Mesecarenje.....:?:

kalliope

Aktivan član
Poruka
1.152
Eto, ja sam odavno primetila da nocu mesecarim. 8) desava se retko, ali sam par puta pokusala da izadjem na terasu (ne znam sta bi bilo da me moji nisu sprecili :cry: :cry: ). ali redovno (citaj : svaku noc) pricam u snu. tacnije, svadjam se, sto poprilicno nervira moju sestru :wink: koja ne moze da spava od mene. anyway, cula sam da oko 10% dece :shock: :shock: pati od mesecarenja. da li to moze nekako da se spreci, mozda (e, ovo mi prvo palo na pamet )HIPNOZOM?

bas se ponekad uplasim sta bi bilo da uspem da skocim kroz prozor, ili tako nesto. :oops: :oops: :oops:
 
Sleep walk je ozbilja stvar. Takodje je vrlo opasno ako te neko probudi u sred mesecarenja... Kazu da tada mozes da dozivis ozbiljne sokove... Najbolji lek (pored obracanja lekaru, naravno) je da sigurno zakljucas vrata od sobe i terase i posklanjas sve opasne predmete iz sobe gde spavas...
 
Ja sam mesechar... Ono, hodam u snu. Ne stalno, ali deshavalo se. Ali pricham u snu stalno. Mama mi je preprichavala... :lol: Umiranje od smeha. Kao klinka to je bilo svako veche, a sada manje...
 
kalliope:
Eto, ja sam odavno primetila da nocu mesecarim. 8) desava se retko, ali sam par puta pokusala da izadjem na terasu (ne znam sta bi bilo da me moji nisu sprecili :cry: :cry: ). ali redovno (citaj : svaku noc) pricam u snu. tacnije, svadjam se, sto poprilicno nervira moju sestru :wink: koja ne moze da spava od mene. anyway, cula sam da oko 10% dece :shock: :shock: pati od mesecarenja. da li to moze nekako da se spreci, mozda (e, ovo mi prvo palo na pamet )HIPNOZOM?

bas se ponekad uplasim sta bi bilo da uspem da skocim kroz prozor, ili tako nesto. :oops: :oops: :oops:

Jbt nemogu da verujem imas iste tripove(kako ja volim da ih zovem) kao i ja.Zapravo kada sam otisla na terasu,ja sam se popela na ogradu i kao htela da poletim(nesto u stilu Leonarda u Titaniku),bar su mi tako pricali.Cesto mi se desava da placem u snu,a ne znam ni zasto.Jednostavno krenem da placem i posle kad se probudim osecam se totalno slomljeno.Jednom su mi pricali da sam zakljucavala vrata kuce i soba jer kao trebaju da dodju neki duhovi,zapravo ONI kako sam ih ja zvala,btw u isto vreme,nosila sam moju omiljenu lutku od malena u rukama zamotanu u cebe.Jezivo,zar ne?Sada mesecarim manje,mnogo manje.
 
ja isto mesecharim...to je normalna pojava jer imash prervishe aktivan zivot pa ti i u snu radi mozak i nervi na taj nachin da se morash kretati.veruj mi,ne postoji nikakav lek...mozda,manje aktivnosti u zivotu...shto je apsurdno da prekinesh :lol:
 
Mike girl:
ja isto mesecharim...to je normalna pojava jer imash prervishe aktivan zivot pa ti i u snu radi mozak i nervi na taj nachin da se morash kretati.veruj mi,ne postoji nikakav lek...mozda,manje aktivnosti u zivotu...shto je apsurdno da prekinesh :lol:

ali ja mesecarim od kad sam bila mala, dakle kada nisam imala uopste o puno stvari da razmisljam, brinem se....

eh, bilo bi dosadno da smanjim tempo... :oops:
 
Meni je jedini problem sto veooooma glasno pricam nocu. Prvo pocnem u snu da se svadjam s nekim a onda su neki (koji su bili budni) pokusali da mi kazu nesto a onda sam poceo da se svadjam i sa njima i to sam se bas svadjao sa njima sve je imalo smisla (ako oni pricaju). Cesto se desi da probudim moje koji su sprat nize i preko dana moram da urlam da bi ih dozvao. Ne znam kako ali ovo moram da resim obavezno. :?
 
Dovla:
Meni je jedini problem sto veooooma glasno pricam nocu. Prvo pocnem u snu da se svadjam s nekim a onda su neki (koji su bili budni) pokusali da mi kazu nesto a onda sam poceo da se svadjam i sa njima i to sam se bas svadjao sa njima sve je imalo smisla (ako oni pricaju). Cesto se desi da probudim moje koji su sprat nize i preko dana moram da urlam da bi ih dozvao. Ne znam kako ali ovo moram da resim obavezno. :?

e, tako ja redovno. oce sestra da me zakolje, nikad ne zna jesam budna ili nisam. :P
 
kalliope:
Mike girl:
ja isto mesecharim...to je normalna pojava jer imash prervishe aktivan zivot pa ti i u snu radi mozak i nervi na taj nachin da se morash kretati.veruj mi,ne postoji nikakav lek...mozda,manje aktivnosti u zivotu...shto je apsurdno da prekinesh :lol:

ali ja mesecarim od kad sam bila mala, dakle kada nisam imala uopste o puno stvari da razmisljam, brinem se....

