doktori u Gradskoj bolnici

daxa:
Dr Savo Mavrić. Dva carska reza. Veliki čovek i veliki stručnjak. Želim svakoj ženi da prođe kao ja. Ako Vas nešto detaljnije interesuje pošaljite mi privatnu poruku.
tako je,njega sam izostavila...ne znam sta mi bi...a tek kako je zgodan!
c018.gif
milina jedna biti njegov pacijent. covek ima vremena za razgovor i razumevanje i za najrazmazeniju porodilju.
 
U sedmom sam mesecu trudnoce i odlucila sam da se porodim u Gradskoj bolnici, ali jos uvek nisam bila tamo tako da neznam nijednog lekara. Moju drugaricu je pre neki dan porodio neki Dr. Ivan Bojovic iz Gradske. Da li je neko mozda cuo za njega kakav je?
 
Iskreno posle ovoliko iskustva sa Gradskom bolnicom (dve trudnoce vodjene tamo od prvog dana i dva carska i deset dana oporavka u istoj) dr Maletica bih obisla u veeeeliiikom luku. Nije po mom ukusu ni kao doktor, a pogotovo ne kao covek.
Sto se dr Bojica tice to je jedan mlad, fin i pazljiv dr koliko je strucan ne znam. Cini mi se da on radi i u Visegradskoj. Ako zelis da te poradja lep i zgodan doktor eto ti resenja :wink: . Salim se, ipak je strucnost na prvom mestu, a tamo ti je izbor veliki od dr Mavrica, dr Stojanovic, dr Djokic, Dr Zaric...
Srecno!
 
E pa drage moje ja sam se pre mesec dana porodila u Gradskoj i svima bih toplo preporucila da vise nikad u zivotu nogom ne kroce u to porodiliste. Pre porodjaja su me zbog visokog pritiska ostavili u bolnici, pratili su mi pritisak 10-ak dana i na kraju izazvali porodjaj. I bas na samom porodjaju kad je dragi doktor najvise trebao da povede racuna o tom pritisku ostavio me u boksu za porodjaj ne obilazeci me uopste, ni on a ni babica. Upala sam u preeklampsiju (neka vrsta kome), i da moj muz (koji je srecom prisustvovao porodjaju) nije digao frku niko se ne bi ni pojavio. A pritom kad je moj muz video da mi nije dobro zvao je babicu a ona uopste nije htela da dodje jer je mislila da on bez razloga panici. I na kraju je dosao doktor i za njim jos 7-8 sto doktora, anesteziologa, itd i u poslednjem trenutku su mi uradili carski rez. I da, na kraju su se ponasali kao da trebam da im ljubim noge zato sto su spasili zivot meni i bebi.
Tako da, sledeci put cu ih zaobici u sirokom luku.
 
Zao mi je sto ranije nisam videla tvoje pitanje inace bi te svom silom odgovorila od Gradske b. upravo zato sto sam prosla kao ti. Citam tvoje reci i vidim sebe. Samo sto meni muz nije prisustvobvai porodjaju nego me slusao iz hodnika kako se poradjam. A ponasanje babice i lekara je katastrofalno. U poslednjim sekundama su mi uradili carski, a posle kao spasili me. Katastrofa! Da je muz uleteo sa nekoliko stotina evrica ne bi mi se tako nesto desilo to je sigurno. Mrzim lekare i bolnice, sad mrzim da idem kod ginekologa, razmisljam da ne radjam vise decu ****** zbog ludaka, kretena, BAS SAM REZIGNIRANA. Fala bogu da smo dobro i ja i beba, a nadam se i vas dvoje.
 
Vidim ovo i ne verujem , mislila sam da sam jedina a koliko sam samo kritika cula tipa daj kako je to moguce da ti se desilo Gradska bolnica je super i doktori ...Sta da ti kazem porodila sam se 20 septembra i porodio me dr.Bojovic on je ok ali je mlad i dobar i svi ga vuku kako im se hoce , bilo mi je grozno ne bih da ponavljam pricu o porodjaju ali je bilo strasno,hvala Bogu da smo svi dobro i da su nam deca ziva i zdrava!
 
