sekundi...
Ako je zivac vec mrtav boli uopste nece biti

Kad je zivac mrtav zubu mogu da rade sta pozele vi i bez anestezije skoro nista necete osecati

Takodje ja sam za lecenje zuba i korena zuba, nikako vadjenje!, naravno ako je moguce (vazno je da je koren ceo)
 
ja imam problem da sam pre dve godine polomio keca i stavio sam navlaku na zub i posle dana je poceo zub da me boli na hladno a sad posle 6 meseci mi je navlaka ispala i sad posle 2 dana je pocela da me boli 6 koju moram da vadim ali sad mi je i utrnuo kec i mnogo boli :sad2: zaboli me kec i automatski i sestica i pulsiraju mi ta dva zuba sta da radim dali neko zna kakvo je to stanje?Unapred hvala
 
ja imam problem da sam pre dve godine polomio keca i stavio sam navlaku na zub i posle dana je poceo zub da me boli na hladno a sad posle 6 meseci mi je navlaka ispala i sad posle 2 dana je pocela da me boli 6 koju moram da vadim ali sad mi je i utrnuo kec i mnogo boli :sad2: zaboli me kec i automatski i sestica i pulsiraju mi ta dva zuba sta da radim dali neko zna kakvo je to stanje?Unapred hvala

Па лекари обавезно изваде живац пре стављања навлаке да не би дошло до тих проблема .Вероватно сада мораш да скидаш , вадиш живац и стављаш навлаку
 
ja imam problem da sam pre dve godine polomio keca i stavio sam navlaku na zub i posle dana je poceo zub da me boli na hladno a sad posle 6 meseci mi je navlaka ispala i sad posle 2 dana je pocela da me boli 6 koju moram da vadim ali sad mi je i utrnuo kec i mnogo boli :sad2: zaboli me kec i automatski i sestica i pulsiraju mi ta dva zuba sta da radim dali neko zna kakvo je to stanje?Unapred hvala

Ako je navlaka dobro uradjena na sme da bude nikakvih neprijatnosti niti bolova a kamo li bola na hladno. Dakle da se vidi zasto boli na hladno sa se ako treba i devitalizuje. Naravno nikad ne treba srljati u vadjenje zivca.Da se vidi da li moze da se nesto uradi sa starom navlakom ili da se radi nova.

Sto se tice sestice. To treba neko da pogleda a ne odma da se vata za kljesta.
 
Nedavno sam zbog blova otišla u Hitnu službu i BEZ anestezije mi je izvđen živc bilo je jako bolno. Poslije mi je stomatolog rekao da se javim svom stomatologu , otišla sam i ustanovljena mi je gangrena, riječ je o jedinici sa desne strane. Zanim me koliko liječenje traje , može li se izliječiti i što mi je najbitnije ,šta mislite o stavljanju navlaka odmah ???
 
Nedavno sam zbog blova otišla u Hitnu službu i BEZ anestezije mi je izvđen živc bilo je jako bolno. Poslije mi je stomatolog rekao da se javim svom stomatologu , otišla sam i ustanovljena mi je gangrena, riječ je o jedinici sa desne strane. Zanim me koliko liječenje traje , može li se izliječiti i što mi je najbitnije ,šta mislite o stavljanju navlaka odmah ???
i ja sam imala gangrenu jedinice,a na izgled bio zdrav zub...zaboravila sam koliko je trajalo lecenje...svakako ne dugo.zub mi je tad dobio tamnu boju,i naravno ako ti zubar kaze da moze-odmah ga `sredjuj` da izgleda normalno
 
to sto odrzavate "mrtav" zub u "zivotu" nije pametno uopste.
ako je gangrena, onda nema spasa. naravno bez posledica.
sada imate probleme i stomatolog ce to zaleciti ali za ko zna koliko vremena ce se javiti
jos gore posledice a mogu biti i smrtonosne ( ne mora da znaci )
ako je prirodno da taj zub nije dovoljno jak da izdrzi napore za koje je predvidjen onda mu mesto sigurno nije tu.
jer telo se tako brani. spasavajuci taj zub, poremeti se citav prirodni proces koji se odigrava u organizmu
imao sam problem sa desnima. stalno su krvarili, boleli, nekada i nisam znao gde i sta me boli. primetio sam da mi nekad srce preskace, kao da cu da dobijem neki napad ali to prodje i kasnije opet i ponovo i tako u nedogled. ( kasnije sam saznao da je to posledica toga ali mi je bilo bas cudno )
isao sam kod stomatologa. trebala je da bude rutinska popravka, tj zamena plombe i kada mi je otvorio zub gde je bila napukla plomba, zacudio se kako nisam oteko. cudio se da me nije bolelo/ primetio je da su mi desni upaljeni u predelu korena i da imaju boju zrele tresnje.
otvorio mi je zub, video sta je video predlozio je da mora da se vadi i da nema spasa. posto nije hteo da mi izvadi tu u ordinaciji vec me je poslao kod oralnog hirurga jer imaju bolje uslove itd
kada sam odstranio taj zub, naravno da je rana bolela par dana ali evo sad nemam problema nikakvih ni sa bolovima u vilici, ni sa desnima, srce normalno radi.

zelim da vam napomenem da nije to slucajno i mozda delujem pesimisticki nastrojen, ali culi ste dosta prica kako je neko umro a bio je zdrav ko dren.
e to je to.
P.S. Ne cackaj mecku...
 
I ja sam imao taj problem, ispod plombe mi se pojavila gangrena.
Medjutim, doktor je to sanirao, jeste da je to dugotrajan proces, traje mjesecima.
Prvi put je vrlo bolno, jer iglicama vadi živce..

Zavisi kakav je doktor, jer mnogi nece da se zamaraju s tim, lakse im je izvaditi.
I u slucaju da ti pokusa to popraviti, nije sigurno da ce ga izlijeciti.

U svakom slucaju, i ako se izlijeci, taj zub će kad tad morati van, samo je pitanje vremena.
Menjaj doktora ja lepo trazim anesteziju i ni b od bolnog procesa da ne ureknem pu pu :)
 
Pod anestezijom i moze samo da uradi.
Čak i pod anestezijom mnogo boli, a zamisli sta bi bilo bez anestezije. Pala bi u komu.

Ne bi pala u komu,vec bi malo trpela.Radi se pod anestezijom ZNACI SAMO POD ISTOM ako neko predlozi drugo bezi sa stolice,ja sam imala patoloski strah od zubara i kada mi je lepo objasnjeno evo u utorak idem prvi put ako da bog sama u zivotu kod zubara,a oni koji se plase znaju da je to nesto bitno.Ne osete se te iglice toliko vise anestezija boli od toga. :)
 

Back
Top