eh, bilo bi dosadno da smanjim tempo... :oops:
ma i ja isto,od malena...veruj mi nije to strashno.......bolje to nego da hrchesh ko testerom o drvo :lol:
 
ne...ne mesecari m ali cu se pridruziti druzini veselih brbljivaca :wink: bio je 1 bisser...kad sam bila 5 raz. i trebala da odgovaram padeze,moja majka kaze da sam u snu(citaj-jedno 2 sata)ponavljala pitanja,osobine...bla bla :lol: 8)
 
kalliope:
Master_Chief:
hipnoza je skupa,nego ti lepo kad legnes uzmes i zavezes jednu nogu za nogar od kreveta,i to dobro stegni da se ne odresis,tako si sigurna isto kao kad stavis pojas u autu. :wink:
zasto imam utisak da bih se probudila sa bolivima u toj nozi? :oops: :wink:
Ma zezao sam se... :) Ali to sanjarenje nocu mora da je zbog necega sto ti se desilo,probaj da se setis sta sanjas u nocima kad sanjaris,ako uspes da promenis snove mirnije ces spavati.
Imao sam negde jedan sajt gde pise kako upravljati snovima,odnosno sanjati ono sto zelis.
 
Vama koji pricate u snu moze da se desi da tako kazete neku svoju tajnu i jos posle da se izblamirate zbog toga. Na primer mogu da vas cuju roditelji ili neko drugi kako pricate da vam se neko svidja, da ga volite, da patite za nekim... :)
 
Ratka_:
Vama koji pricate u snu moze da se desi da tako kazete neku svoju tajnu i jos posle da se izblamirate zbog toga. Na primer mogu da vas cuju roditelji ili neko drugi kako pricate da vam se neko svidja, da ga volite, da patite za nekim... :)
Tacno,ali ko je jos lud da spijunira mesecara u gluvo doba noci da bi cuo sta ovaj prica u snu... :)
 
Master_Chief:
Ratka_:
Vama koji pricate u snu moze da se desi da tako kazete neku svoju tajnu i jos posle da se izblamirate zbog toga. Na primer mogu da vas cuju roditelji ili neko drugi kako pricate da vam se neko svidja, da ga volite, da patite za nekim... :)
Tacno,ali ko je jos lud da spijunira mesecara u gluvo doba noci da bi cuo sta ovaj prica u snu... :)

cisto da dodam da ja pricam potpuno nerazgovetno (uglavnom se svadjam...), tako da cak i ako bi neko zrtvovao san da bi mene prisluskivao, dzabe bi mu bilo :twisted:
 
kalliope:
Master_Chief:
Ratka_:
Vama koji pricate u snu moze da se desi da tako kazete neku svoju tajnu i jos posle da se izblamirate zbog toga. Na primer mogu da vas cuju roditelji ili neko drugi kako pricate da vam se neko svidja, da ga volite, da patite za nekim... :)
Tacno,ali ko je jos lud da spijunira mesecara u gluvo doba noci da bi cuo sta ovaj prica u snu... :)

cisto da dodam da ja pricam potpuno nerazgovetno (uglavnom se svadjam...), tako da cak i ako bi neko zrtvovao san da bi mene prisluskivao, dzabe bi mu bilo :twisted:
eto,sad mozes mirnije da spavas... :lol:
 
kalliope:
Master_Chief:
Ratka_:
Vama koji pricate u snu moze da se desi da tako kazete neku svoju tajnu i jos posle da se izblamirate zbog toga. Na primer mogu da vas cuju roditelji ili neko drugi kako pricate da vam se neko svidja, da ga volite, da patite za nekim... :)
Tacno,ali ko je jos lud da spijunira mesecara u gluvo doba noci da bi cuo sta ovaj prica u snu... :)

cisto da dodam da ja pricam potpuno nerazgovetno (uglavnom se svadjam...), tako da cak i ako bi neko zrtvovao san da bi mene prisluskivao, dzabe bi mu bilo :twisted:
Ista stvar kod mene. :D Jednom sam se krstila u snu... :shock:
 
Master_Chief:
Ratka_:
Vama koji pricate u snu moze da se desi da tako kazete neku svoju tajnu i jos posle da se izblamirate zbog toga. Na primer mogu da vas cuju roditelji ili neko drugi kako pricate da vam se neko svidja, da ga volite, da patite za nekim... :)
Tacno,ali ko je jos lud da spijunira mesecara u gluvo doba noci da bi cuo sta ovaj prica u snu... :)

Niko nije lud da spijunira, ali ko slucajno jos nije zaspao moze da cuje sta prica mesecar u snu.
 
Moja sestra ima slican problem...Jednom je cak pokusala da sidje niz stepenice :shock: :shock: ,stalno se svadja u snu(sto me jako nervira dok ne zaspim :x ),sgrguce zubima...Mama kaze da je to zbog umora,dok ja,za razliku od nje spavam kao top :) !!!
 
Ratka_:
Master_Chief:
Ratka_:
Vama koji pricate u snu moze da se desi da tako kazete neku svoju tajnu i jos posle da se izblamirate zbog toga. Na primer mogu da vas cuju roditelji ili neko drugi kako pricate da vam se neko svidja, da ga volite, da patite za nekim... :)
Tacno,ali ko je jos lud da spijunira mesecara u gluvo doba noci da bi cuo sta ovaj prica u snu... :)

Niko nije lud da spijunira, ali ko slucajno jos nije zaspao moze da cuje sta prica mesecar u snu.
Imao sam tu priliku da slusam jednog koji je pricao u snu... :lol: :lol: ...nista nisam razumeo a pricao je dobrih 15 minuta,sve je bilo ne povezano a radnja se desavala u vise godina razmaka. :)
 

Back
Top