Na prvi porodjaj u G.bolnici otisla sa krvarenjem. Prvo me docekala nadrndana sestra i rekla da se skinem u sobi sa otvorenim prozorom(kraj decembra). Dr Lezajic me ironicno pitao jel` 2,3 kapi i kada sam se skinula odmah se uzmuvao i pregledao na UZ. I trkom gore na sto. Otvorena 7 prstiju. Od ulaska u bolnicu do kraja porodjaja 55min. Na stolu mu je babica sugerisala da li jos da se saceka za porodjaj, ali je on radio epiziotomiju. Ni dan danas ne znam da li da ga tuzim(bio je kraj smene, mozda je zurio kuci) ili zahvalim ako me je spasio. Ostavili su me ne znam ni ja koliko i kada sam se skroz ohladila, dosao je dr. Ljatifi da me krpi uz opusteno zvizdukanje u moju ranu i komentarisanje da se ne ritam (pazi recnik doktora tek porodjenoj zeni), i pricom sa babicom `Jao, sto ju je isekao.- a babica ga upozorava da ne komentarise glasno.. Pri tom moram da naglasim da sam isla na pripreme i bila veoma dobar pacijent spremna i obucena za saradnju sa medicinskim osobljem Izgleda ne dovoljno, posto su nas tretirali kao stoku). Suprug mi je bio prisutan na porodjaju, pripremili smo sampanjac da se svi pocaste, a oni su ladno izasli. Koji hladan tus. Sestre na odeljenju, cistacice, servirke - kakav odvratan odnos, svi su nesto vazni, obracaju se sa ti, naredjuju da sam spremas krevet kao ide vizita. Koja bre vizita, prolete k`o F-17. Ej, a ja prvorotka, a jos i uoci Novogodisnje noci. Treci dan su mi nenajavljeno u 10 sati rekli da izlazim u 12. I zvredjala me jedna sestra sto ni ne znam ko me je porodio. Kao da se meni neko posebno predstavljao. Paradoks svemu je da sam htela da nadjem vezu to bi bili upravo doktori Lezajic i Ljatifi. Drugi porodjaj opet u Gradskoj. Mozda mazohisticki, ali opet bez veze. U startu dolazim ljuta i samo cekam da mi neko nesto kaze. Ali situacija malo drugacija. Porodio me je dr.Bojic(onaj mladi lekar). Poprilicno nezainteresovano me je pregledao. Na stolu sam bila 4 sata, dok su on i babica sedeli u svojoj sobici sa kolegama i cekali razvoj dogadjaja. Ne mogu da kazem da me nisu obilazili ali u tim trenucima jako puno znaci da je neko stalno uz tebe, a posto je beba pozurila suprug nije odradio briseve i nisu hteli da ga puste unutra.(Sa jedne strane su u pravu, a sa druge ih osudjujem). Kada je poceo sam porodjaj bili su uz mene, ali da nije bilo babice Nade, iskusne i dobre babice on bi ne ladno opet secnuo. Kada me je babica Nada videla rekla mi je `Ma kakvo seckanje sada cemo mi to zajedno mama, zar ne! - i za par sekundi se moj cupavi plavusan oglasio. Hvala joj do neba za podrsku i pomoc. I na odeljenju su posle bile neke druge sestre i babice tako da je dojam bio malo bolji. Ali, moje dete je 24 sata u izoleti i meni to niko od babica i sestara ne sme da kaze jer informacije o bebi daje samo doktorka koje nema jer pise knjigu i samo proleti kroz hodnik i kaze da ce doci kasnije. Treci dan mi kazu da se spakujem idem sa bebom kuci. Dolaze po nas moj suprug i deda i dok izlaze iz kola sa buketom i stvarima za nas, mene prozovu i kazu da ne idem kuci jer je dete dobilo zuticu. Umalo nas sve nije kap strefila. Dan pre nego sto cu doci na porodjaj nije bilo tople vode.(U PORODILISTU NEMA TOPLE VODE U DECEMBRU, A NOCU ISKLJUCUJU GREJANJE). A kako cujem ni u ostalim porodilistima nije bolje, cak mozda i gore. Tako da buduce mame pripremite se na ovakav tretman i zapretite prijavom ili izlazenjem u novinama, i odmah ce se smiriti i biti ljubazniji. Svaka cast pojedincima, ali u mom slucaju jedva 10% njih se ponasa kako dolikuje zdravstvenim radnicima na tom radnom mestu. i sto ste drskije i bezobraznije (moze to i da bude neko od vasih - suprug, brat, sestra, itd) odmah je drugaciji odnos. Ali sve se to zaboravi kada izadjete iz bolnice sa svojim macicima. Ja sam htela redom za sve da pisem prijavu, ali cim sam izasla iz bolnice i dosla kuci proslo me je. Zelim vam lepse iskustvo.
 
Ajoj smuci mi se kad citam ova iskustva u Gradskoj...
I mene je porodio dr Bojovic, odnosno uradio carski, ali me je "spasio" dr Maletic.
U stvari, ceo kolegijum lekara i babica me bezuspesno poradjao dok sam ja umirala od bolova. Na kraju su pozvali Maletica, posto je on nacelnik valjda da ga pitaju za carski... Cim me je pogledao rekao je "Zar ne vidite da se radi o....(neki medicinski izraz)" U stavri radilo se o disproporciji materice, sto su svi oni od mog prijema u bolnicu pet dana pre porodjaja TREBALI DA UOCE! A najsmesnije od svega je sto su kad su meprimili na UZ rekli da mi je beba 3.080 g teska, a ona je na porodjaju imala 3.800. Sa tom tezinom i obimom glave nije nikako mogla da prodje kroz grlic materice, a i to mi je babica merila kad su me spustili u por salu. Znaci, cista matematika ljudi.
Ali, niko o meni nije brinuo celu noc, celo jutro, sve do podneva...
Mame, srecno i pazite u cije ruke idete, I PRIPREMITE PARE!
 
Moj najtopliji savet sto iskustven a malo i profesionalan:Visegradaska.
Velika klinika je velika klinika i nema tu sta da se prica...za ne daj Boze.
Inace za porodiliste gradske bolnice nisam cula nista lepo od kada je dr.Gregoric otisla u penziju,a za njeno vreme sve je ferceralo kao podmazano...
 
Dva puta sam se porodila u Gradskoj.Nisam znala ni jednog doktora.Otisla sam po preporuci vise zena koje su bile zadovoljne tretmanom.
Verujte da ni dan danas pojma nemam ni kako se zove doktor ni babice ni sestre.
Uopste me to nije interesovalo.Nikome nisam ni dinar dala,prosla sam fantasticno i prvi i drugi put svi su bili vanredno ljubazni i predusetljvi.
Iskreno smatram da ako nesto krene jako lose ni najbolji lekar ne moze pomoci a isto tako osobi koja nema problema takoreci i ne treba doktor.
Bolje je znati babicu jer one i onako odrade veci deo posla oko porodjaja.A zbog jedne babice moje dete je izaslo normalno iako je lekar (koji slovi za dobrog i strucnog) hteo da je izvlaci vakuumom.
Ovo je ipak samo moje misljenje.
 
Ja sam se porodila u gradskoj pre 20 meseci i prezadovoljna sam. Opet ću tamo kad dodje vreme.
Brižna mama, Nada je super, ona mi je ostala u naj naj sećanju. Doktor Bojović me je porodio i bio je super, imala sam malko problema na porodjaju ali me je on sve vreme bodrio i bio stvarno ekstra pažljiv. Imala sam prilike da upoznam i Ljatifija i Stojanovićku i nekog Pedju (Pedjicu) kojem ne znam ni prezime ali sam mu beskrajno zahvalna zbog nekih stvari, da se ne ponavljam. Sestre na odeljenju održavanja i na porodjajnom su bile super. Nemam reči. Jedino što se može nazvati negativnim jeste to da je na dan mog porodjaja crkao kotao za grejanje pa je bilo malko hladno. Ali mi se vrlo dopala Bojovićeva rečenica -Mi smo bolnica toplog srca i hladnih radijatora-. :)
Naravno da ni doktor ni babica nisu bili pored mene sve vreme ali su me na svakih pola sata obilazili.
Jedini lekar koji mi se tamo ne dopada je neka Sonja narandžasta, ništa mi nije uradila ali mi prosto nije simpatična.
Ja glasam za gradsku!
 
Ja sam u gradskoj bolnici prosla kao "bosa po trnju", uzasno iskustvo, stravicna nestrucnost, osetila sam konflikte i medjusobne nesuglasice pojedinih dr na svojoj kozi.
Porodjaj je zavrsen tako sto mi se bebac rodio sa slomljenom klavikulom a meni su ostavili parce posteljice, pravo je cudo da se to sve nije jos vise iskomlikovalo.. Sam Bog nas je spasio oboje.
Gradsku bolnicu zaobilazim u sirokom luku, jezi mi se koza pri samoj pomisli na tu predugu noc!
 

Back
Top